NESİMİ ÇİMEN HABERLERİ

Nesimi Çimen haber, Nesimi Çimen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nesimi Çimen

Nesimi Çimen

Doğum Yeri Adana / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1931 - 2.7.1993

Nesimi Çimen Kimdir ?

Nesimi Çimen, 1931 yılında Adana’nın Saimbeyli kazasının Fatmakuylu Köyü’nde doğmuştur. 1941 yılında 10 yaşındayken, ailesiyle birlikte Kayseri’ye göçtü. 12 yaşında cura çalmaya başlayan Nesimi Çimen, Alevi deyişlerini kendine özgü yorumuyla seslendirdi ve ilgi gördü. Nesimi Çimen yoksul bir hayat yaşamıştır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Nesimi Çimen - 16.05.2021
Halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif'in vefatının üzerinden 19 yıl geçti
İlk plağını 1964'te çıkaran sanatçı, bir süre Gaziantep'te ikamet ettikten sonra yerleştiği Ankara'da Fikret Otyam, Feyzullah Çınar, Nesimi Çimen, Aşık Daimi, Kul Ahmet gibi isimlerle bir araya gelmeye başladı.
Nesimi Çimen - 26.09.2019
Sivas olayları davası
Avukat Sarıhan'ın beyanında geçen maktuller Serpil Canik, Nesimi Çimen ve Carina Cuanna Thuijs'nın bazı yakınlarıyla olaylardan sağ kurtulan kimi kişilerin müdahillik taleplerinin incelemeye alınmasına karar veren mahkeme, ilanlara rağmen mahkeme başvurmayan sanıkların, Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 247.
Nesimi Çimen - 29.06.2018
Sivas'ın Ortasında Dünya Yanıyor!
Sivas katliamında Aziz Nesin kıl payı kurtulmuş, aralarında Behçet Aysan, Metin Altıok, Uğur Kaynar, Hasret Gültekin, Nesimi Çimen, Asım Bezirci, 12 yaşındaki Koray Kaya'nın da bulunduğu otuz üç aydın insanımız ve ikisi otel görevlisi; "Sivas laiklere mezar olacak!" sloganları atan kişiler tarafından yakılarak öldürülmüştü.
Nesimi Çimen - 06.04.2018
Koray Avcı, Yeni Albümünü İlk Kez İmzalayacak
Ağustos 2015'te çıkardığı 'Aşk İle' isimli ilk albümünün ardından büyük bir çıkış yakalayan ve Temmuz 2016'da yayınladığı 'Sonra Dersin Ki'  albümüyle, geçtiğimiz iki yıl boyunca aralıksız müzik listelerinin üst sıralarında yer alan Koray Avcı'nın son stüdyo albümü 'Senin İçin Değer' müzikseverler ile buluştu. 15 şarkıdan oluşan üçüncü solo albümünde Koray Avcı, Selda Bağcan, Arif Sağ, Onur Akın, Buray, Reşit Gözdamla, Nesimi Çimen gibi Türk müziğinin önemli isimlerinin eserlerini de yorumladı.
Nesimi Çimen - 01.04.2018
Dha Yurt Bülteni-6
MAZLUM ÇİMEN İLE MUHTEŞEM FİNAL 3.Orhan Kemal Edebiyat Festivalinin son etkinliği Mazlum Çimen konseri oldu. Bestekar, ses ve keman sanatçısı olmasının yanı sıra balet ve oyuncu da olan Mazlum Çimen, en sevilen eser ve bestelerini Adanalılar için seslendirdi. Nesimi Çimen'in oğlu olan Mazlum Çimen, konserde hayatından birçok kesitler de sundu.
Nesimi Çimen - 06.03.2018
Dha Yurt Bülteni - 1
Ozanlar Müzesini gezerken duygulandığını ifade eden Özer Şentürk Usta hayalini gerçekleştirmiş. Genç kuşaklara da iletebileceğimiz burada birbirinden ayrı inanılmaz güzelliklerin olduğu müzede dedem Aşık Veysel de var. Neşet Ertaş da var. Yakın dönemden yine Aşık Mahsuni Şerif de var. Nesimi Çimen, Muhlis Akarsu var.
