Robert Mugabe Haberleri

Robert Mugabe haber, Robert Mugabe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Robert Mugabe - 08.11.2020
Afrikalı liderler Biden'ın seçim zaferini memnuniyetle karşıladı
Eski Devlet Başkanı Robert Mugabe döneminde hak ihlalleri ve düzensiz seçimler nedeniyle yıllardır ABD ve Avrupa Birliği yaptırımlarıyla karşı karşıya olan Zimbabve'nin Devlet Başkanı Emmerson Mnangagwa, Amerikan halkına liderlik etmede ve iki ülke arasında artan iş birliğinde Biden'a başarılar diledi.
Robert Mugabe - 12.10.2020
Son dakika haberi! Zimbabve, yolsuzlukla suçlanan eski bakanının iadesini talep etti
Kasukuwere, Yerel Yönetim, Bayındırlık ve Ulusal İskan Bakanlığı döneminde Harare ve Masvingo bölgelerindeki bazı arazileri Zimbabve'nin eski devlet başkanı Robert Mugabe'nin eşi Grace Mugabe üzerine geçirmekle suçlanıyor.
Robert Mugabe - 11.06.2020
Zimbabve, darbe girişimi iddialarını yalanladı
Devlet Başkan Mnangagwa, kasım 2017'de ordunun yaptığı darbenin ardından eski Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin yerini almıştı.
Robert Mugabe - 25.02.2020
Afrika Birliği Zimbabve'ye yönelik yaptırımların "derhal kaldırılmasını" istedi
ABD Başkanı Donald Trump, ABD dış politikasına "tehdit oluşturduğu" gerekçesiyle Zimbabve'ye yaptırımları Mart 2019'da bir yıl uzatmıştı. Avrupa Birliği (AB) de eski Zimbabve Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin eşi Grace Mugabe, Başkan Yardımcısı Constantino Chiwenga, Tarım Bakanı Perrance Shiri ve Savunma Güçleri Komutanı General Philip Valerio Sibanda'ya kısıtlayıcı önlemler getirmişti.
Robert Mugabe - 03.12.2019
Zimbabve'nin eski lideri Mugabe milyonlarca dolar miras bıraktı
Zimbabve'de 6 Eylül'de hayatını kaybeden eski Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin bıraktığı mirasın milyonlarca dolar olduğu bildirildi.
Robert Mugabe - 28.09.2019
Eski Zimbabve Devlet Başkanı Mugabe'nin cenazesi defnedildi
Singapur'da hayatını kaybeden eski Zimbabve Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin cenazesi köyünde toprağa verildi.
Robert Mugabe - 23.09.2019
Zimbabve'nin eski Devlet Başkanı Mugabe'nin ölüm nedeni açıklandı
Zimbabve'nin eski Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin "ilerlemiş kanser" nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.
Robert Mugabe - 13.09.2019
Vefat eden eski Zimbabve Devlet Başkanı 30 gün içerisinde gömülecek
Vefat eden eski Zimbabve Devlet Başkanı Robert Mugabe için Ulusal Anıt'ta hazırlanan anıt kabrin 30 gün içerisinde tamamlanacağı ve Mugabe'nin naaşının inşa edilecek anıta gömüleceği duyuruldu.
Robert Mugabe - 09.09.2019
Eski Zimbabve Devlet Başkanı Mugabe 15 Eylül'de defnedilecek
Singapur'da hayatını kaybeden eski Zimbabve Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin 15 Eylül'de ülkesinde defnedileceği bildirildi.
Robert Mugabe - 07.09.2019
ABD'den Mugabe için "ihanetli" başsağlığı mesajı
ABD Dışişleri Bakanlığı, 95 yaşında hayatını kaybeden eski Zimbabve Devlet Başkanı Robert Mugabe için başsağlığı mesajı yayımladı.
Robert Mugabe - 06.09.2019
Afrikalı liderlerden Mugabe için başsağlığı mesajları
Afrikalı liderler, Zimbabve eski Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin 95 yaşında hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.
Robert Mugabe - 06.09.2019
Zimbabve'nin eski Devlet Başkanı Mugabe hayatını kaybetti
Zimbabve'nin eski Devlet Başkanı Robert Mugabe 95 yaşında yaşamını yitirdi.
Robert Mugabe - 06.09.2019
Zimbabve eski devlet başkanı mugabe hayatını kaybetti
Zimbabve'nin eski Devlet Başkanı Robert Mugabe, 95 yaşında hayatını kaybetti.
Robert Mugabe - 06.09.2019
Zimbabve eski devlet başkanı mugabe hayatını kaybetti
Zimbabve'nin eski Devlet Başkanı Robert Mugabe, 95 yaşında hayatını kaybetti.
Robert Mugabe - 01.08.2019
ABD, Zimbabveli eski generali yaptırım listesine aldı
Zimbabve'de 29 Temmuz 2018'de yapılan genel seçimlerde halk 38 yıl aradan sonra ilk kez eski Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin olmadığı bir oy pusulasıyla karşılaşmıştı.
Robert Mugabe - 08.04.2019
Zimbabve Beyaz Çiftçilere Tazminat Ödeyecek
ADDİS Zimbabve hükümeti, eski Devlet Başkanı Robert Mugabe döneminde el konulan topraklar için binlerce beyaz çiftçiye tazminat ödeyecek.
Robert Mugabe - 21.01.2019
Zimbabve'de Sendika Lideri Gözaltına Alındı
Yerel basında çıkan haberlere göre, Sendikalar Kongresi Genel Sekreteri Moyo, ülkede devam eden protestolar nedeniyle Çin seyahati dönüşü Robert Mugabe Havalanı'nda gözaltına alındı.
