Nizar Kabbani Haberleri

Nizar Kabbani haber, Nizar Kabbani son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nizar Kabbani - 02.08.2020
Lübnanlılar, "Beyrut" şarkısından devrim mısrasının çıkarılmasına tepki gösterdi
Suriyeli ünlü şair Nizar Kabbani'nin yazdığı şiir Macide er-Rumi tarafından ilk defa, Lübnan'da iç savaşın (1957-1990) yaşandığı 1988 tarihinde seslendirilmişti.
Nizar Kabbani - 18.05.2019
Mescid-i Aksa'da Şiir Akşamı
Sanat, şiir ve edebiyatın hakikat ve mazlumların yanında olmasından başka bir şeyin düşünülemeyeceğine dikkati çeken Gültekin, "Kudüs düşünülmeden insanlığa girilemez. Hiçbir sanatçımızın bu duyarlılığın gerisinde durmamaması gerektiğine inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu. Şiir dinletisinde Nizar Kabbani, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil, Cahit Zarifoğlu, Şabir Banbunhay ve Halis Mutlu'nun şiirleri okundu.
Nizar Kabbani - 01.04.2018
Tuluyhan Uğurlu, Tarihi Hamamda Konser Verdi
"Türkiye'nin 2023 vizyonunu gerçekten çok önemsiyorum" Uğurlu, eserlerinde Ortadoğu'yu da ele aldığını dile getirerek, şunları kaydetti: "Ortadoğu ile alakalı daha önce yaptığım bazı çalışmalar internet ortamında dönüyor. Filistin halkının acılarıyla, Nizar Kabbani'nin şiirinin üzerine yazmış olduğum eser, bayağı tıklandı dijital ortamlarda.
Nizar Kabbani - 21.03.2018
İzmirli Öğrencilerden Şiir Programı
Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde 22 Mayıs Perşembe günü saat 20.30'da başlayacak etkinlikte, Necip Fazıl Kısakürek, Aşık Veysel Şatıroğlu, İsmet Özel, Can Yücel, Ümit Yaşar Oğuzcan, Cahit Zarifoğlu, Sezai Karakoç, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Nurullah Genç, Nizar Kabbani, Erdem Beyazıt, Abdurrahim Karakoç, Arif Nihat Asya gibi şairlerden şiirler seslendirilecek.
Nizar Kabbani - 23.06.2017
Nesiller, Orta Doğu'daki Dramı Edebi Eserlerden Öğrenecek"
Fransız edebiyatçılar ile şiirde Mütenebbi ve Nizar Kabbani'den etkilendiğini aktaran Ahmedi, büyük şairlerden etkilenmenin kendisi açısından sorun olmadığını ancak her şairin kendi yolunu ve üslubunu bulması gerektiğinin altını çizdi.
Nizar Kabbani - 22.06.2017
Sanat Alanındaki Çalışmalar İslam Dünyasıyla Bağı Güçlendirir"
"Dante, şiirin çevrilemeyeceğini iddia eder" Arap dünyasını etkileyen önemli yazarlardan Mustafa Lütfi el- Menfaluti'nin kendisini de derinden etkilediğini aktaran Hudayri, şiir konusunda dünyanın farklı bölgelerinden örnekler okusa da Endülüs dönemi şiirlerinden etkilendiğini, şiir dünyasının şekillenmesinde ise Suriyeli şair Nizar Kabbani'nin büyük rol oynadığı bilgisini verdi.
Nizar Kabbani - 21.01.2017
Kudüs Kokulu Şiirler" Dinleyicilerle Buluştu
Programda Ferman Karaçam, Nizar Kabbani, Sezai Karakoç, Mehmet Akif İnan ve Cahit Zarifoğlu'ya ait Kudüs konulu şiirler seslendirildi.
Nizar Kabbani - 14.10.2016
Halep'te Edindiğimiz Kültürü İstanbul'a Taşıdık"
Savaşları başlatanların unutulup gideceğini ancak Yunus Emre'nin halkın hafızasında daima kalacağını aktaran sanatçı, "Yunus Emre, Mehmet Akif Ersoy, Nizar Kabbani ve Mahmud Derviş unutulmayacak.
Nizar Kabbani - 16.05.2016
Genç Şiir Atölyesi" Söyleşisi
Ergülen'in "şairin şiirin aynası" konuşmasına katkıda bulunan Koşal, "Nizar Kabbani'nin 'Biçimleri koparıyorum biçimlerinden, nesneleri ırgalıyorum' yerlerinden diyor.
Nizar Kabbani - 28.08.2013
"Arap Baharı"Nın Belgeseli Çekildi
Tunus’ta yeni sinemanın öncülerinden yönetmen İman Bin Hüseyin, Mısır ve Tunus’taki karşı devrimcilere "Ve devrim devam ediyor" adlı bir kısa filmle cevap verdi Yönetmen Bin Hüseyin, ünlü Arap Şairi Nizar Kabbani'nin "Devrimler hüzünlerin rahminden doğar" dizesinden ilham aldı Bin Hüseyin: "George Clooney kadar yakışıklı, Denzel Washington kadar romantik ve Başbakan Erdoğan kadar yiğit bir eş hayal ettim hep"
Nizar Kabbani - 15.05.2012
İngiliz Dili ve Edebiyat Bölümü'nden "Esrar-I Aşk" Şiir Dinletisi
Nazım Hikmet'in Sevmelerim Ağırdır, Sezai Karakoç'un Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine şiirlerinin yanı sıra, Cemal Safi, Ümit Yaşar Oğuzcan, Murathan Mungan ve Suriyeli Şair Nizar Kabbani'nin aşk temalı şiirleri öğrenciler tarafından seslendirildi.
Nizar Kabbani - 03.03.2012
Yarışan Öğrenciler Kazanan Arapça Oldu
Yarışmalar, dil öğrenimini edebi yönüyle kuvvetlendiren şiir ve hitabet ezberlerinin içeriyor. Bu yıl klasik ve çağdaş Arap edebiyatının seçkin örneklerinden belirlenen yarışma parçaları arasında Hz. Ali'nin torunu Zeynel Abidin'in "Leyse'l-garibu, garibu'ş-Şami ve'l-Yemeni" başta olmak üzere Ebü Temmam, el-Mütenebbi, İbrahim Ali Ahmed Budeyvi ve Suriyeli asıllı Nizar Kabbani'ye ait şiirleri okundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nizar Kabbani Haberleri | Nizar Kabbani Kimdir - Haberler - Nizar Kabbani haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nizar Kabbani kimdir, hayatı ve biyografisi. Nizar Kabbani kimdir? Nereli, eserleri nedir? Nizar Kabbani'nin hayatı ve biyografisi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.6.2021 05:03:06. #1.16#

title