SELİM SADAK HABERLERİ

Selim Sadak haber, Selim Sadak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Selim Sadak

Selim Sadak

Doğum Yeri Şırnak / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1954 -

Selim Sadak Kimdir ?

1954 İdil Şırnak doğumlu Kürt kökenli politikacı. Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü mezunudur. Serbest ticaret ile uğraşmak üzere Kürtçe, İngilizce ve Arapça dillerini bilmektedir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Selim Sadak 7.6.2020
Haftanın tarihine bakış
2004- Yargıtay 9. Ceza Dairesi, kapatılan DEP'in 4 eski milletvekili Leyla Zana, Hatip Dicle, Selim Sadak ve Orhan Doğan hakkındaki infazı durdurarak, tahliyelerine karar verdi.
Selim Sadak 2.6.2019
Haftanın tarihine bakış
2004- Yargıtay 9. Ceza Dairesi, kapatılan DEP'in 4 eski milletvekili Leyla Zana, Hatip Dicle, Selim Sadak ve Orhan Doğan hakkındaki infazı durdurarak, tahliyelerine karar verdi.
Selim Sadak 16.4.2019
Hdp'li Selim Sadak, Adli Kontrolle Tahliye Edildi
ŞANLIURFA'nın Viranşehir ilçesinde terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yaptığı iddiasıyla tutuklanan Siirt eski Belediye Başkanı ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) üyesi Selim Sadak, adli kontrol kararıyla tahliye edildi.
Selim Sadak 12.3.2019
Selim Sadak Tutuklandı
ŞANLIURFA'nın Viranşehir ilçesinde katıldığı mitinginde yaptığı konuşma nedeniyle gözaltına alınan Siirt eski Belediye Başkanı ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Üyesi Selim Sadak, nöbetçi mahkemece tutuklandı.
Selim Sadak 12.3.2019
Hdp'li Eski Siirt Belediye Başkanı Şanlıurfa'da Tutuklandı
HDP Viranşehir İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen mitingde terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Selim Sadak 12.3.2019
Eski Belediye Başkanına "Terör Propagandası"Ndan Tutuklama
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde düzenlenen HDP mitinginde terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, tutuklandı.
Selim Sadak 11.3.2019
Şanlıurfa'da Terör Propagandasına 4 Gözaltı
HDP ilçe teşkilatınca düzenlenen mitinginde terör örgütü propagandası yaptıkları iddiasıyla dün eski HEP Milletvekili Selim Sadak'ın aralarında bulunduğu 3 kişi, polis ekiplerince gözaltına alındı.
Selim Sadak 10.3.2019
Hdp Mitinginde Eski Milletvekilline Gözaltı
ŞANLIURFA'nın Viranşehir ilçesinde HDP ilçe teşkilatınca düzenlenen mitingde konuşan eski HEP Milletvekili Selim Sadak, polis tarafından gözaltına alındı.
Selim Sadak 25.5.2018
Kck Ana Davası"Yla İlgili İstinaf Kararı Açıklandı
Sanıklar Hasan Hüseyin Ebem, Abbas Çelik, Zülküf Karatekin, Nadir Bingöl, Ahmet Erdem, Cibrahil Kurt, Yurdusev Özsökmenler, Mehmet Hatip Dicle, Nihayet Taşdemir, Pınar Işık, Elif Kaya, Yüksel Baran, Pelgüzar Kaygısız, Pero Dündar, Sara Aktaş, Zahide Besi, Musa Farisoğulları, Adil Erkek, Mahmut Okkan ve Burhan Karakoç'a "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 9 yıl hapis cezası veren yerel mahkemenin kararını uygun bulan 4. Ceza Dairesi, sanıklar Demir Çelik, Mehmet Tarih, Hasan Fırat Üner, Hasan İraz, Celal Yoldaş, Ahmet Ertak, Fırat Anlı, Selim Sadak, Hüseyin Kalkan, Songül Erol Abdil, Etem Şahin, Emrullah Cin, Fikret Kaya, Aydın Budak, Leyla Güven, Gülcan Şimşek, Nuran Atlı Söyler, Abdullah Akengin, Şeyhmus Bayhan, Ahmet Zirek, Engin Kotay, Kerem Duruk, Esma Güler, Özlem Yasak, Rojda Balkaş Akyüz, Mesut Çetin, Ramazan Ödemiş, Ramazan Deve, Muharrem Erbey, Tuncay Ok, Ahmet İlhan ve Mustafa Doğru'ya aynı suçtan verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasını da yerinde buldu.
