Sedat Yıldız Haberleri

Sedat Yıldız haber, Sedat Yıldız son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sedat Yıldız 1.7.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM - TEKRAR
Çin'in Vuhan kentinde 2019'un Aralık ayında ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele sürerken, birçok ülke de tanı kiti geliştirilmesi için çalışmalar yaptı. Türkiye'de de şu anda en yaygın olarak boğazdan alınan sürüntü örneği ile yapılan PCR testiyle vakalar inceleniyor. Bu süreçte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de test süresinin kısaltılması ve testin yaygınlaştırılabilmesi için tanı kitleri geliştiriliyor. Malatya'da ise İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Yıldız ve ekibi tarafından ELİSA adı verilen test geliştirildi.
Sedat Yıldız 1.7.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
Çin'in Vuhan kentinde 2019'un Aralık ayında ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele sürerken, birçok ülke de tanı kiti geliştirilmesi için çalışmalar yaptı. Türkiye'de de şu anda en yaygın olarak boğazdan alınan sürüntü örneği ile yapılan PCR testiyle vakalar inceleniyor. Bu süreçte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de test süresinin kısaltılması ve testin yaygınlaştırılabilmesi için tanı kitleri geliştiriliyor. Malatya'da ise İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Yıldız ve ekibi tarafından ELİSA adı verilen test geliştirildi.
Sedat Yıldız 23.5.2020
Kısa sürede çok sayıda analiz yapabilecek Kovid-19 test kiti geliştirildi
İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Yıldız, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerinin çok daha fazla kişiye kolaylıkla uygulanabilmesi amacıyla ELISA testi geliştirdi.
Sedat Yıldız 27.3.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLER
Konya'nın Beyşehir ilçesinde oturan Sinan ve Şeyma Dönmez çiftinin kızları, Şehit Ömer Halisdemir Anaokulu öğrencisi Elmira Dönmez (5) de, koronavirüsle etkin mücadele çerçevesinde sosyal medyadan 'Evinde kal' çağrısı yaptı. Minik Elmira'nın sosyal medyadan şarkı söyleyerek yaptığı 'Evde kalın' çağrısı kısa sürede büyük ilgi gördü.  (GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ   --------------- Elmira'nın şarkı söyleyerek çağrıda bulunması  Oynaması, spor ve pasta yapması  Haber- Kamera: KONYA, ======================= Malatya'da yerli tanı kiti üretimi çalışmasına başlandı MALATYA İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Fizyoloji Anabilim Dalı geliştirme laboratuarında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için yerli tanı kiti üretimi için çalışmalara başlandı. Turgut Özal Tıp Merkezi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sedat Yıldız, ekibi ile birlikte 3 aşamada üretime geçirmeyi planladıkları tanı kitine ilişkin çalışmaları 2 ayda tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.
Sedat Yıldız 14.3.2020
Osmaniye Valisi Coşkun'dan şehit ailesine ziyaret
Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, şehit Jandarma Uzman Çavuş Sedat Yıldız'ın Toprakkale ilçesindeki ailesini ziyaret etti.
Sedat Yıldız 7.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
Kaza saat 17.00 sıralarında TEM Otoyolu Körfez Hamzadere Viyadüğü üzerinde meydana geldi. Ankara yönünde ilerleyen sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 34 AIK 367 plakalı otomobil, kontrolden çıkarak 34 JD 3848 plakalı otomobile çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan otomobil, yolun orta şeridinde ilerleyen İbrahim Güney idaresindeki 34 UEG 19 plakalı TIR'a çarptı. Sürücüsünün kontrolünden çıkan TIR, 2 viyadük arasındaki boşluğa düşerek burada asılı kaldı. Arkadan gelen 43 SC 808 plakalı TIR, ise viyadüklerin arasına düşen TIR'a çarpmamak için manevra yaparak 34 AIK 367 plakalı otomobile çarparak durabildi. En arkadaki Sedat Yıldız idaresindeki 34 PN 3356 plakalı otomobil ise, kazaya karışan araçlara çarpmamak için manevra yaptığı sırada kontrolden çıkarak 2 viyadüğün arasından yolun altındaki toprak alana düştü.
Sedat Yıldız 22.2.2020
Bakan Kasapoğlu, Bursaspor taraftarlarına geçmiş olsun dileğinde bulundu
Bakan Kasapoğlu, Bursaspor taraftarlarından Sedat Yıldız ile telefonda görüşerek, yaşanan kazayı ve yaralıların durumunu sordu.
Sedat Yıldız 22.2.2020
Bakan Kasapoğlu'ndan Bursaspor taraftarlarına geçmiş olsun telefonu
Tribün liderlerinden Sedat Yıldız ile telefonda konuşan Bakan Kasapoğlu, yaşanan kazayı ve yaralıların durumunu sordu.
Sedat Yıldız 22.2.2020
Bakan Kasapoğlu'ndan Bursaspor taraftarına 'geçmiş olsun' telefonu
Tribün liderlerinden Sedat Yıldız ile telefonda görüşen Bakan Kasapoğlu, yaşanan kazayı ve yaralıların durumunu sordu.
