PUBG oynayanlar dikkat! Siz de dolandırılabilirsiniz

PUBG oynayanlar dikkat! Siz de dolandırılabilirsiniz

PUBG oynayan bir vatandaş, sosyal medyadan tanıştığı bir dolandırıcının tuzağına düşerek 200 TL'sini kaptırdı.

Dünyada birçok oyunseverin oynadığı PUBG oyunu da dolandırıcıların ilgi odağı haline geldi. PUBG oynayan bir vatandaş, sosyal medyada ilan üzerinden tanıştığı bir dolandırıcının tuzağına düşerek 200 TL'sini kaybettiğini iddia etti.

Dünyaca ünlü olan PUBG oyununu, dünyada milyonlarca insan oynuyor. Mobil cihazlarda oynanan PUBG, Türkiye'de birçok oyunseverin beğenisini kazandı. Oyunseverlerin bu ilgisini gören dolandırıcılar da hareket geçti. Sosyal medyadan oyunseverlerin dikkatini çeken dolandırıcılar, her gün yeni kurbanları tuzaklarına düşürüyor.

HEPSİ BİR İLANA TIKLAMAYLA BAŞLADI

İddiaya göre; Nihad Quliyev, Instgram üzerinden karşısına bir ilana tıklayarak dolandırıcının tuzağına ilk adımı attı. İlan üzerinden Y.C ile iletişime geçen Quliyev, dolandırıcının sunduğu karakteri satın almak istedi. Dolandırıcı, Quliyev'e karakteri görmesi için hesabın şifresini verdi.

Karakteri kullanan Quliyev, bu hesabı satın almak istedi. Şüpheli, karakter için 200 TL istedi. Dolandırıcının banka hesabına 200 TL yatıran Quliyev, daha sonra oyun hesabına giremediğini fark etti. Parayı alan Y.C, oyun hesabını değiştirerek kayıplara karıştı.

HABERLER.COM/ ÖZEL HABER- MURATHAN ASLAN

YORUMLAR (5)

  • HBD:
    TAMAM DA BUNDA BIR SIKINTI GOREMEDIM. DOLANDIRILIAN SAHIS PARAYI GONDERDIĞI HESAP NUMARASINI KULLANAN HER KIM İSE ONA DAVA ACIP DOLANDIRICILIKTAN HAPISE BİLE GİREBİLİR EN KOTU İHTİMALLE PARA İADESİ VE NİTELİKLİ DOLANDIRICILIKTAN 4 YILA KADAR YATARI OLUR YANI 200 LIRA ICIN PARAYI GONDERENE DEĞİL PARAYI ALIP TICARETI BITIRMEYENE APTAL DENIR OLAYLA ILGINI BILGINIZ YOKSA GEREKSIZ YORUM ATMAYIN
  • TAYYAR DURDEN:
    Enayiler olmasa çakallar nasıl ekmek yiyecek enayi de lazım ülkeye. Çiftlikbanktan sonra PubG enayisi. . .
  • TİM0135:
    Amann çok büyük dolandırılmış,oyunda içerik satın almakta dolandırılmsktır, zaten bu oyunların amacı dolandırıcılıktır!
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.