Robert Koleji Haberleri

Robert Koleji haber, Robert Koleji son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Robert Koleji - 18.08.2021
Tevfik Fikret vefatının 106. yılında anılıyor
Evine Aşiyan adını verdi Yaşadığı dönemde hükümetin memur maaşlarında kesinti yapmasını protesto için görevinden ayrılan Fikret, 1896'da Servet-i Fünun Dergisi'nin Yazıişleri Müdürlüğü'ne getirildi. Dergi onun döneminde Edebiyat-ı Cedide'nin yayın organı kimliği kazandı. Aynı yıl Türkçe öğretmeni olarak Robert Koleji'ne girdi.
Robert Koleji - 04.08.2021
Toplumcu tiyatro anlayışını benimseyen Sermet Çağan, vefat yıl dönümünde anılıyor
İstanbul Robert Koleji'nin mühendislik bölümünde okurken 1950'de eğitimini yarıda bırakan Çağan, basın ve sahne hayatına atıldı.
Robert Koleji - 09.07.2021
Nurettin Topçu'nun vefatının üzerinden 46. yıl geçti
Türkiye'de farklı liselerde 40 yıl boyunca öğretmenlik görevine devam eden yazar, Robert Koleji'nde tarih, İstanbul İmam Hatip Okulu'nda psikoloji, felsefe ve dinler tarihi dersleri verdi.
Robert Koleji - 26.02.2021
Ödüllü Türk mühendis Yontar, ABD'de son yolculuğuna uğurlandı
YURT DIŞINA GÖNDERİLECEK 3 GENÇ ARASINA GİRMİŞTİ Konya'nın Seydişehir ilçesinde doğan Yontar, harp okulunu birinci sırada bitirdi ve İstanbul'da bulunan Robert Koleji'ne askeri öğrenci olarak kayıt yaptırdı.
Robert Koleji - 26.12.2020
Edebiyat, müzik ve sanat dünyasının ünlü isimleri, 2020'de hayata veda etti
Vehbi Koç ve Sadberk Koç'un dördüncü ve son çocuğu olarak dünyaya gelen Kıraç, İstanbul Arnavutköy Amerikan Kız Koleji son sınıfındayken ABD'ye gidip işletme ve finans okumaya karar verdi ve Pennsylvania Üniversitesi Wharton School of Finance'ten başvurusuna olumlu yanıt aldı. Ancak babası Vehbi Koç'un, "Benim tezgahım en iyi üniversitedir. Seni ben yetiştireceğim." demesi üzerine İstanbul'da kalan Kıraç, bankacılık ve finans okumak üzere Robert Kolejin yüksek kısmına kaydoldu.
Robert Koleji - 04.12.2020
GRAFİKLİ Türkiye'nin ilk Kültür Bakanı: Talat Sait Halman
Sekizinci Moda İlkokulu'nda, 1938'de eğitim hayatına başlayan Halman, küçük yaşlarda geçirdiği romatizma rahatsızlığı nedeniyle iki buçuk ay tedavi gördü. Hastalık döneminde okuduğu eserlerle edebiyat zevkini geliştiren Halman, 1947'de Robert Koleji'ne başladı.
Robert Koleji - 04.12.2020
Bu dünyadan kimsesiz çocukların "Oya Annesi" geçti
Tüccar, varlıklı bir ailenin kızı olarak 1938'de dünyaya gelen Kayacık, Robert Koleji'nden mezun olduktan sonra 21 yaşındayken Kasımpaşa Çocuk Yuvası Koruma Derneğinde gönüllü olarak çalışmaya başladı.
Robert Koleji - 27.07.2020
YKS birincisi Çorum'dan
YKS birincisi Çorum'dan -YKS Türkiye birincisi Muhammed Emin Arayıcı'nın hedefi elektrik-elektronik ya da bilgisayar mühendisliği ÇORUM - Yükseköğretim Kurumları Sınavı Temel Yeterlilik Testi puan türünde 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Muhammed Emin Arayıcı, tercihinin elektrik-elektronik ya da bilgisayar mühendisliği olduğunu söyledi. Çorum'da özel kolejde öğrenim gören Muhammed Emin Arayıcı (18), YKS'nin TYT puan türünde Türkiye birincisi oldu. YKS şampiyonu öğrenciyi dizüstü bilgisayar ve başarı belgesiyle ödüllendiren Bilgi Koleji kurucusu Erkan Çifçi, "Bu sevinç ve gururu bizlere yaşatan öğrencimizi kutluyorum" dedi. Çifçi, "Tecrübeli eğitim kadromuzla sınavlara hazırlanan ve 500 tam puanla TYT Türkiye birincisi olan Muhammed Emin Arayıcı, yıllardır birlikte olduğumuz, akademik başarısı ve kişiliği ile örnek bir öğrencimiz" diye konuştu. Bilgi Koleji Lise Müdürü Serkan Kırış, İlk ve Ortaokul Müdürü Murat Özdemir ve bazı öğretmenlerin de hazır bulunduğu toplantıda şampiyon öğrencinin ailesini de tebrik eden Çifçi, "Vatana ve millete hayırlı bir evlat yetiştiren Arayıcı Ailesi'ni de kutluyor, Muhammed Emin'in bahtının açık olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı. Tarih öğretmeni olan babası Mutullah Arayıcı, annesi Tansu Arayıcı ve kardeşi Ahmet Arayıcı ile birlikte katıldığı toplantıda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Muhammed Emin Arayıcı, ailesi ve öğretmenlerinin desteğiyle bu başarıyı elde ettiğini söyledi. Arayıcı, birinciliğin kendisine sürpriz olmadığını belirterek, çok çalıştığı için böyle bir sonucu beklediğini söyledi. Yakaladığı başarının bir, iki yılda olacak bir şey olmadığını kaydeden Arayıcı, ilkokuldan beri hem ailesinin hem de öğretmenlerinin yönlendirmesiyle düzenli ve planlı olarak çalıştığını, bunun sonucunda da YKS'de zorlu salgın sürecine rağmen başarılı olduğunu belirtti. Ortaokul sonrası katıldığı TEOG'da da dereceye giren ve Robert Koleji'ne kayıt yaptırmaya yeter puan olan başarılı öğrenci, o tarihte eğitimine Çorum'da devam etme kararı aldığını ve asla pişmanlık duymadığını kaydetti.
