Osman Sert Haberleri

Osman Sert haber, Osman Sert son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osman Sert - 22.5.2020
ATB Başkanı Çandır: "Tarımda 12 aya yayılan yapılanmaya gidilmeli"
Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Antalya İşinsanları Derneği'nin (ANTGİAD) online düzenlediği üye toplantısının konuğu oldu. ANTGİAD Başkanı Osman Sert, Dernek olarak korona virüs günlerini üyeleriyle etkileşim halinde geçirdiklerini bildirirken, "Online toplantılarda üyelerimizle bir araya gelip ortak projeler geliştirdik, yeni fikirler üreterek yolumuza devam ediyoruz" dedi.
Osman Sert - 15.5.2020
ATSO Başkanı Çetin, ANTGİAD'ın konuğu oldu
ANTGİAD Başkanı Osman Sert ise salgın sürecinin başından itibaren online toplantılara başlayan ilk dernek olduklarını belirtti.
Osman Sert - 1.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 18
CAM PİRAMİT'TE BAĞIŞ KABUL MERKEZİ KURUYORUZ Cam Piramit'te Bağış Kabul Merkezi oluşturduklarına dikkat çeken Başkan Böcek, şunları söyledi: "Zor günleri el ele, gönül gönüle aşacağız. İş kaybı yaşayan vatandaşlarımıza ayni (gıda) yardım yapacağız. Bunun için Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezimizi bir süreliğine 'Bağış Kabul Merkezi'ne dönüştürüyoruz. Ayni (gıda) yardımı yapmak isteyen kurum ve hayırsever vatandaşlarımız Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 444 94 20 numaralı telefonundan bilgi alabilir. Ayni (gıda) yardımlarını Bağış Kabul Merkezi'mize ulaştırabilir. Biz de belediye olarak bize ulaşan, sosyal incelemesi yapılan, sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine ekiplerimiz tarafından gıda paketlerini ulaştıracağız." KORONAVİRÜS DAYANIŞMA PLATFORMU Koronavirüs Dayanışma Platformu'nu oluşturan oda ve STK'lar ise şöyle: Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ATSO Başkanı Davut Çetin, ATSO Başkanı Yrd. Cihangir Deniz, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, ATB Başkanı Ali Çandır, TÜRSAB Başkanı Ferit Turgut, OSB Başkanı Ali Bahar, OSB Başkan Yrd. Hasan Ali Gönen, KUTSO Başkanı Murat Günay, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, BAKSİFED Başkanı Abdullah Erdoğan, ANTİAD Başkanı Ferhat Yıldız, MÜSİAD Başkanı Boğaçhan Göksu, Antalya İnşaat Müteahhitleri Dernek Başkanı Atılgan Sert, YÖRSİAD Başkanı Aykut Ege, KONSİAD Başkanı İlhami Kaplan, Akdeniz Sanayici İşadamları Dernek Başkanı Veysel Mutlu, Antalya Organize Sanayi İşadamları Dernek Başkanı Ahmet Kasapoğlu, Antalya Genç İş İnsanları Dernek Başkanı Osman Sert, Antalya İş Kadınları Dernek Başkanı Gülseren Açar, AGİDER Başkanı Figen Sayın, Genç Organize Sanayi Dernek Başkanı Elçin Ekici Öztürk, Antalya Doğu ve Güneydoğulu İşadamları Dernek Başkanı Aykut Eminoğlu, DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer, Antalya Serbest Bölge İşadamları Dernek Başkanı Mustafa Emre Şandan, ALSİAD Başkanı Akın Tabaklar, MASİAD Başkanı Mücahit Tatar.
Osman Sert - 19.3.2020
Osman Sert - 9.9.2019
Anıtkabir'de dalgalanan Türk Bayrağı Tarsus'a getirildi
Türk bayrağı Anıtkabir Komutanı Albay Hakan Osman Sert tarafından SEV Yönetim Kurulu Üyesi Refik Kutluer'e teslim edildi.
Osman Sert - 9.9.2019
CHP'nin kuruluşunun 96. yıl dönümü
Bunun ardından Anıtkabir Komutanlığını da ziyaret eden Kılıçdaroğlu, Komutan Albay Hakan Osman Sert ile görüştü.
