Peter Ramsauer Haberleri

Peter Ramsauer haber, Peter Ramsauer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Peter Ramsauer - 30.9.2016
TBMM Heyeti Almanya'da 15 Temmuz'u Anlattı
Heyetin, Peter Ramsauer başkanlığındaki Almanya Federal Meclis Ekonomi ve Enerji Komisyonu üyeleriyle yapıcı ve sıcak ortamda görüştüğünü belirten Altınyaldız, 15 Temmuz'daki hain darbe teşebbüsü ve başta Almanya olmak üzere pek çok ülkedeki FETÖ yapılanmasına ilişkin bilgi verdiklerini söyledi.
Peter Ramsauer - 13.11.2015
Bakan Schäuble'nin Mültecilere 'Çığ' Benzetmesi Tepki Gördü
PRO ASYL: BENZETME AŞIRI SAĞCILARA YARIYOR İnsan hakları örgütü Pro Asyl, Schäuble’nin mülteciler hakkındaki açıklamasının aşırı sağcıların elini güçlendirdiğini hatırlattı. Pro Asyl Başkanı Günter Burkhardt, "Maliye bakanının açıklaması, koruma arayan insanları aşırı tehdit olarak gösteriyor. Bu açıklamalar sağ popülistlerin değirmenine şu taşımak anlamına geliyor." dedi. MÜLTECİ SAYISI 10 MİLYONA YÜKSELECEK İDDİASI Berlin’in Neukölln İlçesi eski Belediye Başkanı Heinz Buschkowsky Almanya’ya 2020 yılına kadar 10 milyon mülteci geleceğini ileri sürerek mültecilere dur denilmesini talep etti. Bir televizyon programına katılan Buschkowsky mülteci sayısının çoğalmaması için mültecilere yönelik aile birleşiminin sınırlandırılmasını talep etti. Anne Will adlı talk şov programına katılanlar arasında yer alan Hıristiyan Sosyal Birlik partili Peter Ramsauer, Buschkowsky’nin tezine onay verdi ve Suriyeli mültecilerin Almanya’da kalıp kalamayacaklarının incelenmesi gerektiğini söyledi.
Peter Ramsauer - 7.7.2015
Almanlar: "Yardım Paketi İçin 'Hayır' Deme Sırası Bizde"
Yunanistan'ın hafta sonu yapılan referandumda AB'nin kemer sıkma reformlarına "hayır" demesi üzerine Almanlar, Yunanistan'a bir kez daha yardım edilmesi konusunda olumsuz düşünüyor. Yunanistan'a yardım için hayır deme sırasının kendilerine geldiğini belirten Alman politikacılar tepkilerini dile getirdi. Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Ekonomi Bakanı Sigmar Gabriel, Yunanistan için uzun bir görüşme maratonunu başladığını belirterek, "Yunanistan'ın takındığı bu tavır karşısında kurtarma paketi konusunda anlaşma sağlanamaz" diyerek uyarıda bulundu. Hristiyan Demokrat Parti (CDU) Genel Sekreteri Andreas Scheuer, "Görüşmeleri keserek referanduma giden Yunanistan "hayır" diyerek demokratik hakkını kullandı. Şimdi yardım paketi için "hayır" deme sırası bizde" diyerek Brüksel'de yapılacak olan görüşmelerde hayır denmesini istedi. Hristiyan Sosyal Birlik Parti Parti (CSU) Ekonomi Komite Başkanı Peter Ramsauer, "Yunanistan 'hayır' demekle hem reformlara hem de her türlü yardım paketine 'hayır' demiştir" ifadesiyle Yunan halkının kendi kararını verdiğini belitti.
Peter Ramsauer - 11.3.2015
Csu'da Yunanistan Yardımı Çatlağı
Federal hükümetin küçük ortağı Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) içinde Yunanistan'a yapılacak yardım konusunda tartışma yaşanıyor. Bavyera Radyosu'nun internet sitesinde Bavyera Başbakanı Horst Seehofer'in, Yunanistan yardımına karşı oy kullanan partili milletvekilleri Peter Ramsauer ve Peter Gauweiler'e kızdığı ifade edildi.
