Osman Çolak Haberleri

Osman Çolak haber, Osman Çolak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osman Çolak - 08.04.2019
Halisdemir'in Şehit Edildiği Ökk'daki Olaylara İlişkin Davada Karar Çıktı
SANIKLARA CEZA YAĞDI Son sözlerin tamamlanmasının ardından kararını açıklayan heyet, sanıklar Ümit Bak, Mehmet Ali Çelik, Ahmet Müfi·t Küçük,  Ali· Kapucu, Bi·lal Tosun, Engi·n Kaya, Fahri· Ersoy, Fati·h Uysal, Gökhan Mercan, Mehmet Raydemi·r, Murat Aydın, Mustafa Koyuncu, Muzaffer Han, Osman Çolak, Özgür Çi·loğlu, Ramazan Kılıç, Rasi·m Eşref Çıtak, Serkan Ak, Serkan Coşkun, Sezgi·n Güney, Şenol Soylu, Turgay Usanmaz, Uğur Demi·rtaş,  Ümi·t Burtaçoğlu, Veysel Ezgi·n ve Yakup Akkuş'a 'anayasal düzeni ihlal' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.
Osman Çolak - 08.04.2019
Ökk'deki Darbe Girişimi Davasında Karar (2)
Buna göre sanıklar Ahmet Müfi·t Küçük, Ali· Kapucu, Bi·lal Tosun, Engi·n Kaya, Fahri· Ersoy, Fati·h Uysal, Gökhan Mercan, Mehmet Ali Çelik, Mehmet Raydemi·r, Murat Aydın, Mustafa Koyuncu, Muzaffer Han, Osman Çolak, Özgür Çi·loğlu, Ramazan Kılıç, Rasi·m Eşref Çıtak, Serkan Ak, Serkan Coşkun, Sezgi·n Güney, Şenol Soylu, Turgay Usanmaz, Uğur Demi·rtaş, Ümit Bak, Ümi·t Burtaçoğlu, Veysel Ezgi·n ve Yakup Akkuş "anayasal düzeni ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Osman Çolak - 23.03.2019
Belgrad Ormanı'nda Ölü Bulundu
Belgrad Ormanı'nda devriye gezen güvenlik görevlileri saat 11.30 sıralarında yerde hareketsiz şekilde yatan bir kişiyi görünce durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yerde yatan kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Çevreye güvenlik şeridi çeken polis, ceset üzerinde ve çevrede inceleme yaptı. İncelemede hayatını kaybeden kişinin 50 yaşındaki Osman Çolak olduğu belirlendi.
Osman Çolak - 20.02.2019
Kim Fetö'cü İse Allah Bin Belasını Versin"
Savunma yapan sanıklardan eski teğmen Osman Çolak da üzerine atılı suçları işlemediğini öne sürerek beraatini istedi.
Osman Çolak - 15.02.2019
Aydın'daki Hazine Arazilerinde Usulsüzlük İddiası
Hazine arazilerinin usulsüzlük yapılarak zimmete geçirildiği iddialarına üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, açığa alınan Denizköy Mahalle Muhtarı Mehmet Özdemir ile Fevzipaşa Mahalle Muhtarı Ali Osman Çolak, gözaltına alındı.
Osman Çolak - 12.02.2019
Didim Ticaret Odası Başkanı Erbaş ve Eski Başkan Döver Talan İddiasıyla Gözaltına Alındı
Didim'de devam eden soruşturma kapsamında daha önce Balat Mahallesinin eski muhtarları Süleyman Semerci ve Veli Pir tutuklanmıştı. Yine bu kapsamda Denizköy Muhtarı Mehmet Özdemir ile Fevzipaşa Mahallesi Muhtarı Ali Osman Çolak, Kaymakamlık tarafından görevlerinden alınmıştı.
Osman Çolak - 10.12.2018
Ökk Darbe Girişimi Davası
Sanıklar Osman Çolak, Engin Sevinç, Sedat Soysal ve Bilal Tosun, FETÖ ile irtibatları olduğuna yönelik ifadeleri kabul etmedi.
Osman Çolak - 15.11.2018
Aydın'da 2 Mahalle Muhtarı Görevden Uzaklaştırıldı
Soruşturma kapsamında adı geçen Denizköy Mahalle Muhtarı Mehmet Özdemir ile Fevzipaşa Mahalle Muhtarı Ali Osman Çolak, kaymakamlık tarafından görevden uzaklaştırıldı.
