MUSA ERTAŞ Biyografisi, MUSA ERTAŞ kimdir?

Musa Ertaş Biyografisi

Musa Ertaş
Doğum Yeri Nevşehir/ Türkiye
Doğum Tarihi 3.4.1958
03 Mart 1958 tarihinde Nevşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Nevşehir'de tamamlamıştır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.1979 yılında ticarete mobilyacılık ile başlamış, 1982 oto alım-satım, 1986 da ise Göre kasabasında 1.ci Akaryakıt istasyonunu açmıştır. Akaryakıt istasyonu Petrol ofis bayiliğini alarak girdiği ticari büyümeye paralel olarak aynı yıl, Metaş Madencilik İşletmesini açarak (1986) ponza taşı madenciliği sektörüne adımını atmıştır.

1983 yılında ticari faaliyetine Nakliye filosu kurarak müşterilerine hizmeti daha hızlı hale getirmiştir. 1999 yılında 2. Akaryakıt istasyonunu faaliyete geçirmiştir. 2002 yılında ISIBİMS'i satın alarak hafif yapı bloğu üretimi işine girmiş, firma ismini Blokbims A.Ş olarak değiştirerek bu günlerin temelini atmıştır.

2015 yılında Kapadokya Hill Hotel & Spa ve Figür Doğaltaş firmaları faaliyete geçmiştir. 2016 yılında 3. Akaryakıt İstasyonu Aytemiz Petrol BlokBims fabrika içerisine Almanya Masa firmasından son teknoloji yeni bir BimsBlok fabrikası kurulmuştur, böylece Avrupa’nın en büyük bimsblok fabrikası olmuştur. 2016 yılında ponza yatırımlarına devam ederek Ekomin Madencilik ve Pumice Madenciliğin firmalarını bünyesine katarak Türkiye’nin en büyük Bims ve Ponza ham madde üreticisi olmuştur.

Allmineral GmbH firması ile uzun bir görüşme maratonundan sonra dünyanın en büyük ve en ileri teknolojisine sahip Alman Allmineral markalı Pomza Yıkama ve Eleme tesisinin makinelarını ithal ederek kurmuş ve 2008 Eylül ayında hizmete sokmuştur. Bu gün 1.000.000 m2 açık alan ve 30.000 m2 kapalı alanı ile dünyanın en büyük ve en kaliteli Bimsblok üretimini yapan firması konumuna gelmiştir.

Yine 2007 yılında yurtdışı pazarlara açılmak için Dış Ticaret Departmanı kurularak hem Bimsblok ürünleri, hem de pomza taşı dünya pazarlarında aranan ve kalitesi ile büyük rağbet gören konuma gelmiştir. Yurtdışında Amerika, Norveç, Fransa, Suudi Arabistan ve Güney Kore de ülke distribütörleri bulunmakta ve toplamda 47 ülkeye mallarını ihraç etmektedir. 2013 yılında ortaklı gayrimenkul işine girerek Nevşehir Merkez de 52 dairelik konut yaptırmış ve satılmıştır. 2014 yılında turizm sektörüne atılarak Nevşehir'in Göre Kasabasında Kapadokya Hill Butik Oteli açarak 2015 yılında faaliyete geçmiştir.

1980 Yılı öncesi ülkü ocakları başkanlığı, 1999'da MHP il genel meclis üyeliği ve 5 yıl meclis başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. MHP'nin yönetim kadrolarında il yönetiminde görev yapan partiden hiç uzak bulunmayan bir iş adamı olarak açık görüş ve duruşu ile tanınan biri olarak görevini sürdürmüştür.

Sektöründe daima ilklerin başında olan Musa Ertaş, Sivil Toplum Kuruluşlar (STK), meslek odalarında ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır.

İyi Parti 27. dönem Nevşehir 1. sıra milletvekili adayıdır.

Musa Ertaş haberleri için tıklayın

title