Niobe Haberleri

Niobe haber, Niobe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Niobe - 10.12.2019
AKADEMIK DER tarihin izini sürdü
AKADEMİK DER Başkanı Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı gezinin kentteki tarihi dokunun daha iyi anlaşılmasında etkili olduğunu, ayrıcaManisa Tarzanı'nınkazandırdıklarıyla, çevrecilikteki örnekçalışmalarınıbizzat görme fırsatı bulduklarını belirterek şunları söyledi: "Geziye Ulu Camiden başladık. Buradan Manisa'yıpanoromik olarak zevkle izledik. Caybasi'ndaAğlayan Kaya Niobe'yi, Revak Sultan Gülgün Hatun, Dere Hamamını ; Konyadan sonra ikinci Mevlana Dergâhini, Sultan ve Muradiye Camilerini, Rum MehmetpasaBedesteni, Yeni Han, Hatuniye Camii ve Kurşunlu Han'ı gördük.
Niobe - 04.08.2019
MÇGD'nin 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı
Niobe Doğa Kafe'de yapılan genel kurulda yönetim kurulu üyeliklerine Turgay Duyar, Soner Övümlü, Hasan Yiğen, Erkan Şimşek, Kamil Tekmen, Tufan Taner Savcı ve Burak Dalaslan seçildi.
Niobe - 24.07.2018
Genel Müdür Coşkun Dere Temizlik Çalışmalarını İnceledi
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Atatürk Kent Parkı'nda ve Kırmızı Köprü'de tamamlanan dere temizlik çalışmalarını inceledi. Genel Müdür Coşkun'a, Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay ile Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ulvi Kaynak eşlik etti. Coşkun, ilk olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşın hizmetine kazandırılan Atatürk Kent Parkı'nı ziyaret etti. Parkın içinden geçen dere üzerindeki seddeleri ve taşkın koruma yapılarını inceleyen Coşkun, suyun daha temiz akması ve kokuya neden olmaması için alınacak önlemleri değerlendirdi. Coşkun ve beraberindekiler daha sonra Mutlu Mahallesi ile Manisa Ulucami ve Niobe çevresindeki tescilli anıtsal yapıların koruma alanı içerisinde kalan Çaybaşı deresine geçerek tamamlanan temizlik çalışmalarıyla ilgili incelemelerde bulundular.
Niobe - 02.02.2018
Kadınlar Manisa'yı Gezdi
Başkan Ergün'e Teşekkür "Haydi Kadınlar Manisa'ya" etkinliğine Demirci, Turgutlu, Akhisar, Salihli, Saruhanlı ve Gördes ilçelerinden yaklaşık 200 kadın katılım gösterdi. Gezi, sabah 09.30'da Ulupark Kadınlar Kahvesi'nde start verilip, 17.15'te Atatürk Kent Park tanıtımı ile sona erdi. Bu süre aralığında Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu, Sultan Camii, Atatürk Gençlik Merkezi, Mevlevihane Müzesi, Tarihi Tıp Müzesi, Niobe Ağlayan Kaya ve Muradiye Camii gibi şehrin önemli eserleri ziyaret edildi, gönüllü rehber tarafından katılımcılara bilgiler verildi.
Niobe - 19.01.2018
Manisa'da Gösteri ve Yürüyüş Alanlarına Düzenleme
Açık hava toplantı alanı Kazım Karabekir Mahallesi, 441 Sokak ile 447 Sokak ve 308 sokak arasında kalan boş alanın ve Dere Mahallesi Niobe Ağlayan Kaya yanında bulunan Şehir Antik Tiyatro, dağılma yönleri toplantıların yapıldığı boş alana açılan cadde ve sokaklar.
Niobe - 31.05.2017
Doğa Aşığı Manisa Tarzanı Mezarı Başında Anıldı
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından bul yıl 12.'si düzenlenen Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi'nin mezarı başında anılmasıyla başladı. Anma törenine Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Yunusemre Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu, Niobe Dağ Doğa Fotoğraf Derneği temsilcileri, TEMA Vakfı temsilcileri katıldı.
