Nazif Gürdoğan Haberleri

Nazif Gürdoğan haber, Nazif Gürdoğan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nazif Gürdoğan - 06.06.2021
Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan, "Edebiyat Sohbetleri"ne konuk oldu
Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) tarafından düzenlenen çevrim içi etkinlikte okurlarla bir araya geldi.
Nazif Gürdoğan - 05.03.2020
5. Yüksek İnsani Değerler Ödülleri sahiplerini buldu
Bu yılki ödüllerin sahipleri, TEMA Vakfı Onursal Başkanı Merhum Hayrettin Karaca, Türkiye Felsefe Kurumu Başkanı Prof. Dr. İoanna Kuçuradi, Bilim İnsanı Prof. Dr. Banu Onaral, Devlet Tiyatroları Sanatçısı Turgay Tanülkü, Yazar-Akademisyen Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, Tuzla Belediye Başkanı Dr.
Nazif Gürdoğan - 06.01.2020
Mehmet Akif İnan Ödülleri sahiplerini buldu
Törende, Başarı ve Teşvik Ödülü Milli Sporcu Meryem Elif İyin'e, Çalışma Hayatı ve Emek Ödülü Hizmet-İş Sendikası'na, Kültür Sanat ve Edebiyat Ödülü Ersin Nazif Gürdoğan'a, Uluslararası Değer Ödülü Mabid Ali Muhammed El-Jarhi'ye, Üstün Hizmet Vefa Ödülü saatçi Musa Çağıl'a verildi.
Nazif Gürdoğan - 22.08.2019
"Veren eller dünyanın her yerinde alan ellerden üstündür"
"Babıali Enderun Sohbetleri"nin konuğu olan ilim ve fikir adamı Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan, "Dünyanın hiçbir yerinde el açan insanların itibarı yok, tüketen insanların saygınlığı yok. Güç, itibar ve saygınlık kazanmak istiyorsanız mutlaka veren el olmanız lazımdır.
Nazif Gürdoğan - 22.10.2018
Baibü Akademik Yılı Açılışı
Rektör Alişarlı'nın konuşmasının ardından Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan, "girişimcilik", İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.
Nazif Gürdoğan - 25.04.2018
4. Haliç Genç Edebiyat Günleri" Başladı
Etkinlikte Selim İleri, Hüseyin Akın, Ersin Nazif Gürdoğan, Ömer Erdem, Sabri Genç ve Ali Ural gibi usta yazarlar, Cennet İmata, Eray Sarıçam, Selim Sina Berk, Emin Gürdamur, Fatih Baha Aydın, Özge Budak, Handan Acar Yıldız, Yunus Meşe, Yağız Gönüler, Hüseyin Ahmet Çelik gibi genç edebiyatçılarla bir araya gelecek.
Nazif Gürdoğan - 25.04.2018
Usta ve Genç Yazarlar 'Haliç Edebiyat Günleri'nde Buluştu
Selim İleri, Ömer Erdem, Ali Ural ve Hüseyin Akın gençlere yol gösterecek Hafta boyunca Selim İleri, Hüseyin Akın, Ersin Nazif Gürdoğan, Ömer Erdem, Sabri Genç ve Ali Ural gibi usta yazarlar, genç yazarlar Cennet İmata, Eray Sarıçam, Selim Sina Berk, Emin Gürdamur, Fatih Baha Aydın, Özge Budak, Handan Acar Yıldız, Yunus Meşe, Yağız Gönüler, Hüseyin Ahmet Çelik gibi isimlerle bir araya gelerek edebiyat konuşacak.
Nazif Gürdoğan - 03.01.2018
İşte AK Parti'nin Tartışılan Kurucu Üye Listesinde Yer Alan İsimler
AK Parti'nin kurucu üyeleri AK Parti'nin 'kurucu üyeleri' arasında yer alan isimler şöyle: "Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Aktaş, Alaattin Büyükkaya, Ali Aydın Dumanolğu, Ali Babacan, Ali İhsan Arslan, Ali Yüksel Kavuştu, Ayşe Böhürler, Ayşenur Kurtoğlu, Binali Yıldırım, Halil Ürün, Burhan Kuzu, Bülent Gedikli, Cemal Kamacı, Erol Oral, Ersin Nazif Gürdoğan, Fatih Recep Saraçoğlu, Güldal Akşit, Gürsoy Erol, Cüneyd Zapsu, Habibe Güner, Halil Caner Doğaneli, Haluk İpek, Hasan Murat Mercan, Hayati Yazıcı, İbrahim Çağlar, İbrahim Reyhan Özal, İlhan Albayrak, İsmail Safi, İsmet Uçma, Lokman Ayva, Mehmet Ali Bulut, Mehmet Beyazıt Denizolgun, Mehmet Hilmi Güler, Mehmet Özlek, Mehmet Sayım Tekelioğlu, Mevlüt Çavuşoğlu, Mihrimah Belma Satır, Muammer Kakı, Muharrem Karslı, Muharrem Tozçeken, Murat Yalçıntaş, Mustafa Ünal, Nazım Ekren, Nimet Baş, Nuray Oral, Nurettin Canikli, Osman Nuri Filiz, Reha Denemeç, Remziye Öztoprak, Sami Güçlü, Sema Karabıyık, Sema Ramazanoğlu, Serap Yahşi Yaşar, Süleyman Gündüz, Şaban Dişli, Tamer Özyeğitoğlu, Tayyar Altıkulaç, Ceyhun Yasemin Şimşek, Ziyaettin Yağcı.
