Mutlu Coşkun Haberleri

Mutlu Coşkun haber, Mutlu Coşkun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mutlu Coşkun - 26.11.2020
İstanbul'daki meteoroloji laboratuvarı "asırlık istasyon" olarak tescillendi
"Depremle ilgili tabii ki gözlemler yapılıyor ama temeli bir meteoroloji rasathanesidir." diyen Özener, alınan sertifikanın önemini şöyle anlattı: "Dünya Meteoroloji Örgütü sürekli mevcut yerinde durmadan kesintisiz olarak rasat yapan rasathanelere ve meteoroloji istasyonlarına bir belge veriyor. Bu belgeyi alan istasyonlar da bir sertifika ile ödüllendiriliyor. Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, Haziran 2019'da gerçekleştirilen Dünya Meteoroloji Kongresi'nde Yürütme Konseyi üyeliğine oy birliği ile seçilmesinin ardından ülkemizde bulunan 100 yıllık istasyonlar konusunda çalışmaları başlattı.
Mutlu Coşkun - 11.3.2020
Bakan Pakdemirli 4. Ulusal Antarktika Bilim Seferine katılan mühendisi kabul etti
Bakan Pakdemirli 4. Ulusal Antarktika Bilim Seferine katılan mühendisi kabul etti ANKARA - Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 4. Ulusal Antarktika Bilim Seferine katılan Elektronik Haberleşme Mühendisi ve Meteoroloji Uzmanı Çetin Biçer'i kabul etti. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 4. Ulusal Antarktika Bilim Seferine Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü adına katılan Elektronik Haberleşme Mühendisi ve Meteoroloji Uzmanı Çetin Biçer'i kabul etti. Kabulde konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "4. Antarktika Bilim Seferini gerçekleştiren ekip döndü. Bu ekipte de Bakanlığımızdan, Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzden bir arkadaşımız, Çetin Biçer kardeşimiz yer alıyordu. Geçen sene de buraya gitmiştik, şu anda 4. defa Antarktika Bilim Seferi gerçekleşmiş oluyor. Geçen yıl gittiğimizde Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonumuzu buraya kurmuştuk ve verileri de almaya başlamıştık. Bu yıl da verileri almak ve yerinde kontrol etmek, istasyonun bakım ve yenilemelerini yapmak maksadıyla Antarktika Bilim Seferi ekibinin içinde bakanlığımızdan bir personel yer aldı" dedi. "İklimsel değişim ile mutlaka mücadele ediyor olmamız lazım" İklim değişikliğine ilişkin de konuşan Bakan Pakdemirli, "BM ve Dünya Meteoroloji Örgütünün raporları ve yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki önümüzdeki 5 yıl içerisinde Dünya'da sıcaklığın artması muhtemel. Son yüzyılda da Dünya'daki sıcaklık en az bir derece artmış durumda. Eğer gerekli tedbirler de alınmazsa Dünya'daki sıcaklığın artması kaçınılmaz. Sıcaklığın artmasının akabinde de iklim değişikliklerinin çok daha sert yaşanması, yağışların çok daha sert olması, kuraklıkların olması ve bunun da tabii ister istemez, Dünya'daki tarımsal dengeye, gıda dengesine mutlaka bir etkisi olacağı varsayılıyor. Günlük hayatımıza da etkisi olacağı varsayılıyor. Gerek ülkemiz, gerekse dünya ülkeleri tıpkı sigara ile mücadele ettiğimiz gibi iklimsel değişim ile mutlaka mücadele ediyor olmamız lazım" ifadelerini kullandı. "Veriler akmaya başladı" Antarktika'daki istasyondan gelen verileri gösteren Pakdemirli, "Sıcaklık, nem, rüzgar, basınç, yağış ve güneşten gelen radyasyon; bu verilerin hepsi akmaya başladı" dedi. Elde edilen ham verilerin Meteoroloji Genel Müdürlüğünde bulunan süper bilgisayarlar vasıtasıyla değerlendirildiğini dile getiren Pakdemirli, "Bu değerlendirmeler, bilimsel çalışmaların hepsine baz oluyor. Bu konuda da Türkiye, Antarktika'da üssü olan nadir ülkelerden biri olarak bilimsel çalışmalara küresel çapta katkı vermiş oluyor" şeklinde konuştu. Bakan Pakdemirli, çalışmalarından dolayı Çetin Biçer'i tebrik ederek plaket verdi. Kabulde, Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun da bulundu.
