SAVAŞ AY HABERLERİ

Savaş Ay haber, Savaş Ay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savaş Ay

Savaş Ay

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 26.3.1954 - 9.11.2013

Savaş Ay Kimdir ?

26 Mart 1954 yılında İstanbul'da doğdu. Çocukluk yılları İstanbul Üsküdar Selamsız'da geçen Savaş Ay nam-ı diğer "Savaş Abi", Ünlü ses sanatçısı Şükran Ay ile Ünlü sihirbaz ve gösteri sanatçısı Turan Ay'ın oğludur. Çocukluk yılları anne ve babasının ünlü birer sanatçı olması sebebiyle kulislerde ve birçok şehirde dolaşmakla geçmiştir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Savaş Ay - 22.11.2020
Son dakika gündem: Türk sanat müziğinin güçlü sesi: Şükran Ay
Son dakika gündem haberi: 1970'li yılların unutulmaz ismi, gazeteci Savaş Ay'ın annesi Şükran Ay, vefatının 9. yılında yad ediliyor.
Savaş Ay - 08.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2013- Gırtlak kanseriyle mücadele eden usta gazeteci Savaş Ay, 59 yaşında İstanbul'da vefat etti.
Savaş Ay - 22.05.2020
Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına video konferansla katıldı: (3)
"Atılan bir adımda Başbakanın onayı olmadan sen o adımı atabilir misin?" Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlığı döneminde görev verdiği bazı isimlerin yaptıklarını eleştirerek, şöyle devam etti: "Başbakanlığım döneminde bakan, bürokrat olarak görev verdiğimiz kimi isimlerin de şimdi bunlarla aynı teraneleri mırıldanıyor olmasını üzüntüyle takip ediyorum. Siyasetin temelinde millete karşı dürüst olma vardır. Düşünün bakan durumunda olanlar veyahut daha farklı görevler verdiğim kişiler şimdi farklı bir şekilde saldırı içindeler. ya sen bakansın, atılan bir adımda Başbakan'ın onayı olmadan sen o adımı atabilir misin? Şimdi nasıl oluyor da sanki o işleri kalkıp 'Ben, ben, ben...' Ne beni ya, nasıl oluyor? Bir başbakan onay vermeyecek, sen kalkacaksın bir bakan olarak adım atacaksın? Bunu kime yutturuyorsunuz? Öyle kalkıp YouTube'larda, topladığınız belli adımlarla netice almanız mümkün değil. İyi olan her şeyi biz şu anda takdir edecek insan arıyoruz. Kötü olan her şeyi bize yıkma hesabı içerisinde olanlara da zaten milletim hesabını sorar. Bu milletin vicdanından her şey Allah'ın izniyle döner. Biz hayatımızın her döneminde olduğu gibi bundan sonra da eksiğiyle fazlasıyla yürüttüğümüz görevlerdeki tüm sorumluluğu üstlendik, üstlenmeye de devam edeceğiz." "Onların sıkleti bunu çekmez" Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, şunları söyledi: "CHP Genel Başkanı'nın ise güya ülkeyi buhrandan çıkarmak için sıraladığı başlıklara baktığımızda çoğunun kendilerini taraf ettiğini görüyoruz. Mesala; israf diyor, ya kendi belediyelerinizdeki rezaletlere hiç dönüp bakmıyor musunuz? Gözünü millet hizmet için yapılan hastanelere dikiyor. Tüm dünya bizden kamu-özel ortaklığı modelini örnek alırken, Antalya G-20 Toplantısı'nda 'Bize şu kamu-özel ortaklığını bir anlatsana.' dediler. Ben Antalya G-20 Toplantısı'nda kamu-özel ortaklığını anlattım. Ama Bay Kemal ve avanesi hala bu kamu-özel ortaklığını anlamadılar, anlayamazlar, zira onların sıkleti bunu çekmez. CHP şimdi buna karşı çıkıyor, Düşünün bu zat SSK'nin başında bulundu. SSK'nin başında bulunduğu zaman hastanelerde halimiz neydi hatırlayın. Ne araç-gereç ne cihaz ne ilaç bunların hiçbiri yoktu. Vatandaş kuyruklarda sersefildi ve sefalet kol geziyordu. Rahmetli Savaş Ay'ın programını hatırlayın.