Osman Çolak - 02.11.2018
Nn Jv Ekibi, Yılın Son Çeyreğini Prag'ta Değerlendirdi
"NN ürün ve hizmetlerini toplamda 42 bin müşteriye ulaştırıyoruz" İş ortaklarından Mehmet Gündoğdu, Osman Çolak, Gökhan Uçar, kampanya döneminde ilk 20'ye giren satış danışmanları, en başarılı 3 ekip lideri ve en başarılı bölge müdürü ile NN Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Emine Sebilcioğlu önderliğinde NN Hayat ve Emeklilik çalışanları Cem Gençal, Serpil İpek, Ferda Özer ve Altan Özcan'ın katıldığı motivasyon toplantısında ortakların kanaldan beklentileri ve talepleri de masaya yatırıldı.
Osman Çolak - 27.09.2018
Özel Kuvvetler Komutanlığı Davasında Savcı Mütalaasını Açıkladı
31 SANIĞA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ Savcı, darbeye yönelik faaliyet yürüttüğünü belirttiği sanıklar Ümit Bak, Mehmet Ali Çelik, Ahmet Müfit Küçük, Ali Kapucu, Baki Ağyar, Bekir Kurt, Bilal Tosun, Engin Kaya, Engin Sevinç, Fahri Ersoy, Faruk Erkul, Fatih Uysal, Gökhan Mercan, Mehmet Raydemir, Murat Aydın, Mustafa Koyuncu, Muzaffer Han, Okan Türkmen, Osman Çolak, Özgür Çiloğlu, Ramazan Kılıç, Rasim Eşref Çıtak, Serkan Ak, Serkan Coşkun, Sezgin Güney, Şenol Soylu, Turgay Usanmaz, Uğur Demirtaş, Ümit Burtaçoğlu, Veysel Ezgin ve Yakup Akkuş'un 'Anayasal düzeni ihlal' suçundan birer kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.
Osman Çolak - 27.09.2018
Ökk Darbe Girişimi Davası Sanıklarına İstenen Cezalar Belli Oldu
Bunun üzerine mütalaasını sunan savcı, eski albay Ümit Bak ile eski yarbay Mehmet Ali Çelik'in de aralarında bulunduğu sanıklar Ahmet Müfi·t Küçük, Ali· Kapucu, Baki· Ağyar, Beki·r Kurt, Bi·lal Tosun, Engi·n Kaya, Engi·n Sevi·nç, Fahri· Ersoy, Faruk Erkul, Fati·h Uysal, Gökhan Mercan, Mehmet Raydemi·r, Murat Aydın, Mustafa Koyuncu, Muzaffer Han, Okan Türkmen, Osman Çolak, Özgür Çi·loğlu, Ramazan Kılıç, Rasi·m Eşref Çıtak, Serkan Ak, Serkan Coşkun, Sezgi·n Güney, Şenol Soylu, Turgay Usanmaz, Uğur Demi·rtaş, Ümi·t Burtaçoğlu, Veysel Ezgi·n ve Yakup Akkuş'un "anayasal düzeni ihlal" suçundan birer kez "ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmalarını" talep etti.
Osman Çolak - 27.09.2018
Ökk Davasında 31 Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi
31 sanığa ağırlaştırılmış müebbet istemi Savcı, darbe karşıtı askerlerin ÖKK nizamiyesine geldiğini ifade ederek, FETÖ'nün darbe girişiminin içinde bulunan askerlerin bu kişileri engellemeye çalıştığını söyledi. Savcı, darbeye yönelik faaliyet yürüten sanıklar Ahmet Müfit Küçük, Ali Kapucu, Baki Ağyar, Bekir Kurt, Bilal Tosun, Engin Kaya, Engin Sevinç, Fahri Ersoy, Faruk Erkul, Fatih Uysal, Gökhan Mercan, Mehmet Raydemir, Mehmet Ali Çelik, Murat Aydın, Mustafa Koyuncu, Muzaffer Han, Okan Türkmen, Osman Çolak, Özgür Çiloğlu, Ramazan Kılıç, Rasim Eşref Çıtak, Serkan Ak, Serkan Coşkun, Sezgin Güney, Şenol Soylu, Turgay Usanmaz, Uğur Demirtaş, Ümit Bak, Ümit Burtaçoğlu, Veysel Ezgin ve Yakup Akkuş'un "anayasal düzeni ihlal" suçundan birer kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.
