Nesimi Yetik Haberleri

Nesimi Yetik haber, Nesimi Yetik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nesimi Yetik - 18.11.2020
Köprüde Buluşmalar 2021 "Film Geliştirme Atölyesi" başvuruları başladı
Köprüde Buluşmalar Köprüde Buluşmalar atölyelerine katılan filmler arasından "Hayaletler" (Azra Deniz Okyay), "Af" (Cem Özay), "Av" (Emre Akay), "Bir Nefes Daha" (Nisan Dağ), "Kumbara" (Ferit Karol), "Miss Holokost Survivor" (Eytan İpeker), "Dirlik Düzenlik" (Nesimi Yetik) ve "Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island" (Serdar Kökçeoğlu) 2020'de ilk gösterimlerini seçkin festivallerde yaptı.
Nesimi Yetik - 06.10.2020
Son dakika haber! "Türkiye'nin Oscar"ı Kovid-19'un gölgesinde devam ediyor
Festivalde ilk olarak Atalay Taşdiken imzalı "Kar Kırmızı" filmi gösterildi. Başrollerini Mehmet Usta ile Özge Gürel'in paylaştığı ve izleyicilerin ayakta alkışladığı filmde genç bir adam olan Yusuf'un işlemediği bir suçtan hapse girdikten dokuz yıl sonra evine döndüğünde karısı ve çocuğunu araması anlatılıyor. Yarışma kategorisinde gösterilen, Reis Çelik'in yönettiği, geleneksel müziğin ustası olma hayalini kuran küçük bir çocuğun hikayesini konu edinen filminde başrollerini Şilan Düzdaban, Mehmet Usta ve Dilan Aksüt'ün paylaştığı "Ölü Ekmeği" filmi de izleyicilerden tam not aldı. Nesimi Yetik'in yönettiği "Dirlik Düzen" ile Barış Gördağ'ın yönetmenliğini yaptığı "Koku" filmlerinde izleyicilerle buluşan diğer filmler oldu.
Nesimi Yetik - 07.09.2020
Altın Portakal Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmleri belli oldu
Yarışmada Fikret Reyhan'ın "Çatlak", Tankut Kılınç'ın "Dersaadet Apartmanı", Nesimi Yetik'in "Dirlik Düzenlik", Derviş Zaim'in "Flaşbellek", Orçun Benli'nin "Gelincik", Erdem Tepegöz'ün "Gölgeler İçinde", Azra Deniz Okyay'ın "Hayaletler", Tunç Şahin'in "İnsanlar İkiye Ayrılır", Atalay Taşdiken'in "Kar Kırmızı", Barış Gördağ ve Yasin Çetin'in "Koku", Ferit Karol'un "Kumbara" ve Reis Çelik'in "Ölü Ekmeği" adlı filmleri Altın Portakal ödülleri için yarışacak.
Nesimi Yetik - 13.04.2019
Köprüde Buluşmalar" Ödülleri Sahiplerini Buldu
"Kraliçe Lear" filminin yönetmeni Pelin Esmer ile yapımcısı Dilde Mahalli, "Miss Holokost Survivor" filminin yönetmeni Eytan İpeker ile yapımcısı Yoel Meranda, "Dirlik Düzenlik" filminin yönetmeni Nesimi Yetik ile yapımcısı Betül Esener ödüllerini aldı.
Nesimi Yetik - 26.09.2018
25. Uluslararası Adana Film Festivali
Gala Gecesi'nde ayrıca 25. yıla özel, festivale katkıda bulunan yönetmenler Hakkı Kurtuluş, Nesimi Yetik, Tolga Esmer, Nida Karabol ile Yılmaz Güney adına eşi Fatoş Güney'e Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından ödülleri takdim edildi.
Nesimi Yetik - 09.09.2018
25. Uluslararası Adana Film Festivali'ne Doğru
Festivalde, şu filmlerin gösterimi yapılacak: "1969'dan Metin Erksan'ın Kuyu, 1970'ten Yılmaz Güney'in Umut, 1971'den Yılmaz Güney'in Ağıt, 1972'den Yılmaz Duru'nun Kara Doğan, 1973'ten Lütfi Ömer Akad'ın Gelin, 1992'den Yusuf Kurçenli'nin Karartma Geceleri, 1993'ten Memduh Ün'ün Zıkkımın Kökü, 1994'ten Yavuz Özkan'ın Bir Sonbahar Hikayesi, 1995'ten Kadir Sözen'in Soğuk Geceler, 1996'dan Tunç Başaran'ın Sen de Gitme, 1997'den Zeki Demirkubuz'un Masumiyet, 2005'ten Ümit Ünal, Selim Demirdelen, Kudret Sabancı, Ömür Atay ve Yücel Yolcu'nun birlikte yönetmenliği üstlendiği Anlat İstanbul, 2006'dan Reha Erdem'in Beş Vakit, 2007'den Sırrı Süreyya Önder'in Beynelmilel, 2008'den Özcan Alper'in Sonbahar, 2009'dan Aslı Özge'nin Köprüdekiler ve Pelin Esmer'in 11'e 10 Kala, 2010'dan Semih Kaplanoğlu'nun Bal, 2011'den Onur Ünlü'nün Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi, 2012'den Orhan Eskiköy'ün Babamın Sesi, 2013'ten Meliç Saraçoğlu ve Hakkı Kurtulmuş'un Gözümün Nuru ile Fazıl Coşkun'un Yozgat Blues, 2014'ten Nesimi Yetik'in Toz Ruhu, 2015'te Emin Alper'in Abluka, 2016'dan Reha Erdem'in Koca Dünya, 2017'den ise Onur Ünlü'nün Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok.