Savaş Ay - 11.12.2019
Ağrı'da Genç Erkekler Futbol İl Birinciliği Müsabakaları sona erdi.
Turnuvanın final müsabakası Merkez Vali Lütfi Yiyenoğlu Şehir Stadyumunda Ağrı 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ile Doğubayazıt Savaş Ay Anadolu Lisesi arasında oynandı.
Savaş Ay - 16.11.2019
Sosyal Güvenlik Merkezleri Toplu Açılış Töreni
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika gibi dünyanın en zengin ülkelerinden birinin dahi bu konuda hedeflerine ulaşamadığına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Nüfusunun neredeyse tamamını sosyal güvenlik ve sağlık hizmetleri şemsiyesi altına almayı başaran Türkiye'nin farkı, kurduğu sistemin sürdürülebilirliğini de sağlamasıdır. Nitekim verilen hizmetlerin hem yelpazesi genişlediği hem kalitesi yükseldiği halde Sosyal Güvenlik Kurumumuzun gelirlerinin giderlerini karşılama oranı yüzde 71,5'ten yüzde 89,4'e çıktı. Üstelik geçtiğimiz 17 yılda emekli sayımız da 6,5 milyondan, 12,9 milyon seviyesine ulaştı. Buna rağmen sosyal güvenlik sistemimizin kendi kendini finanse etme oranı çok yüksektir. Geçmişte ülkenin diğer tüm hizmet alanları gibi sosyal güvenlik sistemini de çökertenler, bugün hiç yüzleri kızarmadan karşımızdaki bu tabloyu küçümsemeye, hatta kötülemeye çalışıyorlar." "Benim milletimin bunları iyi tanıması lazım" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşması sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemdeki hastanelerin durumunu gazeteci Savaş Ay'ın programından kesitlerle vatandaşlara izletti.
Savaş Ay - 05.11.2019
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
Erdoğan, "Hatırlayın, rahmetli Savaş Ay'ın programını, ana muhalefetin başındaki zatın SSK Genel Müdür olduğu dönemlerde hastanelerimizin halini.
Savaş Ay - 04.08.2019
Bursa Şehir Hastanesi ve İstanbul-İzmir Otoyolu Ortak Açılış Töreni
Bunun adı da BOT, yap-işlet-devret, senin aklın buna ermez Bay Kemal, anlamazsın bu işlerden. Sana SGK'yı verdiler batırdın ve hastaneleri yönetemedin. O merhum Savaş Ay'ın programını hatırlıyorsunuz değil mi? Ah, ah, ölülerimizi rehin aldılar bunun genel müdür olduğu dönemde.
Savaş Ay - 24.02.2019
AK Parti'nin Kayseri Mitingi
Alandaki vatandaşlara, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemde gazeteci Savaş Ay'ın yaptığı programı izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "Ben bunları konuşmaktan bıktım, utanıyorum, milletime havale ediyorum.
Savaş Ay - 08.02.2019
Cem Karaca'nın Vasiyetini Yerine Getirdiğini Açıkladı
"CEM KARACA'NIN VASİYETİNİ YERİNE GETİRDİM" Programa katılan ve Cem Karaca'yı sahnelere ilk çıkaran İlham Gencer Cem Karaca ile geçen anılarını anlattı. İlham Gencer, "Ajda Pekkan, Emel Sayın, Cem Karaca, Metin Ersoy gibi birçok sanatçıyı sahnelere taşıdım. Cem Karaca ile Savaş Ay'ın programında bir araya geldik.
Savaş Ay - 01.01.2019
Erdoğan: Sen Partinin İçindeki Meşruiyetini Sorgula Bay Kemal (2)
'BAY KEMAL SSK GENEL MÜDÜRÜ İKEN BUNLAR VAR MIYDI?' En büyük reformları gerçekleştirdikleri alanların başında sağlığın geldiğini belirten Erdoğan, "Ülkemizde Genel Sağlık Sigortası şemsiyesinin dışında kalan kimse yoktur. Bay Kemal SSK Genel Müdürü iken bunlar var mıydı? Bunları yapamadın. Savaş Ay seni çok iyi anlattı.
