Ömer Uluç Haberleri

Ömer Uluç haber, Ömer Uluç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ömer Uluç - 08.08.2021
Tatvan'da genç girişimciler kendi imkânlarıyla ortez-protez üretiyorlar
Konu ile ilgili açıklama yapan ortez-protez üreticisi Ömer Uluç, "Bölgemizde olan engelli insanlarımıza halkımıza engelsiz bir yaşam sunabilmek için bu faaliyeti göstermekteyiz.
Ömer Uluç - 31.08.2020
Son dakika haberi: "Şimdinin Peşinde" sergisi sanal turda
Küratörlüğünü İstanbul Modern'in küratöryel ekibinden Öykü Özsoy, Deniz Pehlivaner ve Ümit Mesci'nin üstlendiği sergide çalışmaları yer alan sanatçılar ise şöyle: Murat Akagündüz, Rasim Aksan, Alaettin Aksoy, Deniz Aktaş, Peter Anders, Mehtap Baydu, Ramazan Bayrakoğlu, Sabri Berkel, Taner Ceylan, Adnan Çoker, Burhan Doğançay, İpek Duben, Olafur Eliasson, İnci Eviner, Mehmet Güleryüz, Balkan Naci İslimyeli, Hüsamettin Koçan, Azade Köker, Maro Michalakakos, Sarah Morris, Hans Op de Beeck, Angel Otero, Kemal Önsoy, İrfan Önürmen, Necla Rüzgar, Sarkis, Güneş Terkol, Canan Tolon, TUNCA, Ömer Uluç, Zhan Wang, Nil Yalter, Jéröme Zonder.
Ömer Uluç - 12.12.2019
İzmir'de kültür sanat
AASSM'deki Yapı Kredi Koleksiyonu'ndan Renkler adlı sergi 19 Aralık'a kadar açık kalacak. Sanatseverler sergide Francesco Casanova, Abidin Dino, Aliye Berger, Ömer Uluç, İbrahim Çallı, Nuri İyem gibi sanatçıların peyzaj, natürmort, figüratif, soyut ve istihsal resimlerini görebilecek.
Ömer Uluç - 05.10.2019
"Renkler" sergisi ziyaretçilerini bekliyor
Bankanın kuruluşunun 75. yıl dönümü dolayısıyla açılan sergide Abidin Dino, Ömer Uluç, Aliye Berger, Nejad Melih Devrim, İbrahim Çallı, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Nuri İyem ve İbrahim Balaban gibi Türk resim sanatına damga vuran ressamların yanı sıra yurt dışından sanatçıların da peyzaj, natürmort, figüratif ve soyut resimleri bulunuyor.
Ömer Uluç - 03.06.2019
Bayramda İstanbul Modern'de sanat zamanı
Sergide Murat Akagündüz, Rasim Aksan, Alaettin Aksoy, Deniz Aktaş, Peter Anders, Mehtap Baydu, Ramazan Bayrakoğlu, Sabri Berkel, Taner Ceylan, Adnan Çoker, Burhan Doğançay, Olafur Eliasson, Tracey Emin, İnci Eviner, Mehmet Güleryüz, Balkan Naci İslimyeli, Hüsamettin Koçan, Azade Köker, Maro Michalakakos, Sarah Morris, Hans Op de Beeck, Angel Otero, Kemal Önsoy, İrfan Önürmen, Necla Rüzgar, Sarkis, Güneş Terkol, Canan Tolon, TUNCA, Ömer Uluç, Zhan Wang, Nil Yalter, Jéröme Zonder'in yapıtları sanatseverlerle buluşuyor.
Ömer Uluç - 15.11.2018
Ahu-Can Has Sergisi Sanatseverlerle Buluştu
26 SEÇKİN ESER 14 ARALIK'A KADAR ZİYARET EDİLEBİLECEK Çağdaş Türk Resim Sanatı tarihinin iyi ve önemli örneklerinden oluşan ve seçilmiş 26 özel eserin yer aldığı koleksiyon sergisinde; Fahrel Nisa Zeyd, Burhan Doğançay, Erol Akyavaş, Kemal Önsoy, Mübin Orhon, Abdurrahman Öztoprak, Canan Tolon, Ömer Uluç gibi sanatçıların eserlerinden örnekler yer alıyor.
