Özlem Fedai Haberleri

Özlem Fedai haber, Özlem Fedai son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özlem Fedai - 12.03.2019
İşgal Subayları da İstiklal Marşı'nı Ayakta Dinledi"
Engin, Akif'in 2. Abdülhamid'e muhalif olduğunu, ancak bunun o günün şartlarına göre değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti: "Bizim bugün, 100 yıl sonra meselelere bakan kişiler olarak hiçbir zaman Sultan Abdülhamid'le Mehmet Akif'i kavga ettirmememiz lazım. Böyle bir hakkımız yok. Her ikisini de sahiplenmek ve yapmış olduğu hizmetler için saygı ve minnetle anmak durumundayız. Dolayısıyla bugün geriye doğru baktığımızda Sultan Abdülhamid'in yeri ayrıdır, Mehmet Akif'in yeri ayrıdır. İkisini de çok severiz ve genç nesillere de en iyi şekilde, her ikisini de anlatmak konumundayız. O dönemin şartları belki öyle gerekiyordu." İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özlem Fedai ise Cumhurbaşkanlığı tarafından verilen Kültür ve Sanat Ödülleri kapsamında bu yıl Vefa Ödülü'nün Mehmet Akif Ersoy'a verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İstiklal Marşı'nın diğer milletlerin marşlarından farkları üzerine konuştu.
Özlem Fedai - 10.10.2018
Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra"
"Bireysel dramları anlatarak başladı" İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özlem Fedai, Türk toplumunda romanın bir tarih veya sosyoloji kitabı gibi de okunabildiğini belirtti.
Özlem Fedai - 10.05.2017
Vefatının 30. Yılında Cahit Zarifoğlu"
Oturum başkanlığını Sakarya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Daşçıoğlu'nun yaptığı etkinlikte konuşan Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem Fedai, Zarifoğlu'nun daha çok gençler tarafından takip edildiğini söyledi.
Özlem Fedai - 11.05.2016
Doğumunun 100. Yılında Behçet Necatigil" Sempozyumu Başladı
Yarın öğleden önce Yıldız Teknik Üniversitesi'nde düzenlenecek 4. ve 5. oturumda Prof. Dr. Alaattin Karaca, Prof. Dr. Muhsin Macit, Doç. Dr. Özlem Fedai ile Prof.
Özlem Fedai - 13.02.2016
Öykü Günleri 14. kez 'Merhaba' dedi
Konak Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yıl 14'üncüsü düzenlenen etkinliğin açılış töreni Konak Belediyesi'nin Selahattin Akçiçek Eşrafpaşa Kültür Merkezi'nde yapıldı. Bu yıl 'Gençlik ve Barış' temasının işlendiği İzmir Öykü Günleri'nin açılış törenine onur konuğu Yazar Necati Tosuner'in yanı sıra çok sayıda yazar ve edebiyatsever katıldı. TARIK DURSUN K. UNUTULMADI Üç gün sürecek etkinliğin ilk gününde geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden İzmirli edebiyat ustası Yazar Tarık Dursun K. anıldı. Gazeteci-Yazar Lütfü Dağtaş'ın usta yazarın fotoğraflarından oluşan sergisinin de yer aldığı etkinlik Tahsin İşbilen'in ölümünden hemen önce Tarık Dursun K. ile yaptığı kısa filmin gösterimiyle başladı. Filmin ardından Tarık Dursun K.'nın yeğeni Ayşem Üçer Kalyoncu söz alarak dayısı Tarık Dursun K. adına yapılan etkinlik için Konak Belediyesi'ne teşekkür etti. Kalyoncu'nun ardından İzmir Öykü Günleri'nin ilk günü 'Yazar Tarık Dursun K. ve Edebiyatı' konulu panele geçildi. Moderatörlüğünü yazar Şükran Yücel'in yaptığı panelde yazarlar Ahmet Önel, Aydoğan Yavaşlı, Özlem Fedai ve Hasan Özkılıç, Tarık Dursun K.
Özlem Fedai - 06.03.2015
Mart Dünya Kadınlar Günü
Programın ikinci oturumunda ise Doç. Dr. Özlem Fedai "Türk Öykücülüğünde Kadın", Melek Paşalı "Edebiyat ve Cinsiyet", Ayşe Kara "Kadın Hikaye Anlatıcıları", Selvigül Şahin "Edebiyat ve Kadın" konularında sunum yapacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Özlem Fedai Haberleri | Özlem Fedai Kimdir - Haberler - Özlem Fedai haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Özlem Fedai kimdir, hayatı ve biyografisi. İşgal Subayları da İstiklal Marşı'nı Ayakta Dinledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.1.2021 14:22:54. #1.15#
title