Murat Yeşiltaş Haberleri

Murat Yeşiltaş haber, Murat Yeşiltaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Murat Yeşiltaş - 17.03.2021
ORSAM'dan "10. Yılında Suriye Devrimi" çevrim içi sempozyumu
SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Murat Yeşiltaş ise kurum olarak, ortaya çıkardığı sonuçların Türkiye'yi doğrudan etkilemesinden dolayı, Suriye krizine olan yaklaşımlarında bir değişim yaşadıklarını belirtti.
Murat Yeşiltaş - 18.02.2021
Son dakika haberi! "NATO 2030: Yeni Bir Çağ İçin Birliktelik" raporu İzmir'deki panelde ele alındı
Son dakika haberler... SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Murat Yeşiltaş, terör saldırılarının son 10 yılda karakter değiştirdiğini belirterek 11 Eylül saldırısından bu yana, geçen yıl ilk kez radikal din temelli terör saldırılarının beyaz, üstünlükçü, aşırı sağ ve sol terör saldırılarının altında...
Murat Yeşiltaş - 30.12.2020
SETA'dan "2021'de Türkiye ve Dünya: Beklentiler, Riskler, Fırsatlar" paneli
SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş'ın moderatörlüğünü yaptığı panele, SETA Genel Koordinatörü Burhanettin Duran, Washington DC Koordinatörü Kadir Üstün, SETA Enerji Araştırmaları Direktörü Kemal İnat, SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Prof.
Murat Yeşiltaş - 19.11.2020
SETA'nın "Uluslararası Libya Konferansı"nda güvenlik sektörü reformunun önündeki zorluklar ele alındı
Çevrimiçi ortamda düzenlenen konferansın "Libya için Güvenlik Sektörü Reformunun Önündeki Zorluklar" başlıklı ikinci panele, SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Murat Yeşiltaş moderatörlük yaparken, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac'ın Mağrip Ülkeleri Özel Temsilcisi Guma Al Gamaty, eski Libya Devlet Yüksek Konseyi Danışmanı Salah Al Elbakkoush ve Johns Hopkins Üniversitesi Paul H.
Murat Yeşiltaş - 19.11.2020
SETA'nın "Uluslararası Libya Konferansı"nda Güvenlik Sektörü Reformu ele alındı
Çevrim içi ortamda düzenlenen konferansın "Libya için Güvenlik Sektörü Reformu: Gelecek İçin Bir Zorunluluk" başlıklı ilk paneline SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Murat Yeşiltaş moderatörlük yaparken, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi ve SETA Güvenlik Uzmanı Murat Aslan, BM Libya Destek Misyonu (UNSMIL) Güvenlik Sektörü Reform Direktörü Salim Raad ve Libya Yeniden Entegrasyon ve Kalkınma Programı Genel Müdürü Mustafa Sakızlı konuşmacı olarak katıldı.
Murat Yeşiltaş - 02.10.2020
Son dakika gündem: Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "Kafkasya bölgesinin istikrarının önündeki en büyük engel...
Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) tarafından online düzenlenen "Yukarı Karabağ ve Türkiye-Azerbaycan İlişkilerinin Geleceği" paneline, Kıran, SAM Başkanı Dr. Ufuk Ulutaş, Azerbaycan Cumhuriyeti Uluslararası İlişkiler Tahlil Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Büyükelçi Farid Shafiyev, Kafkasya Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Merkezi (QAFSAM) Başkanı Araz Aslanlı, Ekonomi ve Dış Politika Araştırmaları Merkezi (EDAM) Güvenlik ve Savunma Programı Direktörü Dr. Can Kasapoğlu ve Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Güvenlik Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Murat Yeşiltaş konuşmacı olarak katıldı.
Murat Yeşiltaş - 29.09.2020
İletişim Başkanlığından Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikasına ilişkin internet paneli
Videokonferans yöntemiyle Doç. Dr. Murat Yeşiltaş'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, İtalya'nın eski Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili, İtalyan yazar Doç.
Murat Yeşiltaş - 15.08.2020
SETA'dan "19. Yılında AK Parti ve Dış Politika" paneli
SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Muhittin Ataman'ın moderatörlük yaptığı Dış Politika oturumuna, AK Parti Dış İlişkiler Başkanı Cevdet Yılmaz, Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) Başkanı Ufuk Ulutaş ve SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş katıldı.
