MUZAFFER TAYYİP USLU HABERLERİ

Muzaffer Tayyip Uslu Haberleri

Muzaffer Tayyip Uslu haber, Muzaffer Tayyip Uslu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muzaffer Tayyip Uslu 28.6.2020
Haftanın tarihine bakış
1946 - Şair Muzaffer Tayyip Uslu 24 yaşında öldü.
Muzaffer Tayyip Uslu: Heybeli Ada'daki sanatoryum atıl kaldıMuzaffer Tayyip Uslu 22.6.2020
Muzaffer Tayyip Uslu: Heybeli Ada'daki sanatoryum atıl kaldıMuzaffer Tayyip Uslu 22.6.2020
Muzaffer Tayyip Uslu: Heybeli Ada'daki sanatoryum atıl kaldıMuzaffer Tayyip Uslu 22.6.2020
Muzaffer Tayyip Uslu 30.6.2019
Haftanın tarihine bakış
1946- Şair Muzaffer Tayyip Uslu 24 yaşında öldü.
Muzaffer Tayyip Uslu: En Uzun Gecede 'Arabalı Sinema' KeyfiMuzaffer Tayyip Uslu 19.12.2018
Muzaffer Tayyip Uslu: Zonguldak'ta Kültür SanatMuzaffer Tayyip Uslu 8.5.2018
Muzaffer Tayyip Uslu 6.5.2018
Zonguldak'ta Kültür Sanat
Bir edebiyat öğretmeninin gözünden Türk şiirini ve Zonguldaklı şairler Rüştü Onur ile Muzaffer Tayyip Uslu'yu yakın plana alacak ve okul öğretmenlerinden Ömür İnan, Murat Kara ve Üzeyir Karahasanoğlu'nun da yer alacağı oyunun müziklerine öğrencilerden Berkay Türk ile öğretmenler Neslihan Baytürk, Murat Bacakoğlu ve Şadiye Cırık can verecek.
Muzaffer Tayyip Uslu 3.7.2017
Haftanın Tarihine Bakış
1946- Şair Muzaffer Tayyip Uslu 24 yaşında öldü.
Muzaffer Tayyip Uslu 26.6.2017
Haftanın Tarihine Bakış
1946 - Şair Muzaffer Tayyip Uslu 24 yaşında öldü.
Muzaffer Tayyip Uslu 27.6.2016
Haftanın Tarihine Bakış
1946- Şair Muzaffer Tayyip Uslu 24 yaşında öldü.
Muzaffer Tayyip Uslu 31.5.2016
Beü'de 7/24 Hizmet Veren Bir Çalışma Salonu Daha Hizmete Girdi
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Farabi Kampüsü Sezai Karakoç Kültür Merkezinde 7/24 saat hizmet verecek olan Şaban Teoman Duralı Çalışma Salonu 31 Mayıs Salı günü hizmete girdi. Açılan Çalışma Salonu BEÜ'de bu yıl açılan üçüncü salon oldu. Daha önce Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu Çalışma Salonları hizmete girmişti.
Muzaffer Tayyip Uslu 3.4.2016
Kelebeğin Rüyası" Şairlerinin Şiirleri Bestelendi
Zonguldak'ta genç yaşta veremden öldükleri 1940'lı yıllardaki yaşam öyküleri Yılmaz Erdoğan'ın "Kelebeğin Rüyası" filmiyle beyaz perdeye aktarılan Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu başta olmak üzere "Karaelmas diyarı"nın bazı şairlerine ait şiirler, Kömür Karası Grubu tarafından bestelendi.
Muzaffer Tayyip Uslu 11.12.2015
Kıvanç Baruönü ile Kamera Arkası"
Yönetmen ve senarist Kıvanç Baruönü, Zonguldaklı şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun hayat öykülerine ilişkin, "İki adam düşünün hayatlarında belki 10 yıl sonrasının olmadığını biliyorlar.
Muzaffer Tayyip Uslu 29.6.2015
Haftanın Tarihine Bakış
1946- Şair Muzaffer Tayyip Uslu 24 yaşında öldü.
