RUTH BADER GİNSBURG HABERLERİ

Ruth Bader Ginsburg Haberleri

Ruth Bader Ginsburg haber, Ruth Bader Ginsburg son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ruth Bader Ginsburg - 27.10.2020
ABD Senatosu Trump'ın Yüksek Mahkeme adayı Barrett'ı onayladı
Ayrıca Demokratlar, liberal eğilimli yargıç Ruth Bader Ginsburg'un hayatını kaybetmesiyle yerine aday gösterilen muhafazakar görüşlü Barrett'in ABD'deki sağlık sistemi, kürtaj yasası ve eşcinsellik gibi tartışmalı konularda taraflı davranacağını ileri sürüyor.
Ruth Bader Ginsburg - 22.10.2020
Senato Yargı Komitesi, Trump'ın Yüksek Mahkeme adayı Barrett'i onayladı
Ayrıca Demokratlar, liberal eğilimli yargıç Ruth Bader Ginsburg'un hayatını kaybetmesiyle yerine aday gösterilen muhafazakar görüşlü Barrett'in ABD'deki sağlık sistemi, kürtaj yasası ve eşcinsellik gibi tartışmalı konularda taraflı davranacağını ileri sürüyor.
Ruth Bader Ginsburg - 20.10.2020
Trump'ın Yüksek Mahkeme adayı Barrett'in oylaması pazartesi yapılacak
Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, Barrett'in Liberal eğilimli yargıç Ruth Bader Ginsburg'ün hayatını kaybetmesiyle boşalan Yüksek Mahkeme yargıçlığı adaylığına ilişkin, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Ruth Bader Ginsburg - 20.10.2020
Son dakika haberi | ABD Yüksek Mahkemesinden kritik "oy sayım" kararı
Geçen ay Yargıç Ruth Bader Ginsburg'ün hayatını kaybetmesinin ardından 8 kişiyle çalışmalarını sürdüren Yüksek Mahkeme, söz konusu kararı 4 lehte ve 4 aleyhte oyla aldı.
Ruth Bader Ginsburg - 19.10.2020
Washington'da kadınlardan Trump ve Barret karşıtı protesto
ABD'nin başkenti Washington D.C ve çeşitli kentlerde Kadınlar Yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe katılan binlerce kadın, ABD Başkanı Donald Trump'ı ve Senato'da onay süreci başlayan Anayasa Mahkemesi yargıç adayı Amy Coney Barret'ı protesto etti. Washington D.C'de düzenlenen eyleme katılan kadınlar maske takarak sosyal mesafeyi korudu. "Trump, Pence dışarı" sloganları taşıyan kadınlar, Trump ve Barret karşıtı sloganlar atarak ABD'de hayatını kaybeden Yüksek Mahkeme Yargıcı Ruth Bader Ginsburg'u andı.
Ruth Bader Ginsburg - 14.10.2020
Amerika, sırat köprüsünden geçerken...
ABD Yüksek Mahkemesi Yüksek Yargıcı Ruth Bader Ginsburg kadın hakları, eşit ücret, cinsel tercihler ve kürtaj hakkı konusunda önemli kararlara imza atmış bir hukukçu.
Ruth Bader Ginsburg - 13.10.2020
Trump'ın Yüksek Mahkeme yargıç adayı Barrett'ten "kimseye taahhüt vermedim" açıklaması
Barrett, Liberal eğilimli yargıç Ruth Bader Ginsburg'ün hayatını kaybetmesiyle boşalan Yüksek Mahkeme yargıçlığı pozisyonu için Senato'da yapılan onay oturumunun ikinci gününde kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.
Ruth Bader Ginsburg - 12.10.2020
Trump'ın Yüksek Mahkemeye adayı Barrett'in, Senatodaki onay oturumu başladı
Cumhuriyetçiler, Trump'ın yasal hakkı olduğunu savundu Barrett'e destek veren Cumhuriyetçi senatörler ise Başkan Trump'ın seçim gününe kadar anayasal kural çerçevesinde görevi başında olduğunu hatırlattı. Cumhuriyetçiler, Liberal eğilimli yargıç Ruth Bader Ginsburg'ün hayatını kaybetmesiyle boşalan koltuğa aday göstermesinin Trump'ın yasal hakkı olduğunu savundu.