Osman Sert - 26.6.2019
DHA YURT BÜLTENİ-12
BÖCEK BİLİMİ RAPORU: 6-7 GÜN ÖNCE ÖLMÜŞ Çok yönlü yürütülen soruşturma sonucu hazırlanan 122 sayfalık iddianamede, şok edici detaylar ortaya çıktı. İstanbul Morg İhtisas Dairesi İstanbul Laboratuvarı Şubesi Adli Entomoloji (böcek bilimi) raporunda, ceset üzerinden alınan böcek örneklerinin toplam topluluğu temsil edip etmediğinin bilinmediği ancak alınan örneklerde yapılan incelenmede en büyük böceğin yaşının 24 saati aşmadığı aktarıldı. Bilirkişi olarak atanan Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Sert raporunda, "Bu davadaki mevcut sinek larvalarının 16,5 derece su sıcaklığı verisi üzerinden gelişim süreleri hesaplanarak yapılan zaman tahminine göre yaklaşık bu aşamaya 33 saate ulaşacağı hesaplandığı, 2 Temmuz 2018 günü 17.
Osman Sert - 28.8.2018
Antalya'nın İlk Hacı Kafilesi Yurda Döndü
Sevenleri tarafından sevinç gözyaşları ile karşılanan Osman Sert ise çok duygulandığını belirterek, "Şimdi üzerimize çok önemli bir görev aldık.
Osman Sert - 18.4.2018
Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Tanık Olarak Dinlenecek
Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Mustafa Varank ve Sefer Turan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başdanışmanları Osman Sert ve Ali Sarıkaya, dönemin Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri ve AK Parti Milletvekili Adnan Boynukara, dönemin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yüksek Müşaviri Erdal Celal Sumaytaoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı dönemindeki basın danışmanı Furkan Torlak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde Ankara'da ikamet ettiği evin sahibi Faruk Koca, dönemin Moritanya Büyükelçisi Musa Kulaklıkaya, dönemin Halkbank Dış Operasyonlar Müdürü Levent Balkan ile dönemin MİT Müsteşarı Özel Kalemi Edip Ali Yavuz'un önce kurumundan izin alınarak heyetçe resen dinlenmesi kararlaştırıldı.
Osman Sert - 3.2.2018
Kahramanmaraş'tan Sınır Hattına Gelen Vatandaşlardan Zeytin Dalı Harekatı'na Destek
Osman Sert, AA muhabirini yaptığı açıklamada, oğlunun da terörle mücadelede yer almasının gururunu yaşadıklarını söyledi.
Osman Sert - 3.2.2018
Zeytin Dalı Harekatı'na Destek
Osman Sert, AA muhabirini yaptığı açıklamada, oğlunun da terörle mücadelede yer almasının gururunu yaşadıklarını söyledi.
Osman Sert - 19.12.2017
Fetö Sanığı 3 Eski Polise Hapis
Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu eski Adana Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Sapmaz, tutuksuz sanıklar eski Asayiş Şube Müdürü Osman Sert ile eşi eski polis memuru Figen Sert ve avukatları katıldı.
Osman Sert - 6.8.2016
Davutoğlu Ege'de Tatilde (2)
Basın DANIŞMANI AÇIKLAMA YAPTIEski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, 2 gün önce Yunan adası Marathi adasında olduğuna ilişkin Yunan internet haber sitesi 'www.rodiaki.gr'de çıkan haberle ilgili Davutoğlu'nun basın danışmanı Osman Sert, twitter hesabından açıklama yaptı.
Osman Sert - 21.5.2016
Başbakan Davutoğlu, Başbakanlık Muhabirleriyle Vedalaştı (2)
Başbakanlık Basın Danışmanı Osman Sert'in de olduğu sohbette Davutoğlu, basın mensuplarına tek tek teşekkür ederken, Osman Sert de gazetecilere teşekkür etti.
