Haberler

GAGİAD Başkanı Cihan Koçer'den 8 Mart kutlaması

Güncelleme:

Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Koçer, yayımladığı mesajda hayatın her alanında baş tacı olan kadınların modern, güçlü, çağdaş bir ülkenin en büyük teminatı olduğunu belirtti. GAGİAD Başkanı Cihan Koçer, mesajında, 'Tarihimizin her devrinde kadınlar, aile ve toplum yapısının en değerli yerinde bulunmuştur. Hayatın her aşamasında aldığı görevlerle, vatanına ve milletine önemli hizmetlerde bulunmuş Türk kadını, kahramanlığı ve vatanseverliğiyle adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Bu toprakları bizlere vatan yapan, Nezahat Onbaşı'yı, Halide Edip Adıvar'ı, Halime Çavuş'u, Nene Hatun'u, Sabiha Gökçen'i ve sayısız kadın kahramanımızı unutmamız mümkün değildir. Bir kadının tüm dünyayı nasıl değiştirebileceği örneğini Zübeyde Hanım ile yaşamış bir toplum olarak; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Şuna kani olmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir" sözleri ve kadınlarımıza tanıdığı haklar, kadının hayatımızda ki önemini çok net bir şekilde anlatmaktadır. Sanattan spora, çalışma hayatından siyasete, bilimden edebiyata, her alanda başarı gösteren kadınlarımız takdire şayandır. Kadınlarımız, toplumsal, siyasal ve ekonomik hayatta üstlendikleri rollerde büyük başarılar elde etmiş, dünyamızı güzelleştirmiş, ülkemize değer katmış ve genç nesillere ışık tutmuşlardır. Baktığımızda kadına değer vermeyen, kadını geri plana atan toplumların ise hala gelişemediği ve asla gelişemeyeceği yadsınamaz bir gerçektir. Bu anlayışın benimsenmesi, kuşkusuz sadece kadınlar için değil, bütün toplum için büyük eksikliktir" ifadelerine yer verdi. Kadınlara yönelik şiddeti kınayan Koçer, "Kadınların uğradığı her haksızlıkta, adaletsizlikte ve ayrımcılıkta onların yanında yer almak hepimizin görevidir. Özellikle son yıllarda artışa geçen kadına uygulanan her türlü şiddetin ve öfkenin hiçbir gerekçesi olmaz ve olamaz. Kadınlarımızın maruz kaldığı tüm olumsuzluklar, insan hakları ihlalidir. Kadına şiddet, hem bireye, hem aileye, hem de insanlığa karşı bir ihanettir. Ben bu dünyayı birleştiren, tamamlayan, büyüten, çoğaltan kadınlarımızın daha güzel yapacağına inanıyorum. Söz konusu anlayışın ve kadınlarımızın cinsiyetleri sebebiyle maruz kaldığı her türlü ayrımcılığın karşısında olmak ve onlara her zaman en büyük desteği vermeyi çok önemsiyoruz. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız Genel Kurulumuzda GAGİAD olarak, derneğimizin adında geçen 'iş adamları' ibaresini 'iş insanları' olarak revize ederek, "Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği" olarak değiştirdik. Bu anlamda ekonomimize ve iş hayatımıza yadsınamayacak derecede katkı koyan kadınlarımızın güçlendirilmesini çok değerli buluyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımıza şiddetin her türlüsünden uzak ve yaşamın her alanında eşit, özgür ve mutlu hissetmelerini temenni ediyor, kadınlarımızın her zaman yanlarında olduğumu ifade ederek; her şeyin en güzeline layık olan Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum" ifadelerini kullandı. - GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Halide Edip Adıvar Gaziantep Politika Haberler

Yaşam belirtisi yok! İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopterin enkazına ulaşıldı

Yaşam belirtisi yok! İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopterin enkazına ulaşıldı

Helikopteri düşen İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Instagram hesabından 'Benim için dua edin' paylaşımı

Helikopteri düşen İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Instagram hesabından "Benim için dua edin" paylaşımı

Bomba iddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına sokak köpekleriyle ilgili talimat verdi

Bomba iddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına sokak köpekleriyle ilgili talimat verdi

Bakmadan Geçme

Şampiyon kim olacak? Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak? Villarreal Real Madrid maç özeti ve golleri izle! (ARDA GÜLER'İN GOLLERİ) Real Madrid maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Galatasaray Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe kaç yıldır şampiyon olamıyor 2024? İşte Fenerbahçe'nin son şampiyonluk yaşadığı sezon! DEV DERBİDE KAVGA! Fenerbahçe - Galatasaray maçı kavgayı kim çıkardı, KİM KAVGA ETTİ? Olay ne, ne oldu? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? GS en son hangi yıl ve sezon şampiyonluk yaşadı? FENERBAHÇE - GALATASARAY MAÇI KAÇ KAÇ? #9917 Dev derbide kim önde, kim gol attı? DEV DERBİ SON DURUM! #129349 DEV DERBİDE NEFESLER TUTULDU! #9917 Fenerbahçe Galatasaray maçı CANLI ANLATIM! Dakika dakika ne oldu, kim gol attı? #129349 Tarihte suikaste uğrayan ve ölen dünya liderleri GALATASARAY'IN TARİHÇESİ! Galatasaray ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Galatasaray ilk başkanı kimdir? FENERBAHÇE'NİN TARİHÇESİ! Fenerbahçe ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin ilk başkanı kimdir? Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçlar (1909-2024) Galatasaray Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 19 Mayıs Galatasaray Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray Fenerbahçe maçı öncesi kavga mı çıktı, kimle kim kavga etti? İlk 11 belli oldu! İşte Galatasaray Fenerbahçe maçı 11'leri!
Atatürk portresini İstanbul'un farklı noktalarına bıraktılar! Halkın tepkisi bakın ne oldu

Atatürk portresini İstanbul'un farklı noktalarına bıraktılar! Halkın tepkisi bakın ne oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title