Seninle Başım Dertte' Çeşme'de İlgi ile İzlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Seninle Başım Dertte' Çeşme'de İlgi ile İzlendi

Seninle Başım Dertte' Çeşme'de İlgi ile İzlendi
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

İZMİR'in Çeşme ilçesinde, ünlü şarkıcı Selami Şahin'in şarkılarının sahneye taşındığı 'Seninle Başım Dertte' adlı müzikal, Çeşme Amfitiyatro'da sahnelendi.

İZMİR'in Çeşme ilçesinde, ünlü şarkıcı Selami Şahin'in şarkılarının sahneye taşındığı 'Seninle Başım Dertte' adlı müzikal, Çeşme Amfitiyatro'da sahnelendi. Gösteri ilgi ile izlendi.

Başrollerinde, Selami Şahin'in oğlu Lider Şahin ile Toprak Sağlam, Suna Keskin ve İsmail Düvenci'nin yer aldığı müzikal, 1980'li yılların rengarenk eğlenceli ve romantik zamanlarını nostaljik sahnelerle anlattı. Sanatseverler, müzikal gösteriye büyük ilgi gösterirken, gösteri öncesi sanatçı Selami Şahin, eşi Didem Şahin ve oğlu Lider Şahin ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ZAFER BAYRAMI MESAJI VERDİLER

Çeşme'deki gösterinin 30 Ağustos'a denk gelmesi nedeniyle Şahin Ailesi açıklamalarına, Zafer Bayramı'nı kutlayarak başladı. Şarkıcı Selami Şahin, Ne mutlu Türk'üm, Atatürkçüyüm diyene. Atatürk, gerçekten erişilmez bir liderimiz. Bayramımız hepimize mübarek olsun dedi. Lider Şahin, Atatürk'ü saygıyla anıyoruz derken, Didem Şahin de Bütün gençlerin milli bayramlarımıza sahip çıkmasını istiyorum diye konuştu.

YAPILMAMIŞI YAPMAK ÇOK ÖNEMLİ

'Seninle Başım Dertte' müzikalinin oğlu Lider Şahin'in kendi projesi olduğunu belirten Selami Şahin, Bana projesini anlattı. 'Süper' dedim. Çünkü oyunu birçok arkadaşım izledi. Ertesi gün bana telefon açarak; 'İnanılmaz güzel bir proje. Hem tiyatro, hem müzikal. İkisini aynı anda yaşıyoruz' dediler. Yapılmamışı yapmak çok önemli. Bu tür projelerin farklı olanları da yapılacaktır diye konuştu.

CÜNEYT ARKIN'IN GÖLGESİ YETER

Türk sinemasının önemli isimlerinden Cüneyt Arkın'ın kısa süre önce rahatsızlanması ile ilgili 'Geçmiş olsun' dileklerini ileten Selami Şahin, Ben daha çocuktum, o yıllardan Cüneyt Arkın'ı tanıyorum. Onun kalbi çok güzel. Onun gölgesi yeter. Kendisinin sağlığı ile ilgili iyi bir haber aldık. Allah'tan şifalar diliyorum. Ömrü, sıhhatli ve uzun olsun. Memleketimizin unutulmaz bir starıdır dedi.

UZUN SOLUKLU BİR OYUN OLACAK

Lider Şahin de Türkiye'de böyle bir eksiklik olduğu için bu projeyi hayata geçirdiklerini belirtip, Projeyle ilgili 2 senedir konuşup, toplantılar yapıyorduk. Üzerinde çok çalıştık. Kadromuzu topladık. Çok önemli ustalar, oyuncu arkadaşlarımızla beraber oyunlarımıza ve turnelerimize başladık. Çok güzel tepkiler aldık. Herkes mutlu. Çok güzel mesajlar atıyorlar. Çeşme'den sonra, Ayvalık, Altınoluk ve Bursa'da sahneye çıkacağız. 13 Eylül'de İzmir Fuarı'ndayız. İzmir Fuarı'ndan sonra kapalı salonlara geçeceğiz. Uzun soluklu bir oyun olacak. Oynadığımız oyun, 1980'leri konu alıyor. Oyunda, aşk, sevgi, tutku, heyecan gibi, aslında günümüzde kaybettiğimiz duygular yer alıyor. Bu proje, biraz Kadir İnanır, biraz Türkan Şoray'a ve Yeşilçam'a biraz saygı duruşu. Tabii bunlarla beraber Selami Şahin'in şarkıları birleşince, insanlar mutlu oluyorlar. Bu proje için Türkiye'de bir ilk diyebiliriz. Bu tür projelerinin devamının yapılmasını diliyoruz. Biz öncüsü olduk diye konuştu.

'Seninle Başım Dertte' adlı gösteri, 2 bini aşkın seyirci tarafından ilgi ile izlenirken, uzun süre alkışlandı. - İzmir

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

İZMİR'in Çeşme ilçesinde, ünlü şarkıcı Selami Şahin'in şarkılarının sahneye taşındığı 'Seninle Başım Dertte' adlı müzikal, Çeşme Amfitiyatro'da sahnelendi.

title