SELİM DURSUN HABERLERİ

Selim Dursun haber, Selim Dursun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Selim Dursun

Selim Dursun

Doğum Yeri Sivas / Türkiye
Doğum Tarihi 13.12.1957

Selim Dursun Kimdir ?

13 Aralık 1957 doğumludur. Sivas Akıncılar nüfusuna kayıtlıdır. İlk orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra 1976 yılında girdiği İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğini başarıyla bitirerek, akabinde ticaret hayatına atıldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Selim Dursun - 19.09.2021
"AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı" Balıkesir'de devam ediyor
Basına kapalı devam eden Özhaseki başkanlığındaki oturumda, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Hasan Suver, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Lütfihak Alpkan ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin yer aldı.
Selim Dursun - 08.09.2021
Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Karma Ekonomik Komisyonu Toplantısı için yarın Kırgızistan'a gidecek
Oktay'a, 9-10-11 Eylül tarihlerinde gerçekleştireceği ziyaret kapsamında, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşın Işıkgece, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı (DEİK) Nail Olpak eşlik edecek.
Selim Dursun - 13.07.2021
Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu yarın ikinci kez toplanacak
Kurum, Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu ikinci toplantısını yarın saat 11.00'de yapacaklarını aktararak, paylaşımında şu bilgilere yer verdi: "Bakan Yardımcılarımız, Valilerimiz, Belediye Başkanlarımız, ilgili kurum temsilcileri ve bilim kurulumuzun katılacağı toplantıda müsilaj seferberliğimizin bir ayını değerlendireceğiz. İlk günden beri aralıksız sürdürdüğümüz çalışmalarla Marmara Denizi'mizi temizliyor, mavisine kavuşturuyoruz. Yarın Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yapacağımız toplantıda; bu süreçte elde ettiğimiz sonuçları ve bundan sonraki yol haritamızı Kurul üyelerimizle istişare edeceğiz." Bakan Kurum'un başkanlığında düzenlenecek toplantıya, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Sağlık Bakanı Yardımcısı Tolga Tolunay, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdere, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Seyir, Hidrografi ve Oşinografi Daire Başkanı Deniz Albay Hakan Kuşlaroğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Yalova Valisi Muammer Erol, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, TÜBİTAK ve Marmara Belediyeler Birliği Bilim ve Teknik Kurulu Başkanı Prof.
Selim Dursun - 02.07.2021
Son dakika! Türkiye kendi savaş gemisini inşa eden 10 ülke arasında
Deniz platformlarımız için geliştirilen yeni nesil füze sistemlerinden Kuzgun, Gökdoğan, Bozdoğan, SOM ve SOM-J füzelerinin deniz platformlarından atılmasına yönelik çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yine benzer şekilde TÜBİTAK Bilgem bünyesinde de deniz savunmasına ilişkin özellikle elektronik sahasında kritik ve stratejik projelere imza atmaya gayret ediyoruz." "Türkiye'nin 155 bine yakın gemi adamı var" Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun da "Biz ticaretimizi, siyasetimizi, geleceğimizi, turizmimizi denizden elde edilen bütün nimetler adına her şeyi yapıyoruz.
Selim Dursun - 28.06.2021
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Özbekistan-Türkiye İş Forumu'nda konuştu Açıklaması
Müteahhitlik, tekstil ya da enerji gibi halihazırda iş birliği zeminini oluşturan güçlü alanlardaki yatırımlar devam ederken, zamanın ruhuna uygun çığır açan teknolojileri de yine omuz omuza üretebileceklerinin altını çizen Oktay, konuşmasını şöyle tamamladı: "Yazılımcılarımız, veri analistlerimiz, yapay zeka uzmanlarımız ve start-up üreticilerimizle yarının teknolojileri için bugünden iş birliği yapabiliriz. Bugün hızla değişen teknolojilerin tarihte ilk bilimsel temellerinin bu topraklarda atıldığı bir gerçektir. Biruni'yi, Ali Kuşçu'yu, Uluğ Bey'i büyüten, çağları aydınlatan bu medeniyettir ve bu değerler hepimizindir. Gelin bu ruhu birlikte canlandıralım, dünya çapında kullanılan uygulamaları, platform fikirlerini, yepyeni çığır açan teknolojileri birlikte üretelim. Bilim insanlarımızla, yatırımcılarımızla, değer üretmek için alın terini ve akıl terini döken herkesle, Türkiye-Özbekistan birlikteliğiyle bunu da başarabiliriz. Türk iş insanlarımızı buradan bir kez daha Özbekistan'daki yatırım fırsatlarını değerlendirmeye ve Özbek firmalarla yeni ortaklıklar kurmaya davet ediyorum. Aynı şekilde Özbek firmalara da sesleniyorum. Türkiye'deki ticaret ve ortak yatırım fırsatlarını değerlendirin, gelin aile ikliminde hep birlikte kazanalım. Ortak bir vizyon çerçevesinde hayata geçireceğimiz projeler ile, mevcut refah daha da artacak, sadece ülkelerimizde değil, bölgemizde de barış, huzur ve istikrarın tesisine önemli katkılar sağlanacaktır. Türkiye-Özbekistan kardeşliği ebedi olsun. Gönüldaşlığımız nice iş birliğine, başarıya; yeni asırlara da Orta Asya'dan birlikte kardeşçe yürümeye vesile olsun." İş Forumu'na, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Serdar Umurzakov, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak da katıldı.
Selim Dursun - 03.06.2021
Kazakistan, Türkiye'ye 7 bin adet ilave transit geçiş belgesi verecek
Kazakistan Sanayi ve Altyapı Geliştirme Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakan Yardımcısı Berik Kamaliyev, Türk mevkidaşı Selim Dursun ile video konferans yöntemi ile görüştü.