Muzaffer Tayyip Uslu: Haftanın Tarihine BakışMuzaffer Tayyip Uslu 30.6.2014
Muzaffer Tayyip Uslu: Kelebeğin Rüyası Kartal'daMuzaffer Tayyip Uslu 21.2.2014
Muzaffer Tayyip Uslu 28.11.2013
'Kelebeğin Rüyası'na Amerika Basınından Büyük İlgi
Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun hayatlarından bir dönemi yansıtan ve iki genç şairin, "aşk"ı "şiir"e bahane ederken geçen kısacık yaşamlarının anlatıldığı filmin yapımcısı Yılmaz Erdoğan ve filmin oyuncularından Belçim Bilgin Erdoğan, filmin çıkış hikayesini ve uzun süren çalışma süreçlerini Los Angeles'ta filme özel verilen davette bir araya geldiği basın mensuplarına şu sözlerle anlattı; Yılmaz Erdoğan; "Çok yakın arkadaşım olan aktör Erdal Tosun bana Zonguldak şairlerinden bahsetti.
Muzaffer Tayyip Uslu 10.10.2013
Oscar Yolcusu Kelebeğin Rüyası Yeniden Vizyonda
Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun hayatlarından bir dönemi yansıtan Yılmaz Erdoğan'ın senaryosunda, iki genç şairin, "aşk"ı "şiir"e bahane ederken geçen kısacık yaşamları yer alıyor.
Muzaffer Tayyip Uslu: Türkiye'nin Oscar Adayı Belli OlduMuzaffer Tayyip Uslu 3.9.2013
Muzaffer Tayyip Uslu: Haftanın Tarihine BakışMuzaffer Tayyip Uslu 1.7.2013
Muzaffer Tayyip Uslu: 'Kelebek' 10 Kasım'da Yeniden Uçacak!Muzaffer Tayyip Uslu 12.6.2013
Muzaffer Tayyip Uslu 10.4.2013
Oyuncu – Okur Yakınlaşması
Güvenilir kitap eleştirileri için Murat Menteş, Muzaffer Tayyip Uslu, Ruta Sepetys, Umay Umay, Juan Rulfo, Fazlı Necib, Chuck Palahniuk, Aras Ören, Ray Bradbury, Damon Galgut ve Gündüz Vassaf'ın eserlerini güvenilir eleştirmenler Hayati Roman, Bedia Ceylan Güzelce, Selçuk Uygur, küçük İskender, Aykut Ertuğrul, A.
Muzaffer Tayyip Uslu 5.4.2013
Yeşilçam, Hollywood'a Nal Toplattı
Zonguldak'ta yaşayan iki genç şair Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun yaşamlarını konu edinen "Kelebeğin Rüyası" ise en çok izlenen üçüncü yapım oldu.
Muzaffer Tayyip Uslu 30.3.2013
Yılmaz Erdoğan'ın, Şair Rüştü Onur'a Vefası
Lise öğretmeni Behçet Necatigil ve yakın arkadaşı şair Muzaffer Tayyip Uslu ile dergi ve gazetelerde şiirleri yayımlanan Onur, sağlığı kötüleşince İstanbul'da tedavi gördü.
Muzaffer Tayyip Uslu 28.3.2013
"Kelebeğin Rüyası"Nı Gerçeğe Dönüştürdüler
Erdinç Aksoy - Yılmaz Erdoğan'ın son filmi Kelebeğin Rüyası'nda hayat öykülerini aktardığı şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun hayalini kurduğu ancak çıkaramadığı "Şehir" dergisi, bir grup edebiyatçı tarafından 9 yıldır yayımlanıyor.
Muzaffer Tayyip Uslu 24.3.2013
Gişenin Galibi "Kelebeğin Rüyası"
AA muhabirinin Box Office Türkiye istatistiklerinden derlediği bilgiye göre, Zonguldak'ta yaşayan iki genç şair Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun yaşamlarını konu edinen yapım, 578 salonda, 346 kopyayla 22 Şubat'ta gösterime girdi.
Muzaffer Tayyip Uslu 23.3.2013
Şiirleri, Beyaz Perdeyle Kitlelere Ulaştı
Erdinç Aksoy - Zonguldak'ta genç yaşta veremden öldükleri 1940'lı yıllardan yaşam öyküleri beyaz perdeye aktarılan Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun şiirleri, "Kelebeğin Rüyası" filmiyle ilgi çekti.
