NURETTİN SÖZEN HABERLERİ

Nurettin Sözen haber, Nurettin Sözen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nurettin Sözen

Nurettin Sözen

Doğum Yeri Sivas / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1937

Nurettin Sözen Kimdir ?

Nurettin Sözen, 1937 yılında Sivas‘ın ilçesi Gürün’de doğmuştur. İstanbul Erkek Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Çalıştığı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde kulak-burun-boğaz dalında 1978 yılında profesör oldu. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi dekanlıği rektör yardımcılığı yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Nurettin Sözen - 22.05.2020
21 Mayıs 2020 Haberleri
21 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Nurettin Sözen - 13.12.2019
2020 bütçesi İBB Meclisinde onaylandı
  YATIRIMLAR 5,5 MİLYAR LİRA ARTACAK 2019'da 14 milyar 139 milyon lira olan yatırımları 19 milyar 479 milyon liraya çıkaracakları bilgisini veren İmamoğlu, rutin hizmetler yatırımının 5 milyar 487 milyondan 9 milyar 483 milyona, proje yatırımının 4 milyar 363 milyondan 5 milyar 849 milyona, proje hizmet yatırımının 319 milyondan 467 milyona çıkacağını söyledi.    ÖNCELİK ULAŞIM VE METROYA Yatırımlarda en büyük payı ulaşıma ve metroya ayırdıklarını ifade eden İmamoğlu şöyle konuştu: "2020 yılında 10 milyar liralık yatırım bütçesi planladık. Kredi ödemelerimizi yapmaya devam edeceğiz. Vadesi geçmiş borçların ödemesine devam edeceğiz. İBB'nin finansal kamburunu engelleyip denk bütçe yapacağı günlere hızlıca erişmek istiyoruz. Umarım önümüzdeki yıl 16 milyon İstanbullu adına en doğru kararı verir ve doğru bir bütçeyi yönetiyor oluruz."   "HAYALİ BİR BÜTÇE" Bütçe görüşmelerinde söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu ise, Nurettin Sözen dönemi hariç bütün İBB bütçelerinin genelde yüzde 90 üzerinde gerçekleşmeyle kapandığını söyledi.
Nurettin Sözen - 13.12.2019
2020 BÜTÇESİ İBB MECLİSİNDE ONAYLANDI
YATIRIMLAR 5,5 MİLYAR LİRA ARTACAK 2019'da 14 milyar 139 milyon lira olan yatırımları 19 milyar 479 milyon liraya çıkaracakları bilgisini veren İmamoğlu, rutin hizmetler yatırımının 5 milyar 487 milyondan 9 milyar 483 milyona, proje yatırımının 4 milyar 363 milyondan 5 milyar 849 milyona, proje hizmet yatırımının 319 milyondan 467 milyona çıkacağını söyledi.  ÖNCELİK ULAŞIM VE METROYA Yatırımlarda en büyük payı ulaşıma ve metroya ayırdıklarını ifade eden İmamoğlu şöyle konuştu: "2020 yılında 10 milyar liralık yatırım bütçesi planladık. Kredi ödemelerimizi yapmaya devam edeceğiz. Vadesi geçmiş borçların ödemesine devam edeceğiz. İBB'nin finansal kamburunu engelleyip denk bütçe yapacağı günlere hızlıca erişmek istiyoruz. Umarım önümüzdeki yıl 16 milyon İstanbullu adına en doğru kararı verir ve doğru bir bütçeyi yönetiyor oluruz." "HAYALİ BİR BÜTÇE" Bütçe görüşmelerinde söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu ise, Nurettin Sözen dönemi hariç bütün İBB bütçelerinin genelde yüzde 90 üzerinde gerçekleşmeyle kapandığını söyledi.
Nurettin Sözen - 13.12.2019
Tevfik Göksu: "Bu bütçede projelerin iptali ve çokça borçlanma var"
Bugüne kadar Nurettin Sözen dönemi hariç İBB bütçelerinin çoğunlukla yüzde 90'ın üzerinde bir gerçekleşmeyle oluştuğunu ifade eden Göksu, 2020 yılında bütçenin gerçekleşme oranının düşük olacağını savundu.
Nurettin Sözen - 09.11.2019
İmamoğlu'nun 'temel atmama' töreniyle iptal ettiği projenin benzeri seçim vaadinde çıktı
13- İmamoğlu'na tavsiyemizdir: - Haliç tekrar kokulara boğulmadan- Marmara'da alg patlaması oluşmadan, -Yavrularımızın daha büyük bedel ödememesi için bugünden gerekeni yapın. Yoksa bu millet size hesabını sorar. Bizler de bu işin takipçisi olacağız." 'ARITMA TESİSİ ACİL ÖNCELİK DEĞİL' Nurettin Sözen'in başkanlığı döneminde, İBB İmar Planlama Daire Başkanı olan Yüksek Mühendis Mimar Mehmet Yıldız ise İmamoğlu'na destek verdi.
