OSMAN ÜNLÜ HABERLERİ

Osman Ünlü haber, Osman Ünlü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osman Ünlü

Osman Ünlü

Doğum Yeri Konya / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1950

Osman Ünlü Kimdir ?

1950'de Konya'da dünyaya geldi. İlk temel dini eğitimini ailesinden aldı.İlkokulu bitirinceye kadar birlikte oldukları dedesi ihlâslı bir mümindir. Dünya kaygısı taşımayan bir Anadolu bilgesidir. İtikat ve ilmihâl kitaplarına çok hâkimdir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Osman Ünlü - 17.08.2021
Osman Ünlü Hoca, Aşure gününün önemini ve yapılması gereken ibadetleri anlattı
İlahiyatçı yazar Osman Ünlü Hoca, Aşure gününün önemi ve bu günde yapılması gerekenler hakkında açıklamalarda bulundu.
Osman Ünlü - 13.07.2021
OHAL Komisyonu, darbecilerin "mesleğe iade" başvurularını reddetti
Başvuranlar arasında eski tuğgeneral Ahmet Bican Kırker, darbe girişiminde Akıncı Üssündeki darbeci F-16 pilotlarını yönlendiren eski Harekat Komutanı Ahmet Özçetin, eski tuğgeneral Erhan Caha, Cumhurbaşkanına suikast timinin başındaki eski tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, eski Akıncı Üs Komutanı tuğgeneral Hakan Evrim, eski korgeneral İlhan Talu, darbe girişimi öncesinde darbe bildirisini okuduğu görüntüleri ortaya çıkan eski tümgeneral Kubilay Selçuk, eski Polatlı 58. Topçu Tugay Komutanı Murat Aygün, eski Polatlı Füze Okul Komutanı tümgeneral Osman Ünlü, darbe toplantılarına katılan eski tuğamiral Ömer Faruk Harmancık, eski tuğgeneral Özkan Aydoğdu, darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığında darbeye karşı çıkan vatandaşlara ateş açan eski tuğamiral Sinan Sürer ve darbeci helikopter pilotlarının komutanı eski tuğgeneral Ünsal Coşkun da yer aldı.
Osman Ünlü - 24.05.2021
Son dakika... "Genelkurmay Çatı Davası"ndan dosyası ayrılan sanıkların yargılanmasına devam edildi
"Kasten adam öldürmeye teşebbüs" suçlaması yöneltilen 39 sanıktan Gülen ve Carık dışındaki sözde "Yurtta Sulh Konseyi" üyesi 37 sanığın isimleri ve 15 Temmuz öncesi rütbeleri şu şekilde: "Eski orgeneral Akın Öztürk, eski korgeneral İlhan Talu, eski tümgeneraller Mehmet Dişli, Osman Ünlü ile Kubilay Selçuk, eski tuğgeneraller Mehmet Partigöç, Erhan Caha, (firari) Ali Kalyoncu, Özkan Aydoğdu, Ünsal Coşkun, Murat Aygün, Ahmet Bican Kırker, Ali Osman Gürcan, Gökhan Şahin Sönmezateş ve Hakan Evrim, eski tuğamiraller Ömer Faruk Harmancık ile Sinan Sürer, eski albaylar Orhan Yıkılkan, Cemil Turhan, Ramazan Gözel, Osman Kılıç, Doğan Öztürk, Osman Kardal, Fırat Alakuş, Muzaffer Düzenli, Mustafa Barış Avıalan, Bilal Akyüz, Mehmet Şahin, Muhsin Kutsi Barış, Ali Yazıcı, Murat Koçyiğit ve Ahmet Özçetin, eski yarbaylar Özcan Karacan, Halil Gül, Ertuğrul Terzi, Savaş Kabaklı ve (firari) Turgay Sökmen.
Osman Ünlü - 11.03.2021
Son dakika: Yargıtay, Polatlı'daki darbe girişimine ilişkin davada kararını açıkladı
Daire, sanıklar dönemin Topçu ve Füze Okulu Komutanı eski tümgeneral Osman Ünlü, 58.
Osman Ünlü - 16.02.2021
Son dakika gündem: FETÖ elebaşı Gülen'in de aralarında bulunduğu 62 darbeci tazminat ödeyecek
Açılan davanın İsmail Yılmaz, Ferit Gök ve Osman Ünlü yönünden ise usulden reddi kararlaştırıldı.