Murat Yeşiltaş - 25.07.2020
İletişim Başkanlığının "15 Temmuz'da 15 Panel" programının Fransa bölümü yayınlandı
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Güvenlik Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Murat Yeşiltaş'ın moderatörlüğünde video konferans yöntemiyle yapılan panele, Türkiye'nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa ve Paris Jeopolitik Araştırmaları Gözlemevi Başkanı Charles Saint-Prot katıldı.
Murat Yeşiltaş - 23.07.2020
Londra'da hain darbe girişiminin 4. yılı nedeniyle çevrim içi seminer düzenlendi
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Güvenlik Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Murat Yeşiltaş moderatörlüğünde yapılan panele, Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın, SOAS Üniversitesi Politika ve Uluslararası Çalışmalar Bölümü Öğretim Görevlisi William Hale, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar ve Hudson Enstitüsünde akademisyen de olan Portekizli Politikacı Bruno Maçaes katıldı.
Murat Yeşiltaş - 10.06.2020
Son dakika haber | SETA'nın Kriter dergisinin haziran sayısı çıktı
Koronavirüsün ardından Türkiye'nin önündeki rotayı, Murat Yeşiltaş, küresel düzlemin geleceğini ise Nurşin A.
Murat Yeşiltaş - 16.05.2020
STM ThinkTech, savunma sanayisinin liderlerini ağırlayacak
Moderatörlüğünü gazeteci Hakan Çelik'in üstleneceği "Kovid-19 Süreci ve Sonrasında Türkiye'de ve Dünyada Savunma Sanayii" konulu panele Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Yeşiltaş ve STM Genel Müdürü Murat İkinci katılacak.
Murat Yeşiltaş - 30.04.2020
Çatışmalar salgına rağmen hız kesmiyor
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının küresel bir kriz haline dönüşmesine ve ABD başta olmak üzere bütün küresel oyuncuları sarsmasına rağmen silahlı çatışmalar ve terör saldırıları hız kesmeden devam ediyor.
Murat Yeşiltaş - 22.04.2020
SETA Direktörü Yeşiltaş salgın sonrası Orta Doğu'nun güvenliğini değerlendirdi Açıklaması
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının, küresel siyasette olduğu gibi Orta Doğu'nun güvenlik mimarisinde de bazı etkiler ortaya çıkartacağını belirterek, "Bazı değişim ve dönüşüm...
Murat Yeşiltaş - 09.04.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
İletişim Başkanlığından video konferans İletişim Başkanlığı, Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Emin Önen, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Esenli ve Türkiye'nin Seul Büyükelçisi Durmuş Ersin Erçin'in katılımıyla "Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı gerçekleştirdi. Açılış konuşmasını İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un, moderatörlüğünü ise Murat Yeşiltaş'ın yaptığı konferansta, Kovid-19 ile mücadelede uluslararası iş birliği konusu ele alındı.
Murat Yeşiltaş - 08.04.2020
"Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı
Açılış konuşmasını İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un, moderatörlüğünü ise Murat Yeşiltaş'ın yaptığı konferansta, Kovid-19 ile mücadelede uluslararası iş birliği konusu ele alındı.
Murat Yeşiltaş - 08.04.2020
"Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı
Açılış konuşmasını İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un, moderatörlüğünü ise Murat Yeşiltaş'ın yaptığı konferansta, koronavirüsle mücadelede uluslararası iş birliği konusu ele alındı.
Murat Yeşiltaş - 08.04.2020
"Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı
Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Seul Büyükelçisi Durmuş Ersin Erçin'in konuşmacı olarak yer aldığı video konferansın moderatörlüğünü ise SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş gerçekleştirdi.
Murat Yeşiltaş - 08.04.2020
İletişim Başkanlığı tarafından Korona virüs konferansı düzenlendi
İletişim Başkanlığı tarafından "Covid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" başlıklı bir video konferans düzenlendi. Başkanlığın, Türkçe ve İngilizce Youtube kanallarından canlı olarak yayınlanan video konferansın açılış konuşmasını İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun yaptı. Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Seul Büyükelçisi Durmuş Ersin Erçin'in konuşmacı olarak yer aldığı video konferansın moderatörlüğünü ise SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş gerçekleştirdi.