Selim Sadak 8.5.2018
Eski Belediye Başkanına 15 Yıla Kadar Hapis İstemi
Terör soruşturması kapsamında 6 yıl önce Danıştay kararıyla görevinden alınan Siirt Bağımsız Belediye Başkanı Selim Sadak hakkında, etkisiz hale getirilen PKK'lı teröristler için düzenlenen anma etkinlikleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin...
Selim Sadak 29.4.2018
Hdp Eş Genel Başkanı Temelli Açıklaması
Türkiye'nin tüm sorunlarına çözüm üretmek amacıyla yola çıktıklarını aktaran Temelli, şunları kaydetti: "HDP'nin bu seçimlerdeki programı bir demokrasi programıdır. Yerel demokrasilerle güçlendirilmiş bir parlamenter demokrasinin, demokratik cumhuriyetin inşasıdır. Madem ortak vatanda yaşıyoruz, o zaman ortak vatanımızda çözümleri de ortaklaştırmak zorundayız. Bu ülkede olan herkesin çözüme katılacağı bir arayışın içindeyiz. Programımızı da bu şekilde oluşturduk. Şimdi 24 Haziran'ı da çok önemli bir eşik, fırsat olarak değerlendiriyoruz. Madem ortak vatanda yaşıyoruz, o zaman ortak vatanımızda çözümleri de ortaklaştırmak zorundayız. Bu ülkede olan herkesin çözüme katılacağı bir arayışın içindeyiz." Toplantıya, HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, HDP Batman Milletvekili Saadet Becerekli, HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş ve eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak da eşlik etti.
Selim Sadak 28.4.2018
Hdp Eş Genel Başkanı Temelli Açıklaması
Temelli, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 24 Haziran'daki seçimlere ilişkin, Maslak'taki ofisinde gazetecilere yaptığı açıklamaya da değinerek, şöyle konuştu: "Bugün Sayın Gül açıklama yapmış. 'Aday olmayacağım.' Neden? Çünkü herkes bir araya gelmemiş. Oldu beyim, sen buyuracaksın, biz bir araya geleceğiz, irademizi sana ipotek edeceğiz. Senin cesaretin yok mu? Çık aday ol. Neden 'Herkes bir araya gelsin.' diyorsun, çünkü senin bir programın yok, senin savunabileceğin demokrasi konusuna atacak bir adımın yok. O yüzden diyorsun ki, 'Ancak herkes bir araya gelirse ben aday olurum.' Ne güzel, bunu kim istemez. Aslolan mücadeledir, halkla beraber siyaset yapmaktır. Pazarlıklar üzerinden çıkacak bir adayın zaten hiçbir şansı olmaz. Biz dedik ki; herkes kendi adayıyla, kendi sözüyle gelsin. Muhalefet, ulaşabileceği en geniş muhalefet cephesine ulaşsın. Bu şekilde bu sarayın, cumhur ittifakına son verebiliriz. Bunlardan kurtulmamız ancak ve ancak mücadelenin genişlemesiyledir. Şimdi bunu başarabiliriz. Kimseye muhtaç değiliz. Bizim gücümüz, tarihimiz, yarınlara dair umudumuz var. İşte bu umudu yarınlara taşımanın yolu 7 gün 24 saat çalışmaktan geçiyor." Temelli'ye HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, HDP Batman Milletvekili Saadet Becerekli, HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş ve eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak da eşlik etti.