Osman Ünlü - 08.12.2020
Eski korgeneral İyidil ve 2 eski general için istenen cezalar belli oldu (2)
Gerekçeli kararda, İyidil'in darbe girişiminden saatler önce Genelkurmay Başkanlığına giderek, Genelkurmay Çatı davasında mahkum olan eski tuğgeneral Mehmet Partigöç ile görüştüğü, akşam saatlerinde birliğine gitmek yerine Ankara'da tankları sokağa çıkaran isimlerden Osman Ünlü ve Harbiyelileri Ankara'ya göndermeye çalışan Metin Akkaya ile telefon görüşmeleri yaptığı; Koçyiğit'in ise komutanlığını yaptığı birimden Türkiye genelindeki askeri birliklere sözde sıkıyönetim emirleri gönderildiği, darbe girişiminin başarısız olduğunu anlamasına rağmen önceki emirlerin hükümsüz olduğuna dair girişimde bulunmadığı, kendisini arayan Mustafa Kaya'dan da kanunsuz emirlere uyulmasını istediği ifade edilmişti.
Osman Ünlü - 19.11.2020
Son dakika haberi... Eski korgeneral İyidil ve 2 eski general hakkındaki darbe girişimi davası
Gerekçeli kararda, İyidil'in darbe girişiminden saatler önce Genelkurmay Başkanlığına giderek, Genelkurmay Çatı davasında mahkum olan eski tuğgeneral Mehmet Partigöç ile görüştüğü, akşam saatlerinde birliğine gitmek yerine Ankara'da tankları sokağa çıkaran isimlerden Osman Ünlü ve Harbiyelileri Ankara'ya göndermeye çalışan Metin Akkaya ile telefon görüşmeleri yaptığı; Koçyiğit'in ise komutanlığını yaptığı birimden Türkiye genelindeki askeri birliklere sözde sıkıyönetim emirleri gönderildiği, darbe girişiminin başarısız olduğunu anlamasına rağmen önceki emirlerin hükümsüz olduğuna dair girişimde bulunmadığı, kendisini arayan Mustafa Kaya'dan da kanunsuz emirlere uyulmasını istediği ifade edilmişti.
Osman Ünlü - 22.10.2020
Eski Korgeneral Metin İyidil ve 2 sanığın yargılanmasına yeniden başlandı
'YAYINLADIKLARI EMİRLE BENİM YETKİLERİMİ ALMIŞLAR' Darbecilerin FETÖ'cü eski Tümgeneral Osman Ünlü'yü 4'üncü Kolordu Komutanlığı'na atadıklarını anlatan sanık İyidil, savunmasına şöyle devam etti: "Yayınladıkları bir emirle benim yetkilerimi alıp, başka birini atamışlar.
Osman Ünlü - 06.07.2020
"Genelkurmay çatı davası"nda dosyası ayrılan sanıkların yargılanmasına başlandı
"Kasten adam öldürmeye teşebbüs" suçlaması yöneltilen 39 sanıktan Gülen ve eski astsubay Carık dışındaki sözde yurtta sulh konseyi üyesi 37 sanığın isimleri ve 15 Temmuz öncesi rütbeleri şu şekilde: "Eski orgeneral Akın Öztürk, Eski korgeneral İlhan Talu, Eski tümgeneraller Mehmet Dişli, Osman Ünlü ile Kubilay Selçuk, Eski tuğgeneraller Mehmet Partigöç, Erhan Caha, (firari) Ali Kalyoncu, Özkan Aydoğdu, Ünsal Coşkun, Murat Aygün, Ahmet Bican Kırker, Ali Osman Gürcan, Gökhan Şahin Sönmezateş ve Hakan Evrim, Eski tuğamiraller Ömer Faruk Harmancık ile Sinan Sürer, Eski albaylar Orhan Yıkılkan, Cemil Turhan, Ramazan Gözel, Osman Kılıç, Doğan Öztürk, Osman Kardal, Fırat Alakuş, Muzaffer Düzenli, Mustafa Barış Avıalan, Bilal Akyüz, Mehmet Şahin, Muhsin Kutsi Barış, Ali Yazıcı, Murat Koçyiğit ve Ahmet Özçetin, Eski kurmay yarbaylar Özcan Karacan, Halil Gül, Ertuğrul Terzi, Savaş Kabaklı ve (firari) Turgay Sökmen.
Osman Ünlü - 21.06.2020
Koruma ve bakım altındaki çocuklardan anlamlı ziyaret
Çocuklar, 2019 yılında Suriye'de şehit olan Abdülhamit Bilgen'in babası Mustafa Bilgen ve 1991 yılında Diyarbakır'da şehit olan Cengiz Ünlü'nün babası Ali Osman Ünlü ile 1999 yılında Van/Başkale'de şehit olan Fikret Son"un babası Ahmet Son'u, Kuruluş Müdürü Emre Erdal ile evinde ziyaret etti.
Osman Ünlü - 01.05.2020
Hasta olanların, oruç tutması
Türkiye Gazetesi yazarı Osman Ünlü, köşesinde, hastaların oruç tutmalarıyla ilgili soruları cevaplandırdı.