Ömer Uluç - 23.05.2018
Usta Sanatçıların Eserleri Müzayedeye Çıkacak
Müzayedede Türk çağdaş sanatının ustalarından Ömer Uluç'un, 1988 tarihli "Bukalemun ve Karga" isimli eseri ile Burhan Doğançay'ın ikisi tuval toplam 12 eseri görücüye çıkacak.
Ömer Uluç - 13.09.2017
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Binası Yeniden Hizmete Girdi
"Yapı Kredi'nin çok kapsamlı ve büyük bir koleksiyonu var" Tülay Güngen, Yapı Kredi'nin çok kapsamlı ve büyük bir koleksiyonu olduğunun altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Baktık ki eserlerin çeşitliliği ve kapsadıkları tarihsel dönemin genişliği bize kocaman bir pencere açmış durumda. Oradan bir seçki yaparak, çağdaş bir anlayışla, Yapı Kredi koleksiyonundan kocaman bir damlayı binanın çeşitli yerlerinde sergiliyoruz. 'Sarmal' adlı sergimiz 12 bölümden oluşuyor. Bu sarmalı oluşturan bazı temel kalemler bütün bölümlerde var. Sergide, örneğin Selahattin Giz koleksiyonundan işler, sikke veya resim koleksiyonundan parçalar görebilirsiniz. Bütün bu mekanları birleştiren çağdaş sanatçının yaptığı bir yer heykelimiz de var. Ayrıca yayımcılığımıza bir atıfla, günümüz şair ve yazarlarına koleksiyonumuzu gösterdik. 12 temayı kendilerine anlattık. Bu sanatçılar da çağımızın sorunlarını kendi yorumlarıyla tartışmaya açtı ve ekranlarda bize sesleniyor olacaklar." Sarmal sergisindeki tüm eserlerin Yapı Kredi koleksiyonundan seçildiğini vurgulayan Güngen, 3. Selim'in müzik defteri, Mihri Müşfik'in otoportresi, 16. yüzyıldan kalma 'Divan' eseri, 1529 tarihli deri kaplı el yazması, M.Ö. 146 yılına ait gümüş sikke, Emevi Halifesi Albülmelik'in 696-697 yıllarında bastırdığı altın dinar, Estergon Kalesi Sancağı, Küçük Prens'in 1953 baskısı ile Osman Hamdi Bey, İbrahim Balaban, Abidin Dino, Ömer Uluç gibi ressamların eserlerinin de yer aldığı özel bir seçkinin izlenime sunulduğunu aktardı.
Ömer Uluç - 27.01.2017
Liman" Sergisi İstanbul Modern'de Ziyarete Açıldı
Sergide, Nevin Aladağ, Meriç Algün Ringborg, Hüseyin B. Alptekin, Avni Arbaş, Volkan Aslan, Turgut Atalay, Antonio Cosentino, Darzana (Feride Çiçekoğlu, Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar), Hasan Deniz, Cevat Dereli, Abidin Dino, Feyhaman Duran, Mıgırdiç Givanian, Ara Güler, Nedim Günsür, Nuri İyem, Özer Kabaş, Borga Kantürk, Gülsün Karamustafa, Volkan Kızıltunç, Muhsin Kut, Mıgırdiç Melkon, Yasemin Özcan, Serkan Özkaya, Sebah & Joaillier, Arslan Sükan, Hüsnü Tengüz, Cemal Tollu, Selim Turan, Ömer Uluç, xurban_collective (Güven İncirlioğlu, Hakan Topal), Mümtaz Yener ile Fausto Zonaro'nun eserleri yer alıyor.
