Sebastian Kurz Haberleri

Sebastian Kurz haber, Sebastian Kurz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sebastian Kurz - 29.10.2020
Avusturya'da günlük vaka sayısı ilk kez 4 bini aştı
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz yaptığı açıklamada, hükümetin çeşitli sosyal ortaklar ve diğer parlamento partileriyle yapacakları görüşmelerin ardından salgını önlemeye yönelik yeni ve daha katı tedbirlerin Cumartesi günü kamuoyuna açıklanacağını aktardı.
Sebastian Kurz - 19.10.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Avusturya ve Polonya'da yeni tedbirler Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, kapalı alanlarda yapılan özel toplantıların 6, açık alandaki etkinliklerin ise 12 kişiyle sınırlandırılacağını bildirerek, futbol müsabakası, tiyatro, sinema gibi profesyonel etkinlikler de kapalı alanlarda katılımın 1000, açık alanlarda 1500 katılımcıyla sınırlandırılacağını kaydetti.
Sebastian Kurz - 19.10.2020
Avusturya ve Polonya'da Kovid-19'la mücadelede yeni tedbirler
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz beraberindeki bakanlarla düzenlediği ortak basın toplantısında son 3 haftada iki katına çıkan günlük vaka sayılarının düşürülmesine ilişkin yeni kararları açıkladı.
Sebastian Kurz - 15.10.2020
Son dakika haberleri... Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, ikinci dalganın etkili olmaya başladığı Avrupa'da, bazı ülke ve şehirlerde virüsün çok hızlı yayıldığını belirterek, bu nedenle çok sert önlemleri hayata geçirmek zorunda kaldıklarına dikkati çekti.
Sebastian Kurz - 15.10.2020
Son dakika haberi: Kovid-19 vakaları Orta Avrupa ülkelerinde rekor seviyelerde
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, ikinci dalganın etkili olmaya başladığı Avrupa'da bazı ülke ve şehirlerde virüsün çok hızlı yayıldığını bu nedenle çok sert önlemleri hayata geçirmek zorunda kaldıklarına dikkati çekerek, "Durum çok ciddi, herkes tarafından bunun açıkça anlaşılması gerekiyor.
Sebastian Kurz - 15.10.2020
Avusturya'da ana muhalefetten iktidara "Türkiye ile Yunanistan anlaşmazlığında taraflılık"...
Muhalefetten iktidara dış politika tepkisi Ana muhalefet partisi SPÖ Genel Başkanı Pamela Rendi Wagner, başta Başbakan Sebastian Kurz olmak üzere Dışişleri Bakanı Schallenberg'in dış politikadaki yaklaşımlarına tepki göstererek, ülkenin çok taraflılıktan uzaklaştığını savundu.
Sebastian Kurz - 12.10.2020
Viyana'da yerel seçimlerde aşırı sağcılar hezimete uğradı
Son 5 yıldır aşırı sağcı partinin nerdeyse bütün söylem ve sloganlarının Başbakan Sebastian Kurz ve ekibi tarafından merkez sağa taşınması, aşırı sağcıların eriyen seçmeni yeniden kazanmak için Türk ve Müslümanlara yönelik daha ırkçı ve nefret içerikli bir seçim kampanyası yürütmesine yol açtı.
Sebastian Kurz - 11.10.2020
Viyana Belediye Başkanlığı seçimlerini Sosyal Demokratlar kazandı
Yaklaşık 400 bin seçmenin mektup yoluyla oy kullanması nedeniyle resmi sonuçların hafta içi açıklanması beklenen seçimde, sırasıyla Başbakan Sebastian Kurz'un başında bulunduğu merkez sağ Avusturya Halk Partisi yüzde 18,8, Yeşiller Partisi yüzde 14,1, aşırı sağcı Özgürlük Partisi (FPÖ) yüzde 7,7 ve Yeni Avusturya Partisi (NEOS) yüzde 7,8 oranında oy aldı.