Peter Ramsauer - 9.6.2014
Asgari Ücrette İstisna Israrı Koalisyon Ortaklarını Gerdi
Almanya'da Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) ısrarıyla 1 Ocak 2015’ten itibaren uygulanacak olan asgari ücret uygulamasında koalisyon ortağı Hıristiyan Demokrat Birlik'in (CDU) emekliler, stajyerler, öğrenci olarak çalışan yardımcı işçiler, gazete dağıtıcıları ve sezon işçilerine uygulanmamasını istemesi ortakların arasını açtı. Federal Meclis’te 4 Temmuz 2014 tarihinde oylanması beklenen asgari ücret yasası için Federal Çalışma Bakanı Andrea Nahles (SPD), "Asgari ücrette istisna yok. 1 Ocak 2017 yılından itibaren tüm branşlar ve tüm yaş grubuna asgari ücret uygulanacak" açıklamasına rağmen koalisyon ortağı CDU’dan istisna baskıları devam ediyor. CDU Grup Başkanvekili Thomas Strobl, yasada daha eklemeler yapılması gerektiğini söyledi. CDU’lular bütün mesleklere ve branşlarda uygulanacak 8,50 Euro‘luk saat ücretinin bazı meslekler için uygulanmasına karşı çıkıyor. CDU grup başkanvekillerinden Michael Fuchs, asgari ücret uygulamasında sezon ve hasat işçilerinde istisna getirilmesini isterken, Eski Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer, "Emekliler, stajyerler, öğrenci olarak çalışan yardımcı işçiler ve gazete dağıtıcıları uygulamanın dışında tutulmalı.
Peter Ramsauer - 12.8.2013
Almanya Ev İnşaatını Teşvik Edecek
Almanya'da özellikle büyük şehirlerde kira artışlarının önüne bir türlü geçilemezken, yetkililer de soruna çözüm yolları arıyor. Konu hakkında Die Welt gazetesine konuşan Federal Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı Peter Ramsauer (CSU), 2006 yılında askıya alınan ev teşvikini (Eigenheimzulage) ev sorunu yaşanan büyük şehirlerde tekrar uygulamaya alabileceklerini kaydetti.
Peter Ramsauer - 15.7.2013
Otoyol Ücretine Bw'den de Destek Geldi
Otoyol ücreti uygulamasının yakında yürürlüğe gireceğini açıklayan Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer (CSU) sadece yabancı ülke plakası taşıyan otomobillerden otoyol ücreti almak istiyor.
Peter Ramsauer - 22.5.2013
Almanya'da Milletvekillerinin Akrabalarını Kayırması Gündemden Düşmüyor
Hıristiyan Sosyal Birlik Partili (CSU) Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer ise, halkın bu konuyu tartışıldığı kadar ciddiye almadığını ileri sürdü.
Peter Ramsauer - 9.5.2013
Hız Limiti Talebinden Hızla Vazgeçti
SPD liderinin teklifine Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer haricinde, kendi partisinin başbakan adayı Peer Steinbrück de karşı çıkmıştı.
Peter Ramsauer - 30.4.2013
Almanya'da 'Demiryollarının Geleceği' Konulu Konferans Düzenlendi
Almanya Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer, "Türkiye ile endüstrisi güvenilir ülkemiz Almanya arasında işbirliğiyle kıtalar arası ulaşımda önemli rol oynarız" dedi.
Peter Ramsauer - 11.4.2013
Akıllı Telefonlarda da Radar Uyarı Sistemi Yasak
Almanya'nın Schleswig-Holstein eyaletine bağlı Speeders kentinde toplanan ulaştırma bakanları 8'e karşı 4 oy çokluğu ile sürücülerin akıllı telefonlardaki sabit-mobil flaş uyarı cihazlarının yasaklanmasına karar verdi. Federal Ulaştırma Bakanı CSU'lu Peter Ramsauer, yasaklama kararı ile yol güvenliğini arttırmayı hedeflediklerini söyledi.
Peter Ramsauer - 1.3.2013
Almanya'da Kira Zamları Dudak Uçuklatıyor
Siebenkotten, siyasilerin bir kararname çıkarıp kira fiyatı artışlarını yüzde 10'la sınırlamasını talep ediyor. Özellikle üniversitelerin olduğu şehirlerde ve büyük şehirlerde kiraların korkunç seviyelere ulaştığını belirten Siebenkotten, "Böyle devam ederse genel olarak kira fiyatları çok fazlaca artacak." dedi. Federal İmar Bakanı Peter Ramsauer'in kira yardımını yükseltme talebini doğru bulduğunu açıklayan Kiracı Birliği Başkanı, "Çünkü dar gelirli aileler de tadilattan geçmiş, izolasyonu sağlam olan ve yakıtta tasarruf yaptıracak evlerde yaşayabilmeliler.
Peter Ramsauer - 7.2.2013
Neçirvan Barzani, Almanya Ulaştırma Bakanı ile Bir Araya Geldi
Irak'ın Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Almanya Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer ile beraberindeki heyeti kabul etti.
