Haberi Paylaş

Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Nusaybin'de

Politika Haberleri

Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Nusaybin'de

HDP EŞ Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve beraberindeki heyet Mardin’in Nusaybin ilçesine geldi.

HDP EŞ Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve beraberindeki heyet Mardin'in Nusaybin ilçesine geldi.

Beraberindeki Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Hatip Dicle, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit, HDP Mardin Milletvekilleri; Gülser Yıldırım, Erol Dora ve Mithat Sancar ile birlikte Nusaybin'e gelen HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, yaptığı ziyaretlerin ardından Barış Parkı'nda basın açıklaması yaptı.

Yüksekdağ, KHK ile 28 belediyeye yeni görevlendirme yapılmasını eleştirerek, "Hangi hukuka dayanıyorsunuz siz? Anayasayla var olan, hukuk sistemiyle bu halkın helal oyuyla seçilmiş halk temsilcilerini hangi hukuka dayanarak siz görevde alabilirsiniz? Yerine kendi memurlarını atayabilirsiniz? Bunun hiç bir hukukta, yasada, anayasada yeri yok" dedi.

"80'de darbe gerçekleştiren cuntacılar belediyelere el koymamıştı" diyen Yüksekdağ, "Kendi belediyelerini sanki düşman kalesiymiş gibi Türk bayraklarıyla donatmamıştı. Belediyelere kayyum atama uygulamaları bu düzeyde, bu çapta değildi asla. Şuan 80'de darbecilerin yapmadıklarını bugünkü darbeci iktidar yaptı" diye konuştu.

Yüksekdağ ve beraberindekiler açıklamadan sonra Nusaybin'den ayrıldı. - MARDİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Gülser Yıldırım Hatip Dicle Nusaybin Mardin Politika Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title