Haberler

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Çam, Kadın Kolları Kongresi'ne ilişkin hazırlıkları anlattı

Güncelleme:

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, yarın yapılacak AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi'nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının ardından adaylıkların açıklanacağını ve delegelerle seçim sürecine gidileceğini bildirdi.

Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, yarın yapılacak AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi'nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının ardından adaylıkların açıklanacağını ve delegelerle seçim sürecine gidileceğini bildirdi.

Çam, kongrenin yapılacağı Ankara Spor Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, 5 Aralık 2015'te aldığı görevi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, Genel Merkez Kadın Kolları Başkan adayı Ayşe Keşir'e devredeceğini bildirdi.

Kongrelerini maske, mesafe temizlik kurallarıyla düzenleyeceklerini ifade eden Çam, 1 yıl önce mart ayının başında ilçe kongreleriyle başladıkları süreci 8 Mart 2021'de tamamlayacaklarını söyledi.

İl ve ilçe kongrelerine ilişkin bilgi veren Çam, "Bütün ilçelerimizde, 922 ilçemizde, 81 ilimizde yenilenme, tazelenme, tecrübeyle genç arkadaşlarımızın birleşmesi suretiyle güzel kadrolar oluşturduk. İl ve ilçelerimizde bu süreci tamamladık. 922 ilçemizde yüzde 70'in üzerinde değişim gerçekleştirdik. 180 binin üzerindeki ilçemizde yönetim kadrolarını Genel Merkez olarak biz gerçekleştirdik mülakatlar sonucunda. 45 bine yakın kadınla mülakat yapmışız. 81 ilimizde de yüzde 60'a yakın değişim oldu." diye konuştu.

Değişime açık olunmasının ve görevin rahat şekilde kendilerinden sonra gelen ekiplere devredilmesinin AK Parti'nin en önemli özelliği olduğunu ifade eden Çam, Ankara milletvekili olarak hizmete devam edeceğini söyledi.

"Şiddete sıfır tolerans ilkesiyle giden bir partiyiz"

Çam, açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"Kongreye ilişkin bilgi verebilir misiniz?" sorusunu Çam, şöyle yanıtladı:

"Yarın Sayın Cumhurbaşkanımız gelmeden önce rutinimizde divanımızın kurulmasıyla başlayan sürecimiz var. Genel Merkezde 1 yıl süresince yaptıklarımızı Genel Sekreterimiz okuyacak. Ardından bir filmimiz var, filmden sonra açılış konuşmam var. Genel Başkanımızın hitaplarından sonra seçime geçeceğiz. Adaylıklar açıklanacak ve yönetim kadrosu açıklanması suretiyle delegelerimizin seçim sürecine geçmiş olacağız."

Samsun'da bir kadının darbedilmesine ilişkin soruya karşılık Çam, şunları söyledi:

"Şiddete sıfır tolerans ilkesiyle giden bir partiyiz. Özellikle Kadın Kolları olarak tüm illerimizde şiddetin turuncu çizgimiz olduğunu her daim vurguluyoruz. Dün yaşanan bu olaya vahşet diyorum. Bunu yapan insanlık dışı bir hareket yapmıştır, insan demeye bile dilimiz varmıyor. Bu konunun takipçisi olacağız."

Çam, İçişleri Bakanlığınca uygulanan Kadın Acil Destek Uygulamasının (KADES) kullanılması çağrısında bulundu.

Kaynak: AA / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Lütfiye Selva Çam AK Parti Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Bakmadan Geçme

Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title