Murat Yeşiltaş - 13.03.2020
"Türkiye'nin NATO Üyeliğinin 68. Yılı: Stratejik İttifakın Güçlü Üyesi Türkiye" paneli
Çonkar, moderatörlüğünü Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Yeşiltaş'ın yaptığı ve Çukurova Kalkınma Ajansı'nda gerçekleştirilen "Türkiye'nin NATO'ya Üyeliğinin 68.
Murat Yeşiltaş - 05.03.2020
Uluslararası İdlib Konferansı
"Rusya'nın büyük olasılıkla sorumluluğu vardı" SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Murat Yeşiltaş, Suriye'de vekil savaşının devletler arası ihtilafa dönüştüğünü ifade etti.
Murat Yeşiltaş - 04.03.2020
Financial Times'tan İdlib yorumu: Putin, Orta Doğu'da Rusya'nın nüfuzunu artıran Esad ve Erdoğan...
Financial Times, "İdlib'deki çatışmalar Rusya'nın Türkiye'yle ilişkilerini geriyor" başlıklı haberinde, "Rusya lideri Vladimir Putin'in Ortadoğu'daki nüfuzunu artıran iki liderin arasında kaldığını" söylüyor. Gazete, Suriye'nin İdlib eyaletinde "Türkiye'nin Rusya destekli güçlere saldırılarının Moskova'nın Ankara'yla ilişkilerini sınavdan geçirdiğini" belirtiyor. Financial Times, geçen hafta hayatını kaybeden 34 Türk askerinin intikamını almak isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son üç gündür Suriye rejimi hedeflerini bombaladığını ve Erdoğan'ın "bunun daha başlangıç olduğu" uyarısında bulunduğunu hatırlatıyor. Gazeteye göre "artan çatışmalar, Kremlin'in Suriye lideri Beşar Esad'a isyancı güçlerin elindeki son bölge olan İdlib için Erdoğan'la savaşmasına izin vermesindeki riskleri gözler önüne serdi." Rusya lideri de "Ortadoğu'da kendisinin daha fazla nüfuz kazanmasına yardımcı olan iki liderin arasında kaldı." 'Rusya , Erdoğan'a baskı yapacak' "Türkiye Cumhurbaşkanı'nın çatışmaları yükseltme tehdidi, yarın Putin'le Moskova'da buluşmaya hazırlanırken, topyekün savaş riski getiriyor" diyen gazetenin görüşlerine yer verdiği Moskova Carnegie Merkezi'nden Dmitri Trenin, "Moskova Suriye-Türkiye çatışmasının gerçek bir savaşa dönüşmesinden kaygılı. Her iki tarafta artan ölü ve yaralı sayısı bu savaşı daha da yakınlaştırıyor" yorumu yapıyor. Trenin ayrıca "Rusya en nihayetinde bir savaşa sürüklenmemek için bir tür ateşkes elde etmeye çalışacak ancak cephede boyun eğmesi için Erdoğan'a baskı yapacak" diye konuşuyor. Moskova merkezli düşünce kuruluşu Stratejiler ve Teknolojiler Merkezi adlı düşünce kuruluşunun Direktörü Ruslan Pukhov ise "Rusya'nın artık Erdoğan'ın olumsuz sonuçlardan kaçınmasına müsaade etmemesi çok mantıklı. Bu kadar sürmesi bile büyük sürpriz" diyor. Kremlin'in Türkiye'nin İdlib'deki yeni saldırıları hakkında yorum yapmayı reddettiğini söyleyen gazete, bunun yerine Rusya Savunma Bakanlığı'nın "Suriye semalarında Türk uçaklarının güvenliğini sağlayamayız" şeklindeki açıklamasının öne çıktığını aktarıyor. Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov'un da "Suriye'nin toprak bütünlüğünü destekliyoruz ve Suriye'nin teröristlerle ve terör örgütleriyle savaşma niyetine destek veriyoruz" dediği belirtiliyor. Dmitri Trenin, Savunma Bakanlığı'nın açıklamasının "Ankara'ya dolaylı bir tehdit olduğunu" söylüyor ve "Rusya'nın gerçekten Suriye'de Türk jetlerini düşürüp düşürmeyeceği net değil, ancak bunu sınamak pervasızlık olur. Bunun yaşanmayacağı anlamına gelmez." diye konuşuyor. Erdoğan 'zayıf bir elle' Moskova'ya gidiyor İstanbul merkezli düşünce kuruluşu EDAM'ın Başkanı Sinan Ülgen de Moskova'nın, kamuoyu