Selim Sadak 21.3.2018
Van'da Nevruz Coşkusu (2)
Nevruz programına, HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan, DTK Delegesi Selim Sadak, HDP ve DBP'lilerin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.
Selim Sadak 13.3.2018
Sadak: 1993'te, Öcalan ve Ekibi 5 Yıl Siyasetten Uzak Kalacaktı
DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, 16 Kasım 2017 günü gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan 19'uncu Dönem Demokrasi Partisi (DEP) Milletvekili ve Siirt Belediye eski Başkanı Selim Sadak'ın, 'terör örgütü kurma veya yönetme' ve 'terör...
Selim Sadak 26.2.2018
Haftanın Tarihine Bakış
1994- TBMM Genel Kurulunca, DEP'li Selim Sadak ve RP'den istifa eden İstanbul Bağımsız Milletvekili Hasan Mezarcı'nın dokunulmazlığı kaldırıldı.
Selim Sadak 10.1.2018
Görevden Alınan Belediye Başkanı PKK'ya Kuryelik Yapmış
Terör soruşturması kapsamında 6 yıl önce Danıştay kararıyla görevinden alınan Siirt Bağımsız Belediye Başkanı Selim Sadak hakkında, "silahlı terör örgütü kurma veya yönetme" ile "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından 16 yıldan 27,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Selim Sadak: Dha İstanbul Bülteni - 1Selim Sadak 5.8.2017
Selim Sadak 4.8.2017
Siirt Eski Belediye Başkanı Sadak Serbest Bırakıldı (2)
SERBEST BIRAKILDIBir PKK'lı teröristin verdiği ifade üzerine İstanbul'da gözaltına alınan Siirt eski Belediye Başkanı Selim Sadak, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği Bakırköy Adliyesi'nde, SEGBİS ile Siirt Adliyesi'ne bağlanarak Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade verdi.
Selim Sadak 4.8.2017
Selim Sadak Serbest Bırakıldı
SİİRT Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yürütülen soruşturma kapsamında ifade vermeye gitmediği için hakkında yakalama kararı çıkarılan Siirt eski Belediye Başkanı Selim Sadak, sorgusunun ardından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Selim Sadak 4.8.2017
Dha İstanbul- Selim Sadak Serbest Bırakıldı
*Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yürütülen soruşturma kapsamında ifade vermeye gitmediği için hakkında yakalama kararı çıkarılan Siirt eski Belediye Başkanı Selim Sadak, sorgusunun ardından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Selim Sadak 4.8.2017
Eski Siirt Belediye Başkanı Sadak Serbest Bırakıldı
İstanbul'da gözaltına alınan eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Selim Sadak 4.8.2017
Dha İstanbul Bülteni - 3
   Görüntü Dökümü: ----------------------- -Erdoğan'ın konuşması -Camiden genel ve detaylar ================== SİİRT ESKİ BELEDİYE BAŞKANI SELİM SADAK GÖZALTINA ALINDI Siirt eski Belediye Başkanı Selim Sadak, gözaltına alındı.
Selim Sadak 4.8.2017
Siirt Eski Belediye Başkanı Sadak Gözaltına Alındı
ESKİ Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, yakalanan bir teröristin verdiği ifadeler doğrultusunda İstanbul'da gözaltına alındı.
Selim Sadak 4.8.2017
Siirt Eski Belediye Başkanı Selim Sadak Gözaltına Alındı
Siirt eski Belediye Başkanı Selim Sadak, gözaltına alındı.
Selim Sadak 4.8.2017
Dha İstanbul- Siirt Eski Belediye Başkanı Selim Sadak Gözaltına Alındı
Siirt eski Belediye Başkanı Selim Sadak, gözaltına alındı.
Selim Sadak 4.8.2017
Eski Siirt Belediye Başkanı Sadak, Gözaltına Alındı
Eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, İstanbul'da gözaltına alındı.
