Orhan Boran Haberleri

Orhan Boran haber, Orhan Boran son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orhan Boran - 14.03.2019
14 Mart'ın Bilinmeyen Hikayesi
TIBBİYELİLERİ TEMSİLEN SİVAS'A GİTTİ Tıbbiye öğrencilerinin milli mücadelede de önemli roller oynadığını, Tıbbiyelileri temsilen Sivas Kongresi'ne de Tıbbiyeli Hikmet'in katıldığını söyleyen Özer, izini sürdükleri hikayenin bundan sonraki bölümü şöyle anlattı: "Kongrenin bir bölümünde I·ngiliz mandasından yana olanlarla, Amerikan mandasından yana olanlar tartışıyor, Mustafa Kemal olanları izliyordu. Manda isteklerine daha fazla seyirci kalamayan Tıbbiyeli Hikmet, so¨z alarak ayagˆa kalktı ve kongreye şöyle seslendi: "Mandayı kabul edemem. Egˆer kabul edecek olanlar varsa, bunlar her kim olursa olsun s¸iddetle ret ve takbih ederiz. Farzımuhal manda fikrini siz kabul ederseniz sizi de reddederiz!" Bu konus¸ma u¨zerine Mustafa Kemal ayağa kalkmış ve "Genc¸likle iftihar ediyorum ve genc¸ligˆe gu¨veniyorum. Biz ekalliyette kalsak dahi mandayı kabul etmeyecegˆiz. Parolamız tektir ve degˆis¸mez: Ya istiklal, Ya o¨lu¨m!" demiştir" ANADOLU'NUN DÖRT BİR KÖŞESİNİ DOLAŞTI Sivas Kongresi'nden sonra Hikmet Bey Kurtulus¸ Savas¸ı'nda mu¨cadele ettiğini ve I·stiklal Madalyası ile s¸ereflendirildiğini anlatan Prof. Özer, Hikmet Boran'ın Genel Cerrah olduktan sonra u¨lkenin do¨rt bir ko¨s¸esinde hizmet verdiğini, ömrü boyunca siyasetten uzak durduğunu söyledi. Özer, Tıbbiyeli Hikmet Boran'ın hikayesinin devamını şöyle anlattı: "Sarıkamıs¸'taki vazifesi esnasında, kar altında mahsur kalan bir birliğe yardım etmek u¨zere bizzat bölgeye gitti ve Mehmetçikle birkac¸ gu¨nü karlar altında geçirdi. Bu zorlu günler sonrası o¨nce zatürre, sonrasında da tüberküloz teşhisiyle Çamlıca'daki sanatoryuma yatırıldı. Son bir senesinde Hikmet Boran'a, o sırada Galatasaray Lisesi'nde okuyan, ama daha sonra tu¨m Tu¨rkiye'nin tanıyacagˆı, ogˆlu Orhan Boran refakat etti.
Orhan Boran - 31.10.2018
Düzeltme - "Trabzon'da 3 Fetö Sanığına İkişer Yıl Hapis" Başlıklı Haberimizin Son Paragrafının...
2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanıklar Ahmet Çelik, Ali Yaşar Bayram, Ali Saylam, Ayhan Kalaycı, Bayram Yavuz, Cemal Yavuz, Cevdet Hacıcaferoğlu, Cüneyt Canbakkal, Hasan Aktaş, Hasan Aygün, Murat Türk, Orhan Boran, Savaş Güneş, Sinan Yavuz, Şamil Şanlı, Şefik Yavuz, Yunus Emre Hasanbaşoğlu ile avukatları katıldı.
Orhan Boran - 31.10.2018
Trabzon'da 3 Fetö Sanığına İkişer Yıl Hapis
2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanıklar Ahmet Çelik, Ali Yaşar Bayram, Ali Saylam, Ayhan Kalaycı, Bayram Yavuz, Cemal Yavuz, Cevdet Hacıcaferoğlu, Cüneyt Canbakkal, Hasan Aktaş, Hasan Aygün, Murat Türk, Orhan Boran, Savaş Güneş, Sinan Yavuz, Şamil Şanlı, Şefik Yavuz, Yunus Emre Hasanbaşoğlu ile avukatları katıldı.
