Hafriyat kamyonlarının kullandığı yolda, öğrencilerin tehlikeli yolculuğu
Haberler » Güncel » Hafriyat kamyonlarının kullandığı yolda, öğrencilerin tehlikeli yolculuğu - Haber

Hafriyat kamyonlarının kullandığı yolda, öğrencilerin tehlikeli yolculuğu

İstanbul Sultangazi'de toplu taşıma araçlarının yetersiz olması nedeniyle öğrenciler, hafriyat kamyonlarının vızır vızır geçtiği yolda yürüyerek okullarına ulaşmaya çalışıyor.

Hafriyat kamyonlarının kullandığı yolda, öğrencilerin tehlikeli yolculuğu

'de yakın mesafede bulunan 4 okulun öğrencileri okula ve evlerine gidebilmek için her gün kilometrelerce yürüyor. Toplu ulaşımın yetersiz, servisin pahalı olduğu belirten öğrenciler hafriyat kamyonlarının da kullandığı yoldaki tehlikeli yolculuğu kameralara yansıdı.

UZUN SÜRE YÜRÜMEK ZORUNDA KALIYORLAR

Sultangazi Merkez Habibler Mahallesi'nde eğitim veren 4 farklı lisenin öğrencileri, okula ve evlerine gitmek için her gün hafriyat kamyonlarının da geçtiği yolda uzun süre yürümek zorunda kalıyor. Toplu taşıma araçlarında da tıka basa yolculuk yapan öğrencilerin zorlu ve tehlikeli yolcuğunu görüntüledi.

TOPLU TAŞIMA SEFERLERİNİN ARTIRILMASINI TALEP EDİYORLAR

Merkez Habibler Mahallesi'nde bulunan Hacı Ayşe Ateş , Fuat Sezgin Anadolu Lisesi, Sultangazi Anadolu Lisesi ve Hasan Celal Güzel Anadolu Lisesi'nde yaklaşık 4 bin öğrenci eğitim görüyor. Öğrencilerin bazıları öğrenci servisinin yanı sıra okula ve eve gidebilmek için toplu taşıma araçlarını tercih ederken, bazıları da her gün kilometrelerce yol yürüyor. Servis ücretlerini pahalı bulan, toplu taşıma araçlarının tıka basa dolu olmasından dolayı okula ve evlerine yürüyerek gitmeyi tercih eden öğrenciler otobüslerin seyrek geçtiğini söylediler. Yürüyüş sırasında bazı öğrencilerde otostop çekerek evlerine gidiyor. Hafriyat kamyonlarının da kullandığı yolda her gün otostop çekerek evlerine giden bazı öğrenciler ise toplu taşıma seferlerinin artırılmasını talep ediyor.

KAVGA EDEN ÖĞRENCİLER KAMERADA

Trafiğin en işlek olduğu Eski Edirne Asfaltı Caddesi'nde zaman zaman öğrenciler arasında tekmeli yumruklu kavgalar yaşanıyor. Akan trafiğin içinde kavga eden öğrenciler kendi canlarını tehlikeye atarken, sürücülere de zor anlar yaşatıyorlar. Kavga eden öğrencileri ise yoldan geçen sürücüler araya girerek ayırıyor.

İşte o görüntüler;

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Hafriyat kamyonlarının kullandığı yolda, öğrencilerin tehlikeli yolculuğu
HABER YORUMLARI
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler