Samsat'ın Yarımbağ Köyüne Köy Konağı Yaptırılıyor
Haberler » Yerel » Samsat'ın Yarımbağ Köyüne Köy Konağı Yaptırılıyor - Haberler

Samsat'ın Yarımbağ Köyüne Köy Konağı Yaptırılıyor

Adıyaman’ın Samsat ilçesine bağlı Yarımbağ köyünde bir adet köy konağı yaptırılıyor.

Samsat'ın Yarımbağ Köyüne Köy Konağı Yaptırılıyor

'ın ilçesine bağlı Yarımbağ köyünde bir adet köy konağı yaptırılıyor.


Adıyaman İl Özel İdaresinin tahsis ettiği ödenekle, Samsat Köylere Hizmet Götürme Birliğince yaptırılan köy konağının 180 metre kare olacağı ve bu yaz mevsiminde tamamlanacağı belirtildi.


İlçe Özel İdare Müdürü ve Yarımbağ Köyü Muhtarı Hasan Tepe ile birlikte inşaat alanını gezerek bilgi alan Samsat Kaymakamı Kürşad Atak, Samsat ilçesinde yol, su, kanalizasyon gibi temel hizmetlerin yanında köy konağı yapımı konusunda da yoğun bir çaba içerisinde olduklarını belirtti.


Atak, "Köy konakları bölgemizde çok amaçlı olarak kullanılmaktadır. Taziye, düğün, sergi, toplantı, kültürel faaliyet, resmi ziyaret gibi ihtiyaç duyulan birçok konuda köy konakları kullanılmaktadır. Bu nedenle köylerimize birer adet köy konağı kazandırılması için çalışmalarımız devam ediyor. Daha önce GAP Kırsal Kalkınma Başkanlığından temin edilen ödenekle kapanmış köy okullarımız köy konağına dönüştürülmüş ve veya Özel İdareden tahsis edilen ödeneklerle de yeni baştan köy konakları yapmaktayız. Bu anlamda Sayın Valimiz gerek ödenek temininde, gerekse de diğer konularda bizlere desteklerini esirgememektedir. Sayın Valimiz, Gap İdaresi, İller Bankası ve emeği geçen diğer bütün herkese teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı. - ADIYAMAN

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri