Myra Antik Kenti Haberleri

Myra Antik Kenti haber, Myra Antik Kenti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Myra Antik Kenti - 25.04.2021
TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - "Turizmin başkenti" Antalya, açık hava müzeleriyle göz kamaştırıyor
Patara'da doğan, yaşamının büyük bölümünü Demre'de geçiren Noel Baba olarak bilinen Aziz Nicholaus için ilçede yapılan Noel Baba Kilisesi ve Myra Antik Kenti'nin limanı olan Andriake de görülmesi gereken yerlerden.
Myra Antik Kenti - 23.01.2021
Antalya'dan götürülen tarihi eserlerin iadesi için mücadele sürüyor
"Sonuca değil, yaydığı etkiye odaklı güzel kampanya yürütüyoruz" Kültür varlıkları konusunda hassas olan insanların kampanyada ön planda olabileceğini düşündüklerini anlatan Ege, şöyle konuştu: "İnsanlara, 'Bunlar benim ülkemden kaçırılmış' dedirtebilirsek, bahçesinde bulduğu bir taşı definecilere değil de ilgili kurumları arayarak bildirmesini sağlayabilirsek kampanya yerini bulmuş olacak. Sadece sonuca değil, yaydığı etkiye odaklı güzel bir kampanya yürütüyoruz. Antalya'dan götürülmüş eserlerimizi geri istiyoruz. İnşallah bununla ilgili yakın zamanda farklı müjdeler alacağız. Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileriyle iletişim halindeyiz. Bakanlık kampanyayı yakından takip ediyor ve destekliyor." Kampanyada iadesi istenen 8 eser "Eserler Evinde Güzel" kampanyasıyla Ksanthos Antik Kenti'nden götürülen "Nereidler Anıtı", "Harpy Anıtı", "Payava Lahdi", "Ksanthos F, G, H Anıtı", Trysa (Gölbaşı) Antik Kenti'nden alınan "Trysa Heroonu", Myra Antik Kenti'nden götürülen "Myra Kaya Mezarları'ndan (resimli mezar) bir çocuk kabartması", Perge Antik Kenti'nden alınan "Thyke Heykeli" ve Demre Sion Kilisesi'nden çıkarılan "Sion Definesi ya da Korydalla Hazinesi" tarihi eserlerinin ait olduğu topraklara getirilmesi isteniyor.
Myra Antik Kenti - 01.12.2020
Antalya'da müze ve ören yerlerinden 10 ayda 15 milyon lira gelir
En çok ziyaretçi Patara Antik Kenti'ne En çok ziyaretçiyi 10 ayda 248 bin 745 kişiyle Patara Antik Kenti çekerken, bunu sırasıyla 196 bin 386 ziyaretçiyle Phaselis, 145 bin 845 misafirle Olimpos, 102 bin 400 kişiyle Aziz Nikolas Müzesi, 85 bin 466 ziyaretçiyle Myra Antik Kenti takip etti.
Myra Antik Kenti - 08.09.2020
Myra Antik Kenti'nde 2200 yıllık pişmiş toprak eserler bulundu
Antalya'daki Myra Antik Kenti kazıları sırasında 2200 yıllık pişmiş toprak eserler ortaya çıkarıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Myra Antik Kenti Haberleri | Myra Antik Kenti Haber - Haberler - Myra Antik Kenti haberleri, son dakika myra antik kenti haber ve gelişmeleri burada. 'ANADOLU'NUN POMPEİSİ' MYRA'DAN TARİH FIŞKIRDI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 22:46:46. #1.14#

title