Osman Çolak - 13.02.2018
Erdemli'de Tır Kazası
Alınan bilgiye göre, Osman Çolak yönetimindeki Kıbrıs plakalı THB 763 plakalı tırın üzerindeki narenciyeler, Ayaş Mahallesi Sultankoyu mevkisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle devrildi.
Osman Çolak - 24.11.2017
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Ortaokul Öğretmenini Ziyaret Etti
BAŞBAKAN Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Bursa'nın İnegöl ilçesindeki ortaokul öğretmeni Osman Çolak'ı (67) evinde ziyaret etti.
Osman Çolak - 24.11.2017
Dha Yurt Bülteni - 13
Görüntü Dökümü:   ------------------------- -Cenazeye katılanlardan görüntüler -Şehidin babasından görüntüler -Cenaze namazının kılınması   -Şehidin naaşının omuzlara alınması  -Şehit cenazesinin geçisi  -Şehidin naaşının cenaze aracına bırakılması  -Genel ve detay görüntü  Haber-Kamera: Erkan BAY/ELAZIĞ, - ========================== Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, ortaokul öğretmenini ziyaret etti   BAŞBAKAN Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Bursa'nın İnegöl ilçesindeki ortaokul öğretmeni Osman Çolak'ı (67) evinde ziyaret etti.
Osman Çolak - 24.11.2017
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'ndan Öğretmenine Ziyaret
Çavuşoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İnegöl ilçesine bağlı Hamidiye Mahallesi'nde oturan, 1979-1985 yıllarında Biga İmam Hatip Ortaokulu'ndaki öğretmeni Osman Çolak'ı (67) evinde ziyaret etti.
Osman Çolak - 24.11.2017
Gündem Özeti / 24 Kasım 2017
(Erzurum/11.15/14.00) 3- Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, öğretmeni Osman Çolak'ı evi·nde ziyaret edecek, cami açılışına katılacak, İrfaniye köyünde okul ziyaretinde bulunacak, Tofaş Spor Salonu'nda Türki·ye-Letonya basketbol maçını izleyecek.
Osman Çolak - 30.10.2017
Kilis'te "Bir Yetim de Sen Güldür" Projesi
İş adamı Osman Çolak da kendilerine böyle bir yardım etme teklifi geldiğinde çok mutlu olduklarını belirterek, "İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır" sözünden hareketle kampanyaya destek olduklarını dile getirdi.
Osman Çolak - 28.10.2017
Ökk'daki Darbe Girişimi Davası
Sanık eski teğmen Osman Çolak, o gece neden özel kuvvetlere değil de muhafız alayına gittiği, bu durumdan şüphelenip şüphelenmediği yönündeki soru üzerine, tatbikat olduğunun söylendiğini, tatbikatın içeriğini bilmediği için gidip görmesi gerektiğini düşündüğünü savundu.
Osman Çolak - 25.04.2017
15 Temmuz'da Ökk'nın Ele Geçirilme Teşebbüsüne İlişkin Dava
Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davaya sanıklar, taraf avukatları, müşteki İsmail Oğuz ve sanık yakınları katıldı. Davanın öğleden sonraki kısmında tutuklu sanıkların savunmalarının alınmasına devam edildi. Sanık eski Piyade Teğmen Osman Çolak, ÖKK'de kursiyer subay olduğunu 14 Temmuz'da da mezuniyet törenlerinin yapıldığını söyledi.
