New England Journal Haberleri

New England Journal haber, New England Journal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

New England Journal - 24.04.2021
ABD'de CDC'den hamilelere 'aşı yaptırın' tavsiyesi
Birkaç gün önce The New England Journal of Medicine'de yayınlanan ve CDC tarafından yapılan çalışmada 35 bin 691 kadından alınan verilerde hamile kadınların aşı yaptırmasında bir tehlike bulunmadığı ortaya çıktı.
New England Journal - 25.02.2021
New England Journal - 11.02.2021
Obezite tedavisinde "oyunun kurallarını değiştiren" ilaç bulundu
New England Journal for Medicine'de yayınlanan araştırmaya göre, daha önce sadece kilo verme ameliyatı ile gerçekleşebilecek düzeydeki kilo kaybı, ilk kez ilaçla elde edildi.
New England Journal - 07.01.2021
Türk doktorlar, tanısını koydukları çocuk hastalığının tedavisini de buldu
Makalelerinin bilim ve tıp dünyasından önemli dergilerde farklı zamanlarda yayımlandığını belirten Özen, şunları söyledi: "İlk hastalığı keşfettiğimiz makalemiz en prestijli tıp dergisi olarak bilinen New England Journal of Medicine'da orijinal makale olarak yayımlanmıştı ve uluslararası basın da dahil olmak üzere çok fazla yankı bulan bir çalışma olmuştu.
New England Journal - 13.10.2020
Son dakika haberleri! "Remdesivir" alan Kovid-19 hastalarının "plasebo" alanlara kıyasla daha hızlı iyileştiği teyit...
Araştırmanın sonuçları, "The New England Journal Of Medicine" dergisinde yayımlandı.
New England Journal - 24.09.2020
Son dakika haberleri! ABD'de günde 1.5 paket meyan kökü şekeri yiyen işçi hayatını kaybetti
New England Journal of Medicine dergisine açıklama yapan doktorlar, meyan kökü şekerindeki "glisirizik asitin" işçinin ölümüne neden olduğunu dile getirdi.
New England Journal - 24.09.2020
Meyan kökü şekeri yeme alışkanlığı canından etti
Uzmanlar, New England Journal of Medicine dergisine yaptıkları açıklamada, meyan kökü şekerindeki glisirizik asitin işçinin ölümüne yol açtığını belirtti.
New England Journal - 13.09.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Bilim insanları, Kovid-19'un enfekte ettiği, laboratuvarda büyütülen solunum yolu hücrelerinin görüntülerini tıp dergisinde yayımladı. Kuzey Carolina Üniversitesi Çocuk Araştırma Enstitüsünden Camille Ehre liderliğindeki uzmanların elde ettiği görüntülere, "New England Journal of Medicine" dergisinde yer verildi.
New England Journal - 02.09.2020
Son dakika haberi | Geniş çaplı antikor araştırması, Kovid-19 aşısı için ümidi artırdı
Araştırmanın bulgularının yayımlandığı "New England Journal of Medicine" dergisine açıklama yapan Harvard Üniversitesi ve ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri uzmanları, çalışmanın "doğal enfeksiyonda olduğu gibi aşının uzun süreli antikor üretilmesini teşvik etmesi halinde bunun, öngörülemez ve çok bulaşıcı yeni tip koronavirüse karşı kazanılacak bağışıklığın çabuk sona ermeyeceği ümidini doğurduğu" değerlendirmesini yaptı.
New England Journal - 15.07.2020
New York borsası yükselişle kapandı
New England Journal of Medicine Dergisi'nde yayımlanan bir araştırmada, ABD'li ilaç şirketi Moderna ve Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü iş birliğinde geliştiren ve 45 gönüllü üzerinde denenmeye başlanan ilk potansiyel Kovid-19 aşısının, virüse karşı bağışıklık sağlamada ümit verdiği belirtilmişti.
New England Journal - 30.06.2020
ABD'de 285 çocukta Kovid-19'a bağlı "iltihaplanma sendromuna" rastlandı
Sonuçları "New England Journal of Medicine" dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, virüs taşıyan veya hastalığı geçirmiş çocuklarda, vücudun farklı sistemlerine bağlı kalp, akciğer, böbrek gibi iç organlar ile deri ve sinir sisteminde iltihaplanma tespit edildi.
New England Journal - 18.06.2020
Kovid-19'un seyrini kan grubu ile ilişkilendiren yeni bir araştırma açıklandı
Sonuçları, "New England Journal of Medicine" dergisinde yayımlanan araştırma çerçevesinde İtalya, İspanya, Danimarka ve diğer ülkelerden bilim insanları, yaklaşık 2 bini ağır olmak üzere binlerce Kovid-19 hastası ve sağlıklı kişi üzerinde genetik inceleme yürüttü.
New England Journal - 21.05.2020
İletişim Başkanı Altun, Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesini Washington Times'a anlattı Açıklaması
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'nin sağlık alanındaki reformlar ve yatırımları sonucunda, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele ederken daha çok insanın sağlık hizmetinden yararlanabilmesinin önünü açtıklarını bildirdi.
New England Journal - 20.05.2020
İletişim Başkanı Altun: "Türkiye'nin stratejisi Covid-19 salgınının seyrini değiştirdi"
Sağlık sisteminde reformlara imza attıklarını vurgulayan Altun, "Biz 2003 yılından itibaren sağlık alanında reformlara imza atarak, bölgemizde ücretsiz sağlık hizmeti sunan az sayıda devletten biri haline geldik. New England Journal of Medicine dergisinde de ifade edildiği üzere, Türkiye "Sağlık alanında büyük eşitsizlikleri ortadan kaldırarak tüm vatandaşlarını finansal risklerden koruyacak iddialı bir sağlık reformu gerçekleştirdi.
New England Journal - 23.01.2020
Vezüv felaketi kurbanının beyninin cama dönüştüğü keşfedildi
Federico II Napoli Üniversitesinde görevli adli antropolog doktor Pier Paola Petrone liderliğindeki bir ekip tarafından yürütülen çalışmanın sonuçları "New England Journal of Medicine" dergisinde yayımlandı.
New England Journal - 19.12.2019
ABD'de erişkin nüfusun yarısı 2030'a kadar obez olabilir
Araştırmanın sonuçları "New England Journal of Medicine" dergisinde yayımlandı.
New England Journal - 22.08.2019
Düşük düzeyde hava kirliliği bile ölüm riskini artırabilir
"New England Journal of Medicine" dergisinde yayımlanan 30 yıllık verilere dayanan araştırmada, hava kirleticilerden partikül maddelerin (PM10, PM2.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: New England Journal Haberleri | New England Journal Haber - Haberler - New England Journal haberleri, son dakika new england journal haber ve gelişmeleri burada. ABD'de CDC'den hamilelere 'aşı yaptırın' tavsiyesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 03:16:46. #1.14#

title