Nezir Akyeşilmen Haberleri

Nezir Akyeşilmen haber, Nezir Akyeşilmen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nezir Akyeşilmen - 25.11.2016
4. Uluslararası Din ve İnsan Hakları Çalıştayı
4. Uluslararası Din ve İnsan Hakları Çalıştayı Koordinatörü Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen, küresel fakirliğin görülmeyen bir dünya sorunu olduğunu ve dünyada şu anda 1,3 milyar insanın aşırı fakirlik sınırında bulunduğunu belirtti.
Nezir Akyeşilmen - 15.01.2016
Konya Başsavcılığı'ndan İmzacı Akademisyene Soruşturma
Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'İlgili kurumlar gereğini yapacaktır' dedikten bir gün sonra, 'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi' bildirisine imza veren Selçuk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen hakkında soruşturma başlattı.
Nezir Akyeşilmen - 15.01.2016
Akademisyenlerin Bildirisiyle İlgili Soruşturma
"Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin yayımladığı bildiriye imza atan ve daha sonra desteğini geri çeken Selçuk Üniversitesi(SÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen hakkında soruşturma açıldı.
Nezir Akyeşilmen - 13.01.2016
Akademisyenlerin Bildirisine Tepkiler
Doç. Dr. Aksoy, Eğitim-Bir-Sen Konya Şubesi'nde düzenlediği basın toplantısında, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde artarak devam eden terör olaylarından rahatsızlık duyduklarını söyledi.Akademisyenler olarak terörle birlikte anılmaya karşı çıktıklarını belirten Aksoy, şunları kaydetti: "Akademisyenlerin ismini kullanarak uluslararası kamuoyunu ülke içerisindeki operasyonlara müdahale etmeye çağıracak kadar mesnetsiz açıklamalar yapmaya yönelen akademik camiayı kınıyoruz. Bunların bütün akademisyenleri töhmet altında bırakmasını kabul etmiyoruz. Akademisyenlerin terörle anılmasına karşı çıktığımızı göstermek için Türkiye genelindeki akademisyenler olarak 'Akademisyenler Teröre Karşı' adıyla yayımladığımız bildiriye imza kampanyası başlattık. Bildiriye destek artarak devam ediyor. Şu an itibarıyla 24 saat dahi olmadan ülkenin dört bir yanından bin 500 civarında akademisyen bildiriye imza attı. Bildiriye imza atan akademisyenler olarak üzerimize düşen her türlü çalışmayı üstlenmeye hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz. İsteyenler, terorekarsiyiz.blogspot.com sitesinden bildiriyi okuyup kampanyaya imza atabilir. Bu ülkenin akademisyenleri olarak masum halkın yaşam, eğitim, sağlık, ifade hürriyeti gibi temel haklarına kasteden, mallarına el koyan, halkı yoksullaştıran, demokratikleşmeyi, barışı ve kalkınmayı engelleyen terörün, ülke huzuru adına bir an önce bitirilmesini ümit ediyoruz." -Doç. Dr. Akyeşilmen'in bildiriden imzasını çekmesi Aksoy, SÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen'in "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin bildirisine desteğini geri çektiğini hatırlattı.
Nezir Akyeşilmen - 13.01.2016
Akademisyenlerin Bildirisi"Nden İmzasını Çekti
Selçuk Üniversitesi (SÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin bildirisine verdiği desteği, barışa hizmet etmediği için geri çekti.
Nezir Akyeşilmen - 21.11.2015
3. Uluslararası Din ve İnsan Hakları Çalıştayı"
Selçuk Üniversitesi Barış Çalışmaları Merkezi Müdürü ve 3. Uluslararası Din ve İnsan Hakları Çalıştayı Koordinatörü Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen, "Ayrımcılık ortadan kalktığında hem küresel barış hem ulusal barış hem de insan haklarının sağlanması ve korunması daha kolay olacaktır" dedi.
Nezir Akyeşilmen - 20.11.2015
3. Uluslararası Din ve İnsan Hakları Çalıştayı" Başladı
Selçuk Üniversitesi'ne bağlı İnsan Hakları ve Barış Çalışmaları merkezleri ile İsveç merkezli insan hakları ve insancıl hukuk kurumu Raoul Wallenberg Enstitüsü (RWI) iş birliğiyle düzenlenen "3. Uluslararası Din ve İnsan Hakları Çalıştayı" İstanbul'da başladı.  Kurtköy'deki Crowne Plaza'da düzenlenen ve teması "ayrımcılık" olarak belirlenen çalıştayın ilk gününde, insan hakları ve din perspektifinden ayrımcılık ve eşitlik, ırksal ve etnik, din temelli, engellilere yönelik ayrımcılıklar ile toplumsal cinsiyet ayrımcılığı gibi konular ele alındı.  Raoul Wallenberg Enstitüsü Türkiye Temsilcisi Ville S. Forsman, Medrese Alimleri Vakfı Başkanı Muhammed Tayyip Elçi, Mardin Kırklar Kilisesi Başpapazı Gabriyel Akyüz ve Selçuk Üniversitesi Barış Çalışmaları Merkezi Müdürü ve Çalıştay Koordinatörü Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen birer konuşma yaptı.
Nezir Akyeşilmen - 12.10.2014
Işid Bahanesiyle Düzenlenen İzinsiz Gösteriler
Selçuk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen ise Kobani olaylarının çözüm sürecini sekteye uğratmamasının Türkiye açısından herkesin dikkat etmesi gereken bir konu olduğuna işaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nezir Akyeşilmen Haberleri | Nezir Akyeşilmen Kimdir - Haberler - Nezir Akyeşilmen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nezir Akyeşilmen kimdir, hayatı ve biyografisi. 4. Uluslararası Din ve İnsan Hakları Çalıştayı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.10.2021 21:19:58. #1.14#

title