Osman Sert - 24.3.2016
Anadolu Medyası Başbakan Davutoğlu'nun Seyahatlerine Katılacak
Milli ve yerli yayınları ile dikkat çeken ve her daim demokratik değerlerin yanında yer alan Anadolu medyasına Başbakan Ahmet Davutoğlu sahip çıktı. Kurtuluş savaşından başlamak üzere ülkemizin zor zamanlarında, ara rejim dönemlerinde milletin değerlerinin yanında yer alan yerel medya artık Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seyahatlerine katılacak. Bugüne kadar sadece ulusal gazete ve televizyonların katılabildiği yurt dışı seyahatlerine Anadolu televizyonları, gazeteleri ve radyoları da katılacak. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, "Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu gerçek bir Anadolu sevdalısı olduğunu gösterdi. Bugüne kadar onlarca hükümet geldi geçti. Hiçbirisi Anadolu medyasını yurt dışına seyahatlere götürmedi. Bu bir ilktir. O nedenle Anadolu medyası adına Başbakanımız Ahmet Davutoğlu Beye şükranlarımızı arz ediyoruz. Bu konuda desteğini esirgemeyen ve bu hayırlı hizmete öncülük eden Osman Sert Bey'e teşekkür ediyorum" dedi.
Osman Sert - 24.2.2016
Davutoğlu'nun Artvin Heyetiyle Görüşmesi Sona Erdi
Görüşmeye Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Çiğdem Karaaslan ve Selçuk Özdağ, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hamdi Yıldırım, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Başbakan Başdanışmanı Ali Sarıkaya, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Başbakan Başmüşavirleri Osman Sert, Hatem Ete, İsmail Küçükbayrak ve Sevinç Özcan, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, CHP Artvin İl Başkanı Yücel Kurt, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılıç, AK Parti kurucu üyesi Nevzat Güven, Artvin Ticaret Odası Başkanı Kurtul Özel, Memur-Sen Artvin İl Başkanı İbrahim İnce, Girişimci Kadın Derneği Başkanı Dilek Alkan, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Yeşil Artvin Derneği Başkan Yardımcıları Nursal Bülbül ve Bedrettin Kalın, Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Ekonomisi Bölümü'den Oğuz Kurdoğlu, Artvin Çoruh Üniversitesi'nden Sinan Güner, Livane Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Ahmet Özçelik ve Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Rıdvan Peker katıldı.
Osman Sert - 24.2.2016
Başbakan Davutoğlu Cerattepe İçin Tüm Taraflarla Biraraya Geldi
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Artvin'in Cerattepe bölgesinde bakır madeni çıkarılmak istenmesiyle başlayan gerilim sonrası tüm taraflarla biraraya geldi. Çankaya Köşkü'nde saat 11.35'te başlayan toplantıya, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Çiğdem Karaaslan ve Selçuk Özdağ, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hamdi Yıldırım, İstanbul Milletvekili ve Başbakan Başdanışmanı Ali Sarıkaya, Başbakan Başmüşavirleri Osman Sert, Sevinç Özcan, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, CHP Artvin İl Başkanı Yücel Kurt, Artvin Ticaret Odası Başkanı Kurtul Özel, Memur-Sen Artvin İl Başkanı İbrahim İnce, Girişimci Kadın Derneği Başkanı Dilek Alkan, Yeşil Artvin Derneği Başkan Yardımcıları Nursal Bülbül ve Bedrettin Kalın, Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Oğuz Kurdoğlu, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, MHP Artvin İl Başkanı Selda Kılınç, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Livane Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ahmet Özçelik, AK Parti Kurucu Üyesi Nevzat Güven, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Rıdvan Peker ve Artvin Çoruh Üniversitesi Orman Fakültesi Silvikültür Bölümü Öğretim Üyesi Doç.
Osman Sert - 19.2.2016
Başbakanlık Basın Başmüşaviri Sert, Cnn International'a Konuştu
Başbakanlık Basın Başmüşaviri Osman Sert, "Amerikalı dostlarımızın, PYD'nin bir terör örgütü olduğunu anlamaları için daha kaç vatandaşımız YPG, PYD, PKK tarafından öldürülecek, merak ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.