Selim Sadak: Haftanın Tarihine BakışSelim Sadak 5.6.2017
Selim Sadak 4.6.2017
7 Yıl Süren Kck Ana Davasının Maliyeti 238 Bin Lira
KAMURAN YÜKSEK 6 BİN 735 LİRA ÖDEYECEK Yargılama giderlerinin sanıklardan alınacağı belirtilen kararda, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek'in 6 bin 735 lira ile en yüksek yargılama giderine sebebiyet verdiği ifade edildi. Kararda, Van eski Milletvekili Kemal Aktaş'ın 2 bin 445 lira, BDP eski Genel Başkanı Demir Çelik'in 2 bin 465 lira, Şırnak eski Belediye Başkanı Ahmet Ertak'ın 2 bin 425 lira, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkan yardımcısı Fırat Anlı'nın 2 bin 485 lira, Batman eski Belediye Başkanı Nejdet Atalay'ın 2 bin 465 lira, Siirt eski Belediye Başkanı Selim Sadak'ın 3 bin 45 lira, Batman eski Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan'ın 705 lira, Tunceli eski Belediye Başkanı Songül Erol Abdil'in bin 835 lira, Demokratik Toplum Kongresi Eşbaşkanları Leyla Güven'in 3 bin 35, Hatip Dicle'nin bin 805 lira ve Mardin eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün ise 280 liralık yargılama gideri ödeyecekleri belirtildi.
Selim Sadak 28.3.2017
Kck/tm Ana Davasında 111 Sanığa Ceza, 43 Sanığa Beraat
Dosyada yargılanan sanıklar arasında bulunan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, 'Terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 21 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Görevden alınarak yerine kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk'ü 'Toplanta ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet etmek' suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme, cezanın ertelenmesine karar verdi. Mahkeme, sanıklardan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Fırat Anlı'nın ise, 'Terör örgütü üyeliği' suçundan 6 yıl 3 ay hapisle cezalandırılmasına hükmetti. DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle'yi 'Terör örgütü üyeliği' suçundan 9 yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme, Van eski bağımsız milletvekili Kemal Aktaş'ın ise 'Terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 21 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme, Diyarbakır'un Sur ilçesi eski Belediye Başkanı Abdullah Demirtaş'a ise, 'Terör örgütü yöneticiliği' suçundan 12 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, Siirt eski Belediye Başkanı Selim Sadak ve Batman eski Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan'ın da, 'Terör örgütü üyeliği' suçundan 6'şar yıl 3'er ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi.
Selim Sadak 27.2.2017
Haftanın Tarihine Bakış
1994- TBMM Genel Kurulu, DEP'li Selim Sadak ve RP'den istifa eden İstanbul Bağımsız Milletvekili Hasan Mezarcı'nın dokunulmazlığını kaldırdı.
Selim Sadak 6.6.2016
Haftanın Tarihine Bakış
2004- Yargıtay 9. Ceza Dairesi, kapatılan DEP'in 4 eski milletvekili Leyla Zana, Hatip Dicle, Selim Sadak ve Orhan Doğan hakkındaki infazı durdurarak, tahliyelerine karar verdi.
Selim Sadak 29.2.2016
Haftanın Tarihine Bakış
1994- TBMM Genel Kurulu, DEP'li Selim Sadak ve RP'den istifa eden İstanbul Bağımsız Milletvekili Hasan Mezarcı'nın dokunulmazlığını kaldırdı.
Selim Sadak 24.11.2015
Kck Ana Davasına Devam Edildi
Diyarbakır'da devam eden 175 sanıklı KCK ana davasında ifade veren tutuksuz sanıklardan Siirt Belediye eski Başkanı Selim Sadak, bir baba olarak bir Kürt genci kadar bir askerin ölümüne içinin sızladığını söyledi.
Şu an buradasınız: Selim Sadak Haberleri | Selim Sadak Kimdir - Haberler - Selim Sadak haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Selim Sadak kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.7.2020 13:26:09. #1.15#
title