Sebastian Kurz - 18.9.2020
Orta Avrupa ülkelerinde Kovid-19 vakalarındaki hızlı artış dikkat çekiyor
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, salgının yayılma hızının kaygı verici olduğunu, ülkede ikinci dalganın başında olunduğunu açıklamıştı.
Sebastian Kurz - 17.9.2020
Son dakika! Avusturya'da Kovid-19'la mücadelede tedbirler artırılıyor
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, beraberindeki bakanlarla düzenlediği basın toplantısında, salgınla mücadelede hükümetin aldığı yeni kararları paylaştı.
Sebastian Kurz - 16.9.2020
Son dakika haber: Avusturya Başbakanı Kurz: "Mülteciler konusunda Almanya'nın peşinden gitmeyeceğiz"
Son dakika politika haberi: Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, ülkesinin mülteciler konusunda Almanya'nın politikalarını takip etmeyeceğini söyledi.
Sebastian Kurz - 15.9.2020
Avusturya ve Ukrayna, Rus muhalif "Navalnıy'ın zehirlenmesine" tepki gösterdi
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, zehirlendiği öne sürülen Rus muhalif Aleksey Navalnıy'e yönelik saldırıya tepki göstererek bu konunun aydınlatılmasını istedi.
Sebastian Kurz - 12.9.2020
Yunanistan'ın Moria sığınmacı kampındaki sığınmacılar Avusturya'da iktidarı ikiye böldü
Sığınmacı karşıtı tutumuyla bilinen ÖVP Genel Başkanı ve Başbakan Sebastian Kurz ve ekibi, yangın çıkan Moria kampındaki 13 bine yakın sığınmacının bir kısmının Avusturya'ya getirilmesine karşı çıkarken sığınmacıların AB üyesi ülkeler arasında paylaşılmasını da reddediyor.
Sebastian Kurz - 11.9.2020
Lüksemburg Dışişleri Bakanı Asselborn'dan, Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz'a "sığınmacı"...
Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, Avrupa Birliği'nin (AB) sığınmacı politikasının başarısız olmasının sorumlusu olarak Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz'u gösterdi.
Sebastian Kurz - 11.9.2020
Avusturya'da artan vaka sayıları nedeniyle maske kullanma zorunluluğunun kapsamı genişletildi
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, bakanlarla düzenlediği basın toplantısında, virüsün yayılmasını önleme ve ikinci dalganın kontrol altına alınmasını sağlamak için alınan tedbirleri kamuoyuyla paylaştı.
Sebastian Kurz - 5.9.2020
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu'ndan Avusturya Başbakanı Kurz'a sert tepki
Son dakika gelişmesine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz'un "Erdoğan, Avrupa'daki Türkleri kendi amaçları için kullanıyor" sözlerine sert tepki gösterdi.
Sebastian Kurz - 5.9.2020
Çavuşoğlu'ndan Avusturya Başbakanının Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki sözlerine tepki Açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz'un, "Erdoğan, Avrupa'daki Türkleri kendi amaçları için kullanıyor.
Sebastian Kurz - 21.7.2020
Avusturya'da bazı kapalı alanlarda yeniden maske kullanma zorunluluğu
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, beraberindeki bakanlarla düzenlediği basın toplantısında, Kovid-19'a ilişkin gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.
Sebastian Kurz - 20.7.2020
AB liderleri Covid-19 fonunda henüz anlaşamadı
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Covid-19 krizinden toparlanma sürecinde kullanılacak kaynakların dağıtılmasına ilişkin görüşmelere ilişkin gelişmelerden hoşnut olduğunu açıkladı.
Sebastian Kurz - 8.7.2020
Avusturya'dan Kovid-19 nedeniyle bazı AB üyesi ülkelere seyahat uyarısı
Başbakan Sebastian Kurz, beraberindeki bakanlarla düzenlediği basın toplantısında, Balkan ülkelerinde salgına ilişkin son durumun kötüye gittiğini belirterek, geçen hafta Batı Balkan ülkelerine seyahat uyarısının en yüksek seviyeye çıkartıldığını hatırlattı.
