Kar görmek için yaylaya giden 200 kişi dönüş yolunda mahsur kaldı
Haberler » Güncel » Kar görmek için yaylaya giden 200 kişi dönüş yolunda mahsur kaldı - Haber

Kar görmek için yaylaya giden 200 kişi dönüş yolunda mahsur kaldı

Osmaniye'de hafta sonu karmak görmek için Zorkun Yaylası'na giden yaklaşık 200 tatilci, dönüş yolunda ani bastıran kar yağışı sebebiyle araçlarıyla mahsur kaldı. Bir greyder ve beş personelden oluşan ekipler, kapanan yolu açıp, mahsur yaklaşık 200 kişiyi kurtardı.

Kar görmek için yaylaya giden 200 kişi dönüş yolunda mahsur kaldı

'de kar görmek için Zorkun Yaylası'na giden tatilciler, dönüş yolunda kar sürprizi ile karşılaştı. Yoğun kar yağışı nedeniyle araçlarında mahsur kalan yaklaşık 200 kişi, bir greyder ve 5 personelden oluşan ekip tarafından kurtarıldı.

KAR GÖRMEK İÇİN YAYLAYA GİTTİLER, MAHSUR KALDILAR

Hafta sonu kar görmek için Zorkun Yaylası'na giden tatilciler, dönüş yolunda Olukbaşı mevkiinde ani bastıran kar yağışı sebebiyle yolun kapanması üzerine araçlarıyla mahsur kaldı. Kar ve soğuk sebebiyle kayganlaşan yolda ufak çaplı trafik kazalarının olduğu öğrenildi. İhbar üzerine olay yerine giden , İl Özel İdare ve belediye ekipleri sevk edildi. Bir greyder ve beş personelden oluşan ekipler, kapanan yolu açıp, mahsur yaklaşık 200 kişiyi kurtardı.

"KAZASIZ BELASIZ MAHSUR KALMADAN KURTARILDILAR"

Osmaniye İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, ekiplerin tüm vatandaşlara ulaştığını, mahsur kalan kimsenin olmadığı söyledi. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Gizlice, "Bugün akşam saatlerinde Zorkun Yaylası Mitisin Yolu üzerinde aşırı kar yağışı nedeniyle yaşanan yol kapanma ve vatandaşlarımızın mahsur kalması ile ilgili yaşanan olayla ilgili, iş makineleri, AFAD ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün ekipleri gereken çalışmayı yaparak, yolu hizmete açtılar ve vatandaşlarımızı çok şükür kazasız belasız mahsur kalmadan kurtarıldılar" dedi.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Kar görmek için yaylaya giden 200 kişi dönüş yolunda mahsur kaldı

Manşet

Haberler