Saim Sakaoğlu Haberleri

Saim Sakaoğlu haber, Saim Sakaoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Saim Sakaoğlu - 01.01.2021
"Üstatlar ve Karantina Günlükleri" projesi tamamlandı
Ahmet İnam, Ahmet Özhan, Ahmet Tabakoğlu, Alev Alatlı, Amir Ateş, Atasoy Müftüoğlu, Atilla Dorsay, Ayla Ağabegüm, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Beşir Ayvazoğlu, Betül Mardin, Çetin Baydar, D. Mehmet Doğan, Devrim Erbil, Doğan Cüceloğu, Ediz Hun, Fahri Aral, Fatma Çiçek Derman, Halil Berktay, Hasan Tahsin Feyizli, Hilmi Yavuz, Hülya Koçyiğit, Ionna Kuçuradi, Işıl Yücesoy, İbrahim Ulvi Yavuz, İhsan Süreyya Sırma, İsmail Erunsal, Kenan Gürsoy, M. Sabri Koz, Mehmet Ali Kılıçbay, Mehmet Bayrakdar, Mehmet Genç, Mehmet Özbek, Mehmet S. Aydın, Mehmet S. Hatiboğlu, Metin Önal Mengüşoğlu, Murtaza Korlaelçi, Mustafa Kara, Mustafa Kutlu, Nazif Öztürk, Nurhan Atasoy, Osman Akkuşak, Rasim Özdenören, Saadettin Ökten, Saim Sakaoğlu, Sinan Genim, Şeyma Güngör, Teoman Duralı, Ümit Meriç ve Yavuz Bülent Bakiler'in konuk olduğu proje, salgın koşulları sebebiyle çevrim içi olarak tamamlandı.
Saim Sakaoğlu - 26.10.2018
Akşehir'de Nasreddin Hoca Anma Günleri
Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Saim Sakaoğlu ise, "Nasreddin Hocamız model çağımızda 21'inci yüzyılda o coğrafyada yaşamaya devam ediyor.
Saim Sakaoğlu - 30.03.2018
Demir Kepenkli Ev" Yarın Okurlarla Buluşacak
Takdim yazısı Prof. Dr. Saim Sakaoğlu tarafından kaleme alınan eserde, Karadeniz ve özellikle Ordu insanının yaşadığı göçle ilgili sorunlar, hayat kavgaları, hayvan sevgisi gibi konular ele alınıyor.
Saim Sakaoğlu - 08.10.2017
Erciş'te "Kültür Sanat ve Şiir Şöleni"
Programa katılan Prof. Dr. Saim Sakaoğlu ise, "Ercişili Emrah'tan Erzurumlu Emrah'a" konulu sunum yaptı.
Saim Sakaoğlu - 27.05.2016
Yüksek Öğretmen Okulu Mezunları Ankara'da Buluşuyor
Türkiye'nin siyaset, eğitim, edebiyat dünyasından pek çok ismin eğitim gördüğü Yüksek Öğretmen Okulu mezunları arasında Behçet Necatigil, Ziyaeddin Fahri Fındıkoğlu, Necmettin Onan, Ahmet Kutsi Tecer, Adnan Ötüken, Mehmet Arslantürk, Cahit Okurer, Oktay Aslanapa, Adülkadir Karahan, Mehmet Kaplan, Şükrü Elçin, Şemsettin Kutlu, Orhan Dengiz, Cavit Orhan Tütengil, Kaya Bilgegil, Hakkı Dursun Yıldız ve Saim Sakaoğlu gibi isimler yer alıyor.
Saim Sakaoğlu - 26.05.2016
Kaleli Kentler ve Bayburt Kalesi Kongresi
Prof. Dr. Rıfat Yıldız başkanlığındaki üçüncü ve son oturumda, Prof. Dr. Hamza Gündoğdu "Bayburt Çevresinde Türk-İslam Kültür Mirası", Prof. Dr. Saim Sakaoğlu "Bazı Edebi Eserlerde Bayburt Kalesi'nin Ele Alınışı", Yrd.