Robert Mugabe - 03.08.2018
Zimbabve'de Seçimi Mnangagwa Kazandı
Zimbabveliler, pazartesi günü, 38 yıl sonra oy pusulasında eski Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin ismi olmadan sandık başına gitmişti.
Robert Mugabe - 02.08.2018
Zimbabve'de Seçim Karşıtı Gösterilerde Ölü Sayısı 6'ya Yükseldi
Zimbabveliler, pazartesi günü, 38 yıl sonra oy pusulasında eski Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin ismi olmadan sandık başına gitmişti.
Robert Mugabe - 02.08.2018
BM'den Zimbabve'ye Seçim Sonrası İtidal Çağrısı
Zimbabveliler, pazartesi günü, 38 yıl sonra oy pusulasında eski Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin ismi olmadan sandık başına gitmişti.
Robert Mugabe - 01.08.2018
Zimbabve'de Seçim Karşıtı Gösterilerde 3 Ölü
Zimbabveliler, pazartesi günü, 38 yıl sonra oy pusulasında eski Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin ismi olmadan sandık başına gitmişti.
Robert Mugabe - 01.08.2018
Zimbabve'de İktidar Partisi Meclis Yarışında Önde Gidiyor
Zimbabveliler, pazartesi günü 38 yıl sonra oy pusulasında eski Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin ismi olmadan sandık başına gitti.
Robert Mugabe - 01.08.2018
Zimbabve'nin Seçim İlk Sonuçları Belli Oldu
Zimbabve'de seçmen, 38 yıl sonra eski Devlet Başkanı Robert Mugabe olmadan devlet başkanlığı ve genel seçimler için dün sandık başına giderek oyunu kullandı.
Robert Mugabe - 29.07.2018
Zimbabve 38 Yıl Sonra Mugabesiz Seçime Gidiyor
Zimbabveliler, 38 yıl sonra eski Devlet Başkanı Robert Mugabe olmadan devlet başkanlığı ve genel seçimler için yarın sandık başına gidecek.
Robert Mugabe - 24.06.2018
Zimbabve Devlet Başkanı'na Düzenlenen Saldırıda 49 Kişi Yaralandı
Dün gerçekleştirilen saldırıda Zimbabve Devlet Başkanı Emmerson Mnangagwa saldırıdan etkilenmemiş öte yandan Mnangagwa'nın bazı bakanları yaralanmıştı. Emmerson Mnangagwa, Kasım 2017'de askeri müdahale ile görevi sonlandırılan 93 yaşındaki Robert Mugabe yerine ülkenin yönetimini devralmıştı.
Robert Mugabe - 30.05.2018
Zimbabve Temmuz'da Seçime Gidiyor
Robert Mugabe görevden alındıktan sonra cumhurbaşkanı olan Mnangagwa, özgür ve adil seçimler yapma sözü verdi.
Robert Mugabe - 22.05.2018
Zimbabve İngiliz Milletler Topluluğuna Geri Dönüyor
Eski İngiliz sömürgesi olan ve bağımsızlık öncesi Güney Rodezya adını taşıyan Zimbabve, 1980 yılında katıldığı topluluktan 2003 yılında ayrılmıştı. Ülkede geçen yıl kasım ayında yapılan askeri müdahale sonrasında 37 yıldır iktidarda olan Robert Mugabe istifaya zorlanmış ve yerine eski Devlet Başkan Yardımcısı Mnangagwa getirilmişti.
Robert Mugabe - 20.04.2018
İndiltere Dışişleri Bakanı Johnson Zimbabveli Mevkidaşıyla Görüştü
"Tarihi toplantı, İngiltere-Zimbabve ilişkilerinde yeni bir çağı başlatırken ayrıca Zimbabve'nin uluslararası toplumla anlamlı bir ilişki kurmaya yönelik bağlılığını da sembolize ediyor." ifadesi kullanılan açıklamada İngiliz bakan Johnson'un şu ifadelerine yer verildi: "Devlet Başkanı (Emmerson) Mnangagwa'nın göreve gelmesinden bu yana 150 gün geçti ve bu süreçte Zimbabve'nin etkileyici bir ilerleme kaydetmesine rağmen halen yapacak çok şeyi var. Bu nedenle İngiltere, İngiliz Milletler Topluluğu ve uluslararası toplum, Zimbabve'yi reform yolunda desteklemek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Ancak demokrasilerin sadece bir günde inşa edilmediğini hatırlamamız gerekli." Zimbabve'de kasım ayındaki askeri darbenin ardından ülkeyi 37 yıl yöneten 94 yaşındaki Robert Mugabe istifa etmiş yerine yardımcısı Emmerson Mnangagwa getirilmişti.
Robert Mugabe - 11.04.2018
Zimbabve'de Kayıp 15 Milyar Dolar İçin Soruşturma Başlatıldı
Mliswa, "Olayın aydınlığa kavuşması için ifadelerine ihtiyacımız var. İlerleyen günlerde eski Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin de ifadesine başvuracağız.
Robert Mugabe - 10.04.2018
Zimbabve'de Başkanlık Seçimine Doğru
CAPE Afrika'nın güneyindeki Zimbabve Cumhuriyeti'nde kasım ayındaki askeri darbenin ardından gelecek temmuzda yapılacak başkanlık seçimini izlemek üzere eski Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin yasakladığı örgütlerin ülkeye davet edileceği bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Robert Mugabe Haberleri | Robert Mugabe Kimdir - Haberler - Robert Mugabe haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Robert Mugabe kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihte bugün ne oldu? 21 Şubat tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli o
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 18:19:22. #1.14#
title