Semih Durmuş Haberleri

Semih Durmuş haber, Semih Durmuş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Semih Durmuş - 08.04.2021
Sağlık-Sen mart ayında 16 şiddet olayında 24 sağlıkçının saldırıya uğradığını açıkladı
"Şiddetin faillerini uzakta aramamak gerekiyor Raporda değerlendirmelerine yer verilen Sağlık-Sen Genel Başkan Semih Durmuş, fedakar sağlık çalışanlarının genelde hasta ve hasta yakınlarının şiddetine maruz kaldığını belirtti.
Semih Durmuş - 08.04.2021
Sağlık-Sen 'Sağlıkta şiddet' raporunu açıkladı
SAĞLIK ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen), mart ayı 'Sağlıkta Şiddet' raporunu açıkladı. Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, rapora ilişkin, "Kırılan eller, hakarete uğrayan onurlar, küfre ve tehdide maruz kalan şahsiyetler nasıl ve nereye kadar şifa dağıtabilir, bunu herkesin iyi idrak etmesi gerekir" dedi.
Semih Durmuş - 13.03.2021
Son dakika haberleri... Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş, sağlıkçıların sorunlarının çözülmesini istedi
Gelen son dakika haberine göre Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlıkçıların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı iş yükü ve sorunlarının arttığına dikkati çekerek, "2021 'Sağlık Çalışanları Yılı' ilan edildi, ancak sağlıkçılar sorun ve beklentilerinin çözümüne dair henüz bir umut ışığı görebilmiş değiller.
Semih Durmuş - 10.03.2021
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Sağlık Bakanı Koca, şunları kaydetti: "Bizim için riskli olanın, virüsün kendisi değil kasten veya ihmalle virüsün yayılmasına neden olan davranışlarımız olduğunu akıldan çıkarmamalıyız. Aksi halde virüsün zaaflarımızı fırsata çevirerek hayatımıza hakim olmasını önleyemeyiz. Devletimiz salgınla mücadelenin gerektirdiği tüm tedbirleri alıyor ve bütün imkanlarını seferber ediyor. Başından bu yana küresel salgının tıbbi, ekonomik ve sosyal etkilerini birlikte ele alan bir mücadele stratejisi izliyoruz. Atılması gereken adımlara bilimin gösterdiği hakikati esas alarak karar veriyoruz. Aşı tedariki ve uygulama performansımız konusunda, küresel koşulların tüm engellerine rağmen aşı üretme kapasitesi erken devreye girmiş ülkelerle rekabet eder durumdayız. 10 milyonun üzerinde aşılama gerçekleştirmiş durumdayız. Aşı tedarikine paralel olarak bu performansımız bazı dönemler yavaşlasa da artarak devam edecektir." "Kovid-19'la Mücadele Sürecinde Sağlık Çalışanları Araştırması" Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Memur-Sen Genel Merkezi'nde, "Kovid-19'la Mücadele Sürecinde Sağlık Çalışanları Araştırması"nın sonuçlarını kamuoyuna açıkladı.
Semih Durmuş - 06.03.2021
Sağlık-Sen şubatta yaşanan 9 şiddet olayında 13 sağlıkçının saldırıya uğradığını açıkladı
Tüm bunların yanı sıra şubat ayında dikkat çekici bir başka gelişme Çorum'da yaşandı. Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan hemşire Neşe Aygün, 2018 yılında kendisine tehdit ve hakaret ettiği gerekçesiyle cezalandırılmasını istediği şahsı hastalara 200 pijama bağışlaması şartıyla affetme erdemini gösterdi." "Sağlık çalışanlarına saygı, sevgi lafta kalmamalı" Raporda değerlendirmelerine yer verilen Sağlık-Sen Genel Başkan Semih Durmuş, "Sağlık çalışanlarımızın fedakarlığını herkes konuşuyor ama bir şiddet olayı yaşandığında herkes sessizliğe gömülüyor.
Semih Durmuş - 19.02.2021
Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Aslan, Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
Cenaze namazına, Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Sağlık-Sen Onursal Başkanı Mahmut Kaçar, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.
Semih Durmuş - 18.02.2021
Sağlık-Sen "Ocak 2021 Türkiye Sağlık Çalışanları Raporu"nu paylaştı
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Memur-Sen Genel Merkezinde düzenlendiği basın toplantısında, sağlık çalışanlarıyla ilgili doğrudan ve dolaylı her türlü gelişmenin konu edildiği aylık rapor çalışmasını kamuoyuyla düzenli olarak paylaşacaklarını ifade etti.