Nazif Gürdoğan - 27.05.2016
Cahit Zarifoğlu, Memleketi Kahramanmaraş'ta Anılacak
Sempozyumda Prof. Dr. Mehmet Narlı, Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, Prof.
Nazif Gürdoğan - 17.05.2016
Necip Fazıl Kısakürek Düzenlenen Panelle Anıldı
Beykoz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen panelde konuşan Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan, Kısakürek'in, şiirleriyle, oyunlarıyla, fikirleriyle ve yazılarıyla bir kuşağa ışık tuttuğunu söyledi.
Nazif Gürdoğan - 11.05.2016
Kitap Fuarı, Medeniyetler İttifakı ile Uluslararası Nitelik Kazanıyor
İki gün sürecek sempozyum kapsamında yurtiçi ve yurt dışından alanında otorite kabul edilen çok önemli yazar ve düşünürler konuk edilecek. Sempozyuma Prof. Dr. Bekir Karlığa, Prof. Dr. Richard Falk, Prof. Dr. Hilal Elver, Prof. Dr. Alparslan Açıkgenç, Prof. Dr. Bilal Kuşpınar, Prof. Dr. Hans Kochler, Prof. Dr. İsmail Kara, Prof. Dr. Recep Şentürk, Prof. Dr. Salah Jarrar, Prof. Dr. Ziya Kazıcı, Prof. Dr. Ejder Okumuş, Prof. Dr. Mehmet İşpirli, Prof.Dr.Nazif Gürdoğan, Yusuf Kaplan, Doç.
Nazif Gürdoğan - 10.05.2016
Kocaeli Kitap Fuarı, 8. kez kapılarını açıyor
ALANINDA OTORİTE AKADEMİSYENLER KATILACAK İki gün sürecek sempozyum kapsamında yurtiçi ve yurt dışından alanında otorite kabul edilen çok önemli yazar ve düşünürler konuk edilecek. Sempozyuma Prof. Dr. Bekir Karlığa, Prof. Dr. Richard Falk, Prof. Dr. Hilal Elver, Prof. Dr. Alparslan Açıkgenç, Prof. Dr. Bilal Kuşpınar, Prof. Dr. Hans Kochler, Prof. Dr. İsmail Kara, Prof. Dr. Recep Şentürk, Prof. Dr. Salah Jarrar, Prof. Dr. Ziya Kazıcı, Prof. Dr. Ejder Okumuş, Prof. Dr. Mehmet İşpirli, Prof.Dr.Nazif Gürdoğan, Yusuf Kaplan, Doç.
Nazif Gürdoğan - 14.04.2016
Garip, ''Bu Adamlar Güzel Adamlar''
TARİHİMİZİ BİLELİM BİRİKİMLERİMİZİN FARKINDA OLALIM Konuk yazar Garip, Türkiye'de müslümanım demeye korktuğumuz dönemler de oldu. Geçmişe baktığımızda bugün çok şeyin değiştiğini görüyoruz. Fakat hayatımız boyunca değerlerimize sahip çıkmalıyız, birikimlerimizin farkına varmalıyız, okumalıyız" diyerek öğrencileri okuma alışkanlığına teşvik etti. Garip Şöyle devam etti;"Bizler yok edilmiş coğrafya ve tarihten, düşüncenin fikrin hırpalandığı zor dönemlerden geldik. Sizler bu dönemleri bilmeli ve geleceğimize Buhara'dan, Semerkant'tan bahsetmelisiniz" KİTAPLARI OKUNMALI Recep Garip, Mavera dergisinin kurucularının Yedi Güzel Adam olduğunu söyledi. Garip"Yedi güzel adamın her biri bir Allah dostunun kapısında cereyan etmiştir. Cahit Zarifoğlu, Rasim Özdenören, Alaattin Özdenören, Mehmet Akif İnan, Erdem Beyazıt, Nazif Gürdoğan.
