NACİ AĞBAL HABERLERİ

Naci Ağbal haber, Naci Ağbal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Naci Ağbal

Naci Ağbal

Doğum Yeri Bayburt / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1968

Naci Ağbal Kimdir ?

Naci Ağbal, 1 Ocak 1968; Bayburt; Türk bürokrat, siyasetçi ve Maliye Bakanı. Naci Ağbal, 1 Ocak 1968 tarihinde Minteha ve Yakup Ağbal çiftinin çocuğu olarak Bayburt'un Yoncalı köyünde doğdu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Aynı yıl Teftiş Kuruluna girdi, 1993'te Maliye Müfettişi oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Naci Ağbal - 29.07.2021
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: 2021 yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 14,1'e yükselttik (2)
'İLKELER DOĞRULTUSUNDA KARARLARIMIZI YÜRÜTÜYORUZ' Kavcıoğlu, önceki Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın 200 baz puanlık önden yüklemeli faiz kararı aldığının anımsatılması ve "Siz olsaydınız önden yüklemeli yapar mıydınız?" diye sorulması üzerine şunları söyledi:   "Merkez Bankası'nın bütün bu olayları kurumsal yapısı içinde düşünmemiz lazım.
Naci Ağbal - 06.04.2021
TBMM Genel Kurulunda, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine geçildi
Genel Kurulda, İYİ Parti'nin, Eski Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınmasına ilişkin araştırma önergesinin bugün görüşülmesi önerisi ele alındı.
Naci Ağbal - 29.03.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Yeni başkanın "Hemen faiz indirilecek ön yargısı doğru değil" açıklamasında bulunduğunu anımsatan Öztrak, şöyle devam etti: "Bu lafın neresini düzelteceksiniz? Güler misiniz, ağlar mısınız? İnsanın fikri neyse zikri de o olur. Madem faizi hemen indirmeyecektiniz, yazarı olduğunuz gazetede, 200 baz puanlık faiz artışına neden kazan kaldırdınız? Köşenizden 'Faizi indir' diye bağırdığınız gün, dolar kuru 7 lira 22 kuruştu. Bugün dolar kuru 8 lira 15 kuruş. Avro kuru 8 lira 59 kuruştu, bugün 9 lira 63 kuruş. Ülkenin risk primi 309 puandı, bugün 464 puan. 10 yıllık tahvilin faizi yüzde 14'tü, bugün yüzde 19. Şimdi neden çark ettiniz? Madem faizi düşürmeyecekseniz Naci Ağbal'ı neden görevden aldınız? Bunu millete açıklamak zorundasınız.
Naci Ağbal - 26.03.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
"21. yüzyılın Türkiye'si 18. yüzyılın kavramlarıyla yönetilemez." diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Aradan geçti kaç yüzyıl. Türkiye Cumhuriyeti'nde, Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizim ve bu ülkenin aydınları, 21. yüzyılın sorunlarını çözmek için yeni kavramlar üretmek zorundalar. Yeni bir bakış açısıyla bütün dünyaya bakmak zorundalar. 21. yüzyılın temel kavramı demokrasidir. Çünkü dünya şu anda demokrasiyle otoriter rejimler arasında gidip gelen ikili bir yapıya büründü. Sağ-sol kavramları yok burada bakın. Çünkü sağcı için de demokrasi geçerli, solcu için de demokrasi geçerli. Ben insansam, düşüncem varsa aklım varsa Allah'ın verdiği en değerli organ beyinse o zaman ben düşüncelerimi özgürce ifade edebilmeliyim. Bunun sağla solla ilgisi yok. Dolayısıyla demokrasi ve otoriter rejimler arasında bir ayrışma var bütün dünyada. Biz demokrasiyi savunuyoruz, birileri de otoriter rejimi." Kemal Kılıçdaroğlu, Naci Ağbal'ın Merkez Bankası Başkanlığından alınması sonrasında dolarda yaşanan yükselişin hatırlatılması üzerine de şunları söyledi: "Naci Ağbal görevden alındı.
Naci Ağbal - 25.03.2021
Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Kovid-19 cezalarının iadesini talep etti
Naci Ağbal'ın Merkez Bankası Başkanlığından alındığı gün yapılan döviz işlemlerinin incelenmesini talep eden Davutoğlu, şunları söyledi: "Faize karşı doğru mücadele bizim ilkesel tutumumuzdur her zaman ama doğru mücadele etmezsen bumerang gibi gelir seni vurur.
Naci Ağbal - 25.03.2021
CHP Grup Başkanvekili Altay gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Olsa, dükkan senin ama yok" Eski Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevden alınmadan 450 milyon dolar satın alındığını, bu alıcıların yüz kişiyi geçmeyeceğini dile getiren Altay, "Yeni devlet soyma modeli, kur manipülasyonu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Naci Ağbal Haberleri | Naci Ağbal Kimdir - Haberler - Naci Ağbal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Naci Ağbal kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber... AK Parti Bayburt İl Başkanı Polat: Askeri birlik üniversitenin kente kat
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.09.2021 13:25:30. #1.13#

title