Sakarlı Haberleri

Sakarlı haber, Sakarlı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sakarlı - 16.09.2021
Samsun'da cip ile minibüs çarpıştı: 4 yaralı
Kaza, Samsun'un Terme ilçesi Sakarlı mevkisinde meydana geldi.
Sakarlı - 04.08.2021
Kırkağaçlı Muhtarlardan Cengiz Ergün'e Hizmet Teşekkürü
"Rüyaların başkanı Cengiz Başkanıma hizmetleri nedeniyle teşekkür ediyorum" Güvendik Mahalle Muhtarı Erdem Kıvrak, "Öncelikle kendi tabirimle rüyaların başkanı Sayın Cengiz Ergün Başkanıma teşekkürlerimi sunuyorum. Mahallemde yapmış olduğu yatırımlardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun." "Başkanımız gerçekten çok güzel projelere imza atıyor" Sakarlı Mahalle Muhtarı Feytullah Kale, "Cengiz Başkanımıza çok teşekkür ederiz.
Sakarlı - 15.10.2019
Terme'de Kargucak yolu tamamlandı
Evci, Dibekli, Sakarlı, Özyurt ve Kargucak mahallelerinde toplamda 17 bin 250 metrelik sathi kaplama asfalt yol çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Kılıç, "Geçmiş, Yukarı Taşpınar, Çanaklı, Bahçelievler, Taşpınar ve Yenicami mahallelerimizde ise toplamda 9 bin 350 metrelik sathi kaplama asfalt çalışması önümüzdeki günlerde başlayarak tamamlanacak.
Sakarlı - 02.09.2019
Samsun'daki sağanak
Terme ilçesinde Fındıklı, Evci, Leylekli, Körkıyan, Sakarlı derelerinin ıslahı, Sakarlı deresi taşkın duvarları ve tersip bendi ve ıslah sekisi, Evci Deresi taşkın kontrol duvarları, Terme Çayı ile Miliç Irmağı ve kolları havzası ıslahı, Köybucağı köyü arazisi ile ilçe merkezi içmesuyu keson kuyularının Terme Çayı taşkınlarından korunması çalışmaları tamamlanmıştır.
Sakarlı - 01.07.2019
Terme'de yaşanan sel felaketinin yaraları sarılıyor
Vatandaşların mağduriyetini gidermek üzere 23 Haziran'da çalışmalara başlanıldığını vurgulanan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "Terme Kaymakamlığı, Belediye, SASKİ Şube Müdürlüğü, İtfaiye, AFAD ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerince kriz masası oluşturularak hasar tespit çalışmalarına başlanmıştır. Terme Belediyesi Beyaz Masa'ya gelen çağrı ve talepler alınarak, anlık müdahale edilebilmesi için ilgili kurumlara bildirilmiştir. Ayrıca ilk andan itibaren vatandaşlarımızın temel ihtiyacı gıdalar temin edilerek afetzedelere ulaştırılmış, evinde kalacak durumda olmayan afetzedeler imkanlar doğrultusunda araç ve ambulans tahsis edilerek evlerinden alınıp misafirhanelere yerleştirilmiş, afetin yaraları en aza indirilmeye çalışılmıştır." Ekiplerin afetin izlerini silmek için yoğun mesai harcadığına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Terme Belediyesi 50 araç ve 75 personel, Büyükşehir Belediyesi 17 araç, SASKİ Şube Müdürlüğü 17 araç, Atakum Belediyesi 3 araç, İlkadım Belediyesi de 4 araç ve 50 personelle ilk andan itibaren sel felaketinin yaralarının sarılması için çalışmalara başlamıştır. Terme Belediyesi ekipleri 7 gün boyunca Evci, Karasu, Yahyalı, Çamlık, Miliç, Sakarlı, Hürriyet, Hüseyinmescit ve Kocaman mahallelerinde bin 200 haneye 5 bin 600 şişe içme suyu, 300 haneye bin 200 ekmek, 290 haneye gıda kolisi ve 630 haneye kullanım suyu dağıtımı gerçekleştirilmiştir.
Sakarlı - 26.06.2019
Terme'deki selin bilançosu ortaya çıktı - ARŞİV
Terme ilçesinde önceki gün etkili olan sağanak sel ve heyelanlara neden oldu. Taşkın nedeniyle evlerin zemin ve bodrum katları ile tarım arazileri su altında kaldı. Sakarlı, Evci, Karasu, Hüseyinmescit, Balsaray, Kazımkarabekir, Uludere, Bazlamaç mahalleleri hasarın boyutu büyük oldu.