Savaş Ay - 01.01.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2018 Yılı Değerlendirmesi
"Sağlık alanında yeni bir çığır açıyoruz" Erdoğan, Türkiye'de genel sağlık sigortası şemsiyesinin dışında kalan kimse olmadığını ifade etti. Hastane yatak kapasitesinin 240 bine, sağlık çalışanı sayısının 762 bine, doktor sayısının ise 231 bine çıkarıldığını paylaşan Erdoğan, "Sağlık birimlerimizi tomografisinden MR'ına, diyalizine kadar en modern cihazlarla donattık. Ambulans sayımızı 5 bine çıkartarak, uçağından helikopterine pek çok hizmeti devreye alarak 112 acil sağlık istasyonu sayımızı 2 bin 711'e yükselterek ihtiyaç anında her vatandaşımıza ulaşılabilmesini sağladık. Bay Kemal SSK Genel Müdürü iken bunlar var mıydı? Vatandaş sefalet içerisindeydi, bunları yapamadı. Savaş Ay seni çok iyi anlattı, o dönemde sefalet vardı hastanemizde ama şimdi hamdolsun hastanelerimiz modern olmanın ötesinde ileri teknoloji ile donatılmış vaziyette.
Savaş Ay - 22.06.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT Canlı Yayınında
SSK'da daha sonra Sayın Kılıçdaroğlu başına geldi. Ne çileler çektiğini milletim biliyor. Rahmetli Savaş Ay'ın yaptığı programı unutmak mümkün mü? Her şey ortada.
Savaş Ay - 22.06.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziosmanpaşa'da Halka Seslendi
"Ama onlar da öğrenecek" AK Parti döneminde sağlık alanında hayata geçen projelere de değinen Erdoğan, şöyle devam etti: "Gaziosmanpaşa sağlıkta nasıl? Memnun musunuz? Hastaneler var mı? Peki, Bay Kemal'in döneminde nasıldı? Savaş Ay'ın programını izleyerek zaten Bay Kemal'in dönemini ezberlemişsinizdir.
Savaş Ay - 18.06.2018
AK Parti'nin Ordu Mitingi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, SSK Genel Müdürü iken, Savaş Ay'ın hazırlayıp sunduğu A Takımı programındaki söylemlerinin yer aldığı görüntüleri izleterek eleştirilerde bulundu.
Savaş Ay - 18.06.2018
Erdoğan'ın Sağlık Vizyonuyla 16 Yılda Geldiğimiz Nokta Ortadadır"
Çünkü AK Parti'nin bu ülkeye kazandırdığı her şeyi yıkacağını, satacağını, yerle yeksan edeceğini söyleyen uzaktan kumandalı bir muhalefet tablosuyla karşı karşıyayız. Seçimde eski Türkiye'nin tercihine yönelik bir tablo çıkması durumunda Türkiye'nin sağlıkta dönüşüm sürecinde çok önemli görevler ifa etmiş birisi olarak özellikle ifade etmek istiyorum, sürekli sağlık hizmeti almak zorunda olan ve sayıları 22 milyonu aşan kronik hastalarımız için son derece kaygılıyım. Yıkım ittifakının olmayan sağlık vizyonu bu hastalarımızın çok ciddi ve ölümcül sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmalarına neden olacaktır." Yaşanacakları görmek için çok fazla uzağa gitmeye gerek olmadığını, vatandaşların Savaş Ay'ın, 2002 öncesi dönemde SGK Genel Müdürü olan anamuhalefet lideriyle yaptığı röportaja göz atmalarının yeterli olduğunu ifade eden Rektör Erdöl, "Aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yüzde 1000-1700 oranında artırılan engelli maaşları, eşi vefat eden kadınlara, muhtaç asker ailelerine, terör mağdurlarına ve sayıları 500 bini bulan engelli refakatçisine ödenen evde bakım ücretlerinin de ödenebileceğine inanmıyorum.
Savaş Ay - 16.06.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Canlı Yayında
Yap işlet devret, kamu özel iş birliği gibi sistemlerle kaynak oluşturduklarını ve bununla iş yaptıklarını dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu: "Eğer zaten bunlar olmasa düşünün 79 sene Cumhuriyet tarihinde düşünebiliyor musunuz, yapılan bölünmüş yol 6 bin 100 kilometre ama biz 16 senede buna 20 bin kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Bunlar öyle durup dururken olmadı ama bunun Bay Muharrem de Bay Kemal de farkında değil. Buradan özellikle CHP'ye, Saadet'e, İYİ Parti'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Bakın bunları iyi değerlendirin. Bütün buralardan gidiyorsunuz, geliyorsunuz. Tabii hep şunu söylüyorsunuz, biliyorum, 'Görevinizdi yaptınız.' Eyvallah. görevimizdi, yaptık ama bizden önce gelenlerin görevi değil miydi? Onlar niçin yapmadılar? Onlar niçin bu hastaneleri yapmadılar. Bay Kemal, SSK'nın Genel Müdürüydü, hastanelerimizin hali biliniyor değil mi? Rahmetli Savaş Ay'ın programında bunlar gayet güzel anlatılıyor.
