Osman Fevzi Haberleri

Osman Fevzi haber, Osman Fevzi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osman Fevzi - 5.6.2020
BTSO'nun kuruluş yıl dönümü kutlandı
Daha sonra yönetim kurulu, meclis ve komite üyeleri ile oda personeli Emir Sultan Mezarlığı'na geçerek odanın kurucusu Osman Fevzi Efendi'yi andı.
Osman Fevzi - 11.6.2019
BTSO'nun kuruluşunun 130'uncu yıl dönümü
Osman Fevzi Efendi ve arkadaşları tarafından 6 Haziran 1889'da kurulan odanın yöneticileri ve çalışanları ilk olarak Heykel semtindeki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.
Osman Fevzi - 23.11.2018
Erzincan'daki "Fetö'nün Mütevelli Heyeti" Davasında Karar
İddianameden Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, FETÖ/PDY'nin kentteki mütevelli heyeti üyesi olmakla suçlanan bazı sanıkların, KHK ile kapatılan Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (EGİSAD) ile Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı aracılığıyla sağlanan haksız geliri örgüte ve bağlantılı kuruluşlara aktardıkları öne sürülüyordu.
Osman Fevzi - 21.11.2018
Erzincan'daki "Fetö'nün Mütevelli Heyeti" Davası
Bank Asyada hesabı bulunan bazı sanıklar ise ticari faaliyetlerini sürdürmek amacıyla hesap açtırdıklarını ve örgütten herhangi bir talimat almadıklarını öne sürdü. Savunmaların ardından son sözleri sorulan sanıklar, adalete güvendiklerini belirterek, beraat ve tahliye talebinde bulundu. Mahkeme heyeti ise müzakerenin yapılması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. İddianameden Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, FETÖ/PDY'nin kentteki mütevelli heyeti üyesi olmakla suçlanan bazı sanıkların, FETÖ'nün KHK ile kapatılan Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (EGİSAD) ile Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı aracılığıyla sağlanan haksız geliri örgütle ona yakın kuruluşlara aktardıkları öne sürülüyor.
Osman Fevzi - 20.11.2018
Erzincan'daki "Fetö'nün Mütevelli Heyeti" Davası
Tutuklu sanıklardan Selami Bal, Ekrem Bayrak, Mehmet Şirin Arap, Veysel Akdoğan, Mehmet Özgedik ile bazı tutuksuz sanıklar, iddia makamının aleyhlerindeki ifadelerine katılmadıklarını, savcılık ve soruşturma aşamasındaki ifadelerini tekrar ettiklerini söyledi. FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmadıklarını ileri süren sanıklar, 28 aydır cezaevinde olduklarını belirterek, tahliye ve beraat talebinde bulundu. Mahkeme heyeti diğer sanıkların savunmalarının dinlenmesi için duruşmayı yarına erteledi. İddianameden Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, FETÖ/PDY'nin kentteki mütevelli heyeti üyesi olmakla suçlanan bazı sanıkların, FETÖ'nün KHK ile kapatılan Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (EGİSAD) ile Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı aracılığıyla sağlanan haksız geliri örgütle ona yakın kuruluşlara aktardıkları öne sürülüyor.
Osman Fevzi - 19.11.2018
Fetö Sanığından "Kızılhaç'a da Yardım Ettim" İfadesi
Duruşma diğer sanıkların savunmalarının alınması için yarına ertelendi. İddianameden Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, FETÖ/PDY'nin kentteki mütevelli heyeti üyesi olmakla suçlanan bazı sanıkların, FETÖ'nün KHK ile kapatılan Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (EGİSAD) ile Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı aracılığıyla sağlanan haksız geliri örgütle ona yakın kuruluşlara aktardıkları öne sürülüyor.
Osman Fevzi - 27.9.2018
Erzincan'daki "Fetö'nün Mütevelli Heyeti" Davası
Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanık Nizamettin Gül'ün adli kontrol hükümleri uygulanarak tahliyesini kararlaştırdı. Diğer tutuklu sanıkların mevcut halinin devamına hükmeden heyet, savcının esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için duruşmayı 18 Ekim'e erteledi. İddianameden Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, FETÖ/PDY'nin kentteki mütevelli heyeti üyesi olmakla suçlanan bazı sanıkların, FETÖ'nün KHK ile kapatılan Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (EGİSAD) ile Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı aracılığıyla sağlanan haksız geliri örgütle ona yakın kuruluşlara aktardıkları öne sürülüyor.