Robert Koleji - 22.05.2020
Kale Grubu Başkanı Okyay: "Kale Grubu değerler üzerine inşa edildi"
Okyay şöyle konuştu: "Bir insanın ait olduğu topluluğa değer katmak, bir anlam duygusu vermesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü ancak o zaman o topluluğu harekete geçirmek mümkün. Bugün bizim Çanakkale'nin birçok sermayedarı var tasarrufları küçük büyük. Onlara o güveni vermiş, onlarla beraber yürümüş bir insandı. Aynı zamanda da aldığı Robert Koleji eğitimi ve Batı kültürü, aynı zamanda köyden gelmesi.
Robert Koleji - 09.03.2020
OMÜD'de yeni başkan Buğra Sükan oldu
Ambalaj sektörünün ilk meslek kuruluşlarından olan Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği'nde (OMÜD) başkanlık görevini Buğra Sükan devraldı. OMÜD açıklamasına göre, 10 Mayıs 2017'den itibaren başkanlık görevini sürdüren Mehmet Nuri Görenoğlu, yönetim kurulu başkanlığı görevini 26 Şubat'ta düzenlenen genel kurul toplantısında, Buğra Sükan'a devretti. Görenoğlu, bilgi birikimini ve tecrübesini yeni dönemde de Mizan Ambalaj'ı temsilen yönetim kurulu üyesi olarak derneğe aktarmaya devam edecek. OMÜD Genel Kurulu'nda yapılan seçim sonucunda, yönetim kurulu başkan yardımcılığına Ergun Hepvar (Olmuksan I.P.), saymanlığa Akın Burak Önder (Saica Pack), yönetim kurulu üyeliklerine ise Sevinç Yener Çimecioğlu (Mondi Tire Kutsan), Abdullah Arslan (Marmara Kağıt), Başar Helvacı (Dunapack Packaging), Cem Özkan (Mondi Tire Kutsan), İsa Doğanlı (Çukurova Kağıt), Mehmet Nuri Görenoğlu (Mizan Ambalaj), Mesut Koyuncu (Modern Ambalaj), Mutlu Yüksel (Camiş), Ömer Altay (Modern Ambalaj Tüzel Kişiliği), Raşit Civan (Yalova Ambalaj) ve Rüstem Kesgi (Ankutsan), Semih Çelebi (Olmuksan I.P. Tüzel Kişiliği) seçildi. "Oluklu mukavvanın en çok tercih edilen ambalaj çözümü olması öncelikli hedeflerimiz arasında" Açıklamada görüşlerine yer verilen yeni OMÜD Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Sükan, derneğin, sektörün gelişimi ve bilinirliği açısından çok önemli görevleri üstlendiğini belirterek, şunları kaydetti: "Derneğimiz; halihazırda pazarda bulunan oluklu mukavva üretici ve tedarikçilerinin çoğunluğunu kendi bünyesinde asil ve sempati üyesi olarak bulunduruyor. Yeni görev dönemimde derneğin temsil oranını daha da artırmayı, geri dönüşümün ve sürdürülebilirliğin önem kazandığı günümüzde sektörümüzün bu alandaki üstün özelliklerini son tüketiciye anlatarak oluklu mukavvanın en çok tercih edilen ambalaj çözümü olmasını sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Sektörümüzle ilgili global dünyada, özellikle Avrupa Oluklu Mukavva Federasyonu'nda (FEFCO) yapılan çalışmaları yakından takip edip benimseyerek sektörümüzün gelişmesine dernek olarak katkı sağlamaya devam edeceğiz." Robert Koleji bitirdikten sonra eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde devam eden Sükan, üniversiteden mezun olur olmaz iş hayatına atıldı ve Unilever Türkiye'de Ar-Ge Müdürlüğü, Givaudan'da Orta Doğu, Avrupa, Asya Pasifik, Bölge Satış Müdürlükleri, Tetra Pak'ta Kıdemli Müşteri Yöneticiliği ve Huhtamaki'de Genel Müdürlük görevlerini üstlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Robert Koleji Haberleri | Robert Koleji Haber - Haberler - Robert Koleji haberleri, son dakika robert koleji haber ve gelişmeleri burada. Tayyip Erdoğan'ın damatları kim? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ailesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.9.2021 19:37:03. #1.15#

title