Osman Sert - 28.10.2015
Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi
"Selam Tevhid'de kumpas" iddianamesinde, "İstanbul Terörle Mücadele Şube Teknik Büro Amiri şüpheli Muhammed Kaya, suç tarihlerinde Başbakan ve bakanlar ile MİT Müsteşarı ve çalışanlarına yönelik operasyon planlanarak, hükümetin görevini yapmasını engellemeye teşebbüs eyleminin gerçekleştirildiği, hükümet yetkilileri ve üst düzey bürokratların dinlenildiği ve görüşmelerinin iletişim tespit tutanağı haline getirildiği Terörle Mücadele Şubesi Teknik Büro Amirliğindeki tüm eylemlerden sorumludur" denildi.  İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan tarafından hazırlanan iddianamede, 17 Şubat 2012 ile 26 Aralık 2013 tarihleri arasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Teknik Büro Amirliği'nde büro amiri olarak görev yapan şüphelilerden Muhammed Kaya'nın görev yaptığı dönem içinde, bu büroda, Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile bakanların, danışman ve başdanışmanlarının, MİT Müsteşarı ve üst düzey bürokratların, sözde "Kudüs Ordusu Terör Örgütü" kapsamında, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güvenliği veya ulusal ve uluslararası yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken" görüşmelerinin dinlenildiği, kaydedildiği ve bir kısmının iletişim tespit tutanağı haline getirilerek terörle ilişkilendirildiği belirtildi.  Şüpheli Kaya'nın, gerçekleşen tüm eylemlerden sorumlu olduğu aktarılan iddianamede, gerçeğe aykırı ifadeler ve suç unsuru içermeyen görüşmeler gerekçe gösterilerek kurgunun devam ettirilmesi amacıyla sahte delil üretildiğine işaret edildi.  İddianamede, aralarında Cumhurbaşkanı başdanışmanları, Başbakanlık başdanışmanları, AK Parti milletvekili, AK Parti belediye başkan ve yardımcıları, TBMM Başkanlık Müşaviri ve üst düzey bürokratları, büyükelçiler, İran Başkonsolosluğu çalışanları, devletin çeşitli kurumlarında çalışan üst düzey yetkililer, Anadolu Ajansı Genel Müdürü, Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, sivil toplum kuruluşu kapsamındaki Akabe, Mazlum-Der ve Ehla-Der isimli vakıf ve dernek başkan ve yönetim kurulu üyeleri, gazeteci ve yazar oldukları tespit edilen müştekilerin, herhangi bir suç unsuru içermeyen, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güvenliği veya ulusal ve uluslararası yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken", terör örgütü üyeliğiyle ilgisi olmayan, herhangi iki insan arasında gerçekleşebilecek, rutin, güncel görüşmeleri gerekçe gösterilerek örgütsel faaliyetlerinin ortaya çıkarılması amacıyla dinleme ve fiziki takip kararları talep edildiği belirtilerek, bu yasa dışı dinlemelerin Kaya'nın bilgisi ve sorumluluğu dahilinde gerçekleştiği vurgulandı.  13 bin 76 dinleme tutanağı  Şüpheli Kaya'nın Başbakanlık İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Adalet Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü, TRT Genel Müdürlüğü, Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü, İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçiliği, İstanbul Üniversitesi, ODTÜ Stratejik Dairesi Başkanlığı, Muş Alparslan Üniversitesi ve Kağıthane Belediye Başkanlığı gibi kurum telefonlarını verdiği talimatla dinlettiği belirtilen iddianamede, müşteki ve mağdurların kullandığı 424 telefon hattı, 9 e-mail, 2 ftp, 171 e-posta adresi hakkında dinleme kararı talep edildiği, tamamen günlük, aile içi ve özel hayatla ilgili, suç unsuru taşımayan ve terör örgütü üyeliğiyle ilgisi olmayan görüşmelerle ilgili 13 bin 76 adet iletişim tespit tutanağı düzenlendiği, 92 mağdur ve müşteki hakkında ise uzun süre iletişim takibi uygulanmasına rağmen, görüşmelerinin kayıt altına alındığı ancak çözümünün yapılmadan soruşturma dosyasının adliyeye getirilmesi eylemlerinin de gerçekleştirildiği ifade edildi.  Müşteki ve mağdurların yapmış olduğu görüşmelere istinaden Akabe Vakfı, Ehlibeyt Alimleri Derneği, Ankara'da faaliyet gösteren Ehlibeyt İlim Vakfı, sempozyum süresince Beyoğlu Haliç Kongre Merkezi, Bağcılar El Mustafa Medresesi, toplantı süresince Yedikule Sosyal Tesisleri, Ankara Estergon Türk Kültür Merkezi, Ankara Etlik Muhammediye Camisi ve Bağcılar'da faaliyet gösteren Kanal 14 TV'de gerçekleştirilen toplantılara katılan herkesin görüntülenerek kayıt altına alındığına dikkat çekilen iddianamede, "Ancak suç unsuru olarak gösterilen bu görüşmelerin iletişim tespit tutanaklarının delil niteliğinde dosyada bulunması gerekirken dosya içerisinde olmadığı anlaşılmış, bu eylemin gerçekleştiği Terörle Mücadele Şubesi Teknik Büro Amirliği'nde büro amiri olduğu ve gerçekleşen tüm eylemlerin bilgisi ve talimatı doğrultusunda gerçekleştiği tespit edilmiştir" denildi.  