Semih Durmuş - 10.02.2021
Sağlık-Sen, ocak ayında sağlık çalışanlarına yönelik 13 şiddet olayı yaşandığını bildirdi
"Ocak ayı boyunca, sağlık birimlerinde kamuoyuna yansıyan 13 şiddet olayı yaşandı." ifadesine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bu olaylara sebebiyet veren 45 saldırgan, pandemiyle mücadele eden 19 sağlık çalışanını mağdur etti. 13 şiddet olayının 10'u hasta ve hasta yakınları, 1'i yönetici, 2'si de kendini bilmez kimseler tarafından gerçekleştirildi. 13 olayın 10'u hem sözlü hem fiili, 2'si sözlü, 1'i ise taciz şeklinde yaşanmıştır. Bu veriler, şiddetin kaynağının da şeklinin de yeni yılın ilk ayında değişmediğini göstermektedir. " Açıklamada görüşlerine yer verilen Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 2021'in "Sağlık Çalışanları Yılı" olduğunu anımsatarak, "Böyle bir yılda, sağlık çalışanlarının şiddetle anılması, şiddetin mağduru olmaları kabul edilebilir bir tablo değil.
Semih Durmuş - 17.01.2021
Sağlık-Sen: 2020'nin son 6 ayında sağlık çalışanlarına yönelik 117 şiddet olayı yaşandı
"Asıl amaç şiddeti önleyecek tedbirlerin hayata geçirilmesi" Raporda değerlendirmelerine yer verilen Sağlık-Sen Genel Başkan Semih Durmuş, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda Nisan 2020'de çıkartılan yasayla cezaların artırıldığına işaret ederek gelinen noktada sağlıkta şiddet olaylarında herhangi bir azalma görülmediğini vurguladı.
Semih Durmuş - 07.01.2021
Sağlık-Sen: Aralık ayında sağlık çalışanlarına yönelik 24 şiddet olayı yaşandı
Aralık ayında sağlık birimlerinde kamuoyuna yansıyan 24 şiddet olayının meydana geldiği belirtilerek, şu bilgiler paylaşıldı: "Yaşanan 24 şiddet olayına sebebiyet veren 34 saldırgan, 40 sağlık çalışanını mağdur etti. Olayların 16'sı hastanelerde, 2'si aile sağlığı merkezlerinde, 6 olay da saha çalışmalarında gerçekleşti. Bunların 16'sı hasta ve hasta yakınları, 4'ü yöneticiler, 4'ü de kendini bilmez kimselerce yapıldı. 24 olayın 20'si hem sözlü hem fiili, 4'ü ise sözlü olarak yaşandı. Olaylarda 15 şahıs ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. 6 şahıs için tutuklama kararı verildi, 9 kişi hakkında da hiçbir işlem yapılmadı, 1 kişi hakkında görevden el çektirilme kararı verildi, 3 kişi hakkında ise yakalama kararı çıkartıldı." "Atılacak her adımın destekçisi olmaya hazırız" Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık ve şiddet kelimelerini bir arada kullanmaktan hicap duyduklarını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Hem çalışanlardan yardım bekleyeceksiniz hem de saldıracaksınız.
Semih Durmuş - 05.01.2021
Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş'tan "ek ödeme" açıklaması Açıklaması
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarının ilave ek ödemelerinin kasım ayı gözetilerek bir an önce yapılması gerektiğini belirtti.
Semih Durmuş - 25.12.2020
Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yücesan'dan "maaş artışı" talebi
Yücesan, yaptığı açıklamada, Sivas, Kırıkkale, Kayseri, Nevşehir ve Ankara üniversiteler şube başkanları ile Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve genel başkan yardımcılarını ziyaret ettiklerini aktardı.
Semih Durmuş - 15.12.2020
Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş'tan "vazife malulü" değerlendirmesi Açıklaması
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'ndaki "vazife malullüğü" ile ilgili düzenlemeye göre, malul hale gelen veya vefat eden sağlık çalışanlarının kanunda öngörülen tüm haklardan yararlanabildiğini bildirdi.
Semih Durmuş - 11.12.2020
Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş'tan sağlık çalışanları için "ilave haklar" talebi Açıklaması
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun, sağlık çalışanları lehine düzenlenmesini, ilave hak ve kazanımlar sunulması talebinde bulundu.
Semih Durmuş - 26.11.2020
Sağlık-Sen'den Kovid-19 riski gerekçesiyle hemşire anneden çocuğunun velayetinin alınmasına tepki Açıklaması
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, yaptığı yazılı açıklamada, Ordu'da mahkeme kararıyla çocuğun velayetinin virüs bulaştırma riskine karşı hemşire annesinden alındığını bildirdi.
Semih Durmuş - 17.11.2020
Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş, Kırşehir'de sağlık çalışanlarının sorunlarını dinledi
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'un, Kırşehir'de sağlık çalışanlarıyla bir araya gelerek sorunlarını dinlediği bildirildi.