Nesimi Çimen - 05.03.2018
Çiğdem Özer, Dedesi Aşık Veysel'in Sazını Çaldı
Ozanlar Müzesi'ni gezerken, duygulandığını söyleyen Çiğdem Özer, şöyle konuştu: "Şentürk Usta, hayalini gerçekleştirmiş. Genç kuşaklara da iletebileceğimiz burada birbirinden ayrı inanılmaz güzelliklerin olduğu müzede dedem Aşık Veysel de var. Neşet Ertaş da var. Yakın dönemden yine Aşık Mahsuni Şerif de var. Nesimi Çimen, Muhlis Akarsu var.
Nesimi Çimen - 05.03.2018
Dha Yurt Bülteni-10
Ozanlar Müzesini gezerken duygulandığını ifade eden Özer "Şentürk Usta hayalini gerçekleştirmiş. Genç kuşaklara da iletebileceğimiz burada birbirinden ayrı inanılmaz güzelliklerin olduğu müzede dedem Aşık Veysel de var. Neşet Ertaş da var. Yakın dönemden yine Aşık Mahsuni Şerif de var. Nesimi Çimen, Muhlis Akarsu var.
Nesimi Çimen - 05.03.2018
Dha Yurt Bülteni-10
Ozanlar Müzesini gezerken duygulandığını ifade eden Özer "Şentürk Usta hayalini gerçekleştirmiş. Genç kuşaklara da iletebileceğimiz burada birbirinden ayrı inanılmaz güzelliklerin olduğu müzede dedem Aşık Veysel de var. Neşet Ertaş da var. Yakın dönemden yine Aşık Mahsuni Şerif de var. Nesimi Çimen, Muhlis Akarsu var.
Nesimi Çimen - 05.03.2018
Çiğdem Özer, Dedesi Aşık Veysel'in Sazını Çaldı
Ozanlar Müzesi'ni gezerken, duygulandığını söyleyen Çiğdem Özer, şöyle konuştu:   "Şentürk Usta, hayalini gerçekleştirmiş. Genç kuşaklara da iletebileceğimiz burada birbirinden ayrı inanılmaz güzelliklerin olduğu müzede dedem Aşık Veysel de var. Neşet Ertaş da var. Yakın dönemden yine Aşık Mahsuni Şerif de var. Nesimi Çimen, Muhlis Akarsu var.
Nesimi Çimen - 02.09.2017
Sivaslı Bağlama Ustası "Ozanlar Müzesi" Kurdu
İyidoğan'ın günümüz sanatçılarının yardımlarıyla kurduğu müzede, Aşık Veysel, Pir Sultan Abdal, Neşet Ertaş, Aşık Mahsuni Şerif, Davut Sulari, Ruhsati, Ali Ekber Çiçek, Muzaffer Sarısözen, Feyzullah Çınar, Kaygusuz Abdal, Nesimi Çimen, Murat Çobanoğlu, Seyit Meftuni gibi ozanların büstleri yer alıyor.
Nesimi Çimen - 26.04.2017
Nida Ateş'le Buluşmalar
Tam: 15TL İndirimli: 10TL Nilüfer Sanat Gişeleri: Nazım Hikmet Kültürevi, Uğur Mumcu Sahnesi, Konak Kültürevi, Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu (Gişelerimiz; 12: 00 - 20: 00 saatleri arasında hizmet vermektedir.) Not: Etkinliğimizde merdiven bilet satışı yapılmayacaktır. Mazlum Çimen, halk müziği sanatçısı Aşık Nesimi Çimen'in oğludur.
Nesimi Çimen - 02.07.2016
Sivas Olaylarının 23. Yılı
Birlik ve beraberlik mesajları veren Kaplan, "Kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız. Bizler bir olacağız, Kerbela'da imam Hüseyin olacağız, Seyit Rıza olacağız, Mahir Çayan, Deniz Gezmiş olacağız. Madımak da Koray Kaya olacağız, Nesimi Çimen olacağız, Hasret Gültekin olacağız.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nesimi Çimen Haberleri | Nesimi Çimen Kimdir - Haberler - Nesimi Çimen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nesimi Çimen kimdir, hayatı ve biyografisi. Nesimi Çimen kimdir?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.6.2021 17:49:18. #1.14#

title