Savaş Ay - 11.06.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bay Kemal Görüyor Musun, Bunlar Yan Gelip Yatarak Olmadı"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bay Kemal görüyor musun, bunlar yan gelip yatarak olmadı" "Bay Kemal görüyor musun, bunlar yan gelip yatarak olmadı, Bay Muharrem bu işler durup dururken olmuyor. Çalışacaksın, üreteceksin, bu iş çıraklık işi değil" ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bay Kemal görüyor musun, bunlar yan gelip yatarak olmadı, Bay Muharrem bu işler durup dururken olmuyor. Çalışacaksın, üreteceksin, bu iş çıraklık işi değil" dedi. 19 Mayıs Stadı'nda düzenlenen Ankara mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bağımsızlığımızın, demokrasimizin, kalkınmamızın sembolü Ankara, 81 milyon vatandaşımızın dertlerinin çare kapısı Ankara, dünyadaki yüz milyonlarca kardeşimizin umut kapısı Ankara, kurucu şehir Ankara. Sizleri kalpten selamlıyorum Ankara" diyerek konuşmasına başladı. 19 Mayıs Stadı'nda yapılan miting öncesinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, stada ilk önce Başbakan Binali Yıldırım geldi ve vatandaşa hitap etti. Mitinge BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Seymenlerin arasında girdiği statta binlerce vatandaş tarafından büyük bir coşku ile karşılandı. Ankara'nın hep yanlarında olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gecesi Ankara'nın tam bir destan yazdığını belirtti. Erdoğan, "Bugüne kadar kimsenin önünde eğilmedik, bu güne kadar sadece Allah'ın önünde eğildik" dedi. Ankara'nın tüm ilçelerinin darbecilere karşı kahramanca direndiğini, o gecenin Ankara'nın 149 şehit verdiğini söyleyen Erdoğan, Ankara sadece kendisinin istiklalini ve istikbalini korumakla kalmadı, gövdesini uçaklara, helikopterlere, namlulara siper etti. Böyle bir milletin mensubu olmakla iftihar ediyorum. Ama birileri İstanbul Atatürk Havalimanında saat 23.17, biz de Marmaris'ten yola çıkıyoruz. Biz gece yarısı ineceğiz, ama 23.17'de Bay Kemal tankların eşliğinde oradan Bakırköy Belediyesine gidiyor kontrollü olarak. Ondan sonra da ertesi gün takip ediyor, ekranın karşısında kahvesi geliyor, ondan sonra da beyefendi, 'böyle bir darbe olduğu zaman tankların üzerine önce ben çıkarım' diyor. İstanbul'un Bağdat Caddesi'nde tanklar geçerken birileri o tankların geçişini alkışlıyordu. Herhalde ne demek istediğimi anlıyorsunuz. Bir diğer tarafta da bu tencereciler, tavacılar varken, bu Anadolu'nun evlatları da tankların, F-16'ların karşısında yılmadan, usanmadan şehadete yürüdü. Hayatımın son 16 yılının büyük bir bölümünü böyle bir şehirde geçirmiş olmaktan iftihar ediyorum. Ankara Türkiye'nin en büyük reformlarına öncülük etti" dedi. "Bay Kemal görüyor musun, bunlar yan gelip yatarak olmadı" Son 16 yılda Ankara'ya 116 katrilyon liralık yatırım yaptıklarını belirten Erdoğan, "Bay Kemal görüyor musun, bunlar yan gelip yatarak olmadı, Bay Muharrem bu işler durup dururken olmuyor. Çalışacaksın, üreteceksin, bu iş çıraklık işi değil. Bay Kemal'in SSK'yı nasıl batırdığını iyi biliriz" ifadelerini kullanan Erdoğan, SSK hastanelerinde ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun Savaş Ay'ın bir programında çekilmiş görüntüleri miting alanındaki vatandaşlara izletti.