Semih Durmuş - 10.11.2020
Sağlık-Sen'den "Ekim ayı Sağlıkta Şiddet Raporu"
Ekim ayı şiddet raporunu değerlendiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlıkta şiddetin önüne bir türlü geçilemediğini vurguladı.
Semih Durmuş - 07.10.2020
Sağlık-Sen'den "Eylül ayı Sağlıkta Şiddet Raporu"
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş da her türlü zorlukla ve sorunla mücadele ederek şifa dağıtan sağlık çalışanlarının, çalışma esnasında nereden geldiğini kestiremedikleri bir "kör şiddet"le mücadele ettiklerini belirterek, "Sağlık çalışanlarını şiddet belasından kurtarmak lazım.
Semih Durmuş - 02.10.2020
Sağlık-Sen'den Suriye ve sınır hattında görev yapan sağlık çalışanlarına ziyaret
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve beraberindeki heyet, Suriye ve sınır hattında görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret etti.
Semih Durmuş - 26.09.2020
"Sağlıkçılara şiddet uygulayanlar, hastanede görev yaparak cezalarını çeksin" önerisi
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Mutlaka sağlıkta şiddet uygulayan insanlara, sağlık ortamlarında ceza verilmesi gerekiyor.
Semih Durmuş - 22.09.2020
Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş, sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınadı Açıklaması
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı Semih Durmuş, Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına yönelik saldırı için "Sağlık çalışanlarımız, virüsle mücadele edebilir ama zorbalıkla, şehir eşkıyalarıyla asla mücadele edemez." dedi.
Semih Durmuş - 26.08.2020
Son dakika haberleri | Kızılcabölükspor'da 6 oyuncu gitti
TFF 3. Lig ekiplerinden Kızılcabölükspor'da yönetim geçen sezonki kadrodan 6 futbolcuyla yollarını ayırdı. Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, "Anlaşma zemini sağlanamayan Amaç Ulaş Bayram, İlyas Ural, Semih Durmuş, Polat Ertek, Serkan Özen ve Tarık Emre Arslan ile karşılıklı anlaşılarak yollar ayrıldı.
Semih Durmuş - 10.05.2020
Sağlık-Sen'den, "Kamudaki sözleşmeli çalışanlara başvuru kısıtlaması getirilsin" önerisi
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, kamuda sözleşmeli statüde görev yapanların yeni alımlara başvuru yapamaması için kısıtlama getirilmesi gerektiğini bildirdi.
Semih Durmuş - 21.03.2020
Sağlık-Sen'den sağlık çalışanlarına koronavirüsten korunma tavsiyeleri
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarına yönelik, "Hastaneden çıkmadan önce mutlaka hijyen temizliğine dikkat etmemiz gerekiyor, elerimizi ve bileklerimizi dirseklerimize kadar yüzümüzü kesinlikle iyi yıkamamız gerekiyor.
Semih Durmuş - 13.03.2020
Sağlık çalışanlarından 24 saat açık kreş talebi
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı Semih Durmuş, hastanelerin içinde 24 saat esaslı açık kalacak bir kreşin sağlık çalışanlarının memnuniyeti daha da artıracağını bildirdi.
Semih Durmuş - 10.03.2020
'Türkiye'nin koronavirüs performansı takdire şayan'
SEN Genel Başkanı Semih Durmuş, koronavirüs ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı'nın yürüttüğü çalışmaların takdire şayan olduğunu söyledi.
Semih Durmuş - 10.03.2020
ANTALYA 'Türkiye'nin koronavirüs performansı takdire şayan'
'Türkiye'nin koronavirüs performansı takdire şayan'SAĞLIK-SEN Genel Başkanı Semih Durmuş, koronavirüs ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı'nın yürüttüğü çalışmaların takdire şayan olduğunu söyledi.
Semih Durmuş - 06.03.2020
'Koronavirüsle ilgili sadece resmi açıklamalara güvenilmeli'
İstanbul Sağlık Yöneticileri Derneği (İSAY) tarafından Türkiye'de ilk kez düzenlenen 'Sağlık Çalışanları Kongresi', İstanbul ve çevre illerden 500 sağlık çalışanının katılımıyla Antalya'nın Kemer ilçesindeki Rixos Sungate Otel'de başladı. Kongreye, Cumhurbaşkanlığı Gıda ve Sosyal Politikaları üyeleri Dr. Gülşen Öztürk, Dr. Zülifye Füsun Kümet, TBMM Sağlık, Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon Başkanı ve AK Parti Ordu Milletvekili Şener Yediyıldız, Sağlık Bakanlığı son müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve sağlık personeli katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Semih Durmuş Haberleri | Semih Durmuş Kimdir - Haberler - Semih Durmuş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Semih Durmuş kimdir, hayatı ve biyografisi. Aliağaspor FK, Hazırlık Maçını 2-1 kazandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 11:59:25. #1.14#
title