Nazif Gürdoğan - 06.04.2016
Tekirdağ'da "Namık Kemal Kitap Festivali" Düzenlenecek
Festivalde bu yıl hafta içlerini tamamen çocuklara ayırdıklarını aktaran Şahin, şu ifadeleri kullandı: "Cuma gününü anaokul öğrencileri için hazırladık. Bununla kalmayarak festivale özel kumbaralar bastırdık. Her ilkokula bu kumbaralar dağıttık. Böylece öğrencinin kitap için para biriktirmesini sağlayıp fuara geldiğinde ucuz kitap alması hedefleniyor. Bu yıl önemli etkinliklerimizden birisi de son günlerde popüler olan Wattpad yazarlarını misafir etmek olacak. Gençlerde Wattpad çılgınlığı esiyor. Festivalin son haftasını Tekirdağlı yazarlara ayırdık. Aslında açılış konuklarımızın her biri kendi dalında usta yazarlar. Ahmet Ümit, Sinan Akyüz, Vehbi Vakkasoğlu, Nazif Gürdoğan, Kamil Berse, ilk günkü konuklarımız.
Nazif Gürdoğan - 13.02.2016
Ersin Nazif Gürdoğan'a Saygı" Paneli
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünce, gazeteci, yazar Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan için saygı paneli düzenlendi.
Nazif Gürdoğan - 11.12.2015
AK Parti'nin Siyasi Erdem ve Etik Kurulu İlk Kez Toplandı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu'nun ilk toplantısına katıldı. AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya, isimleri daha önceden belirlenmiş olan kurul üyeleri; Prof. Dr. Raşit Küçük, Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, Dr.
Nazif Gürdoğan - 10.12.2015
AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Toplandı
AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantı, 1 saat 45 dakika sürdü.  Toplantıya, kurul üyeleri Prof. Dr. Raşit Küçük, Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, Dr.
Nazif Gürdoğan - 10.12.2015
AK Parti'nin 'Siyasi Erdem ve Etik Kurulu' Bu Akşam Toplanacak
AK Parti Genel Merkezi’nde saat 21.00 sıralarında gerçekleştirilecek Siyasi Erdem ve Etik Kurulu toplantısına, Başbakan Davutoğlu’nun yanı sıra isimleri önceden belirlenmiş üyeler Prof. Dr. Raşit Küçük (Başkan), Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, Dr.
Nazif Gürdoğan - 10.12.2015
Siyasi, Erdem ve Etik Kurulu İlk Toplantısını Yapacak
AK Parti 5. Olağan Kongresi sonrası alınan kararla Siyasi, Erdem ve Etik Kurulu kurulmuştu. AK Parti Merkez Karar Yönetim ve Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından ise, bu kurulun başkanlığına Prof. Dr. Raşit Küçük getirilmişti. Kurulda, Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, Dr.
Nazif Gürdoğan - 24.11.2015
At'nağme-Atlar ve Hatlar" Sergisi Açıldı
Hattat Levent Karaduman, Beşir Ayvazoğlu ve Nazif Gürdoğan'ın da açılışına katıldığı sergide, klavsen sanatçısı Leyla Pınar da Türk bestekarların atlarla ilgili eserlerini sundu.
Nazif Gürdoğan - 10.11.2015
AK Parti MKYK Toplantısı Sona Erdi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu üyelerinin belirlendiğini belirterek, "Siyasi Erdem ve Etik Kurulunda Prof. Dr. Raşit Küçük, Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, Dr.
Nazif Gürdoğan - 10.11.2015
AK Partili Çelik, Siyasi Erdem ve Etik Kurulundaki İsimleri Açıkladı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Merkez Karar Yönetim ve Merkez Yürütme Kurulu toplantısında alınan kararlara ilişkin açıklamalarda bulundu. AK Parti Kongresi'nde Siyasi, Erdem ve Etik Kurulu kurulması kararı alındığını hatırlatan Çelik, "Üyeler belirlendi. Siyasi Erdem ve Etik Kurulu'nda Prof. Dr. Raşit Küçük (Başkan), Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, Dr.
Nazif Gürdoğan - 05.08.2015
Cengiz Dağcı, Kırım" Paneli
Maksudoğlu, Cengiz Dağcı'nın doğduğu evin müze olması önerisinde de bulundu.  Gürdoğan: "Türk dünyasının iki Cengiz'i var" Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan da Türk dünyasının iki önemli Cengiz'i olduğunu söyleyerek, "Biri Cengiz Dağcı, diğeri Cengiz Aytmatov.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nazif Gürdoğan Haberleri | Nazif Gürdoğan Kimdir - Haberler - Nazif Gürdoğan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nazif Gürdoğan kimdir, hayatı ve biyografisi. Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan, Edebiyat Sohbetlerine konuk oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.6.2021 22:54:54. #1.16#

title