Orhan Boran - 10.03.2018
Tıbbiyeli Hikmet'in Adı Savaştepe'de Yaşatılacak
Açılışta, Tıbbiyeli Hikmet hakkında bilgiler veren Balıkesir Tabipler Odası Başkanı Necdet Uçan, "Tıbbiyeli Hikmet Savaştepelidir. Hepimizin bildiği sunucu Orhan Boran'ın babasıdır.
Orhan Boran - 10.03.2018
Dha Yurt Bülteni-9
Açılışta, Tıbbiyeli Hikmet hakkında bilgiler veren Balıkesir Tabipler Odası Başkanı Necdet Uçan, "Tıbbiyeli Hikmet'in Milli Mücadele döneminin önemli isimlerinden birisi oldu. Fakat çok tanınmadı. Onu tanıtmak için iki yıldan bu yana bir çalışma başlattık. Tıbbiyeli Hikmet Savaştepelidir. Hepimizin bildiği sunucu Orhan Boran'ın babasıdır.
Orhan Boran - 19.10.2017
İş Bankası İftiharla Sunar" Sergisi Açıldı
Çalışlar, oldukça geniş kapsamlı bir arşivden seçki yaptıklarına işaret ederek, şöyle devam etti: "Gerek müzenin arşivi gerekse farklı dönemlerde İş Bankası ile çalışmış reklam ajanslarının arşivlerinde ne varsa, onları topladık. Hepsini uygun formatlara dönüştürdük. Sonra da onların aralarından seçkiler yaparak, izlenir hale getirmek için çok uzun süre çalıştık. Bir hafta boyunca sabahtan akşama kadar sadece reklam filmi izlediğinizi düşünün. Bunu bir ekiple yaparak, sergilenebilir sonucu elde etmeye çalıştık. Yorucuydu ama yaratıcılık izliyorsunuz sürekli." Serginin reklam tarihi açısından önemli bir kaynak oluşturduğunu bildiren Çalışlar, Zeki Müren'in sesinden sunulan radyo programına da değinerek, şu bilgileri verdi: "Radyodaki ilk reklamlar mevcut spikerin reklam metnini okuması şeklinde. Daha sonra reklamcıların, 'nasıl geliştirilebilir?' diye düşünmelerinin ardından müzik eklenmiş. Radyo için çalışan reklam ajansları, 2 saatlik bir programı satın alıyor, yatırım yapıyor, sonra da içini programlarla dolduruyor. Bu programlarda da Orhan Boran, Zeki Müren ve Kenter oyuncuları gibi dönemin ünlü sanatçılarıyla anlaşıyorlar.
Orhan Boran - 26.09.2017
Esenyurt'taki Konut Mağdurları Eylem Yaptı
Grup adına basın açıklaması yapan avukat Orhan Boran, binlerce mağdurun tek beklentisinin, adaletin tecellisi olduğunu belirterek, vatandaşların dolandırıldığını savundu.
Orhan Boran - 22.04.2017
Beni Güldürenler | Osman Cavcı
Aktör anılarını anlatmaya başlar Minür Özkul'un evinden başlar.Ertem eğilmez,biraz Yeşilçam,Orhan boran,Öztürk Serengil, Baykal Kent.
Orhan Boran - 28.08.2015
Konut Dolandırıcılığı İddiasıyla Gözaltına Alınan 18 Kişi Adliyeye Sevk Edildi
"TUTUKLAMA BEKLİYORUZ" Yapılan operasyon sonrası sürecin devam ettiğini kaydeden Avukat Orhan Boran, "Şüpheliler hakkında adli tutuklama kararı bekliyoruz.