Nurettin Sözen - 26.10.2019
Kemerburgaz Kent Ormanı Açılış Töreni
Açılış programına eski belediye başkanları Nurettin Sözen ve Ali Müfit Gürtuna ile bazı CHP'li milletvekilleri de katıldı.
Nurettin Sözen - 26.10.2019
Kemerburgaz Kent Ormanı Açılış Töreni
"İstanbul'u, İstanbullunun hak ettiği bir şekliyle yeniden ayağa kaldırmak zorundayız." CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk bürokrat olduğu yıllarda Göztepe'de her hafta sonu bir yeşil alanda arkadaşlarıyla maç yaptığını, ancak şu anda o yeşil alanların kalmadığını, tamamının beton ormanına dönüştüğünü anlattı. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Bizim yeşilliğe ihtiyacımız var. Bizim gülmeye ihtiyacımız var. Bizim yürümeye, koşmaya ihtiyacımız var. Bizim çocuklarımızın rahatlıkla oynayabileceği alanlara ihtiyacımız var. Dolayısıyla bütün bu olanakları bize büyükşehir belediye başkanımız ve diğer belediye başkanlarıyla birlikte sağlamaya çalışacaklar. Meclis grubunda iktidar kanadı belediye meclis üyelerinin de 'Her alanı yeşil alan yapalım.' demesi büyük bir memnuniyet yaratmış. Bunu duymaktan ötürü ben de son derece mutlu oldum, gerçekten keyif aldım. Umarım İstanbul'un her tarafı yemyeşil olur ve biz uçakla geldiğimizde bina değil, her taraftan ağaç görürüz, orman görürüz, park görürüz. Böyle bir imkanımız olursa son derece mutlu olurum. Eğer böyle bir imkanı bize sağlayacaklarsa biz, bunu yapacağız. 'Hayır buraya dokunmayın.' derlerse, biraz zaman alacak. Hiç meraklanmayın. İstanbul'u, İstanbullunun hak ettiği bir şekliyle yeniden ayağa kaldırmak zorundayız." Kılıçdaroğlu, 3 büyük imparatorluğa başkentlik yapan, boğazıyla, minareleriyle, tarihiyle, doğasıyla ve güzel insanlarıyla dünyanın en kadim kentlerinden İstanbul'a Ekrem İmamoğlu'nun yakıştığını belirterek, katılımcılara şöyle seslendi: "Ekrem Başkanın da görevi sizlere hizmet etmek. Tabii hakkını yemeyelim, iki değerli belediye başkanımız (Nurettin Sözen ve Ali Müfit Gürtuna) da burada, onlara da şükran borçluyuz.
Nurettin Sözen - 17.10.2019
Ali Topuz ve Orhan Birgit son yolculuklarına uğurlandı
Cenaze namazına Ali Topuz ve Orhan Birgit'in yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili Levent Gök, eski TBMM Başkanlarından Hikmet Çetin, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, eski Başbakan Yardımcılarından Murat Karayalçın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP milletvekilleri Bülent Tezcan, Erdoğan Toprak, Akif Hamzaçebi, İlhan Kesici, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarından Nurettin Sözen ve Bedrettin Dalan, eski CHP Genel Başkanlarından Altan Öymen ile aralarında Umut Oran, Muharrem İnce'nin de bulunduğu partililer katıldı.
Nurettin Sözen - 17.10.2019
Ali Topuz ve Orhan Birgit son yolculuklarına uğurlanıyor
CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından Kadıköy'deki Süreyya Operası'nda düzenlenen törene, Ali Topuz ve Orhan Birgit'in yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili Levent Gök, eski Başbakan Yardımcılarından Murat Karayalçın, CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Onursal Adıgüzel, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Erdoğan Toprak ve Akif Hamzaçebi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen, eski CHP Genel Başkanlarından Altan Öymen, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ile partililer katıldı.
Nurettin Sözen - 10.07.2019
Eski İBB Sekreteri son yolculuğuna uğurlandı
İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) eski Başkanı Nurettin Sözen'in uzun süre Genel Sekreterliği görevini üstlenen Tuğrul Erkin son yolculuğuna uğurlandı.