Savaş Ay - 15.04.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İbb Başkanına Beykoz Talimatı
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan "Dağıtılan tapularla ilgili olarak sizden Büyükşehir Belediye Başkanı burada talimatı kendisine veriyorum. Bununla ilgili olarak ilçe, büyükşehir, KİPTAŞ üçlüsü olarak bu işi yaptıracağız.  Kimsenin oyununu gelmeyin. Hele hele Bay Kemalin oyununa hiç gelmeyin. O çünkü bu işlerden anlamaz" diye konuştu.  "BURADA BEN TALİMATI KENDİSİNE VERİYORUM" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti Beykoz İlçe Kongresi öncesi kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada Beykoz'da  yaptıkları yatırımları artırarak devam ettireceklerini belirtti. Tapularla ilgili bir vatandaşın kendisine seslenmesi üzerine Erdoğan,  "İmar konusunda sizlere tapular dağıttık. Her şeyi hukuk içinde halledeceğiz değil mi'Şimdi mahkemenin aleyhte karar verdiği şeyleri bizim düzeltmemiz mümkün mü? " dedi. Bir vatandaşın tekrar kendisine seslenmesi üzerine Erdoğan, "Kimden geliyor bu yazı? Belediyeden yazı gelmez. Yargıdan gelir. Bakın sevgili kardeşlerim birbirimizi aldatmaya gerek yok. Şimdi bak tapu senin elindeyse bal gibi de yaparsın. Bal gibi de yaparsın. Tapusu olan, bırak müteahiti niye müteahite veriyorsun işini.? Bu işe biz gerekirse Büyükşehir Belediyesi olarak gireriz, KİPTAŞ olarak bunu yaparız. Vermeyin mütahitlere vermeyin. İşte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı burada ben talimatı kendisine veriyorum. KİPTAŞ eliyle bunları yapalım. Çünkü bir kısım mütahitlere bunu verdiğiniz zaman her numarayı yaparlar. Ama diğer konuya gelince değerli kardeşlerim bazı yerlerde biliyorsunuz geçmişten oraların tapulu olan kişileri çıktı. Bu dağıtılan tapularla alakalı değil. Dağıtılan tapularla ilgili olarak sizden Büyükşehir Belediye Başkanı burada talimatı kendisine veriyorum. Bununla ilgili olarak ilçe, büyükşehir, KİPTAŞ üçlüsü olarak bu işi yaptıracağız.  Kimsenin oyununu gelmeyin. Hele hele Bay Kemalin oyununa hiç gelmeyin. O çünkü bu işlerden anlamaz.Onun anladığı tek şey var. SSK döneminde devlet hastanelerinin hepsini ne hale getirdiğini biliyorsunuz. O hastanelerde Allah rahmet eylesin Savaş Ay'ın progamında da izlemiştik.
Savaş Ay - 15.04.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İbb Başkanına Beykoz Talimatı
*Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dağıtılan tapularla ilgili olarak sizden Büyükşehir Belediye Başkanı burada talimatı kendisine veriyorum. Bununla ilgili olarak ilçe, büyükşehir, KİPTAŞ üçlüsü olarak bu işi yaptıracağız.  Kimsenin oyununu gelmeyin. Hele hele Bay Kemalin oyununa hiç gelmeyin. O çünkü bu işlerden anlamaz" "Onun anladığı tek şey var. SSK döneminde devlet hastanelerinin hepsini ne hale getirdiğini biliyorsunuz. O hastanelerde Allah rahmet eylesin Savaş Ay'ın progamında  da izlemiştik.