Niobe - 23.02.2017
Turgutlulu Kadınların Manisa Günlüğü
Haydi Kadınlar Manisa'ya projesi kapsamında Turgutlulu kadınlara yönelik olarak gezi programı düzenlendi. Programa katılan kadınlar, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu, Niobe, Sultan Camii, belirlenen diğer camiiler ve türbeler ile sosyal, kültürel alanları ziyaret etti.
Niobe - 29.08.2016
Dev Fuar 85'inci Kez Kapılarını Açtı
Manisa 2 bin metrekarelik alanda tanıtılıyor Köklü geçmişi, gelişen sanayisi, tarımı, tarihi ve turistik güzellikleriyle Ege Bölgesi'nin ve ülkemizin parlayan yıldızı olan Manisa'yı bir asıra yaklaşan böylesi önemli bir organizasyonda tanıtacak olmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Başkan Ergün, "Yaklaşık 2 bin metrekarelik alanda kurulu standımızda geçmişten günümüze Manisa'mızı göreceksiniz. Manisa'mızın UNESCO tarafından İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası listesine aldığı 5 asırlık Mesir Macunu'nu, Manisa Tarzanı'nı, Ağlayan Kaya Niobeyi, Aigai antik kentini, mitolojik dönem Manisa'mızı, Anemon Lalesini, Yılkı Atlarını, Tarihi camilerimizi, medreselerimizi, şehrimize kazandırdığımız Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı'nı, Atatürk Kent Parkı'nı, Demirci ve Gördes'imizin el dokuması halılarını, Lidyalılara başkentlik yapmış Salihli ilçemiz bünyesindeki Sart'ı, Selendi'mizin Cirit'ini, Soma'mızın kömürünü, 3 bin yıllık Türkiye'nin UNESCO tarafından tescilli tek jeoparkına sahip Kula ilçemizi, tarihi Kula Evlerini, inanç turizmi bakımından Hıristiyan dünyasının en önemli kiliselerini bünyesinde bulunduran Alaşehir'imizi yakından tanıyacaksınız" şeklinde konuştu.
Niobe - 13.06.2016
Aktiffelsefe'den Manisa Tarihine Yolculuk
Gezilen yerler ile ilgili tarihi bilgilerin verilmesinin yanında Yedi Kızlar, Niobe ve Aynı Ali ile ilgili mitolojileri ve sembolleri de aktarıldı.
Niobe - 14.04.2016
Akhisarlı Kadınlar Manisa'yı Gezdi
Manisa Büyükşehir Belediyesi kadın dostu belediyecilik hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen 'Haydi Kadınlar Manisa'ya' projesi kapsamında kadınlar Manisa'nın tarihi ve kültürel yerlerini gezerek öğreniyor. Akhisar ilçesinde ikamet eden kadınlar, Akhisar Emekli Öğretmenler Derneği ve Manisa Ahlatlılar Derneği üyeleri yapılan geziler kapsamında Atatürk Gençlik Merkezi, Çanakkale Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu, Ağlayan Kaya Niobe, Sultan Camii, Muradiye Camii, Mesir Camii, Mevlevihane, Hafsa Sultan Şifahanesi Tıp Tarihi Müzesi, Ulucami İshak Bey Türbesi gibi birçok tarihi yeri Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi'nden rehberler eşliğinde gezdiler.
Niobe - 14.01.2016
Akhisarlı Kadınlar Manisa'yı Öğreniyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi kadın dostu belediyecilik hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen 'Haydi Kadınlar Manisa'ya' projesi kapsamında kadınlar Manisa'nın tarihi ve kültürel yerlerini gezerek öğreniyor. Akhisarlı kadınlar, yapılan geziler kapsamında Çanakkale Anıtı, Ağlayan Kaya Niobe, Sultan Camii, Muradiye Camii gibi birçok tarihi yeri rehberler eşliğinde gezdiler.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Niobe Haberleri | Niobe Haber - Haberler - Niobe haberleri, son dakika niobe haber ve gelişmeleri burada. Eskişehir'de Kybele adlı oyun tarihi Yazılıkaya Midas Anıtı önünde yeniden sahnelendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.9.2021 14:38:08. #1.15#

title