Osman Ünlü - 30.04.2020
Orucu bozmayan haller
Türkiye Gazetesi yazarı Osman Ünlü, köşe yazısında, orucu bozmayan halleri anlattı.
Osman Ünlü - 30.04.2020
Orucu bozup, kazayı gerektiren haller
Türkiye Gazetesi yazarı Osman Ünlü, bugünkü köşe yazısında orucu bozup kaza gerektiren halleri anlattı.
Osman Ünlü - 29.04.2020
Orucu bozup, kazayı gerektiren hâller
Türkiye Gazetesi yazarı Osman Ünlü, köşesinde orucu bozan ve kazayı gerektiren durumları anlattı.
Osman Ünlü - 28.04.2020
Oruçlu, günahtan da sakınmalıdır
Türkiye Gazetesi yazarı Osman Ünlü, köşesinde, oruç tutmanın sadece yeme ve içmeyi terk etmek olmadığını, oruç tutanların günahtan da sakınması gerektiğini anlattı.
Osman Ünlü - 26.04.2020
Teravih namazı kılmak sünnettir
Türkiye Gazetesi yazarı Osman Ünlü, köşesinde, teravih namazını anlattı.
Osman Ünlü - 25.04.2020
Ufkun bir yerinde beyazlık başlayınca, imsak vakti olup, oruca başlanır
Türkiye Gazetesi yazarı Osman Ünlü, köşesinde, imsak vaktini anlattı.
Osman Ünlü - 24.04.2020
Namazdan sonra iftar etmek
Türkiye Gazetesi Osman Ünlü, köşe yazısında, önce akşam namazının kılınması sonra iftar edilmesinin faziletini anlattı.
Osman Ünlü - 24.04.2020
Orucun farzı üçtür
Türkiye Gazetesi yazarı Osman Ünlü, yazısında, 'İftarda acele etmeli deniyor.
Osman Ünlü - 02.12.2019
Yurtta sulh konseyi üyeleri yeniden hakim karşısında
Eski tümgeneraller Mehmet Dişli, Osman Ünlü ile Kubilay Selçuk.
Osman Ünlü - 12.07.2019
Polatlı darbe girişimi dosyası istinaftan geçti
Buna göre, eski Topçu ve Füze Okulu Komutanı tümgeneral Osman Ünlü, eski 58.
Osman Ünlü - 20.06.2019
Genelkurmay "çatı" davasında karar (3)
Tümgeneral Osman Ünlü ile tuğgeneraller Murat Aygün ve Özkan Aydoğdu'nun da başka davalarda ceza aldıkları için bu dosyadan beraatine karar verildi.
Osman Ünlü - 20.06.2019
Genelkurmay çatı davasında sanıklara ceza yağdı (2)- Yeniden
33 SANIK BERAAT ETTİ Mahkeme davanın tek kadın sanığı Kübra Yavuz ile Mehmet Uslu, Ramazan Tümer, Aziz Onur, Hakan Toprak, Ahmet Albayrak, Barış Erdemir, Cahit Kükey, Deniz Aydın, Ersin Eker, Fahri Kafkas, Hüseyin Yıldırım, Kenan Yıldırım, Mesut Ürkmez, Murat Mala, Murat Pekgüler, Murat Can Avtan, Mustafa Mengi, Okan Kurt, Serkan Candan, Uğur Kent, Ümit Keskin, Yusuf Yalçın, Baki Kavun, Fatih Misir, Mustafa Çakmaktaşı, Sinan Yılmaz, Yusuf Akdemir, Cihangir Şenlik, Sedat Taşkıran'ın tüm suçlardan beraatına hükmetti. Ayrıca sözde 'Yurtta Sulh Konseyi' üyesi olan sanıklardan Osman Ünlü, Murat Aygün, Özkan Aydoğdu, başka davalardan ceza aldıkları için bu davada beraat etti.
Osman Ünlü - 20.06.2019
Genelkurmay "çatı" davasında karar (2)
Polatlı darbe davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan sanıklar eski tümgeneral Osman Ünlü ve eski tuğgeneral Murat Aygün de tüm suçlardan beraat etti, bu sanıkların tahliyesine hükmedildi.
Osman Ünlü - 30.05.2019
Fitreyi kimler ve nasıl verir
İlahiyatçı Osman Ünlü, dinen zengin olmayan herkesin fitre, zekat alabileceğini belirterek, "İhtiyacı olan eşya ve borçlarından fazla olarak, zekat nisabı kadar malı, parası bulunan Müslümanın, fitre vermesi vacib olur.
Osman Ünlü - 22.05.2019
İlahiyatçı Yazar Osman Ünlü: "Dört Türlü Zekât Malı Vardır"
İlahiyatçı yazar Osman Ünlü, zekat hakkında bilgi vererek, "Dört türlü zekat malı vardır" dedi.