Savaş Ay - 14.04.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan Avcılar'da Halka Seslendi
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan,  partisinin Avcılar 6. Olağan İlçe Kongresi öncesinde İBBDeniz Köşk Toplantı Salonu önünde halka seslendi. "Evlatlarımıza değil, torunlarımıza farklı bir Türkiye bırakmak istiyoruz" diyen Erdoğan sözlerine şöyle devam ett: "Onun için 2023 yetmez, 2053 yetmez, 2071. Biz göremeyeceğiz ama istiyoruz ki temelleri sağlam atalım. Temelleri de sağlam atıyoruz evelallah. 16yıl önce nasıl bir İstanbul vardı, bugün nasıl bir İstanbul var? Havası kirli bir İstanbul aldık mı? Suyu olmayan bir İstanbul aldık mı? Çöp dağlarının olduğu bir İstanbul aldık mı? O çöp dağlarının olduğu İstanbul'u kimler yönetiyordu? CHP yönetiyordu. Ah kardeşlerim ah. Bu bilindiği halde şu güzelim Avcılar'ı nasıl oluyor da CHP'ye teslim ediyoruz. Haşa siz değil, edenler için söylüyorum. Amabaşımızı iki elimizin arasına alacağız, bunu o kardeşlerimize de anlatacağız. Bunu siz bilmiyor musunuz bu İstanbul nasıl bir İstanbul'du, nasıl bir İstanbul oldu. Bunu da yeterli bulmuyoruz. İstiyoruz ki daha iyi olsun" "FATİH SULTAN MEHMET HAN'IN TORUNUYSAK,BİZ DE DENİZİN ALTINDAN YÜRÜTMEMİZ LAZIM" İstanbul'un bugün dünya şehirleri arasında çok iyi bir yere geldiğini ifade eden Erdoğan, "Şu Boğaz'ı düşünün. Boğaz'ın içinde biz geldiğimizde ne vardı? Bir 15Temmuz Şehitler Köprüsü, iki Fatih Sultan. Biz ne yaptık? Dedik ki 'Benim dedimFatih Sultan Mehmet Han, karadan gemileri yürütmüştü. Eğer biz onun torunuysak,biz de denizin altından yürütmemiz lazım.' dedik. Biz de ne yaptık? Denizinaltından Marmaray'ı yürüttük. Şimdi Marmaray'dan trenler gidiyor mu? 'Yetmez'dedik. Ne olacak? 'Bir de' dedik 'Otomobilleri de yürütelim.' Bu sefer Avrasyatünelini yaptık mı? Şimdi Avrasya tünelinden de otomobillerle geçiyor muyuz'Dedik ki 'Bu da yetmez.' Ne olacak? 'Asya ile Avrupa'yı üçüncü bir köprüyle debirbirine bağlayalım.' dedik. Bu defa Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de yaptık mı'Niye yaptık? Çünkü ağır vasıtalar Fatih Sultan'dan gidince trafik tıkanıyordu. Onları Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne aktardık. Fakat dedik ki 'Bütün bunlar zamanmeselesi. İzmir-İstanbul arasını aşağı indirelim, zamandan kazanalım. Ne yaptık'Körfez geçişine Osman Gazi Köprüsü'nü yaptık. Şimdi Osman Gazi Köprüsü ileİstanbul'dan Bursa'ya 1 saat 15 dakikada gidiyoruz. Eskiden 3, 3,5 saat, 4 saat,şimdi 1 saat 15 dakika. Bunu yapan biz AK Parti zihniyeti" "GİT ANANIN BABANIN YANINDA OTUR" Cumhuriyet tarihinde, 79 senede yapılan 6 bin 100 kilometre yola 16 senede 19 bin kilometreyol eklediklerini belirten Erdoğan, şöyle konuştu: "Dedik ki 'Bu da yetmez. Bize halkın yolu lazım.' Tuttuk 25 tane havaalanı vardı, buna 29 daha ilave ettik, şimdi her şehrimizde yarım saat, 45 dakika mesafede havaalanı. Havaalanına git, oradan Türkiye'nin bir ucundan bir ucuna, istersen Avrupa, dünya, nereye gidersen git. Bunları kim yaptı? Biz yaptık yahu biz, AK Parti. Bu CHP'nin, bunların dikili taşı var mı? Yok. Bol bol bunlarda yalan var. İşte bu Bay Kemal bir zamanlar SSK'nın başında değil miydi'Allah rahmet etsin Savaş Ay bir program yaptı bununla.