Mutlu Coşkun - 11.3.2020
Bakan Pakdemirli'den iklim değişikliği mesajı Açıklaması
Pakdemirli, Orman Genel Müdürlüğündeki makamında, 4'üncü Ulusal Antarktika Bilim Seferi'ne Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) adına katılan Meteoroloji Uzmanı Elektronik Haberleşme Mühendisi Çetin Biçer'i kabul etti. Kabulde, Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun da hazır bulundu.
Mutlu Coşkun - 11.3.2020
Bakan Pakdemirli: Antarktika'da elde edilen bilgiler akmaya başladı
Bakan Pakdemirli, Orman Genel Müdürlüğü'nde, 4'üncü Ulusal Antarktika Bilim Seferi Heyeti'nde yer alan, Elektronik Haberleşme Mühendisi Meteoroloji Uzmanı Çetin Biçer ve Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun ile bir araya geldi.
Mutlu Coşkun - 28.1.2020
Bakan Pakdemirli: "Meteoroloji verileri, deprem sonrası çalışmaların veriminde etkili oldu"
Genel Müdür Coşkun'dan personele tavsiyeler Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun da kurumun faaliyetlerini anlatarak, göreve başlayacak sözleşmeli personelden 76'sının mühendis, 24'ünün tekniker olduğunu bildirdi.
Mutlu Coşkun - 27.12.2019
Meteorolojiden Mehmetçiğe "anlık hava durumu" desteği
Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, güvenlik güçlerine yurt içi ve yurt dışı operasyonlarda hava durumuna ilişkin "terzi dikişi" hizmet verdiklerini belirterek, "İl, ilçe, belde ve mezra değil, belirlenen bir tepede dahi anlık hava durumu bilgilerini kahraman Mehmetçiğimize ulaştırıyoruz.
Mutlu Coşkun - 29.11.2019
Atatürk Üniversitesi ile Erzurum Teknik üniversitesinin Ar-Ge çalışmaları
ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak ile Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve beraberindeki heyet, üniversitelerin kısa bir süre önce başlattığı "Ortak Ar-Ge Programı" kapsamında, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun ile görüştü.
Mutlu Coşkun - 20.11.2019
Sıcaklıklar azalacak, yağışlı hava geliyor
Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, yağışlı sistemlerin etkisiyle sıcaklıkların cuma gününden itibaren azalarak mevsim normallerine düşeceğini bildirdi.
Mutlu Coşkun - 20.11.2019
METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRÜ DUYURDU: YAĞIŞ GELİYOR
METEOROLOJİ Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, "Yurdumuzun 22 Kasım cuma ve 25 Kasım pazartesi günleri Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisine gireceği tahmin ediliyor" dedi.
Mutlu Coşkun - 12.11.2019
Bazı atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
KARAOĞLU, CUMHURBAŞKANI DANIŞMANLIĞI'NA ATANDIKarara göre, Cumhurbaşkanı Danışmanlığı'na Şeyda Nur Karaoğlu atandı. Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu üyeliklerine; İbrahim Acarlı (Yargıtay), Ahmet Hüsrev Vural (Danıştay), Prof. Dr. Mahmut Koca (Ceza Hukuku), Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar (İdare Hukuku), Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu (Anayasa Hukuku), Av. Ünsal Toker (Türkiye Barolar Birliği), İsmail Kurul (Devlet Denetleme Kurulu Üyesi), Hayrettin Kurt (Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşaviri ve Muhakemat Genel Müdürü) ve Hakan Öztatar (Adalet Bakanlığı) getirildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda açık bulunan iş müfettişliğine, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren İş Müfettiş Yardımcısı Rahman Gülay atandı.Öte yandan, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi Ahmet Altay Cengizer merkeze alındı. Dışişleri Bakanlığı'nda açık bulunan Dış Politika Danışma Kurulu üyeliklerine Mehmet Ferden Çarıkçı ve Aydan Yamancan atandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcılıklarına Engin İlseven ve Mehmet Özdemir, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Ismuk atandı.3 İLİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDIMilli Eğitim Bakanlığı'nca Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ve Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan görevlerinden alındı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda açık bulunan Yozgat İl Müdürlüğü'ne, Çankırı İl Müdürü Yusuf Möhür getirildi.Tarım ve Orman Bakanlığı'nca Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Ahmet İpek ile Rehberlik ve Teftiş Başkanı Süleyman Değerli, görevlerinden alındı.Ayrıca, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Fırat Erkal da görevden alınırken yerine Barış Saylak atandı.Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Volkan Mutlu Coşkun atandı.
Mutlu Coşkun - 12.11.2019
Bazı atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Ayrıca, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Fırat Erkal da görevden alınırken yerine Barış Saylak atandı.Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Volkan Mutlu Coşkun atandı.
