REX TİLLERSON HABERLERİ

Rex Tillerson haber, Rex Tillerson son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rex Tillerson

Rex Tillerson

Doğum Yeri ABD
Doğum Tarihi 23.3.1952

Rex Tillerson Kimdir ?

Rex Wayne Tillerson (d. 23 Mart 1952 Wichita Falls, Teksas), ABD'li iş adamı, inşaat mühendisi ve siyasetçi. ABD'nin 69. ve görevdeki Dışişleri bakanıdır. 1975 yılında ExxonMobil şirketine girdi. 2006 yılında Exxon Mobil Corporation Yönetim Kurulu Başkanı oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Rex Tillerson - 18.03.2021
ABD'de Biden-Blinken dış politikası şekillenirken Trump dönemi devam ediyor
Bu noktaya kadar gördüğümüz Biden-Blinken ikilisinin dış politika dönemi -özellikle de Türkiye'nin içinde bulunduğu bölgeyle ilgili olarak- Shakespeare'den alınma tabirlerle tartışılabilir: much ado about nothing (neticesiz kuru gürültü). Şöyle ifade edelim: Trump'ın, eski Exxon CEO'su Rex Tillerson'ı dışişleri bakanı olarak ataması, hem uzun süredir devam eden siyasi bir teamülü ihlal eden hem de ABD dış politikasıyla ilgili eleştirmenlerin on yıllardır iddia ettikleri şeyleri doğrulayan şok edici bir adım oldu.
Rex Tillerson - 15.01.2021
Eski ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, Trump'ı "entelektüel açıdan yetersiz olmakla" itham etti
ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ABD Başkanı Donald Trump'ı entelektüel açıdan yetersiz olmakla itham etti.
Rex Tillerson - 31.08.2020
Muhammed bin Selman, Trump'ı Riyad ziyaretine ikna ederek güce yükselişini kolaylaştırmış
Bannon, görüşme sırasında İranlılardan "Persler" olarak bahsederek Obama'nın Orta Doğu politikasını felaket olarak tanımladı. Veliaht Prens bin Zayed ise Trump'ın Veliaht Prens bin Selman ile görüşmesi gerektiğini belirterek, "O, bölgedeki planlarınızın anahtarıdır" dedi. Dönemin ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve bazı Ulusal Güvenlik Konseyi çalışanları, ABD'nin daha önemli dış politika öncelikleri ve daha güvenilir müttefikleri olduğunu belirterek, bu ziyarete karşı çıkıyordu.
Rex Tillerson - 12.03.2020
Afganistan'da tarih tekerrür mü ediyor?
- ABD Afganistan'dan çıkmak istiyor mu? Trump, göreve başladığı ilk günden bu yana "Önce Amerika" sloganıyla ABD birliklerini Afganistan'dan çıkarma niyetindeydi. Ancak dönemin ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve Savunma Bakanı James Mattis başta olmak üzere danışmanları Trump'ı Taliban'ın hiçbir şekilde zafer kazanamayacağına dair yanlış yönlendirdi.
Rex Tillerson - 10.12.2019
New York mahkemesi, iklim değişikliği davasında ExxonMobil'ı suçsuz buldu
Exxon Mobil'in eski CEO'su ve eski ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson da petrol şirketine açılan davada ifade vermişti.
Rex Tillerson - 12.11.2019
ABD'nin eski BM Temsilcisi Haley: "BM'nin kaderi değişime bağlı"
Haley'nin kitabında, eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve eski Beyaz Saray Genel Sekreteri John Kelly'e yönelik iddiaları ise dikkati çekti.
Rex Tillerson - 10.10.2019
'Trump, Zarrab davasının düşürülmesi için Adalet Bakanına baskı yaptı'
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın 2017 yılında ülkede yürütülen Reza Zarrab davasının düşürülmesi yönünde Adalet Bakanlığını ikna etmeye çalıştığı, bunun için Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'a da baskı yaptığı öne sürüldü
Rex Tillerson - 19.09.2019
Netanyahu'nun Trump'a yanlış bilgiler verdiği iddiası
ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ABD Başkanı Donald Trump'ı ikna edebilmek için birçok kez Trump'a yanlış bilgiler verdiğini ileri sürdü.
Rex Tillerson - 20.08.2019
ABD, Kuzey Kore'ye seyahat yasağını uzattı
ABD vatandaşlarının Kuzey Kore'ye seyahat yasağını, Eylül 2017'de dönemin Dışişleri Bakanı Rex Tillerson tarafından getirildi ve 2018'de yenilendi.
Rex Tillerson - 03.07.2019