Ömer Uluç - 09.09.2016
Bayramda İstanbul Modern'de sanat zamanı
Bayram tatilini İstanbul'da geçirecek olanlar, İstanbul Modern'in koleksiyon sergisi "Sanatçı ve Zamanı" ile sanat dolu bir yolculuğa çıkabilir.
Ömer Uluç - 05.06.2016
Cragg'in Heykeli 937 Bin Liraya Satıldı
Müzayedede, Nejad Melih Devrim'in 1953 yapımı tuval üzerine yağlı boya "Abstrait Noir" adlı eseri 812 bin 500, Erol Akyavaş'ın 1986 yapımı tuval üzeri karışık teknik eseri "Ferman" 750 bin, Ömer Uluç'un 1985 yapımı tuval üzerine akrilik "Tanker" adlı eseri 469 bin, ressam Burhan Doğançay'ın 1974 yapımı tuval üzerine yağlıboya eseri "Big Elephant" 312 bin 500 liraya satıldı.
Ömer Uluç - 30.04.2016
42. Müzayede Yoğun İlgi Gördü
Satışa sunulan eserlere de değinen Yeğin, şu bilgileri verdi: "Burada hem şair hem ressam olan İlhan Berk'in özgün eserleri vardı. Bir kısmı satıldı. Abidin Dino'nun 6 eseri vardı. Hepsi satıldı, 40 bin liraya. Ömer Uluç'un eserlerinin bir kısmı satıldı.
Ömer Uluç - 28.04.2016
Kar Korsanları" Akü'de Gösterilecek
1981 yılında geçen filmde, 1980 darbesi sonrasında Kars'ta yaşanan bir hikaye ele alınıyor. Yakın üç arkadaş olan Serhat, Gürbüz ve İbo darbenin ardından gelen karne tatilinde oyun oynamak yerine kömür aramaya başlayacaklardır ve en temel ihtiyaçlarından biri olan ısınma ihtiyacı için verecekleri bu mücadele çocukluklarını şekillendirecek bir dayanışma hikayesine dönüşecektir. Faruk Hacıhafızoğlu'nun senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı filmin başlıca rollerinde Taha Tegin Özdemir, Yakup Özgür Kurtaal, Ömer Uluç ve İlker Sır gibi oyuncular yer alıyor.
Ömer Uluç - 24.12.2015
Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek
"Kar Korsanları" Taha Tegin Özdemir, Yakup Özgür Kurtaal, Ömer Uluç ile İsa Mastar'ın oynadığı filmin yönetmenliğini Faruk Hacıhafızoğlu yaptı.
Ömer Uluç - 12.11.2015
Ferko, Contemporary Istanbul'un 4 Yıl Boyunca Ortak Sponsoru Oldu
12-15 Kasım tarihleri arasında açık kalacak olan Contemporary Istanbul'da; Ferko Sanat Koleksiyonu'nda yer alan Türkiye'nin en büyük ressamlarından Nejat Melih Devrim'in "Paris"i, Fahrelnissa Zeid'in "Yeşil Kompozisyon"u ve Ömer Uluç'un başyapıtlarından "Nü ve Kedi" ile ünlü İngiliz heykeltıraş Tony Cragg'in "Untitled" adlı eseri de sergilenecek.
Ömer Uluç - 03.11.2015
Ferko, Contemporary Istanbul'un 4 Yıl Boyunca Ortak Sponsoru Olacak
Ferko, Sanat Koleksiyonu'nda yer alan Türkiye'nin en büyük ressamlarından Nejat Melih Devrim'in "Paris"i, Fahrelnissa Zeid'in "Yeşil Kompozisyon"u ve Ömer Uluç'un başyapıtlarından "Nü ve Kedi" ile ünlü İngiliz heykeltıraş Tony Cragg'in "Untitled" adlı eserini de Contemporary Istanbul'da sergileyecek.