Gerekçesiz takip edilen e-mail adresleri  Şüpheli Kaya'nın talimatıyla alınan dinleme ve fiziki takip kararlarına gerekçe olarak gösterilen müşteki görüşmelerine ilişkin iletişim tespit tutanaklarının delil niteliğinde dosyada bulunması gerekirken dosya içerisinde olmadığı anlatılan iddianamede, hakkında iletişim takibi kararı alınan birçok mail adresinin nasıl ve neye istinaden tespit edildiğine dair herhangi bir rapor düzenlenmediği ve bu mail adreslerinin hukuki dayanağı olmadan, gerekçesiz olarak takip edilmeye başlandığı kaydedildi.  Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 135. maddesinin 3. fıkrası ile Gizli Soruşturmacı ve Teknik Araçlarla İzleme Tedbirlerinin Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 6. Maddesinin 1/ç. fıkrasında belirtilen tedbir kararı uygulanacak kişinin kimliğine dair hükümlerin yerine getirilmediği, sadece isim veya sadece kimlik numarası veya 'x' şahıs, 'y' şahıs ibareleri kullanılarak iletişim tespiti ve teknik araçlarla izleme kararlarının alındığı, hakkında karar talep edilerek alınan müşteki ve mağdurların açık kimlik bilgilerinin kolaylıkla tespit edilebilir olmasına rağmen, açık kimlik bilgilerinin gizlenerek karar taleplerinde belirtilmediğinin altı çizilen iddianamede, değişik mahkemelerden ve değişik tarihlerde teknik araçlarla izleme veya uzatma kararlarının talep gerekçelerinin aynı olduğu ve alınan kararların yerine getirilmesine yönelik herhangi bir çalışma yapıldığına dair dosyada herhangi bir belgenin bulunmadığı vurgulandı.  CMK'nın 135. maddesinin 2. fıkrasında belirtilen "Şüpheli veya sanığın tanıklıktan çekilebilecek kişilerle arasındaki iletişimi kayda alınamaz. Kayda alma gerçekleştikten sonra bu durumun gerçekleştiği anlaşılması halinde alınan kayıtlar derhal yok edilir" hükmü bulunmasına rağmen soruşturma kapsamında teknik takibi yapılan müşteki ve mağdurların aile bireyleriyle yaptıkları görüşmelerin dinlenildiği, kayda alındığı, iletişim tespit tutanağına çevrildiği ve kanuna aykırı davranıldığı belirtilen iddianamede, alınan teknik araçlarla izleme kararlarının bazılarında Gizli Soruşturmacı ve Teknik Araçlarla İzleme Tedbirlerinin Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik'in 20. maddesinin 4. fıkrasında belirtilen "izleme süresi kesintisiz olarak devam eder" hükmüne uyulmadığının da tespit edildiği anlatıldı.  İzinli olan görevliye tutanak düzenletilmiş Şüpheli Muhammed Kaya'nın, Teknik Büro Amirliği dinleme kısım amiri olarak görev-faaliyet yürüttüğü zaman dilimi içerisinde, müşteki ve mağdurların çok sayıda telefon görüşme ve mesajının iletişim tespit tutanağı haline getirilerek özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiği bildirilen iddianamede, çeşitli tarihlerde bazı adreslerle ilgili yapılan teknik araçla izleme tutanağının, görev defteri ve senelik izin yazılarına göre o tarihlerde izinli olan emniyet görevlilerince imzalandığı ve bu eylemin de şüpheli Kaya talimatıyla gerçekleştiği için "resmi belgede sahtecilik" suçunu kapsadığı ifade edildi.  Soruşturma kapsamında, müşteki Faruk Koca'nın çeşitli tarihlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve MİT Müsteşarı'nın özel kalemi Edip Ali Yavuz ile birtakım iletişimlerinin tespit edilip kayıt altına alındığı, bunlardan bir kısmının da iletişim tespit tutanağı haline getirildiğine işaret edilen iddianamede, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Hakan Fidan ve başka bir devlet yetkilisinin daha katılacağı, devlet güvenliği açısından önemli görülerek gizli tutulan, Türkiye ve Irak arasında oluşan diplomatik bir sorunun çözümüne ilişkin görüşmelerin TEM Şube Teknik Büro Amirliği'nde kayıt altına alındığı, söz konusu iletişimlerin bir kısmının içeriklerinin devlet güvenliği açısından önem arz ettiği ve gizli kalması gereken görüşmelerin şüpheli Kaya'nın talimatı doğrultusunda gerçekleştirildiğinin tespit edildiği vurgulandı.  