Sebastian Kurz - 24.6.2020
Avusturya Cumhurbaşkanı Van der Bellen, Kovid-19 nedeniyle yurt dışı seyahatini iptal etti
Bu arada Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, beraberindeki bakanlarla düzenlediği basın toplantısında, gastronomi, turizm ve spor alanında gevşetilen Kovid-19 tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Sebastian Kurz - 22.6.2020
Sözcü Aksoy: Avusturya Şansölyesi Sebastian Kurz talihsiz açıklamalarda bulunmuştur
DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Avusturya Şansölyesi Sebastian Kurz, bir Yunan gazetesine sığınmacılar konusunda Mülteciler Günü'nden hemen sonra talihsiz açıklamalarda bulunmuştur" dedi.
Sebastian Kurz - 22.6.2020
Dışişleri Bakanlığı: "Mültecilerin onurunu korumak bir tercih değil, ahlaki ve hukuki bir...
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Avusturya Şansölyesi Kurz'un Bir Yunan gazetesine verdiği mülakat hakkındaki soruya cevaben, "Avusturya Şansölyesi Sebastian Kurz, bir Yunan gazetesine sığınmacılar konusunda Mülteciler Günü'nden hemen sonra talihsiz açıklamalarda bulunmuştur.
Sebastian Kurz - 29.5.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, bakanlarla düzenlediği basın toplantısında Kovid-19'a ilişkin açıklamalarda bulundu.
Sebastian Kurz - 25.5.2020
Avrupa ülkeleri Kovid-19 tedbirlerini kaldırmaya devam ediyor
Başbakan Sebastian Kurz'un salgınla mücadelede istenilen seviyeye ulaşmamış ülkelerle sınırların açılmayacağı yönündeki açıklaması, başta İtalya olmak üzere komşu ülkelerin tepkisine yol açmıştı.
Sebastian Kurz - 22.5.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Başbakan Sebastian Kurz, vatandaşları bu yılki yaz tatili için en güvenli ülkenin Avusturya olduğuna ikna etmeye çalışırken, salgının yayılmasını kontrol atına alan ülkelere sınırların açılacağını ancak virüsün etkili olduğu ülkeler için henüz sınırların açılmayacağını ifade etti.
Sebastian Kurz - 14.5.2020
Avusturya Başbakanı Kurz'a Kovid-19 tepkisi
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz'un uzun bir aradan sonra ülkenin Almanya sınırında yer alan Kleinwalsertal kasabasına yaptığı ziyaret sırasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymaması tepkilere yol açtı.
Sebastian Kurz - 12.5.2020
Almanya'da Kovid-19 nedeniyle kapatılan sınırların yeniden açılması talebi
Alman basınında yer alan haberlerde, Başbakan Merkel'in Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ile sınır kontrollerini görüştüğü belirtildi.
Sebastian Kurz - 20.4.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Başbakan Sebastian Kurz, normalleşme sürecinde maske kullanımının önemine dikkati çekerek, özellikle yakın bir tarihte restoran ve kafeteryalarda da maske kullanılabileceğini söyledi.
Sebastian Kurz - 15.4.2020
Avusturya'nın Kovid-19 mücadelesi: Çok boyutlu kaos
Taraflı tarafsız birçok gözlemci tarafından Kovid-19'un Avrupa kıtasında yayılmasında merkezi rol oynayan Ischgl'daki skandaldan yeterince ders alınmadığı ise Avusturya'dan gelen son haberlerden anlaşılıyor. Popülist Başbakan Sebastian Kurz liderliğindeki koalisyon hükümeti, birbiri ardınca sökün eden skandallara rağmen hiçbir şey olmamış gibi davranarak Avusturya'yı yeni bir bilinmezliğe daha sürükleyecek kararlara imza atıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sebastian Kurz Haberleri | Sebastian Kurz Kimdir - Haberler - Sebastian Kurz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sebastian Kurz kimdir, hayatı ve biyografisi. Avusturya'da COVID-19 vak'aları ile ölümler hızla artıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 05:57:54. #1.14#
title