Selim Dursun - 13.11.2020
Türkiye ile Küba arasında denizcilik alanında iş birliği anlaşması imzalandı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakan Yardımcısı Selim Dursun ile Küba'nın Ankara Büyükelçisi Luis Alberto Amoros Nunez, bugün bir araya gelerek, Türkiye ile Küba arasındaki anlaşmaya imza attı.
Selim Dursun - 17.09.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü için talimat verdi
İba, Karaağaç'a ulaşımın sağlandığı Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü'nün bağlantı yollarının tamamlanması konusunda desteklerini istediği Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıya Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun'un katılmasını istedi.
Selim Dursun - 21.08.2020
Son dakika! Bakan Karaismailoğlu denizcilik sektörü temsilcileriyle görüştü Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün verdiği müjdeye değinen Karaismailoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: "Ülkemiz denizlerinin bizlere sunduğu her türlü imkanı kullanarak, Türkiyemizi bölgesinde lider, dünyada önde gelen denizci bir ülke yapmak için çalışmalarımızı daha da hızlandırıyoruz. İlerleyen günlerde bu toplantıda tespit edilen verileri tekrar değerlendirmek üzere yetkililerle bir araya geleceğiz." Denizcilik sektörünün sorunları ele alındı Açıklamada, toplantıya Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan, İMEAK Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Odanın Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, Genel Sekreteri İsmet Salihoğlu ile yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra sektörün kamu ve özel kesim temsilcilerinin de katıldığı belirtildi.
Selim Dursun - 03.06.2020
e-Devlet Kapısı kullanımında rekor artış
Bakan Karaismailoğlu'nun Türksat AŞ Gölbaşı Yerleşkesi'ndeki incelemelerinde, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları Ömer Fatih Sayan, Enver İskurt ve Selim Dursun ile Türksat AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yüksek de hazır bulundu.
Selim Dursun - 22.05.2020
Ticaret Bakanı Pekcan, Rusya Enerji Bakanı Novak ile görüştü
Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Pekcan'ın, Novak ile görüşmesinde Türk heyetinde Ulaştırma Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Tarım ve Orman, Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlıkları ile Merkez Bankasından yetkililer yer aldı.
Selim Dursun - 22.05.2020
Bakan Pekcan: Karayolu kotalarının önemi son derece arttı
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk-Rus Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Eşbaşkanı ve Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Aleksandr Novak ile bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. Toplantıya, Ulaştırma Bakan Yardımcısı Selim Dursun ile Tarım ve Orman Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Merkez Bankasından yetkililer katıldı.
Selim Dursun - 05.05.2020
Şehit Uzman Onbaşı Gündeş, son yolculuğuna uğurlandı
SOSYAL MESAFEYE DİKKAT EDİLDİ Burada, ailesi ve yakınlarının 'Murat Ali' diye hitap ettiği Bekir Gündeş için tören düzenlendi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında birinci drece yakınları ve protokol dışında kimsenin alınmadığı törene şehidin ailesi, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 6'ncı Mekanize Piyade ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ilçe belediye başkanları, askeri ve mülki erkan katıldı.
Selim Dursun - 05.05.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
SOSYAL MESAFEYE DİKKAT EDİLDİ Burada, ailesi ve yakınlarının 'Murat Ali' diye hitap ettiği Bekir Gündeş için tören düzenlendi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında birinci drece yakınları ve protokol dışında kimsenin alınmadığı törene şehidin ailesi, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 6'ncı Mekanize Piyade ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ilçe belediye başkanları, askeri ve mülki erkan katıldı.
Selim Dursun - 08.02.2020
Bakan Yardımcısı Sayan, Doğu Ekspresi'ndeki "AB-Türkiye İşbirliği" toplantısında konuştu Açıklaması
Sayan, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ve büyükelçilerin katılımıyla Turistik Doğu Ekspresi'nde düzenlenen "AB-Türkiye İşbirliği" konulu toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin birçok alanda olduğu gibi özellikle demir yolu alanında da büyük atılımlar gerçekleştirdiğini söyledi.
Selim Dursun - 01.02.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Sincan OSB'deki fabrikalarda incelemelerde bulundu
Yerli ve milli üretimin artırılması hedefi çerçevesinde ziyaretlerde bulunan Oktay'ı, metro aracı ve lokomotif üretiminin yapıldığı fabrikada Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun ile fabrika ve OSB yönetimi karşıladı.
Selim Dursun - 08.01.2020
ATO'dan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan'a ziyaret
Ziyarette Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, 38 No'lu Nakliyeciler ve Lojistik Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Erhan Gündüz, Komite Üyeleri Ali İhsan Özdemir, Ersan Erdoğan, Deniz Yük ve Halit Metin Ekici de hazır bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Selim Dursun Haberleri | Selim Dursun Kimdir - Haberler - Selim Dursun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Selim Dursun kimdir, hayatı ve biyografisi. AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı Balıkesir'de devam ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.9.2021 01:47:50. #1.16#

title