NG Kütahya Seramik'e Bir Ödül de Red Dot'tan - Haberler
Haberi Paylaş

NG Kütahya Seramik'e Bir Ödül de Red Dot'tan

Bültenler - Haberler | Güncel
NG Kütahya Seramik'e Bir Ödül de Red Dot'tan

NG Kütahya Seramik'in koleksiyonu Nexus, tasarım ödüllerini toplamaya devam ediyor

Birbiri ardına kazandığı ödüllerle ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil etmeyi sürdüren NG Kütahya Seramik, 'seramiğin geleceği' olarak tanımlanan Nexus serisi ile dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden Red Dot Tasarım Ödülleri'nde ödüle layık görüldü.

NG Kütahya Seramik, ürettiği koleksiyonlarla birbiri ardına ödül kazanmaya devam ediyor. Son olarak, NG Kütahya Seramik tarafından 'doğanın geometrik mükemmelliği' felsefesi ile üretilen Nexus serisi, 'mükemmelliği arayış' sloganlı, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden Red Dot Tasarım Ödülleri'nde ürün tasarımı dalında ödüle layık görüldü. Bu yıl 54 ülkeden bin 865 üretici, tasarımcı ve mimarın, 4 bin 662 ürün ve proje ile katıldığı yarışmada, tüm zamanların en geniş jüri heyeti olarak 37 profesyonel görev aldı.

Nexus serisi daha önce de Chicago Mimarlık ve Tasarım Müzesi tarafından düzenlenen GOOD DESIGN'dan iki farklı kategoride 3 ödül birden almıştı.

NG Kütahya Seramik, 2011 yılında Versatile koleksiyonu ile "IF Product Design 2011" ödülünü kazanırken, yine aynı yıl, 56 yıl boyunca dünyada hiçbir seramik firmasının layık görülmediği "Red Dot Design Award Best Of The Best" ödülüne de sahip olarak, bu ödülü kazanan ilk ve tek Türk firması olmuştu. Yiğit Özer imzasını taşıyan Versatile koleksiyonu son olarak EDIDA 2011 Türkiye (Elle Decoration International Design Awards) ödülünü kazanmıştı.

Red Dot 2013 ödül töreni 1 Temmuz'da Almanya'da gerçekleştirilecek.

Doğanın geometrik mükemmelliğinin yansıması

NG Kütahya Seramik, "seramiğin geleceği" olarak tanımlanan yeni serisi Nexus ile seramik karoda benzersiz bir tasarım sunuyor. Ödüllü tasarımcı Yiğit Özer tarafından NG Kütahya Seramik için tasarlanan Nexus, doğanın geometrik mükemmelliğinin dışa vurumu olarak ortaya çıkıyor. Penta ve Hexa olmak üzere iki ayrı formdan oluşan Nexus, iç içe geçmiş petek dokusu algısı oluşturarak ayrıcalıklı mekanlara imza atıyor. Karolar yan yana geldiklerinde dış forma 90 derece dikey, devamlılığı olan, altıgen dokular yaratıyor.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500