Haberi Paylaş

Son anketten çarpıcı sonuç! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na açık ara fark attı

Politika Haberleri

Asal Araştırma Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik gerçekleştirdiği son anketin sonuçlarını paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına rakip olarak Kılıçdaroğlu'nun çıkarıldığı anketten çarpıcı bir sonuç çıktı. Erdoğan yüzde 54,4 oranında oy alırken, Kılıçdaroğlu ise yüzde 45,6'da kaldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim tarihini "14 Mayıs" olarak ilan etmesinin ardından Türkiye seçim havasına girdi. Siyasi partiler seçim hazırlıklarına start verirken, araştırma şirketleri de anketlere hız verdi.

Asal Araştırma 14-24 Ocak tarihleri arasında yaptığı son anketin sonuçlarını paylaştı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik yapılan ankette Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına Kemal Kılıçdaroğlu çıkarıldı.

Ankette Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na fark attı. Erdoğan'a oy verenlerin oranı yüzde 54,4 olurken, Kılıçdaroğlu'na oy verenlerin oranı ise yüzde 45,6'da kaldı.

Henüz 6'lı Masa adayını belirlememiş olsa da kulislerde Kılıçdaroğlu'nun adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. 6'lı Masa 13 Şubat'ta Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde gerçekleştireceği toplantının ardından adayını kamuoyuna ilan edecek.

Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (38)

Es ruzgar:

Millet ittifaki kazanacak seçimde. Türkiye'de adalet gelecek haksız kazanç olmayacak kamuda israf bitecek millet ittifaki farklı kazanir

Cevap Yaz92Yayından Kaldır
osmanlı:

Bahceli ye saydiranlar, MHP ve Bahçeli milli ve milliyetçi politika izleyen kim olursa olsun onunla aynı safta yer alır. Erdoğan dün barıs için hatalar yapti. Hatasından döndü doğruyu buldu. Şimdi tek bilek tek milli güç olarak hareket ediyorlar. Dava dan dönenler 7 li masada..

Cevap Yaz4435Yayından Kaldır
Vahdettin Bayram:

ağır sıklet ve orta sıklet boks maçı gibi bişey işte.....

Cevap Yaz2733Yayından Kaldır
Tüm 38 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title