Osman Fevzi - 27.7.2018
Erzincan'daki "Fetö'nün Mütevelli Heyeti" Davasında Ara Karar
Sanıklardan bazıları ise MASAK raporuna göre Bank Asya'da bulunan hesaplarındaki parasal işlemlerin ticari işlemlerden ibaret olduğunu ve dini saiklerle hesap açtıklarını söyleyerek tahliye ile beraat talebinde bulundu. Sanıkların savunmalarının ardından mahkeme heyeti cumhuriyet savcısına esas hakkında mütalaasını sordu. Cumhuriyet savcısı ise esas hakkında mütalaası için mahkeme heyetinden süre talep etti. Duruşmaya verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu bulunan ve adli kontrol şartı ile tutuksuz yargılanan sanıkların mevcut hallerinin devamına karar verdi. Heyet, cumhuriyet savcısının esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için duruşmayı 27 Eylül'e erteledi. İddianameden İddianamede, FETÖ/PDY'nin kentteki mütevelli heyeti üyesi olmakla suçlanan bazı sanıkların, FETÖ'nün KHK ile kapatılan Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (EGİSAD) ile Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı aracılığıyla sağlanan haksız geliri örgüt ile ona yakın kuruluşlara aktardıkları belirtildi.
Osman Fevzi - 6.6.2018
Btso 129 Yaşında
Tarihi İpek Yolu'nun Anadolu'daki son durağı Koza Han'da Osman Fevzi Efendi ve arkadaşlarının öncülüğünde 1889 yılında kurulan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 129. yılını kutluyor.
Osman Fevzi - 28.5.2018
Erzincan'daki "Fetö'nün Mütevelli Heyeti" Davasında Ara Karar
Erzincan'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) finans sağladıkları öne sürülen, aralarında örgütün kentteki sözde mütevelli heyeti üyeleri ile örgütle bağlantılı okulların yönetici ve çalışanlarının da bulunduğu 72 sanığın yargılanmasına devam edildi. Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesince, Polis Meslek Yüksekokulunda (POMEM) oluşturulan salonda görülen duruşmada, tutuklu yargılanan Abbas Parilti, Ekrem Bayrak, Haluk Alturan, Orhan Say ve Veysel Akdoğan ile iş adamlarının da aralarında yer aldığı 24'ü tutuklu 72 sanık hazır bulundu. Sanıklardan İsmail Talay, Veysel Aydın ve Emrah Şenyuva, tutuklu bulundukları ceza infaz kurumlarından, tutuksuz sanık Rahman Kayımtu da Trabzon Adliyesi'nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı. Bazı tanıklar, izleyiciler ve avukatların da yer aldığı duruşma, tanık ifadelerinin alınması ile dava dosyasına yeni delil olarak giren ByLock kayıtlarına yönelik sanıkların savunmalarıyla sürdü. Tanık ifadelerin ardından cumhuriyet savcısı mütalaasında, eksik hususların giderilerek tutuksuz sanıkların adli kontrol şartlarının, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini talep etti. Mütalaanın ardından söz alan sanıklar, tanığın aleyhlerindeki ifadelerine katılmadıklarını, savcılık ve soruşturma aşamasındaki ifadelerini tekrar ettiklerini belirterek, tahliye ve beraat talebinde bulundu. Üç sanığa tahliye Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Mustafa Aladağ, Nejdet Çiğdem ile Asım Atabay'ın adli kontrol hükümleri uygulanarak tahliyesini kararlaştırdı. Diğer sanıkların mevcut durumlarının devamına hükmeden heyet, eksik tanık ifadeleri ile dijital verilerin incelenmesi ve eksik hususların giderilmesi için duruşmayı 27 Temmuz 2018'e erteledi. İddianameden İddianamede, FETÖ/PDY'nin kentteki mütevelli heyeti üyesi olmakla suçlanan bazı sanıkların, FETÖ'nün KHK ile kapatılan Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (EGİSAD) ile Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı aracılığıyla sağlanan haksız geliri örgüt ile ona yakın kuruluşlara aktardıkları belirtiliyor.
Osman Fevzi - 19.4.2018
Erzincan'daki "Fetö'nün Mütevelli Heyeti" Davasında Ara Karar
İddianameden İddianamede, FETÖ/PDY'nin kentteki mütevelli heyeti üyesi olmakla suçlanan bazı sanıkların, FETÖ'nün KHK ile kapatılan Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (EGİSAD) ile Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı aracılığıyla sağlanan haksız geliri örgüt ile ona yakın kuruluşlara aktardıkları belirtiliyor.
Osman Fevzi - 27.2.2018
Erzincan'daki "Fetö'nün Mütevelli Heyeti" Davasında Ara Karar
İddianameden İddianamede, FETÖ/PDY'nin kentteki mütevelli heyeti üyesi olmakla suçlanan bazı sanıkların, FETÖ'nün KHK ile kapatılan Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (EGİSAD) ile Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı aracılığıyla sağlanan haksız geliri örgüt ile ona yakın kuruluşlara aktardıkları belirtiliyor.
Osman Fevzi - 19.12.2017
Erzincan'daki "Fetö'nün Mütevelli" Davasında Ara Karar
Heyetinin aldığı kararla davadaki tutuklu sanık sayısı 30'a düştü. İddianameden İddianamede, FETÖ/PDY'nin kentteki mütevelli heyeti üyesi olmakla suçlanan bazı sanıkların, FETÖ'nün KHK ile kapatılan Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (EGİSAD) ile Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı aracılığıyla sağlanan haksız geliri örgüt ve ona yakın kuruluşlara aktardıkları belirtiliyor.