Nesimi Yetik - 04.04.2016
Ankara Uluslararası Film Festivali
10 filmin yarışacağı "Ulusal Uzun Film" kategorisinde jüri başkanlığını Erdel Kıral üstlenirken, yönetmen Nesimi Yetik de "Ulusal Kısa"da jüri başkanı olacak.
Nesimi Yetik - 31.03.2016
Toz Ruhu" Filmi Akü'de Gösterilecek
Yönetmenliğini Nesimi Yetik'in yaptığı "Toz Ruhu" filminin başrollerinde Tansu Biçer, Nihal Koldaş, Settar Tanrıöğen gibi oyuncular yer alıyor.
Nesimi Yetik - 27.01.2016
Kısa Nettir...
Filmlerinin bulunduğu seanslarda salonda bulunan yönetmenler de seans sonrası seyircilerle bir araya gelip soruları yanıtladılar, yorumları dinlediler. Cumartesi sabah 10.00 seansında Akbank Seçkisinde yer alan "Yabani Ot" filminin yönetmeni Cansu Boğuşlu seçki sonrası seyircilerle çok keyifli bir soru-cevap gerçekleştirdi. Yine Cumartesi akşamı 20.00-21.00 arası son seans olan Başka Sinema Seçkisi'nde yer alan "Ziazan" filminin yönetmeni Derya Durmaz, "Annem Sinema Öğreniyor" filminin yönetmeni Nesimi Yetik ve "Ağrı ve Dağ" filminin yönetmeni Hasan Serin filmler sonrası seyirciyle kısa filmin çekim aşaması, filmlerin festival yolculuğu ve Türkiye'de kısa film bilinci ile ilgili seyirciyle rehber niteliğinde bir söyleşi yaptı.
Nesimi Yetik - 09.11.2015
Engelsiz Festival!
Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Müşaviri Kenan Önalan ve engellilerle birlikte yönetmenliğini Nesimi Yetik'in yaptığı "Toz Ruhu" filmi "sesli betimleme" izledi.
Nesimi Yetik - 30.04.2015
Bu Hafta 8 Film Vizyona Girecek
"Ezan" Osman B. Keser, Yeliz Yeşil, Şahin Özden ile Muammer Şahin'in oynadığı "Ezan", izleyici ile buluşacak.  Filmin yönetmenliği yapan Fuat Yılmaz'ın senaryosunu da yazdığı filmde, asi ve asabi bir genç Ali'nin başına gelenler konu ediliyor.  "Toz Ruhu" Nesimi Yetik'in yönettiği "Toz Ruhu" filminin oyuncu kadrosunda Tansu Biçer, Aytaç Uşun, Selin Yeninci ile Aytaç Arman yer alıyor.
Nesimi Yetik - 02.03.2015
14. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali Sona Erdi!
Festivalin Türkiye'den konukları ise; Jon Stewart'ın Gael Garcia Bernal'ı başrole taşıdığı "Rosewater/Gül Suyu"nun oyuncularından Haluk Bilginer; dünya galasını !f İstanbul'da yapan "Çekmeceler"in yönetmenleri M. Caner Alper, Mehmet Binay, oyuncuları Ece Dizdar, Tilbe Saran, Taner Birsel ve Nilüfer Açıkalın; Keş!f bölümünde Türkiye'den yarışan "Toz Ruhu"nun yönetmeni Nesimi Yetik; absürd mockumentary "Oflu Hocayı Aramak: O.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nesimi Yetik Haberleri | Nesimi Yetik Kimdir - Haberler - Nesimi Yetik haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nesimi Yetik kimdir, hayatı ve biyografisi. Köprüde Buluşmalar 2021 Film Geliştirme Atölyesi başvuruları başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 7.5.2021 02:23:43. #1.16#

title