Sedat Yıldız 7.5.2019
Osmaniye'de Devlet Övünç Madalyaları ve Beratı Verildi
Osmaniye'de şehit aileleri ve gaziye devlet övünç madalyası ve beratı verildi. Valilik Ahmet Cevdet Paşa salonunda düzenlenen etkinlikte, 12 şehidin yakını ve bir gaziye devlet övünç madalyası ve beratı takdim edildi. Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, burada yaptığı açıklamada, ne yapılırsa yapılsın şehit ve gazilerin fedakarlığının ödenemeyeceğini belirtti. Madalyaların kahramanlığın nişanesi olduğunu ifade eden Coşkun, "Çocuklarınız, torunlarınız seneler boyu, asırlar boyu bu madalyaları bir şeref nişanesi olarak gelecek nesillere aktaracak, sizlere hayır duaları edecekler. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum, gazilerimize şükranlarımı sunuyor, içinde bulunduğumuz rahmet ayının başta tüm insanlığa, İslam alemine, ülkemize ve Osmaniye'mize hayırlar getirmesini diliyor, sizleri en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum" dedi. Konuşmadan sonra Devlet Övünç Madalyası alacak şehitlerin ve gazilerin özgeçmişleri okundu. Vali Coşkun, şehit Jandarma Uzman Çavuş Süleyman İyikul, şehit Piyade Uzman Çavuş Zeki Koç, şehit Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Acıbucu, şehit Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Etiz, şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Suat Petek, şehit Jandarma Uzman Çavuş Ali Erdinç, şehit Tankçı Uzman Çavuş Oğuzhan Yılmaz, şehit Piyade Uzman Çavuş Halis Özcengiz, şehit Jandarma Uzman Çavuş Sedat Yıldız, şehit Piyade Uzman Çavuş Furkan Aydın, şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Ulusoy, şehit Piyade Uzman Çavuş Bekir Evren'in ailelerine ve gazi Mustafa Türkmen'e madalya ve beratları takdim etti.
Sedat Yıldız: Bursaspor Taraftarı Umre YolcusuSedat Yıldız 21.4.2019
Sedat Yıldız: Elazığspor 52 YaşındaSedat Yıldız 23.3.2019
Sedat Yıldız 17.5.2018
Beyoğlu Belediyesi Vatandaşlara Sıcak Yemek Ulaştırmak İçin Çalışıyor
Günlük 7 bin kişiye ulaştırılan yemeklerin piştiği Beyoğlu Belediyesi Kasımpaşa Aşevi'ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, hijyenin ve sağlığın ön planda tutulduğunu belirterek şunları söyledi: "4 NOKTADA İFTAR SOFRASI KURUYORUZ" "Ramazan ayı rahmet ve bereket ayı. Kendisini en çok hissettirdiği yer ise iftar sofraları. Beyoğlu Belediyesi her akşam 4 noktada Ramazan iftar sofrası kuruyor. Kurduğu bu sofralarda ağırladığı insanların yemeğini de kendi personeli ile bizzat imal edip paketliyor ve akşam servis ediyor. Burada hijyen çok önemli. Belediye işletmelere ruhsat verirken en dikkat ettiği konu hijyendir. Kendi yaptığı işi temiz ve şeffaf bir şekilde saygınlıkla yapmalı ki bir başkasını da denetleyebilsin. Bu yüzden biz vatandaşlarımızı ev sahibi hassasiyetiyle, bir aile gibi ağırlıyoruz. Ramazan'ı bu hissiyatla geçirmeyi tercih ediyoruz." AŞEVİNDE HİJYEN ÖN PLANDA Aşevinde çalışan kişilerin gerekli eğitimleri almış personellerden oluşturulduğuna dikkat çeken Beyoğlu Belediyesi Aşevi Gıda Mühendisi Mehmet Sedat Yıldız, yapılan çalışmalarla ilgili,"Bir günde iftar sofraları için 5 bin kişilik, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza evlerine kendi araçlarımıza ulaştırılmak üzere ise 2 bin kişilik yemek hazırlıyoruz.
Sedat Yıldız: Elazığspor 51 Yaşını KutluyorSedat Yıldız 23.3.2018
Sedat Yıldız: Elazığspor 51 YaşındaSedat Yıldız 23.3.2018
Sedat Yıldız 10.7.2017
Yozgat'ta Trafik Kazası: 2 Yaralı
Sedat Yıldız (46) yönetimindeki 66 LG 662 plakalı otomobil, Ankara Bulvarı Karakaya Kavşağı'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini yitirmesi sonucu önce Mehmet Öçalan'ın (24) kullandığı 66 LR 489 plakalı kamyonete, daha sonra da refüjdeki elektrik direğine çarptı.
Sedat Yıldız: Dha Yurt Bülteni - 17Sedat Yıldız 10.7.2017
Sedat Yıldız: Yozgat'ta Kaza: 2 YaralıSedat Yıldız 9.7.2017
Sedat Yıldız: Yozgat'ta Kaza 2 YaralıSedat Yıldız 9.7.2017
Sedat Yıldız: Yozgat'ta Kaza: 2 YaralıSedat Yıldız 9.7.2017
Sedat Yıldız: Elazığspor 50 YaşındaSedat Yıldız 23.3.2017
Sedat Yıldız 16.3.2017
Kars'ta "Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması" Finali
Ezanı güzel okuma yarışmasında, Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed İkbal Gül birinci, Sarıkamış Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ersin İpkin ikinci, Selim Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sedat Yıldız üçüncü oldu.
Sedat Yıldız 28.2.2017
Erzurum'da Terör Örgütüne Üyelik Davası
Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Sinan Taş, Adem Gürbüz, Dilaver Erçek ve Sedat Yıldız Van T Tipi Cezaevinden, diğer sanık Fedayi Akbay ise Van F Tipi Cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.
Sedat Yıldız: Adana ve Osmaniye 100 Şehit VerdiSedat Yıldız 31.1.2017
123
Şu an buradasınız: Sedat Yıldız Haberleri | Sedat Yıldız Kimdir - Haberler - Sedat Yıldız haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sedat Yıldız kimdir, hayatı ve biyografisi. DHA YURT ÖZEL GÜNDEM - TEKRAR.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 01:09:09. #1.15#
title