Orhan Boran - 06.11.2014
Eski İstanbul Barları Kitabı
Geçen yüzyılın balozlarından "cafe chantan"lara, elit bira bahçelerinden, 'meyhanenin alafrangası' gazinolara, dansın, müziğin, oryantalle striptizin içkiyle buluştuğu bar-pavyonlara, bir zamanlar yalnızca lüks otellerde bulabildiğimiz ilk 'modern' barlardan bugün sayıları ve türleri yüzleri bulan restoran-barlara, bir şehrin 'eğlence' ve 'içki' kültürünün renkli, canlı bir panoraması...Yakasından kırmızı karanfili, mendil cebinden tığ örgüsü krem renkli rakı kılıfını eksik etmeyen, tek parça buzla soğutulmuş kılıflı kadehinin karşısında ceketinin düğmesini ilikleyerek adeta saygı duruşunda bulunan Ümit Bey'den öğlen rakılarını hiç aksatmayan Erol Simavi'ye, barmenlerin muziplik olsun diye içtiği viskinin markasını değiştirdiklerini daha ilk yudumda fark eden Orhan Boran'dan, bara İstiklal Madalyası'nı takarak gelen ünlü Türk casusu İngiliz Kemal'e barların ilginç müdavimleri.
Orhan Boran - 04.02.2013
Konutzedeler İçin Kritik Tarih
'EMSAL KRİZİ BAHANE OLDU' Fi Yapı ve Ukra İnşaat'tan daire alan bir bölüm mağdurun avukatlığını yapan Orhan Boran 11 Şubat'taki toplantıda emsal oranın yükseltilmesini beklediklerini söyledi.
Orhan Boran - 18.01.2013
"Ustalara Saygı Konseri"
Tekirdağ Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte geçen yıl hayatını kaybeden Ekrem Bora, Leman Çıdamlı, Erol Günaydın, Müşfik Kenter, Orhan Boran, Baykal Kent ve Neşet Ertaş'ın hayatından kesitler sunuldu.
Orhan Boran - 28.08.2012
Fi Yapı'dan İcra ve Haciz Sesleri Geliyor!
'BİNLERCE MAĞDUR VAR' Kendisinin de Fi Yapı mağduru olduğunu söyleyen Avukat Orhan Boran, binlerce ailenin mağdur durumda olduğunu öne sürdü.
Orhan Boran - 15.06.2012
Anadolu Jet Uçağı, Arıza Nedeniyle Trabzon Havalimanı'na Döndü (2)
Yolculardan Orhan Boran, uçağın kalkışı sonrasında aniden türbülans yaşadıklarını belirterek, "Biraz daha gittik, bir türbülans daha yaşadık."
Orhan Boran - 28.05.2012
Forum Mersin'de Heyecanla Beklenen Büyük Ödül Töreni Gerçekleşti
Mersin Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay da, bir kentin kültür-sanat alanında çalışma yapması gerektiği üzerinde durarak, "Atıf Yılmaz büyük bir üstattı, kendisini buradan rahmetle ve minnetle anarken, yine bugün kaybettiğimiz Orhan Boran'ı da rahmetle anıyoruz" dedi.
Orhan Boran - 28.05.2012
DSP Genel Başkanı Türker: "Orhan Boran'ı Unutmayacağız"
DSP Genel Başkanı Masum Türker, Orhan Boran'ın vefatı nedeniyle mesaj yayınladı.
Orhan Boran - 27.05.2012
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Orhan Boran'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.
Orhan Boran - 27.05.2012
Orhan Boran Son Yolculuğuna Uğurlandı
Yakalandığı kemik iliği hastalığı nedeniyle 84 yaşında hayatını kaybeden Orhan Boran, Erenköy Galippaşa Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı.
Orhan Boran - 27.05.2012
Usta Sunucu Orhan Boran, İstanbul'da Toprağa Verildi
İstanbul'da dün vefat eden usta sunucu Orhan Boran (84), İstanbul'da defnedildi.
Orhan Boran - 27.05.2012
Orhan Boran Son Yolculuğuna Uğrulandı
Hayatını kaybeden ünlü televizyoncu Orhan Boran, bugün son yolculuğuna uğurlandı.