Muzaffer Tayyip Uslu 16.3.2013
Beyaz Show'da Muhteşem Düet
Beyaz'ın konukları Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat, Ahmet Mümtaz Taylan ve Belçim Bilgin Erdoğan olurken,programın sonlarına doğru Yılmaz Erdoğan ve Kıvanç Tatlıtuğ 'un birlikte yaptığı düet geceye damgasını vurdu. O ŞARKI GECEYE DAMGA VURDU Beyazıt Öztürk'ün de ısrar etmesi üzerine canlı yayında Behçet Necatigil, Muzaffer Tayyip Uslu ve Rüştü Onur'un şiirleri okunurken, Yılmaz Erdoğan ve Kıvanç Tatlıtuğ, İbrahim Tatlıses 'in "Bul getir" adlı şarkısını birlikte okudu.
Muzaffer Tayyip Uslu 11.3.2013
"Mükellef İlan Oldu", Hafızalarda İşçilerin Acı Hatıraları Kaldı
Film, genç yaşta veremden ölen şairler Muzaffer Tayyip Uslu ve Rüştü Onur'un şiir tutkusuyla dolu kısacık yaşamlarının yanında 1940'lı yıllarda zorla kömür ocaklarında çalıştırılan köylüleri de hatırlattı.
Muzaffer Tayyip Uslu 10.3.2013
Cumhurbaşkanı Gül'den "Kelebeğin Rüyası" Filmine Övgü
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Zonguldak'ta, genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun yaşamının anlatıldığı Yılmaz Erdoğan'ın yeni filmi "Kelebeğin Rüyası"nı çok beğendiğini belirterek, oyuncuları tebrik etti.
Muzaffer Tayyip Uslu 8.3.2013
İki Haftada 1.300.000 Kişi İzledi
  "Aşk En Güzel Bahanesidir Şiirin" !   Yılmaz Erdoğan'ın, "Aşk en güzel bahanesidir şiirin" dediği Kelebeğin Rüyası'nda aşk, şiirin de hayatın da başrolünde! 1941 Zonguldak, Türkiye… İkinci Dünya Savaşı'nın zorlu atmosferi içinde, Mükellefiyet Kanunu gereği Zonguldak iline bağlı köylerdeki 15 - 65 yaş arası her erkek madende çalışmak zorundadır. Tüm bu karmaşanın ortasında yirmili yaşların başında iki şair vardır, Muzaffer Tayyip Uslu ve Rüştü Onur.
Muzaffer Tayyip Uslu 7.3.2013
Kelebeğin Rüyası Filmi İçin Beşiktaş Kültür Merkezi'nde Basın Toplantısı Düzenlendi
BİRAZ KENDİMDEN UTANDIM Filmdeki Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu karakterlerinin sorulması üzerine Erdoğan, "Erdal Tosun'la çok özel şiir sohbetlerimiz vardır.
Muzaffer Tayyip Uslu 27.2.2013
Kelebeğin Rüyası'ndan Yansıyan Mükellefiyet Dönemi
Erdinç Aksoy - Zonguldak'ta, genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun yaşamının öykülendiği Yılmaz Erdoğan'ın yeni filmi "Kelebeğin Rüyası" madenlerde mükellefiyet dönemi zorla kömür ocaklarına sokulan insanları da...
Muzaffer Tayyip Uslu 25.2.2013
'Kelebeğin Rüyası' Filminin Galası Yapıldı
Büyük bölümü Zonguldak'ta çekilen 'Kelebeğin Rüyası' filminin yönetmeni Yılmaz Erdoğan ve oyuncular Belçim Bilgin ile Mert Fırat, filmin Zonguldak galası öncesi alışveriş merkezinde izleyicilerle buluştu. Yoğun ilgi nedeniyle film ekibi, sahneye güçlükle çıkarken Yılmaz Erdoğan oğlu Rodin ile sahneden vatandaşlara el salladı. Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ'un gelmeyi çok istemesine rağmen oynadığı dizinin çekimleri dolayısıyla gelemediğini, gelecek hafta tek başına Zonguldak'a geleceğini söyledi. Filmin araştırması için 4 yıl önce Zonguldak'a geldiğinde kimsenin projeden haberi olmadığını anlatan Erdoğan, 'Zonguldak'ta maden mühendisi bir dostum dedi ki 'Hayırdır sen niye geldin'. Bende, 'Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun hayatını film yapmak ile ilgili bir düşüncem var' dedim.
12
Şu an buradasınız: Muzaffer Tayyip Uslu Haberleri | Muzaffer Tayyip Uslu Kimdir - Haberler - Muzaffer Tayyip Uslu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muzaffer Tayyip Uslu kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.8.2020 07:19:08. #1.15#
title