Osman Çolak - 25.04.2017
Ökk'deki Darbe Girişimi Davası
Koyuncu, "Vurulmamış olsam Zekai Paşa'nın emrinde olacaktım. Bu vatan için bacağımı feda ettim. Ömrü boyunca sakat kalacak biri olarak şimdi terör örgütü üyesi olmakla itham ediliyorum. Ben vatan haini değilim, terörist değilim. Benimle vurulan astsubay kahraman oldu. Ben ise ne olduğunu bilmediğim bir isim listesi yüzünden vatan haini ilan edildim." diye konuştu. Yarbay Çelik'in listesinde isminin bulunmasının kendi inisiyatifi dışında bir durum olduğunu dile getiren Koyuncu, izinden döndüğü gün 2 mesai arkadaşıyla yemekte bir araya gelerek ÖKK'deki planlamayla ilgili görüştükleri iddiasını da yalanladı. "Kandırıla kandırıla 9 aydır mahpus yatıyoruz" Uzman Çavuş Mustafa Sarıboğa da ÖKK nizamiyesinde görev yaptığını, 15 Temmuz'da daha önceden planlanan nöbetini tutmak için birliğe geldiğini söyledi. Saat 22.00 sularında Üsteğmen Mustafa Koyuncu'nun silah ve teçhizatlı olarak nizamiyeye gelip terör saldırısı ihtimaline karşılık kendilerini uyardığını anlatan Sarıboğa, şöyle devam etti: "Nöbete geçtik. Biz, kendi aramızda böyle bir saldırı olamayacağını değerlendirdik. Bu sırada Yüzbaşı Vural Volkan Bal geldi ve giriş çıkışın yasak olduğunu bildirdi. Ardından '32. taburda alarm verildi, size takviye gelecek.' denildi. 32. taburdan geldiler. Sonradan aynı taburdan Sezgin Güney ekibi geldi. Hepsi teğmenmiş, devletin subayı. Yenilir yutulur gibi değil. Kandırıla kandırıla 9 aydır mahpus yatıyoruz. O gece tuvalete bile gitmedim." Sezgin Güney ve emrindekilerin darbecilere karşı birliğe girmeye çalışan askerlere izin vermediğini anlatan Sarıboğa, "Sezgin Güney ve Serkan Ak'a 'Bırakın da geçsinler.' dedim. Baş adam bu, Sezgin Güney." diye konuştu. Bu sırada sanıklar arasında bulunan Sezgin Güney, söz alarak "Üslubunu düzeltsin." dedi. Mahkeme Başkanı sanığa, "Üslubuyla ilgili bir sorunumuz yok." karşılığını verdi. Dışarıdan gelenlere ilk ateş edenin Sezgin Güney ve yanındakiler olduğunu belirten Sarıboğa, şunları söyledi: "Gelen her şeye ateş ediyorlar. Dışarıdan gelene bir cümleyi kurdurmuyorlar. Dışarıdan gelenler, 'Sezgin kardeşim, bırak gelelim.' diyor. Bunlar içeri almıyor. En son 'Bırak gelsin.' dedim. Sezgin Güney ve ekibi, arıtma tesisinin önüne gittiler. Sürekli ateş ediyorlar. Dışarıdaki adam yalvarıyor. Ben son ana kadar kulede durdum. 'Atmayın, terörist değiller. Ne teröristi, onlar da bizim gibi asker.' dedim. Kuleden indim, nizamiyeye geçtim. Ahmet Aslan, kadınlar tuvaletine oturmuş bekliyordu. Bana 'Teslim olacağız.' dedi. 'Ne oldu da teslim olacağız?' dedim. Beni nöbete gönderen sensin, geri geldim, silah, teçhizat hiçbir şey yok. Hepsini bırakmış. Yakup Akkuş işte burada. Adam gibi çatış, leş ol. Bizi bıraktılar, kaçtılar. Hiçbiri yok. 7 uzman çavuş kaldık. Nöbetçi amirim Yarbay Ümit Koçak, alnıma silahı dayadı. 'Sen kimsin, sana ne vadettiler?' diyor. Bana kim ne vadeder, bana en fazla nöbet yazarlar. Zekai Paşa ne yaptı bunlara. Adam babaydı. Mihrali Atmaca bizi teslim aldı. Ben dışarıdakilerin terörist olmadığını, asker olduğunu anladım. Tahliye istiyorum." Bu sırada sanık Osman Çolak söz alarak "Ben yoktum.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Osman Çolak Haberleri | Osman Çolak Kimdir - Haberler - Osman Çolak haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Osman Çolak kimdir, hayatı ve biyografisi. Para istediği kişiyi sokak ortasında vuran tetikçiyle ilgili iğrenç gerçek: Sokak köpeğini
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.9.2021 12:51:17. #1.15#

title