Orhan Boran - 27.05.2012
Orhan Boran Son Yolculuğuna Uğurlandı
Kemik iliği hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede, dün 84 yaşında yaşamını yitiren usta radyo ve televizyoncu Orhan Boran, Erenköy'deki Galippaşa Camisi'nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa...
Orhan Boran - 27.05.2012
Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması Sonuçlandı
Mersin Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay da, bir kentin kültür-sanat alanında çalışma yapması gerektiği üzerinde durarak, "Atıf Yılmaz büyük bir üstattı, kendisini buradan rahmetle ve minnetle anarken, yine bugün kaybettiğimiz Orhan Boran'ı da rahmetle anıyoruz" dedi.
Orhan Boran - 27.05.2012
Atıf Yılmaz Ödülleri Sahiplerini Buldu
Son alarak kürsüye gelen Vali Yardımcısı Suphi Olcay, Atıf Yılmaz'ın çok önemli bir sinema ustası olduğunu kaydederek şunları söyledi: "Atıf Yılmaz, bir çok büyük filmi Türk sinemasına kazandırmış bir usta. Kendisini buradan rahmet ve minnetle anarken, bugün yaşamını kaybeden Orhan Boran'ı da rahmetle anıyorum.
Orhan Boran - 26.05.2012
"Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması"
Konuşmasında vefat eden Orhan Boran'a da rahmet dileyen Olcay, "Bir yandan kentle ilgili altyapı çalışmalarını yerine getirirken, diğer yandan kültür ve sanata da önem veriyoruz.
Orhan Boran - 26.05.2012
Atıf Yılmaz Ödülleri Sahiplerini Buldu
Son alarak kürsüye gelen Vali Yardımcısı Suphi Olcay, Atıf Yılmaz'ın çok önemli bir sinema ustası olduğunu kaydederek şunları söyledi: "Atıf Yılmaz, bir çok büyük filmi Türk sinemasına kazandırmış bir usta. Kendisini buradan rahmet ve minnetle anarken, bugün yaşamını kaybeden Orhan Boran'ı da rahmetle anıyorum.
Orhan Boran - 26.05.2012
Tbmm Başkanı Çiçek: Orhan Boran Her Zaman Saygıyla Anılacak
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, radyo ve televizyon sunuculuğunun duayen isimlerinden Orhan Boran'ın, insanların hatıralarında önemli bir yer edindiğini ve her zaman saygıyla anılacağını belirtti.
Orhan Boran - 26.05.2012
Orhan Boran'ın Vefatı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Orhan Boran'ın eşine başsağlığı mesajı gönderdi.
Orhan Boran - 26.05.2012
Cumhurbaşkanı Gül'den Orhan Boran İçin Taziye Mesajı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, usta radyo ve televizyoncu Orhan Boran'ın vefatı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Orhan Boran - 26.05.2012
Orhan Boran Yarın Toprağa Verilecek
Usta radyo ve televizyoncu Orhan Boran'ın yakınları eve taziye ziyaretine gelirken, cenaze töreninin yarın öğle namazının ardından yapılacağı öğrenildi.
Orhan Boran - 26.05.2012
Sevenleri Boran'ın Taziyesinde
Hayatını kaybeden usta sunucu Orhan Boran'ın evi, taziye akınıa uğradı.
Orhan Boran - 26.05.2012
Orhan Boran Hayatını Kaybetti
Haber-kamera.Usta sunucu Orhan Boran, İstanbul'da hayatını kaybetti.
Orhan Boran - 26.05.2012
Cumhurbaşkanı Gül, Orhan Boran'ın Vefatı Nedeniyle Başsağlığı Mesajı Yayınladı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, usta radyo ve televizyoncu Orhan Boran'ın vefatı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Orhan Boran Haberleri | Orhan Boran Kimdir - Haberler - Orhan Boran haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Orhan Boran kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihte bugün ne oldu? 30 Haziran tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli ola
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 07:26:07. #1.15#

title