öfkesini yatıştırabilmesi için rejim hedeflerine birkaç gün saldırmasına izin verdiğini ve aynı zamanda Erdoğan'a "İdlib'deki isteklerinin hala Rusya'nın onayına bağlı olduğunu gösterdiğini" söylüyor. Ülgen, İdlib'deki Türk askerlerinin korunmasız durumu nedeniyle, Erdoğan'ın Moskova'ya "zayıf bir elle" gideceğini ve Putin'in büyük ihtimalle, rejimin son günlerdeki toprak kazançlarını kabul etmesini ve daha dar bir nüfuz bölgesine razı olmasını isteyeceğini kaydediyor. Hükümete yakınlığıyla bilinen SETA'nın Güvenlik Çalışmaları Direktörü Murat Yeşiltaş ise "iki tarafın uzlaşamaması halinde Türkiye'nin masadan kalkabileceğini" savunuyor ve "Türkiye ve rejim arasında potansiyel bir askeri çatışma anlamında pandoranın kutusu açıldı" diyor.
Murat Yeşiltaş - 04.12.2019
Türkiye-Birleşik Krallık ilişkilerinin geleceği Londra'da değerlendirildi
Yuvarlak masa toplantısına İletişim Başkanlığı Kamu Diplomasisi Dairesi Başkanı Ömer Faruk Tanrıverdi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi, SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Murat Yeşiltaş, İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.
Murat Yeşiltaş - 04.12.2019
Türkiye-Birleşik Krallık ilişkilerinin geleceği Londra'da değerlendirildi
Yuvarlak masa toplantısına İletişim Başkanlığı Kamu Diplomasisi Dairesi Başkanı Ömer Faruk Tanrıverdi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi, SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Murat Yeşiltaş, İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.
Murat Yeşiltaş - 02.12.2019
Londra'da "Türkiye'nin NATO'daki Rolü ve Bölgesel Güvenlik Sınamaları" paneli
Kentin prestijli kulüplerinden Naval and Military Club'da gerçekleştirilen ve SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş'ın moderatörlüğündeki panele AK Parti Milletvekili ve NATO Parlamenter Asamblesi üyesi Ahmet Berat Çonkar, İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.
Murat Yeşiltaş - 19.11.2019
SETA'da "Türk-Amerikan İlişkilerini Yeniden Tanımlamak" paneli
SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Murat Yeşiltaş'ın moderatörlüğünde yapılan panele, Altınbaş Üniversitesi Rektörü Prof.
Murat Yeşiltaş - 13.11.2019
SETA'da "Rus Dış Politikasında Değişim ve Süreklilik" paneli
SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş'ın moderatörlüğünde yapılan panele, Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.
Murat Yeşiltaş - 27.09.2019
Trump'ın "Buy American" güvencesi ve Aramco saldırısı
[1] Serkan Balkan, DDSA ve Yenilikçi Terörizm: DEAŞ'ın Dron Stratejisi, içinde Ortadoğu'da Devlet-dışı Silahlı (Ed. Murat Yeşiltaş & Burhanettin Duran), SETA, Aralık 2018, ss.
Murat Yeşiltaş - 24.05.2019
"Küresel askeri harcamalar yükseldi"
Araştırmacı Wezeman, Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfınca (SETA) düzenlenen, moderatörlüğünü SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş'ın yaptığı "Küresel Silahlanma ve Askeri Harcama Trendleri" başlıklı panele konuşmacı olarak katıldı.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Murat Yeşiltaş Haberleri | Murat Yeşiltaş Kimdir - Haberler - Murat Yeşiltaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Murat Yeşiltaş kimdir, hayatı ve biyografisi. ORSAM'dan 10. Yılında Suriye Devrimi çevrim içi sempozyumu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 12:25:19. #1.14#

title