Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan Çukur'a ceza yağdı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan Çukur'a ceza yağdı

22.10.2019 16:32 | Son Güncelleme: 23.10.2019 07:02

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu sezonun ilk üç bölümünde darp, cinayet ve ateşli silah görüntülerine erken saatlerde yoğun olarak yer veren Çukur dizisine oy birliğiyle para cezası müeyyidesi uyguladı.

RTÜK, darp, cinayet, ateşli silah görüntüleri nedeniyle sezon başından beri yoğun olarak şikayet edilen "Çukur" adlı diziye ceza verdi. RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Show TV'de yayınlanan Çukur dizisi, yeni sezonun ilk üç bölümünde erken saatlerde yoğun olarak darp, cinayet ve ateşli silahlar gösterdi.

YOĞUN OLARAK ŞİKAYET EDİLDİ

Üçüncü sezonu yayınlanan Çukur'u, vatandaşlar sezon başından itibaren yoğun olarak RTÜK'e şikayet etti.
Televizyon dizilerinin başta çocuk ve gençler olmak üzere toplumu derinden etkilediğinden yola çıkan Üst Kurul, dizi hakkında düzenlenen raporu gündemine aldı.

GERÇEK OLMAYAN CİNSEL ÜRÜN PAZARLAYANLARA CEZA YAĞDI

Üst Kurul toplantısında Çukur'un, 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un ilgili maddesinde yer alan "yayın hizmetleri, şiddeti özendirici ve kanıksatıcı olamaz" hükmünü ihlal ettiğine karar verildi.
Diziye "idari para cezası müeyyidesi" uygulanması oy birliğiyle kararlaştırıldı. Öte yandan Üst Kurul, yayınlarında sağlık beyanıyla sahte bitkisel ürün satan televizyonlara da ceza verdi. Vatandaşlara gerçek olmayan cinsel ürün ve benzerlerini pazarlayan Hazan TV, Sıla TV, Doruk TV, Evin TV, Maxi TV, TV 0, Metro TV, Vatan TV, Gala TV, Kanal C'ye ceza kesildi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan Çukur'a ceza yağdı

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları (84)
DENİZ CAN: ATV nin hemen hemen bütün dizileri kavga dövüş silah çerçevesinde oluyor. Niye bu kanalın dizilerine ceza verilmiyor
VEDAT: diğer dizilerde pamuk helva mı veriyorlar sanki
RANCİT: Kesin uleyyynnn
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title