ANALİZ - İsrail siyaseti çıkmaza sürükleniyor
27 Haziran'da uluslararası kamuoyunda yankı uyandıran bir başka haber ise ABD dış politikasının kurumsallıktan giderek uzaklaştığını bütün açıklığıyla ortaya koydu. Eski ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın, Başkan Donald Trump'ın damadı Jared Kushner'i kendi özel dışişleri bakanlığını tesis ettiği konusunda suçlayan açıklamalarda bulunması, ABD'de yaklaşan seçimler öncesinde Trump'ın dış politikasını sorgulatacak ve İsrail'e verilen kayıtsız şartsız desteğin akıbetini de tayin edecek unsurlar arasında.
Rex Tillerson - 28.06.2019
Tillerson'dan Kushner'e "paralel diplomasi" suçlaması
Eski ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve Beyaz Saray Kıdemli Danışmanı Jared Kushner'i, devletin resmi kurumlarının bilgisi ve onayı dışında kendi başına diplomatik girişimlerde bulunmakla suçladı.
Rex Tillerson - 25.06.2019
Ruhani'den Trump'a "siz müzakere peşinde değilsiniz" cevabı
Dışişleri Bakanı Zarif'in Trump döneminde Dışişleri Bakanlığı yapan Rex Tillerson ile New York'ta bir araya geldiğini hatırlatan Ruhani, "Hem müzakere diyorlar hem de onunla eş zamanlı olarak Dışişleri Bakanını yaptırım listesine alıyorlar.
Rex Tillerson - 26.04.2019
Kuzey Kore'den ABD'ye 2 Milyon Dolarlık Hastane Faturası
Kuzey Kore hükümeti, bir süre başkent Pyongyang'da esir tutulmuş daha sonra ise ABD'ye gönderilmiş Amerikalı üniversite öğrencisi Otto Warmbier'in hastane masrafları için ABD'ye 2 milyon dolarlık fatura çıkardı. Faturanın, Haziran 2017'de Warmbier'i kurtarmak için Pyongyang'a giden ABD Dışişleri Bakanlığının eski Kuzey Kore Özel Temsilcisi Joseph Yun tarafından imzalandığı bildirildi. Başkan Donald Trump'tan, Warmbier'i eve getirme emri alan Yun'un dönemin Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ı faturanın detayları hakkında bilgilendirdiği aktarıldı.
Rex Tillerson - 06.02.2019
Türkiye-Abd Çalışma Grubu Toplantısında "İkili İlişkiler" Vurgusu
ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın geçen yıl şubatta gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinin ardından ikili ilişkilerin normalleştirilmesine katkı sunması amacıyla Suriye, konsolosluk işleri ve terör örgütü PKK ile mücadele konularında üç çalışma grubu kurulmuştu.
Rex Tillerson - 05.02.2019
Türkiye-Abd Çalışma Grubu Toplantısı Washington'da Yapıldı
ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın geçen yıl şubatta gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinin ardından ikili ilişkilerin normalleştirilmesine katkı sunması amacıyla Suriye, konsolosluk işleri ve terör örgütü PKK ile mücadele konularında üç çalışma grubu kurulmuştu.
Rex Tillerson - 05.02.2019
Türk Heyeti Çalışma Toplantıları İçin ABD'de
Türkiye ve ABD'den üst düzey heyetler, ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın Şubat 2018'deki Ankara ziyaretinin ardından Suriye, konsolosluk işleri ve PKK ile mücadele konularında oluşturulan üç çalışma grubu çerçevesinde temaslarını sürdürüyor.
Rex Tillerson - 04.02.2019
Türkiye-Abd Çalışma Grubu Toplantıları Yarın Yapılacak
ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın geçen yıl şubatta gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinin ardından ikili ilişkilerin normalleştirilmesine katkı sunması amacıyla Suriye, konsolosluk işleri ve PKK ile mücadele konularında üç çalışma grubu kurulmuştu.
Rex Tillerson - 11.01.2019
ABD İran Karşıtı Zirve Düzenleyecek
"Esed rejiminin görüşmelerde rolü olabilir" Selefi Rex Tillerson'ın "Beşşar Esed'in Suriye'nin geleceğinde rolü olmadığı" yönündeki beyanına rağmen Pompeo, Esed rejiminin "gelecekteki görüşmelerde rolü olabileceğine" işaret etti.
Rex Tillerson - 08.01.2019
Katar Krizi Üzerinde Çalışan ABD Özel Temsilcisi İstifa Etti
Zinni, ABD eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve eski Savunma Bakanı Jim Mattis'in isteği üzerine 2017 yılında özel temsilci olarak Dışişleri Bakanlığında göreve başlamıştı.