Ömer Uluç - 20.03.2015
Merkez Bankası'nın Koleksiyonu Çanakkale'de
Türk resim sanatının önemli isimlerinden Ömer Uluç, Erol Akyavaş, Burhan Doğançay, Fikret Mualla, Adnan Çoker, Turan Erol, Serdar Arat, Hikmet Onat, Devrim Erbil, Bekir Sami Çimen, Hüseyin Bilgiç, Nejad Melih Devrim, Selim Turan, Halil Paşa, Ayetullah Sümer, İbrahim Safi, Halil Dikmen, Abidin Dino, Mübin Orhon, Süleyman Saim Tekcan, Mithat Şen, Burhan Uygur, Ali Rıza Bayezit, Seyfi Toray, İhsan Cemal Karaburçak, Alaettin Aksoy, Avni Arbaş, Hasan Hulusi Mercan'ın eserlerinin yer aldığı sergi, 28 Nisan 2015 tarihine kadar Seramik Müzesi'nde gezilebilecek.
Ömer Uluç - 16.03.2015
"Türk Ve Dünya Çağdaş"I Tüm İhtişamıyla 31. Beyaz Müzayede'de
31. Beyaz Müzayede'ye Ömer Uluç'un 1980'li yıllarda dost ve arkadaşlarına özel olarak yapmış olduğu 3 şaheser damgasını vuruyor.
Ömer Uluç - 07.02.2015
65. Uluslararası Berlin Film Festivali
65. Uluslararası Berlin Film Festivali'nde yönetmen Faruk Hacıhafızoğlu'nun "Kar Korsanları" filminin galası yapıldı.  Berlin'de, "Haus der Kulturen" binasının salonunda yapılan galaya, yönetmen Hacıhafızoğlu yanı sıra, amatör oyuncular Yakup Özgür Kurtaal, Taha Tegin Özdemir ve Ömer Uluç da katıldı.
Ömer Uluç - 05.01.2015
Robert Indiana Ve Tony Cragg Beyaz Müzayede'de
30. Beyaz Müzayede'de Ömer Uluç'un kendisinin kurmak istediği müze için ayırdığı ancak yaşamının son yıllarında önemli bir koleksiyonere satmaya razı olduğu bir başyapıtı satışa sunulan eserler arasında yer alıyor.
Ömer Uluç - 15.11.2014
Ömer Uluç'un Başyapıtı "Ölüdeniz", 950 Bin Liraya Satıldı
Çağdaş Türk resim sanatının usta ismi Ömer Uluç'un kendi dünyasını özetlediği son başyapıtı "Ölüdeniz", 950 bin liraya satıldı.
Ömer Uluç - 05.11.2014
Fahrelnissa Zeid'in Sonsuz Düşünceler Tablosu Satılacak
Adeta Türk çağdaşının en önemli ustaları, orta kuşak ve genç sanatçılarının seçilmiş eserlerinden oluşturulan müzayedede, Ömer Uluç, Erol Akyavaş, Adnan Çoker, Ferruh Başağa, Neşe Erdok, Burhan Uygur, Yüksel Arslan, Komet, Ergin İnan, Mehmet Güleryüz, Kemal Önsoy, Ramazan Bayrakoğlu, Kutluğ Ataman, Selma Gürbüz, Murat Pulat, Ansen, Elif Uras, Yaşam Şaşmazer gibi ustaların eserleri ön plana çıkıyor.
Ömer Uluç - 15.05.2014
Bali Müzayede'nin 292 Eseri, Yeni Sahiplerini Buldu
Müzayedenin çağdaş ve modern resimleri arasında, Burhan Doğançay'ın "Mystery Woman" adlı tablosu 220 bin, Mübin Orhon'un "Soyut Kompozisyon"larından biri 280 bin, Ömer Uluç'un Paris döneminde yaptığı çalışması 320 bin, Hale Asaf'ın "Şömine Başında" adlı eseri de 200 bin liradan satıldı.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ömer Uluç Haberleri | Ömer Uluç Kimdir - Haberler - Ömer Uluç haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ömer Uluç kimdir, hayatı ve biyografisi. Tatvan'da genç girişimciler kendi imkânlarıyla ortez-protez üretiyorlar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.10.2021 15:22:09. #1.15#

title