Erdoğan'ın farklı ülke yetkilileriyle görüşmeleri  O dönemde Başbakanlık görevini yürüten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı Sefer Turan'ın Başbakanlık İdari Mali İşler Daire Başkanlığı adına kayıtlı resmi ve kendi adına kayıtlı telefonlarının, "Sözde 'Kudüs Ordusu Terör Örgütü' ile irtibatlı olup olmadığının tespiti ve bağlantılarının ortaya konulabilmesi, örgüt içerisindeki hiyerarşik yapının deşifre edilebilmesi amacıyla", "silahlı terör örgütüne üye olmak, örgüt adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak" suçundan hukuki bir gerekçeye dayandırılmadan dinlenilmesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na talep yazısının gönderildiği 21 Kasım 2013 tarihi itibarıyla, herhangi bir suç unsuru içermeyen, terör örgütü üyeliği ile hiçbir ilgisi olmayan dinleme talep raporlarının yazıldığı, dinlemenin gerçekleştirildiği ve bazı görüşmelerin iletişim tespit tutanağına dönüştürüldüğü ve bunlardan da şüpheli Kaya'nın sorumlu olduğu aktarılan iddianamede, şu ifadelere yer verildi:   "Bu kapsamda, müşteki Sefer Turan'ın, Başbakanlık İdari Mali İşler Daire Başkanlığı adına kayıtlı telefonundan sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ile yaptığı 26 Kasım 2013 tarihli, Filistin Başbakanı İsmail Haniye ile yaptığı 28 Kasım 2013 tarihli, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile yaptığı 3 Aralık 2013 tarihli görüşmelerinin gerçekleştiği ve kayıt altına alındığı tarihlerde, TEM şube idari büro kayıtlarına göre Erdoğan'ın görüşmelerinin dinlenildiği ve kaydedilerek depolandığı, şüpheli Muhammed Kaya'nın sorumlu olduğu, eylemlerin bilgisi ve talimatı doğrultusunda gerçekleştirildiği tespit edilmiştir."  Erdoğan ve diğer üst düzey devlet yetkilileriyle görüşme yapabileceği öngörülen dönemin Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk'ün ajans adına kayıtlı resmi telefonunun, "Sözde 'Kudüs Ordusu Terör Örgütü' ile irtibatlı olup olmadığının tespiti ve bağlantılarının ortaya konulabilmesi, örgüt içerisindeki hiyerarşik yapının deşifre edilebilmesi amacıyla", "Silahlı terör örgütüne üye olmak, örgüt adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak" suçundan hukuki bir gerekçeye dayandırılmadan defalarca dinlenildiği anlatılan iddianamede, önemli konumdaki birçok müştekinin bu şekilde hukuki bir gerekçeye dayandırılmadan dinlenilmesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na talep yazısı gönderildiği, herhangi bir suç unsuru içermeyen, terör örgütü üyeliğiyle ilgisi olmayan dinleme talep raporlarının yazıldığı, dinlemenin gerçekleştirildiği ve bazı görüşmelerin iletişim tespit tutanağına dönüştürülmesinden büro amiri olarak şüpheli Kaya'nın sorumlu olduğu kaydedildi.  Başbakandan danışmanına, sahaftan kütüphaneciye dinleme  İddianamede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanlığı görevini yürüten Mustafa Varank, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un danışmanı Furkan Torlak, İran İslam Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği'nde Ekonomi Müsteşarı Naser Nurani, Dışişleri Bakanı olduğu dönemde Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Durmuş Ali Sarıkaya, Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Ömer Ekşi, Hilal Radyo ve Televizyon Yayıncılık A.Ş. Genel Yayın Yönetmeni Adnan İnanç, Halk Bankası Dış Ticaret Operasyonlar Müdürü Levent Balkan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Basın Müşaviri Osman Sert, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Yücel Serdar, AK Parti Sosyal Medya Koordinatörü Muhammed Burak Gültekin, Sosyal Güvenlik Kurumu Maluliyet ve Sağlık Kurulları Daire Başkanı Naim Ata, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yüksek Müşaviri Erdal Celal Sumaytaoğlu, 858 görüşmesi dinlenilen TBMM Başkan Müşaviri Bilal Coşkun, Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri Adnan Boynukara, Ulaştırma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Mehmet Ayci, TBMM Personel ve Muhasebe Müdürü Şeref Şensöz, Hazine Müsteşarlığı Banka ve Kambiyo Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hayrettin Demircan, TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör, Tarım Kredi Koop.
