Öğrencilerin Yeni İcatları Büyük Beğeni Topladı

Öğrencilerin Yeni İcatları Büyük Beğeni Topladı

Kırıkkaleli öğrenciler 'resim ve teknoloji tasarım sergisi' öğrenciler tarafından yapılan yüzlerce eseri görücüye çıkardı.

Öğrencilerin Yeni İcatları Büyük Beğeni Topladı

Kırıkkale Mustafa Necati İlköğretim Okulu yılsonu etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'resim ve teknoloji tasarım sergisi' öğrenciler tarafından yapılan yüzlerce eseri görücüye çıkardı.

Öğrencilerin bireysel tasarımları, grup etkinlikleri, yıl boyunca hazırlamış oldukları resimler ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.

Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Çınarsoy sergiyi gezerken öğretmen ve öğrencilerden hazırlanan projeler hakkında bilgi aldı. Çınarsoy eserlerin birer icat niteliği taşıdığını ve gelecek için önemli teknolojik buluşlara imza atabilecek nesiler yetiştiğinin göstergesi olduğunu belirterek, teknolojiye verilen önemin eğitimde bir adım daha önde olduğunu söyledi.

Öğrenciler tarafından yapılan eserleri tek tek inceleyerek öğrencilerle sohbet eden Çınarsoy öğrenci velileri ile de konuşarak sorunlarını ve taleplerini dinledi.

İl Milli Eğitim Müdürü H. Ali Okur ise öğrencilerin bu yeteneğinden memnun olduklarını belirterek günümüz koşullarında teknolojinin önemli bir gün olduğunu ve gelecek nesillerin de bu güç odaklı kendilerini geliştirmesinin ülke geleceği için önemli olduğunu söyledi.

Bu arada öğrencilerin sergisinde kapı önünde bulunan paspasın altında alarm, engellilere araba ile çay ikramı gibi buluşlar dikkat çekti.