Rex Tillerson - 08.11.2018
Grafikli - Trump'ın Yakın Çevresinde Yaprak Dökümü Devam Ediyor
Dışişleri Bakanlığında Tillerson yerine Pompeo Öte yandan Trump'ın ilk kabinesinde Dışişleri Bakanlığı görevine atadığı eski Exxon Mobil Üst Düzey Yöneticisi Rex Tillerson, kabinede bir yılı aşkın süre görev yaptı.
Rex Tillerson - 26.09.2018
Ruhani: "Abd Mutlaka Müzakere Masasına Dönecek"
Müzakerelere geri dönüşlerinin ABD'ye bağlı olduğunu vurgulayan Ruhani, "(Cevad) Zarif, Rex Tillerson ile görüştü.
Rex Tillerson - 08.09.2018
Abd, Mısır'a 1,2 Milyar Dolar Yardımda Bulunacak
ABD Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Mike Pompeo'nun yabancı askeri finansman ya da FMF olarak bilinen paranın serbest bırakılmasına izin veren ulusal güvenlik feragatlerini imzaladığı ve Kongre'ye bildirdiği belirtildi. Mike Pompeo'nun Kongre'nin bütçe yılı 2016 için onayladığı ancak eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un devam eden insan hakları sorunları nedeniyle dondurmuş olduğu 195 milyon dolarlık askeri yardımı da serbest bıraktığı açıklandı.
Rex Tillerson - 30.08.2018
Türk-Amerikan İlişkilerindeki "Güven Sorunu"
"Brunson krizi bu noktada tetikleyici bir rol oynadı." yorumunu yapan Kanat, ikinci unsur olarak da eski ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve Ulusal Güvenlik Danışmanı H.
Rex Tillerson - 19.08.2018
ABD Başkanı Trump'tan Suriye Açıklaması
Söz konusu ek fon sözü, eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson tarafından şubat ayında Kuveyt'te yapılan DEAŞ karşıtı koalisyon toplantısı sırasında verilmişti.
Rex Tillerson - 17.08.2018
ABD Suriye'ye Ayırdığı 230 Milyon Dolarlık Fonu Durdurdu
Söz konusu ek fon sözü, eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson tarafından şubat ayında Kuveyt'te yapılan DEAŞ karşıtı koalisyon toplantısı sırasında verilmişti.
Rex Tillerson - 13.07.2018
Türkiye-Abd Çalışma Grubu Toplantısı
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın 16 Şubat'taki Türkiye ziyaretinde, görüş ayrılıklarını ortadan kaldırmak ve karşılıklı güvenin yeniden tesisi amacıyla iki ülke arasında mekanizma kurulması kararlaştırılmıştı.
Rex Tillerson - 13.07.2018
Türkiye-Abd Çalışma Grubu Toplantısı
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın 16 Şubat'ta Türkiye ziyaretinde görüş ayrılıklarını ortadan kaldırmak ve karşılıklı güvenin yeniden tesisi amacıyla iki ülke arasında mekanizma kurulması kararlaştırılmıştı.
Rex Tillerson - 06.06.2018
AK Parti Sözcüsü Ünal Canlı Yayında Soruları Yanıtladı
Sürecin eski ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson zamanında başladığını ifade eden Ünal, hatta daha öncesinde Obama döneminde Münbiç'in nüfusunun büyük çoğunluğunun Arap kökenli olduğunu hatırlatıp, bu özelliğinin korunması yönünde görüş bildirdiklerini anımsattı.
Rex Tillerson - 25.05.2018
Dişişleri Sözcüsü Aksoy: Amerikan Heyetini Bugün Ülkemizde Ağırlıyoruz (2)
"AMERİKAN HEYETİNİ BUGÜN ÜLKEMİZDE AĞIRLIYORUZ" Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, ABD'den gelen bir heyetin bugün Menbiç konusunda Türkiye'de görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Aksoy, Dışişleri Bakanlığında düzenlediği basın toplantısında eski ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın şubat ayında Ankara'ya yaptığı ziyaretten sonra bir mekanizma kurulduğunu hatırlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Rex Tillerson Haberleri | Rex Tillerson Kimdir - Haberler - Rex Tillerson haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Rex Tillerson kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihte bugün ne oldu? 23 Mart tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli ol
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 11:42:00. #1.16#

title