Mutlu Coşkun - 12.11.2019
Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Volkan Mutlu Coşkun atandı.
Mutlu Coşkun - 12.11.2019
Atama kararları Resmi Gazete'de
Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Volkan Mutlu Coşkun'un ataması yapıldı.
Mutlu Coşkun - 7.11.2019
Meteorolojinin uyarıları sağlıkta erken tedbir alınmasını sağlayacak
Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, protokol imza töreninde yaptığı açıklamada, meteorolojik şartlar ile insan sağlığının birbirine yakın ve ilişkili konular olduğunu söyledi.
Mutlu Coşkun - 4.11.2019
Çok yağışlı bir kış beklenmiyor
Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, iklim dengelerinin altüst olduğunu ve çok fazla yağışlı bir kış beklemediklerini bildirdi.
Mutlu Coşkun - 4.11.2019
Meteoroloji Genel Müdürü Coşkun: Çok yağışlı kış beklemiyoruz
METEOROLOJİ Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, küresel ısınma nedeniyle iklim dengelerinin altüst olduğunu belirterek, "Bu yıl çok fazla yağışlı bir kış beklemiyoruz" dedi.
Mutlu Coşkun - 4.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 10
Görüntü Dökümü ---------- -Trenin gelişi -Yüklerin indirilmesi Haber-Kamera: Bedir ALTUNOK/KARS, -  ===================== Meteoroloji Genel Müdürü Coşkun: Çok yağışlı kış beklemiyoruz Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, küresel ısınma nedeniyle iklim dengelerinin altüst olduğunu belirterek, "Bu yıl çok fazla yağışlı bir kış beklemiyoruz" dedi.
Mutlu Coşkun - 4.11.2019
Meteoroloji Genel Müdürü Coşkun: Çok yağışlı kış beklemiyoruz
METEOROLOJİ Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, küresel ısınma nedeniyle iklim dengelerinin altüst olduğunu belirterek, "Bu yıl çok fazla yağışlı bir kış beklemiyoruz" dedi.
Mutlu Coşkun - 1.11.2019
Yılda 5 bin ölüme neden olan ani taşkınlara önlemler, Antalya'da konuşulacak
Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, 2 adet bölgesel ani taşkın erken uyarı sistemine ev sahipliği yaptıklarını söyledi.
Mutlu Coşkun - 29.7.2019
"194 ülke arasında ilk 27'ye girerek meteorolojide 'Biz de varız' dedik"
Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, "Geçen ay Dünya Meteoroloji Örgütü'nün kongresi oldu.
Mutlu Coşkun - 11.6.2019
WMO Yürütme Konseyine Türkiye'den aday
Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO) Yürütme Konseyi üyeliğine aday gösterildi.
Mutlu Coşkun - 2.5.2019
Eumetsat Sanayi Günü
- Hava tahminlerinin Türkiye ekonomisine katkısı yıllık 2,6 milyar avro Hava tahminlerinin, Türkiye ekonomisine yıllık 2,6 milyar avro civarında katkıda bulunduğu bilgisini aktaran Pakdemirli, şunları kaydetti: "Çok etkileyici bir rakam olmasına rağmen bunu yeterli bulmuyoruz. Bugün burada bulunmamızın amacı da EUMETSAT'ın ülkemize ekonomik ve teknolojik katkısını artırabilmek. Bunun yolu ancak ve ancak birlikte çalışmaktan, işbirliği yapmaktan, dünyadaki rakiplerimizi ya da bizimle aynı işi yapanları tanımaktan geçer. MGM kendi alanında bu işbirliğinin iyi örneklerinden birini kurulduğu günden beri sergilemekte. Bugün de uzun yıllardır başarı ile yürüttüğü uluslararası işbirliği tecrübesini uzay ve uydu sanayindeki Türk şirketleriyle paylaşmaya çalışıyor." - EUMETSAT ile iş birlikleri güzel sonuçlar doğuracak Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun da, meteorolojik şartların askeri harekatların planlanmasının bir parçası olduğunu belirterek, MGM'nin güvenlik güçlerine doğru ve zamanında tahmin ve gözlem bilgilerinin sağlanması yanında, birçok özel projeye de katıldığını söyledi.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mutlu Coşkun Haberleri | Mutlu Coşkun Kimdir - Haberler - Mutlu Coşkun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mutlu Coşkun kimdir, hayatı ve biyografisi. İstanbul'daki meteoroloji laboratuvarı asırlık istasyon olarak tescillendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 23:45:58. #1.14#
title