Osman Ünlü - 15.05.2019
Ramazan Ayında Yapılan Nafileler
İlahiyatcı yazar Osman Ünlü Ramazan ayında yapılan nafile ibadetlerle ilgili açıklamalarda bulundu.
Osman Ünlü - 13.05.2019
Hasta, Hastalığının Artmasından Korkar İse, Oruç Tutmayıp Sonra Kaza Eder
İlahiyatcı yazar Osman Ünlü hasta kimselerin 'oruç tutup tutmaması' konusunda açıklamalarda bulundu.
Osman Ünlü - 09.05.2019
Teravih Namazında Okunacak Dua
İlahiyatçı Yazar Osman Ünlü, teravih namazına başlarken ve sonunda çeşitli dualar okunduğunu söyleyerek, bu duaların neler olduğunu anlattı.
Osman Ünlü - 08.05.2019
Teravih Namazı Kılmak Sünnettir"
İlahiyatçı Yazar Osman Ünlü, teravih namazını kılmanın sünnet olduğunu söyleyerek, bu namazla ilgili ayrıntıları anlattı.
Osman Ünlü - 07.05.2019
Beyaz ve Siyah İplikten Maksat"
İlahiyatçı Yazar Osman Ünlü, Kur'an-ı Kerim'de, yeme ve içme zamanının sonunu bildiren beyaz ve siyah iplikten maksadın ne olduğunu anlattı.
Osman Ünlü - 05.05.2019
İlahiyatçı Yazar Osman Ünlü: "Ramazan Ayı Hilalin Yani Yeni Ayın Görülmesi ile Başlar"
İlahiyatçı yazar Osman Ünlü, "Ramazan ayı, hilalin yani yeni ayın görülmesi ile başlar.
Osman Ünlü - 05.05.2019
İlahiyatçı Yazar Osman Ünlü: "Ramazan Ayında Oruç Tutan ve Tevbe Edenlerin Günahları Yanar, Yok...
İlahiyatçı yazar Osman Ünlü, "Ramazan ayında oruç tutan ve tevbe edenlerin günahları yanar, yok olur" dedi.
Osman Ünlü - 04.05.2019
İlahiyatçı Yazar Ünlü: "Orucun Şekli ve Vakti Değiştirilemez"
İlahiyatçı Yazar Osman Ünlü, orucun şekli ve vaktinin değiştirilemeyeceğini söyledi.
Osman Ünlü - 30.03.2018
Polatlı Darbe Davasında Sanıklar Son Savunmalarını Yapıyor
Bu kapsamda sözde "sıkıyönetim atama listesi"nde, 4. Kolordu Komutanı olarak yer alan sanık eski tümgeneral Osman Ünlü ile kışla dışına çıkarılan askerlere, "Sizi engelleyenlere ateş edin" emri verdiği iddia edilen eski tugay komutan yardımcısı albay Selçuk Serhat Pesek'in de aralarında bulunduğu 170 sanığın son savunması alındı.
Osman Ünlü - 28.04.2017
Generaller, "Yürüyüş Bahanesiyle" Buluşup Darbe Planı Yapmış
İddianamede, Ankara Mamak'ta bulunan 28. Mekanize Piyade Tugayına ve 4. Kolordu Komutanlığına 15 Temmuz 2016 günü gecesi önceden yapılan darbe planlamasına uygun olarak önce 28. Mekanize Tugay Komutanlığına sözde atanan firari general Ali Kalyoncu'nun ve 4. Kolordu Komutanlığına sözde atanan Osman Ünlü'nün gelerek darbeciler adına tugay ve kolordunun emir komutasını cebren ele aldıkları, kolordu ve mekanize tugayının darbeci komutanlar tarafından içeriden destek sağlayan askerlerin de emir komutaya uyması ve darbecilerin yanında yer almasıyla tugay ve kolordu üzerinde hakimiyetin sağlandığı, tugay kurmay başkanı albay Savaş Kabaklı'nın da darbecilerle birlikte hareket ettiği kaydedildi.
Osman Ünlü - 28.04.2017
Dha Ankara - Başkentte 15 Temmuz Gecesi Yaşananların Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı (3)
MEKANİZE TABUR KOMUTANLARI DARBE YAPILACAĞINI BİLİYORDU Darbe girişimi öncesi sözde atamayla 28. Mekanize Tugay Komutanlığı'na Tuğgeneral Ali Kalyoncu'nun ve 4. Kolordu Komutanlığı'na Osman Ünlü'nün atandığı belirtilen iddianamede, Mamak'taki 28.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Osman Ünlü Haberleri | Osman Ünlü Kimdir - Haberler - Osman Ünlü haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Osman Ünlü kimdir, hayatı ve biyografisi. Osman Ünlü Hoca, Aşure gününün önemini ve yapılması gereken ibadetleri anlattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.09.2021 10:10:42. #1.13#

title