Savaş Ay - 14.04.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan Avcılar'da Halka Seslendi
Haber-Kamera: Harun UYANIK / İSTANBUL DHA  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  partisinin Avcılar 6. Olağan İlçe Kongresi öncesinde İBBDeniz Köşk Toplantı Salonu önünde halka seslendi. "Evlatlarımıza değil, torunlarımıza farklı bir Türkiye bırakmak istiyoruz" diyen Erdoğan sözlerine şöyle devam ett: "Onun için 2023 yetmez, 2053 yetmez, 2071. Biz göremeyeceğiz ama istiyoruz ki temelleri sağlam atalım. Temelleri de sağlam atıyoruz evelallah. 16yıl önce nasıl bir İstanbul vardı, bugün nasıl bir İstanbul var? Havası kirli bir İstanbul aldık mı? Suyu olmayan bir İstanbul aldık mı? Çöp dağlarının olduğu bir İstanbul aldık mı? O çöp dağlarının olduğu İstanbul'u kimler yönetiyordu? CHP yönetiyordu. Ah kardeşlerim ah. Bu bilindiği halde şu güzelim Avcılar'ı nasıl oluyor da CHP'ye teslim ediyoruz. Haşa siz değil, edenler için söylüyorum. Amabaşımızı iki elimizin arasına alacağız, bunu o kardeşlerimize de anlatacağız. Bunu siz bilmiyor musunuz bu İstanbul nasıl bir İstanbul'du, nasıl bir İstanbul oldu. Bunu da yeterli bulmuyoruz. İstiyoruz ki daha iyi olsun" "FATİH SULTAN MEHMET HAN'IN TORUNUYSAK,BİZ DE DENİZİN ALTINDAN YÜRÜTMEMİZ LAZIM" İstanbul'un bugün dünya şehirleri arasında çok iyi bir yere geldiğini ifade eden Erdoğan, "Şu Boğaz'ı düşünün. Boğaz'ın içinde biz geldiğimizde ne vardı? Bir 15Temmuz Şehitler Köprüsü, iki Fatih Sultan. Biz ne yaptık? Dedik ki 'Benim dedimFatih Sultan Mehmet Han, karadan gemileri yürütmüştü. Eğer biz onun torunuysak,biz de denizin altından yürütmemiz lazım.' dedik. Biz de ne yaptık? Denizinaltından Marmaray'ı yürüttük. Şimdi Marmaray'dan trenler gidiyor mu? 'Yetmez'dedik. Ne olacak? 'Bir de' dedik 'Otomobilleri de yürütelim.' Bu sefer Avrasyatünelini yaptık mı? Şimdi Avrasya tünelinden de otomobillerle geçiyor muyuz'Dedik ki 'Bu da yetmez.' Ne olacak? 'Asya ile Avrupa'yı üçüncü bir köprüyle debirbirine bağlayalım.' dedik. Bu defa Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de yaptık mı'Niye yaptık? Çünkü ağır vasıtalar Fatih Sultan'dan gidince trafik tıkanıyordu. Onları Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne aktardık. Fakat dedik ki 'Bütün bunlar zamanmeselesi. İzmir-İstanbul arasını aşağı indirelim, zamandan kazanalım. Ne yaptık'Körfez geçişine Osman Gazi Köprüsü'nü yaptık. Şimdi Osman Gazi Köprüsü ileİstanbul'dan Bursa'ya 1 saat 15 dakikada gidiyoruz. Eskiden 3, 3,5 saat, 4 saat,şimdi 1 saat 15 dakika. Bunu yapan biz AK Parti zihniyeti" "GİT ANANIN BABANIN YANINDA OTUR" Cumhuriyet tarihinde, 79 senede yapılan 6 bin 100 kilometre yola 16 senede 19 bin kilometreyol eklediklerini belirten Erdoğan, şöyle konuştu: "Dedik ki 'Bu da yetmez. Bize halkın yolu lazım.' Tuttuk 25 tane havaalanı vardı, buna 29 daha ilave ettik, şimdi her şehrimizde yarım saat, 45 dakika mesafede havaalanı. Havaalanına git, oradan Türkiye'nin bir ucundan bir ucuna, istersen Avrupa, dünya, nereye gidersen git. Bunları kim yaptı? Biz yaptık yahu biz, AK Parti. Bu CHP'nin, bunların dikili taşı var mı? Yok. Bol bol bunlarda yalan var. İşte bu Bay Kemal bir zamanlar SSK'nın başında değil miydi'Allah rahmet etsin Savaş Ay bir program yaptı bununla.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Savaş Ay Haberleri | Savaş Ay Kimdir - Haberler - Savaş Ay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Savaş Ay kimdir, hayatı ve biyografisi. Didem Arslan Yılmaz kimdir? Nereli, kaç yaşında, mesleği nedir? Didem Arslan Yılmaz hayatı nedir
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 18:56:43. #1.14#
title