Nurettin Sözen - 08.07.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 3
Yenilenen İstanbul seçiminin ardından ilk kez toplanan mecliste 39 farklı teklif sunulacak. Sunulan tekliflerin arasında Emlak Müdürlüğü tarafından yapılan  Büyük İstanbul Otogarı otopark işletmeciliğinin İSPARK A.Ş.'ye devredilmesi de yer alıyor. 38'inci sırada yer alan maddenin bu hafta içinde meclisten geçmesi bekleniyor. Otopark, 20 dakikaya kadar ücretsiz olmasına rağmen ücret tahsil edilmesiyle sık sık gündeme geliyordu.  Görüntü Dökümü: ----------- -Otogarın havadan görüntüleri ============================ 5-  İMAMOĞLU'NA TEBRİK ZİYARETLER İstanbul DHA  KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer, Eşkişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve eski İBB başkanı Nurettin Sözen, Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretlerinde bulundu.
Nurettin Sözen - 08.07.2019
İmamoğlu'na tebrik ziyaretler
İstanbul DHA KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer, Eşkişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve eski İBB başkanı Nurettin Sözen, Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretlerinde bulundu.
Nurettin Sözen - 08.07.2019
İSTANBUL-  İMAMOĞLU'NA TEBRİK ZİYARETLER
İstanbul DHA KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer, Eşkişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve eski İBB başkanı Nurettin Sözen, Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretlerinde bulundu.
Nurettin Sözen - 08.07.2019
İmamoğlu'na tebrik ziyaretleri
KKTC'nin İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarından Nurettin Sözen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretinde bulundu.
Nurettin Sözen - 18.06.2019
Bakan Kasapoğlu gençlerle bir araya geldi
1980'li yılların başından bu yana İstanbul'u bildiğini anlatan Kasapoğlu, şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanımız İstanbul'a belediye başkanı olduğunda, belki pek çoğunuz hayatta değildi. Çoğunluğunuz 1994'ten sonra doğdunuz. O yüzden maalesef gençlerimizin bir kısmına bizim kendimizi anlatamamamızın, belki aynı noktada bazı duyguları paylaşamıyor olmamızın sebeplerinden biri bu. Çünkü 1994 yılı öncesi İstanbul'u, 2002 öncesi Türkiye'yi gençlerimiz yeteri kadar bilmiyorlar. O anlamda da haklılar. Ben gençlerimizi bu noktada suçlamıyorum, ama bunu anlatmak, aktarmak bizlerin vazifesi. İstanbul'da en çok sahip çıkmamız gerekenlerin, genç arkadaşlarımız olduğuna inanıyorum. Çünkü İstanbul'u yarın biz gençlerimize emanet edeceğiz ve bu emaneti, onların nasıl devraldığı ve yarınlara nasıl taşıyacağı çok önemli." "İstanbul'da pek çok eserde Binali Yıldırım'ın imzası var" İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hafta sonu yapılacak seçimi hatırlatan Bakan Kasapoğlu, şunları kaydetti: "İstanbul'da insanların en merkezi yerlerde, bırakın içme suyunu, kullanmak için su tankerlerini günlerce bekleyip bir bidon su doldurmanın ne kadar meşakkatli ve özel olduğunu çok iyi biliyorum. İstanbul'da havanın kirliliğinden gazetelerin kuponla maske dağıttıklarını çok iyi biliyorum. İstanbul'da metro ağını hepimiz kullanıyoruz. 1994 yılındaki 25 kilometrelik metro hattı şu an 370 kilometre. İstanbul'un hava kirliliği durumunu, İstanbul'un ulaşım durumunu, İstanbul'un çöp dağlarını çok iyi hatırlıyorum. 1993 yılının yaz aylarıydı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen'di.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nurettin Sözen Haberleri | Nurettin Sözen Kimdir - Haberler - Nurettin Sözen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nurettin Sözen kimdir, hayatı ve biyografisi. 1 Kasım Pazartesi İstanbul elektrik kesintisi! İstanbul'da elektrik kesintisi yaşana
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 20:00:50. #1.14#

title