Peter Ramsauer - 29.1.2013
Almanya'da İnşaat Sektörü Canlandı
FEDERAL İNŞAAT BAKANI: GİDİŞAT OLUMLU Ancak diğer yandan kiraların yine de artmaya devam ettiğine dikkat çeken Federal Ulaştırma ve İnşaat Bakanı Peter Ramsauer, bilhassa metropollerde daha fazla konut inşa edilmesine ihtiyaç bulunduğunu kaydetti.
Peter Ramsauer - 6.1.2013
Almanya'da Otobanlarda Geçiş Ücreti Tartışması
CDU Başkanı ve Başbakan Angela Merkel ise kardeş partisinin talebini şimdiye kadar olduğu gibi reddederek, "Bu konuda benim tutumum değişmedi." şeklinde görüşünü beyan etti. Geçiş ücretinden yana olan Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer (CSU) ise bunun uygulanması durumunda bütçeye katkı sağlayacağını umut ediyor.
Peter Ramsauer - 26.12.2012
Ramsauer: Vergi Ödeyenler Kandırılmamalı
Almanya Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer (CSU) Berlin'de inşaatı tamamlanması ertelenen BER havalimanı, Stuttgart 21 tren istasyonu ve Hamburg'daki Filarmoni gibi büyük projelerin maliyeti ile ilgili dürüstlük çağrısında bulundu.'Die Welt'...
Peter Ramsauer - 26.12.2012
Wowereit Skandallara Rağmen Görevine Sürdürecek
Bu yıl bitmesi planlanan BER havalimanının açılışının önümüzdeki yıla ertelenmesi de Wowereit'ı zor durumda bırakan konulardan biri. Şimdiye kadar 4,3 milyar Euro harcanan havalimanının önümüzdeki sene tamamlanıp faaliyete geçmesine Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer (CSU) şüpheli yaklaşıyor.
Peter Ramsauer - 22.12.2012
Almanya'da Şehirde Kiracı Olmak Artık Lüks
Ev kiralarının artması ailesinden uzak eğitim gören yüksek okul öğrencilerini de vuruyor. Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer'e göre, Almanya'da üniversite öğrencilerinin yurt ihtiyacını karşılamak için yılda en az 70 bin daireye ihtiyaç duyuluyor.
Peter Ramsauer - 21.12.2012
Almanya, AB'nin Otomobil Muayenesi Düzenlemesine Karşı
Alman Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer, Brüksel'in bu planının sürücüler için "hem bürokrasiyi hem de masrafları artıracağını" söyledi.
Peter Ramsauer - 16.12.2012
Alman Meclisi'nden Kira Artışlarına Fren
Ev kiralarının artması ailesinden uzak eğitim gören yüksekokul öğrencilerini de vuruyor. Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer'e göre, Almanya'da üniversite öğrencilerinin yurt ihtiyacını karşılamak için en az 70 bin daireye ihtiyaç duyuluyor.
Peter Ramsauer - 13.12.2012
Almanya'da Yeni Trafik Ceza Kanunu Onaylandı
Almanya'da Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer (CSU) tarafından gündeme getirilen ve daha önce hararetli tartışmalara neden olan 'Yeni Trafik Ceza Kanunu' federal hükümet tarafından onaylandı.
Peter Ramsauer - 29.11.2012
Almanya'da Üniversite Öğrencilerinin Yurt Sorunu Ciddi Boyutta
Federal İmar İskan Bakanı Peter Ramsauer, Almanya'da yüksek okul öğrencilerinin barınma sorunun ciddi boyutta olduğunu ülke genelinde 70 bin konut eksiği olduğunu açıkladı.
Peter Ramsauer - 13.11.2012
Almanya'da Trafik Ceza Puanlarının Silinmesi Gündemde
Hristiyan Sosyal Birlik Partili (CSU) Ulaştırma İmar ve Şehir Geliştirme Bakanı Peter Ramsauer'ın hazırlamak istediği yasa tasarısına göre trafiği tehlikeye sokmadan alınan cezalar silinecek.
Peter Ramsauer - 4.10.2012
Almanya
Panele çalışma gruplarının başkanlığını yapan Ulaştırma, İnşaat ve Kent Geliştirme Bakanı Peter Ramsauer ile Gıda, Tarım ve Tüketicileri Koruma Bakanı Ilse Aigner, diğer bir panele de Sağlık Bakanı Daniel Bahr ile diğer bir çalışma grubunun başkan yardımcılığını yapan Aşağı Saksonya Eyaleti Sosyal İşler, Kadın, Aile, Sağlık ve Uyum Bakanı Aygul Özkan da katıldı.
Peter Ramsauer - 29.9.2012
Almanya'da Tek Plakayla İki Araç Düzenlemesine İlgi Artıyor
Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer tarafından başlatılan dönüşümlü plaka uygulaması iki otomobili olanlara aynı plakayla iki araç kullanma imkanı sağlamasının yanında çeşitli tasarruflar da sağlıyor.
Peter Ramsauer - 22.9.2012
Almanya'da Radarların Yerini Gösteren Cihaz Tartışma Konusu
Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer ise teklife ancak trafik güvenliğini arttıracak yönleri olduğunun tespit edilmesi halinde geçit verileceğini ifade etti.
Peter Ramsauer - 3.9.2012
Başbakan Merkel'in Çin Ziyareti Almanya İçin Karlı Geçti
Çin Devlet Başkanı Wen Jiabao, "Birçok eksiğimizi giderdik ancak kusurlarımız varsa, bunları doğrudan bana iletin. Sizi temin ederim bunları da gidereceğim." diye konuştu. Alman temsil heyetinde Başbakanın yanı sıra Dışişleri Bakanı Phillip Rösler ve Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer de yer aldı.
Peter Ramsauer - 5.7.2012
Almanya'da Şehirlerarası Ulaşımda Otobüs Dönemi Başlıyor
Almanya'nın ulaştırma mevzuatında 1935 yılından kalan bir düzenleme şehirlerarası ulaşımda otobüs şirketlerinin faaliyet göstermesini engelliyor. Ancak Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer 2013'e kadar otobüs hatlarının özelleştirilmesini öngören yasal düzenlemeyi hayata geçirmeyi planlıyor.
Peter Ramsauer - 31.5.2012
Ulaştırma Bakanından Otomobil Sahiplerine Yıllık 80 Euro'ya 'Vinyet' Hazırlığı
Almanya'da Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer (CSU), ağır tonajlı araçların yanı sıra otomobillerden de yılda 80 euro tutarında vinyet (otoyol ücreti) alınması için çalışma başlattıklarını söyledi.
Peter Ramsauer - 30.5.2012
Ramsauer: Otoyol Ücretine Karşı Çıkanları Anlamıyorum
Almanya Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer trafiğe çıkan bütün otomobillerden otoyol geçiş ücreti alınması planını savundu.
Peter Ramsauer - 2.5.2012
Uluslararası Ulaştırma Forumu Leipzig'de Başladı
ITF'nin açılış toplantısına biraz gecikmeli katılan Almanya Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer de konuşmasında, dünyada gittikçe yaygınlaşan kombine taşımacılığın önemine vurgu yaparak, Leipzig'deki toplantılarda ulaşım ve haberleşme alanında birçok önemli bağlantının yapılmasını ümit ettiğini söyledi.
Peter Ramsauer - 19.4.2012
Almanya'da Ehliyet Yaşı 16'ya İnsin mi Tartışlması
Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) ehliyet yaşını düşürmek istiyor. CDU'nun beslenme, tarım ve tüketici koruma komisyonunun, ehliyet alma yaşının 16'ya indirilmesi ve bu yaşta ehliyet alanların araçla saatte en fazla 80 kilometre hızla gidebilmesi yönünde bir kısıtlama getirilmesini önerdiği bildirildi. Federal Ulaştırma Bakanlığı müsteşarı Peter Bleser, toplu taşıma araçlarının kısıtlı olduğu özellikle kırsal alanda gençlerin meslek eğitim yerlerine ulaşmada sıkıntılar yaşadığını belirtti. Bu öneriyle gençlerin kırsal alanda kalmalarını teşvik etmek istediklerini dile getiren Bleser, ehliyetin 16 yaşında verilmesinin, gençlere meslek eğitim yerlerine gitme konusunda kolaylık getireceğini söyledi. Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer ise, öneriye karşı çıktı ve öneriyi saçma bulduğunu belirtti.
Peter Ramsauer - 19.4.2012
16 Yaşındakiler Ehliyet Alacak
Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer ise, ehliyet alma yaşının 16'ya indirilmesine karşı çıktı.
Peter Ramsauer - 1.3.2012
1 Yılda 8 Ceza Puanı Alan Ehliyetinden Olacak
Alman Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer, 2013 yılından itibaren, araç sürücülerinin 18 yerine 8 ceza puanı almaları halinde sürücü belgelerine el konulacağını açıkladı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Peter Ramsauer Haberleri | Peter Ramsauer Kimdir - Haberler - Peter Ramsauer haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Peter Ramsauer kimdir, hayatı ve biyografisi. Merkel, Emisyon Skandalı Soruşturma Komisyonuna İfade Verecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.12.2020 18:13:31. #1.14#
title