Ruth Bader Ginsburg - 12.10.2020
Trump'ın Yüksek Mahkeme adayı Barrett için onay oturumu başladı
ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ruth Bader Ginsburg'un yaşamını yitirmesinin ardından ABD Başkanı Donald Trump Yüksek Mahkeme için Amy Coney Barrett'i aday gösterdi.
Ruth Bader Ginsburg - 9.10.2020
Son dakika haberi: ABD Yüksek Mahkemesi atamaları neden bu kadar önemseniyor?
Yargıç Barrett, 90'lı yıllarda muhafazakar Yargıç Antonin Scalia'nın yanında Yüksek Mahkeme stajı yapmış ve birkaç nesildir muhafazakar hukukçuların adeta bir akreditasyon merkezi işlevini gören Federalist Society'nin üyeleri arasında yer alıyor. Yargıç Barrett'ın bu özellikleri, Amerikan kültüründe adeta seküler bir azize katına yükseltilmiş olan Ruth Bader Ginsburg'ün yerini alacak olması nedeniyle, ayrı bir önem taşıyor.
Ruth Bader Ginsburg - 2.10.2020
Son dakika haberleri: ABD'li Utah Senatörü Lee'nin Kovid-19 testi pozitif çıktı
ABD Başkanı Donald Trump, eski Başkan Bill Clinton tarafından atanan Yüksek Mahkeme Yargıcı Ruth Bader Ginsburg'un geçen hafta hayatını kaybetmesiyle boşalan pozisyona aday olarak, muhafazakar duruşuyla bilinen Barrett'i göstermişti.
Ruth Bader Ginsburg - 29.9.2020
Trump, Barrett'in Yüksek Mahkeme yargıçlığı adaylığını Senatoya sundu
Trump, Beyaz Saray'da geçen cumartesi günü düzenlediği basın toplantısında, Yüksek Mahkeme Yargıcı Ruth Bader Ginsburg'un yerine aday olarak duyurduğu Barrett için resmi adımı bugün attı.
Ruth Bader Ginsburg - 27.9.2020
Trump, Yüksek Mahkeme yargıcı adaylığına Amy Coney Barrett'i gösterdi
Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında hayatını kaybeden ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ruth Bader Ginsburg'un yerine geçecek adayını açıkladı.
Ruth Bader Ginsburg - 26.9.2020
Trump'ın Yüksek Mahkeme Yargıcı adayının Barrett olacağı iddia edildi
ABD Başkanı Donald Trump'ın, geçen hafta yaşamını yitiren ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ruth Bader Ginsburg'un yerine aday göstereceği ismin, 48 yaşındaki ABD 7. Bölge Temyiz Mahkemesi Yargıcı Amy Coney Barrett olduğu ileri sürüldü.
Ruth Bader Ginsburg - 24.9.2020
Trump, ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ginsburg'un cenazesini ziyaret etti
ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump, ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ruth Bader Ginsburg'un cenazesini ziyaret etti.
Ruth Bader Ginsburg - 23.9.2020
Trump, 3 Kasım seçimlerinin Yüksek Mahkemeye gideceğini düşünüyor
Seçmenlerin adreslerine gönderilen 80 milyon oy pusulasının birçoğu için "teyit" gerekmediğini belirten Trump, şunları kaydetti: "Demokratlar, sistemde hile yapmak için Kovid-19'u kullanıyor. Yabancı ülkelere gelince, onlar şu anda olanlara bakıldığında bir hiç kalıyor. Çin, Rusya, Kuzey Kore ve İran'ı konuşacak olursak, onlar için bu seçimlere müdahale etmek çok kolay. Güzel ve ucuz oy pusulaları basabilirler bunları da oy merkezlerine gönderebilirler. Bu bir felaket. Demokratlar çok geç olmadan bu postayla oy meselesini durdurmalı." Trump, ABD Yüksek Mahkemesinde Ruth Bader Ginsburg'un yaşamını yitirmesinin ardından boşalan yargıçlık koltuğunu doldurmak için neden acele ettiğinin sorulması üzerine, "Bence 3 Kasım seçimleri Yüksek Mahkemede bitecek.
Ruth Bader Ginsburg - 23.9.2020
ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ruth Bader Ginsburg için üst düzey cenaze töreni
ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ruth Bader Ginsburg için Washington'da üst düzey cenaze töreni düzenlendi.
