Haberler

Kars'ta ilk kez omurilik ameliyatı yapıldı

Abone Ol

Kars Harakani Devlet Hastanesinde ilk kez omurilik tümörü ameliyatı gerçekleştirildi.

Kars Harakani Devlet Hastanesinde ilk kez omurilik tümörü ameliyatı gerçekleştirildi.

Harakani Hastanesinde görev yapan Çocuk Hastalıkları uzmanı Dr. İsmail Özanlı, bel ve bacağındaki ağrılar nedeniyle aynı hastanede görev yapan Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Operatör Dr. Fatih Yoldaş'a başvurdu.

Yapılan incelemede Özanlı'nın omoriliği içerisinde tümör olduğu tespit edildi. Yoldaş tarafından Harakani Devlet Hastanesinde yapılan omurilik tümörü ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.

Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Operatör Dr. Fatih Yoldaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, doktor

arkadaşının kendisine belden sol bacağına yayılan bir ağrı şikayeti ile

geldiğini, çekilen MR sonucu omurilikte tümör tespit ettiklerini söyledi.

Yoldaş, daha

önceden Kars'ta omurilik tümörü ameliyatını hiç yapılmadığını ifade ederek, "Çekilen MR'ı incelediğimizde omurilikte tümör olduğunu gördük. Tümörün iyi

huylu olduğunu ön planda düşündük. Mikrocerrahi yöntemle bu kitleyi çıkarmayı

önerdik. Sağ olsun doktorumuz da bize güvendi ve ameliyatı kabul etti. Biz de

bu ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirdik." dedi.

Başarılı bir ameliyat gerçekleştirdiklerini anlatan Yolda, "Yaklaşık 4 saatlik operasyonla bu kitleyi mikrocerrahi yöntemiyle çıkarttık, hastamız ameliyat sonrası gayet iyi. Bu ameliyatın önemi Kars'ta ilk defa böyle bir ameliyatın yapılmış olması, nihayetinde hastamız iyi ve bizleri sevindirdi. Bu tümör büyüdüğünde bacaklarında, felç, his kaybı ve başka probleme yol açabilir." diye konuştu.

Ameliyat olan Dr. İsmail Özanlı ise başarılı bir ameliyat geçirdiğini ifade ederek, Şiddetli ağrılarım mevcuttu, sol tarafta uyuşma şeklinde ağrılarım vardı. Doktor arkadaşım ameliyatın burada yapılabileceğini söyledi ve şükür ameliyatımız olduk, şuan ağrılarım azaldı daha da iyiyim." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA / Sağlık

Kars Harakani Devlet Hastanesi Tümör Kars Sağlık Haberler

Bakmadan Geçme

Ziraat Türkiye Kupası Trabzonspor rakibi kim oldu? Trabzonspor ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş rakibi kim oldu? Beşiktaş ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe rakibi kim oldu? Fenerbahçe ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray rakibi kim oldu? Galatasaray ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi ne zaman? Masterchef Sergen ve Dilara sevgili mi? Masterchef 2023 Sergen Özen ve Dilara Başaran sevgili mi, açıklama geldi mi? 8 Aralık 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 8 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 8 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Elazığ deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? SON DAKİKA! Elazığ depremleri! 8 Aralık Cuma AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 8 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 8 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 8 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Çarkıfeleği kim sunacak, Çarkıfelek ne zaman hangi kanalda? 8 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title