Sakarlı - 26.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ-11
Görüntü Dökümü ----------------- -Bölgeden drone görüntüleri -Yıkılan evlerin enkazı -İş makineleri çalışmaları -Kayıpları arama çalışmaları -Detaylar HABER: Fatih TURAN KAMERA: ARAKLI(Trabzon), - ========================================================= 3)TERME'DEKİ SELİN HASARI ORTAYA ÇIKTI SAMSUN'un Terme ilçesinde meydana gelen selde yapılan hasar tespitlerine göre; 38 mahallede bin 770 üreticiye ait yaklaşık 60 bin 200 parsel ekili tarım arazisi zarar gördü.  Terme ilçesinde önceki gün etkili olan sağanak sel ve heyelanlara neden oldu. Taşkın nedeniyle evlerin zemin ve bodrum katları ile tarım arazileri su altında kaldı. Sakarlı, Evci, Karasu, Hüseyinmescit, Balsaray, Kazımkarabekir, Uludere, Bazlamaç mahalleleri hasarın boyutu büyük oldu.
Sakarlı - 23.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ-10
?Terme ilçesinde dün gece başlayan sağanak sele neden oldu. Kocaman ve Evci dereleri taştı. Taşkın nedeniyle evlerin zemin katları ve tarım arazileri su altında kaldı. Sakarlı, Evci, Karasu, Hüseyinmescit, Balsaray, Kazımkarabekir, Uludere, Bazlamaç mahalleleri büyük zarar gördü.
Sakarlı - 23.06.2019
Samsun'daki sağanak
Ekiplerin tüm imkanlarıyla afetin yaralarını sarabilmek için koordineli ve titizlikle çalışmaya devam ettiğini vurgulayan Karaaslan, şunları kaydetti: "İlgili bakanlıklarımızla iletişim halindeyiz ve konuyu tüm detaylarıyla yakından takip ediyoruz. Özellikle Terme ilçemizde Sakarlı ve Miliç mahalleleri arasından geçen Miliç Deresi'nin taşmasıyla durum daha da ağırlaştı.
Sakarlı - 22.06.2019
Terme'de sel
Samsun'un Terme ilçesinde etkili olan sel nedeniyle bazı ev ve iş yerleri ve ahırları su bastı, köprüler, yollar, enerji nakil hatları ve tarım alanlarında zarar oluştu. Terme ilçesinde gece etkili olan şiddetli sağanak sonrası Sakarlı ve Miliç mahalleleri arasından geçen Sakarlı, Karasu ve Miliç dereleri taştı.
Sakarlı - 22.06.2019
Terme'de sel etkili oldu-4
?Terme ilçesinde dün saat 01.00 sıralarında başlayan sağanak sele neden oldu. Kocaman ve Evci dereleri taştı. Taşkın nedeniyle evlerin zemin katları ve tarım arazileri su altında kaldı. Sakarlı, Evci, Karasu, Hüseyinmescit, Balsaray, Kazımkarabekir, Uludere, Bazlamaç mahalleleri büyük zarar gördü.
Sakarlı - 22.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 14
Terme ilçesinde dün saat 01.00 sıralarında başlayan sağanak sele neden oldu. Kocaman ve Evci dereleri taştı. Taşkın nedeniyle evlerin zemin katları ve tarım arazileri su altında kaldı. Sakarlı, Evci, Karasu, Hüseyinmescit, Balsaray, Kazımkarabekir, Uludere, Bazlamaç mahalleleri büyük zarar gördü.
Sakarlı - 22.06.2019
Terme'de sağanak sele neden oldu (2)- Yeniden
Terme ilçesinde dün saat 01.00 sıralarında başlayan sağanak sele neden oldu. Kocaman ve Evci dereleri taştı. Taşkın nedeniyle evlerin zemin katları ve tarım arazileri su altında kaldı. Sakarlı, Evci, Karasu, Hüseyinmescit, Balsaray, Kazımkarabekir, Uludere, Bazlamaç mahalleleri büyük zarar gördü.
Sakarlı - 22.06.2019
Samsun'da sağanak etkili oldu
Terme ilçesinde gece etkili olan sağanak nedeniyle Sakarlı ve Miliç mahalleleri arasından geçen Miliç Deresi taştı.
title