Ruth Bader Ginsburg - 22.9.2020
Son dakika haberleri: Trump ve Biden'ın ilk canlı yayın tartışmasının konuları belli oldu
Wallace'in açıkladığı konu başlıkları, Trump ve Biden'ın geçmişleri, geçen hafta yaşamını yitiren ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ruth Bader Ginsburg'un yerine yapılacak atama ile gündeme gelen Yüksek Mahkeme, Kovid-19, ekonomi, kentlerdeki ırkçılık ve şiddet ile seçimin güvenilir şekilde yapılması olarak sıralandı.
Ruth Bader Ginsburg - 22.9.2020
Beyaz Saray Sözcüsü'nden Çin Devlet Başkanı'nın BM'deki ABD eleştirisine yanıt Açıklaması
ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ruth Bader Ginsburg'un yerine atanacak adayın, seçimlerden önce mi sonra mı belirlenmesi gerektiği yönündeki tartışmalara değinen McEnany, "Anayasada açık bir şekilde Yüksek Mahkemedeki bir koltuk zaman fark etmeksizin boşaldığında, ABD başkanının bu koltuğu doldurma hakkı olduğu yazılıdır.
Ruth Bader Ginsburg - 22.9.2020
Trump: "Yüksek Mahkeme Yargıcı adayımı cumartesi günü, Beyaz Saray'da duyuracağım"
ABD Başkanı Donald Trump, geçen hafta yaşamını yitiren ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ruth Bader Ginsburg'un yerine atayacağı yargıç adayını cumartesi günü Beyaz Saray'da duyuracağını açıkladı.
Ruth Bader Ginsburg - 21.9.2020
Trump, yeni Yüksek Mahkeme Yargıcı adayını cuma ya da cumartesi açıklayacak
ABD Başkanı Donald Trump, geçen hafta yaşamını yitiren ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ruth Bader Ginsburg'un yerine atayacağı yargıç adaylarını cuma ya da cumartesi günü açıklayacağını ve yeni yargıcın 3 Kasım'daki başkanlık seçimleri öncesinde belirlenmesi gerektiğini açıkladı.
Ruth Bader Ginsburg - 20.9.2020
İki Cumhuriyetçi Senatör seçim öncesinde yeni Yüksek Mahkeme yargıcının belirlenmesine karşı
ABD'li iki Cumhuriyetçi Senatör, Demokratların ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ruth Bader Ginsburg'un ölümünden sonra boşalan pozisyonu doldurmak için seçim sonrasının beklenmesi fikrine destek verdi.
Ruth Bader Ginsburg - 20.9.2020
Trump, Yüksek Mahkemeye "muhtemelen" kadın bir aday gösterecek
Trump, dün hayatını kaybeden Yüksek Mahkeme Yargıcı Ruth Bader Ginsburg'ün yerine yeni adayın belirlenmesi sürecine herkesin saygı duyması gerektiğini vurguladı.
Ruth Bader Ginsburg - 19.9.2020
ABD'li Demokrat ve Cumhuriyetçiler arasında "Yüksek Mahkeme Yargıcı" tartışması
ABD Başkanı Donald Trump, dün hayatını kaybeden ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ruth Bader Ginsburg'un yerine aday belirlemeye hazırlanırken Demokratlar, Ginsburg'dan boşalan yerin başkanlık seçimi sonrasına bırakılmasını istiyor.
Ruth Bader Ginsburg - 19.9.2020
ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ginsburg hayatını kaybetti
ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ruth Bader Ginsburg, pankreas kanseri sebebiyle 87 yaşında yaşamını yitirdi.
Ruth Bader Ginsburg - 27.12.2018
Bu Hafta 11 Film Vizyona Girecek
"Eşitlik Savaşçısı" ABD Yüce Mahkemesi yargıcı ve insan hakları savunucusu Ruth Bader Ginsburg'ün eşit haklar ve yargıç olmak için verdiği mücadeleyi konu alan "Eşitlik Savaşçısı"nın yönetmen koltuğunda Mimi Leder oturuyor.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ruth Bader Ginsburg Haberleri | Ruth Bader Ginsburg Kimdir - Haberler - Ruth Bader Ginsburg haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ruth Bader Ginsburg kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD Senatosu Trump'ın Yüksek Mahkeme adayı Barrett'ı onayladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 03:22:04. #1.14#
title