Osman Fevzi - 18.12.2017
Erzincan'da "Fetö'nün Mütevelli" Davası
İddianameden İddianamede, FETÖ/PDY'nin kentteki mütevelli heyeti üyesi olmakla suçlanan bazı sanıkların, FETÖ'nün KHK ile kapatılan Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (EGİSAD) ile Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı aracılığıyla sağlanan haksız geliri örgüt ve ona yakın kuruluşlara aktardıkları belirtiliyor.
Osman Fevzi - 20.10.2017
Erzincan'da "Fetö'nün Sodes Projelerindeki Usulsüzlük" Davası
İddianameden İddianamede, FETÖ/PDY'nin kentteki mütevelli heyeti üyesi olmakla suçlanan bazı sanıkların, FETÖ'nün KHK ile kapatılan Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (EGİSAD) ile Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı aracılığıyla "Sosyal Destek Programı (SODES)" projelerinde usulsüzlük yaptıkları, projeden sağlanan haksız geliri örgüt ve ona yakın kuruluşlara aktardıkları belirtiliyor.
Osman Fevzi - 16.10.2017
Erzincan'da "Fetö'nün Sodes Projelerindeki Usulsüzlük" Davası
İddianamede, aralarında iş adamlarının da olduğu bazı sanıkların, FETÖ'nün KHK ile kapatılan Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (EGİSAD) ile Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı aracılığıyla SODES projelerinde usulsüzlük yaparak sağlanan haksız geliri örgüt ve ona yakın kuruluşlara aktardıkları belirtiliyor.
Osman Fevzi - 14.10.2017
Fetö'nün Erzincan'daki "Mütevelli Heyeti" Davası Başlıyor
İddianameden İddianamede, FETÖ/PDY'nin kentteki mütevelli heyeti üyesi olmakla suçlanan bazı sanıkların, FETÖ'nün KHK ile kapatılan Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (EGİSAD) ile Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı aracılığıyla "Sosyal Destek Programı (SODES)" projelerinde usulsüzlük yaptıkları, projeden sağlanan haksız geliri örgüt ve ona yakın kuruluşlara aktardıkları belirtiliyor.
Osman Fevzi - 6.6.2017
Btso 128 Yaşında
Tarihi İpek Yolu'nun Anadolu'daki son durağı Koza Han'da Osman Fevzi Efendi ve arkadaşlarının öncülüğünde 1889 yılında kurulan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), 128. yaşını kutluyor.
Osman Fevzi - 15.2.2017
Dha İstanbul Bülteni - 2
8 EMEKLİ GENERAL, 10 EMEKLİ ALBAY DAVAYA MÜDAHİLLİK TALEBİNDE BULUNDU Duruşmada emekli general ve amiraller Çetin Doğan, Bilgin Balanlı, Halil İbrahim Fırtına, Ahmet Yavuz, Ahmet Türkmen, Ayhan Taş, Nejat Bek, Erdem Caner Bener, Albaylar; Osman Fevzi Güneş, Yüksel Gamsız, Ali Cengiz Şirin, Erdal Akyazan, Recai Elmas, Erdoğan Koçoğlu, Hasan Nurgören, Nedim Ulusan, Ahmet Zeki Üçok ve Behçet Alper Güney suçtan zarar gördükleri gerekçesiyle avukatları aracılığıyla davaya katılma talebinde bulundu.
Osman Fevzi - 27.6.2016
Fetö/pdy Operasyonu
Alınan bilgiye göre, Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin, Erzincan yapılanmasının ortaya çıkarılması amacıyla yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Erzincan Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı binasında arama yaptı.
Osman Fevzi - 27.6.2016
Erzincan'da Fetö/pdy Operasyonu
Alınan bilgiye göre, Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin, Erzincan yapılanmasının ortaya çıkarılması amacıyla yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Erzincan Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı binasında arama yaptı.
Osman Fevzi - 9.6.2016
Btso'dan 127. Yıl İftarı
Burkay, şunları söyledi: "Osman Fevzi Efendi ve arkadaşları tarafından güçlü temeller üzerine inşa edilen odamız, hayallerin, inancın ve ideallerin gerçekleştiği gerçek bir başarı öyküsü örneğidir.
Osman Fevzi - 6.6.2016
Btso 127 Yaşında
"Kurucumuz, Osman Fevzi Efendi ve arkadaşlarını şükranla minnetle saygıyla anıyoruz.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Osman Fevzi Haberleri | Osman Fevzi Kimdir - Haberler - Osman Fevzi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Osman Fevzi kimdir, hayatı ve biyografisi. Yıldırım'da hedef tarihi doğayla öne çıkartmak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 20:53:45. #1.15#
title