Saim Sakaoğlu - 01.11.2015
Konya Tyb'de Oğuz Tansel Konuşuldu
Oğuz Tansel'in 1915 tarihinde Bozkır'ın Meyre köyünde dünyaya geldiğini söyleyen Prof. Dr. Öztürk, öğrenimine Konya ve İstanbul'da devam eden Tansel'in hayatını öğretmen olarak devam ettirdiğini, ancak onu ön plana çıkaran hasletinin yazdığı masallar olduğunu söyledi.  Oğuz Tansel'in kaleme aldığı masallarda Eflatun Cem Güney'de olduğu gibi bazı motifleri çıkardığını, anlattığı masalların içine orijinalinde olmayan motifler yerleştirdiğini, hatta Arap, Fars ve Hint masallarına yerleştirdiği motiflerle bu masalları millileştirdiğini belirten Prof. Dr. Öztürk, bu sebepten birçok masalın yerli masal statüsüne geçtiğini söyledi. Şah Maran masalından örnek veren Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, burada dolaylı yoldan cennet, yasak meyve, kötülüğe meylettiren yılan, nefis ve cennetten atılma olayının farklı bir üslupla anlatıldığını ifade etti.  Konya Kültür Parkta bulunan İl Halk Kütüphanesi'nde gerçekleştirilen konferansa Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Osman Öztürk konuşmacı olarak katılırken, Oğuz Tansel'in kızı Aysıt Tansel ile birlikte MHP Milletvekili Mustafa Kalaycı, MHP İl Başkanı Av. Murat Çiçek, MHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Delikanlı, MHP Milletvekili adayı Faruk Sonkay, Konya Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Erkin, Demokrat Parti İl Başkanı Ali Seçmen Çevik, Prof. Dr. Saim Sakaoğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Saim Sakaoğlu - 02.09.2015
Yozgat'ta Karacaoğlan İçin Anıt Yapılacak
Karacaoğlan tartışmalarına katılan önemli bir diğer halkbilimci İlhan Başgöz'ün "Karacoğlan (1984)" adlı çalışmasının ilk baskılarında, önceleri biri 16'ıncı yüzyılda olmak üzere en az iki Karacaoğlan'ın varlığını savunduğunu aktaran Oğuz, şöyle devam etti: "İlhan Başgöz, aynı kitabının gözden geçirilmiş yeni baskısında dört veya beş Karacaoğlan'ın varlığı tezini benimsedi. Ancak 16'ncı yüzyılda yaşayan Karacaoğlan'ın Rumelili değil Anadolulu ve Yozgatlı olduğu tezi öne çıkarıldı. Bu konuyu son olarak 16'ncı yüzyıldan başlayarak bütün belge ve bilgileri bir araya getirerek yeniden ele alan Saim Sakaoğlu, 'Karaca Oğlan' adlı kitabında, biri 16'ncı yüzyılda yaşayan, diğeri ise 17'nci yüzyılda yaşayan Karacaoğlan olmak üzere iki ayrı yüzyılda yaşayan iki ayrı Karacaoğlan'ın varlığını benimsedi.
Saim Sakaoğlu - 02.06.2015
Altın Dokunuşlar "İlmek İlmek Konya" İz Bıraktı
Konya'ya özgü çeşitli ikramların yer aldığı KOMEK Mutfağı'na konuk olan Prof. Dr. Saim Sakaoğlu, Konya mutfağı üzerine sohbet yaparken KOMEK Mutfağı'nda sergi boyunca ünlü şeflerin çeşitli gösteriler ilgiyle takip edildi.
Saim Sakaoğlu - 06.06.2014
İkindi Sohbetleri Her Cumartesi Konya Yaşam Kültürü Müzesi'nde
Konya'nın Selçuklulardan günümüze köklü kültür birikiminin gelecek kuşaklara aktarılması amaçlanan Konya Yaşam Kültürü Müzesi'nde her Cumartesi düzenlenen İkindi Sohbetleri, geçtiğimiz haftalarda Konya Fikir, Sanat, Kültür Adamları Derneği Başkanı Seyit Küçükbezirci ile Prof. Dr. Saim Sakaoğlu konuk oldu.
Saim Sakaoğlu - 14.04.2014
Kültür Seminerleri" Başladı
Kültürün önemine dikkati çeken Karataş, küreselleşmenin birçok kültürü yok olmanın eşiğine getirdiğine işaret ederek farklılıklarının ve zenginliklerinin bilincinde olan gençler sayesinde geleceğe güvenle baktıklarını söyledi.  -Seminer takvimi- Yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yetişmelerine ve Türk kültürünü yakından tanımalarına katkı sağlaması amacıyla düzenlenen seminerler, 18 Nisan'a kadar sürecek.  Katılımın ücretsiz olduğu ve katılımcılara seminerler sonunda sertifika verilecek etkinliğin programı ise şöyle: 15 Nisan:  Bayram Bilge Tokel, "Türkülerin Dünyası" ve Mustafa Aydoğan, "Edebiyat Dergiciliği" 16 Nisan: Prof. Dr. Saim Sakaoğlu, "Masallar ve Destanlar" ve Rasim Özdenören, "Okumanın Kültürel Boyutu" 17 Nisan: Hasan Kaçan, "Kültürel Değerlerin Aktarılmasında Mizah" ve Prof.
Saim Sakaoğlu - 10.04.2014
Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı "Kültür Seminerleri" Düzenleyecek
Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı, "Kültür Seminerleri"yle Türkiye'nin önemli aydın, sanatçı ve bilim insanlarını genç bilim insanlarıyla buluşturacak Etkinlikler kapsamında Prof. Dr. Derya Örs, Prof. Dr. Mustafa Kara, Rasim Özdenören, Hasan Kaçan, Prof. Dr. İskender Pala, Prof. Dr. Saim Sakaoğlu, Mustafa Aydoğan ve Bayram Bilge Tokel seminer verecek.
Saim Sakaoğlu - 03.04.2014
50. Kütüphaneler Haftası
Konuşmaların ardından düzenlenen panelde, Bayram Ürekli, Saim Sakaoğlu ve Mustafa Sinan Ümit tarafından, Sümer ve eserleri hakkında katılımcılara bilgi verildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Saim Sakaoğlu Haberleri | Saim Sakaoğlu Kimdir - Haberler - Saim Sakaoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Saim Sakaoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Üstatlar ve Karantina Günlükleri projesi tamamlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 22:43:56. #1.14#
title