Osman Sert - 27.10.2015
Kumpasçılar, Erdoğan'ın 20 Telefon Görüşmesini Dinledi
Ahmet Davutoğlu'nun dinlenilmesi İddianamede, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da Dışişleri Bakanlığı döneminde Başbakanlık İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı adına kayıtlı Ali Sarıkaya ve Basın Danışmanı Osman Sert ile yaptığı toplamda 62 telefon görüşmesinin dinlenilip kaydedildiği belirtildi.
Osman Sert - 26.10.2015
Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi
Değerlendirmede ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı'nın görüşmelerinin dinlenip kayda alınabilmesi için, başdanışmanları Mustafa Varank ve Sefer Turan hakkında hiçbir delil olmadığı halde "terör örgütü üyesi" olarak karar alınarak telefonlarının dinlenildiği, Ahmet Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanı olduğu dönemde başdanışmanları olan Ali Sarıkaya ve Osman Sert hakkında hiçbir delil olmadığı halde "terör örgütü üyesi" olarak karar alınıp telefonlarının dinlenildiği, eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in görüşmelerinin dinlenilip kayda alınabilmesi için Bakanlık Yüksek Müşaviri Adnan Boynukara hakkında hiçbir delil olmadığı halde "terör örgütü üyesi" olarak karar alınıp telefonlarının dinlenildiği, MİT Müsteşarı'nın görüşmelerinin dinlenip kayda alınabilmesi için Faruk Koca hakkında hiçbir delil olmadığı halde "terör örgütü üyesi" olarak karar alınıp dinlenildiği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Moritanya Büyükelçisi Musa Kulaklıkaya hakkında hiçbir delil olmadığı ve yasal imkan bulunmadığı halde büyükelçi olduğu gizlenip "terör örgütü üyesi" olarak karar alınıp telefonlarının dinlenildiğinin anlaşıldığına yer verildi.
Osman Sert - 6.10.2015
Başbakanlık'taki Güvenlik Toplantısı Sona Erdi
Toplantıda Suriye ve Irak topraklarından ülkemize yönelen terör tehdidi ile yurt içinde sürdürülmekte olan terörle mücadele operasyonlarında gelinen son durum ayrıntılı bir şekilde görüşülmüştür. Vatandaşımızın güvenliğini sağlamak ve terör tehdidini bertaraf etmek için operasyonlar kararlılıkla devam ettirilecektir." Başbakan Davutoğlu başkanlığındaki toplantıya, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Tuğrul Türkeş, Adalet Bakanı Kenan İpek, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral İbrahim Yaşar, Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru, AK Parti İstanbul milletvekili Ali Sarıkaya, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Vekili Ahmet Muhtar, Emniyet Genel Müdür Celalettin Lekesiz, Başbakanlık Basın Başmüşaviri Osman Sert, Başbakanlık Başmüşaviri Hatem Ete ve Başbakanlık Dışişleri Danışmanı Kemal Öken katıldı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Osman Sert Haberleri | Osman Sert Kimdir - Haberler - Osman Sert haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Osman Sert kimdir, hayatı ve biyografisi. 1907 Fenerbahçe Derneği, Anıtkabir'i ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.11.2020 15:16:56. #1.14#
title