Muhsin Fahrizade Haberleri

Muhsin Fahrizade haber, Muhsin Fahrizade son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muhsin Fahrizade - 12.01.2021
Son dakika haberleri... İran: Nükleer anlaşma yürürlükte kaldığı müddetçe UAEA müfettişlerinin denetimleri sürecek
Mecliste hükümetin itirazlarına rağmen çıkarılan nükleer yasa Muhafazakarların çoğunlukta olduğu İran Meclisi, nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin 27 Kasım 2020'de öldürülmesinden kısa süre sonra nükleer faaliyetleri hızlandırmayı hedefleyen "Yaptırımların Kaldırılması ve İran Ulusunun Çıkarlarının Korunması için Stratejik Eylem Planı" yasasını çıkarmıştı.
Muhsin Fahrizade - 12.01.2021
İran'ın nükleer kozu yeni dönemde yeterli olacak mı?
2 Aralık 2020'de bu defa İran parlamentosu, İranlı nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'nin 27 Kasım'da suikastla öldürülmesinin ardından Ruhani'nin tasarı hakkındaki eleştirilerine rağmen hükümeti "vakit kaybetmeksizin" uranyumu yüzde 20 oranında zenginleştirmeye çağırmak dahil çeşitli adımların atılmasını öngören "Yaptırımları ortadan kaldırma ve İran milletinin çıkarlarını koruma" kanununu kabul etti.
Muhsin Fahrizade - 12.01.2021
İran: "Yüzde 20 zenginleştirilmiş 120 kilogram uranyumu 8 aydan daha kısa sürede üretebiliriz"
İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye düzenlenen suikastın ardından Meclis'te hükümetin itirazlarına rağmen 1 Aralık 2020'de onaylanan yasa, İran Atom Enerjisi Kurumu'nun uranyumu en az yüzde 20 zenginleştirmeye başlamasını ve düşük düzeyli zenginleştirilmiş uranyum stoklarını artırmasını zorunlu kılmıştı.
Muhsin Fahrizade - 11.01.2021
İran, nükleer bilimci Fahrizade suikastıyla ilgili 4 kişi için "kırmızı bülten" talebinde bulundu
İran, Tahran'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastıyla bağlantılı olduğu gerekçesiyle 4 kişi hakkında Interpol'den "kırmızı bülten" talebinde bulundu.
Muhsin Fahrizade - 09.01.2021
İranlı Milletvekili Ferahani: "21 Şubat'a kadar yaptırımlar kaldırılmazsa UAEA müfettişlerini ihraç edeceğiz"
Nükleer faaliyetleri hızlandıracak yasa çıkarıldı Muhafazakarların çoğunlukta olduğu İran Meclisi, nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin 27 Kasım 2020'de öldürülmesinden kısa süre sonra nükleer faaliyetleri hızlandırmayı hedefleyen "Yaptırımların Kaldırılması ve İran Ulusunun Çıkarlarının Korunması için Stratejik Eylem Planı" yasasını çıkarmıştı.
Muhsin Fahrizade - 08.01.2021
Uzmanlara göre, bu sene İran için 2020'ye kıyasla daha zor geçecek
Atay, konuşmasının devamında Kasım ayında suikast sonucu hayatını kaybeden nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin ölümü ile eleştirilerin odak noktası olan İran'ın güvenlik açığı hakkında "İsrail, İran'ın kalbine kadar sızmış durumda.
Muhsin Fahrizade - 07.01.2021
İran'dan "uranyumu yüzde 90'a kadar zenginleştirebiliriz" açıklaması
İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'ye yönelik suikastın 40'ıncı günü münasebetiyle başkent Tahran'da düzenlenen anma töreni sırasında devlet televizyonuna konuşan Kemalvendi, Meclis tarafından çıkarılan yasa uyarınca yüksek oranda uranyum zenginleştirme kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Muhsin Fahrizade - 06.01.2021
Almanya'dan İran'a nükleer programı konusunda "makul" olma çağrısı
İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye düzenlenen suikastın ardından Meclise getirilip onaylanan yasa, İran Atom Enerjisi Kurumunun uranyumu yüzde 20 zenginleştirmeye başlamasını ve düşük düzeyli zenginleştirilmiş uranyum stoklarını artırmasını zorunlu kılıyor.
Muhsin Fahrizade - 06.01.2021
İsrail Husi tehdidine karşı Kızıldeniz kıyısına demir kubbe yerleştirdi
İsrail makamları, İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin Tahran'da suikaste kurban gitmesinin ardından, İran'ın Suriye, Lübnan ile Gazze Şeridi ve Yemen'deki Husi tehdidine karşı alarm durumuna geçmişti.
Muhsin Fahrizade - 06.01.2021
Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın çalkantılı yılı
Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin hem sembolik hem de pratikte etkileri oldu. Sembolik açıdan, daha önce Suriye ve Irak'a müdahalelerine sessiz kalan ABD, İran'ın bölgedeki moral üstünlüğünü kırdı. Fiili olarak ise İran'ın Irak'taki etkinliğinden rahatsızlık duyduğu ve ülkeyi tamamen ele geçirmek üzere olduğunu düşünerek hamle yaptı. Özellikle İran'a bağlı Haşdi Şabi gruplarıyla ABD elçiliklerine ve çıkarlarına sürekli füze ve toplarla saldırı yapılmasına Trump çok sert cevap verdi. İran ise göstermelik intikam saldırısı olarak boş bir alana füze saldırıları gerçekleştirmekle yetindi ve ABD ile gerginliği ciddi şekilde artırmaktan kaçındı. İsrail'in geçen ay, İran nükleer programının kilit isimlerinden fizik profesörü Muhsin Fahrizade'yi öldürmesi de aynı çerçevede Trump'ın giderayak İran'ı savaşa tahrik etmek için ve fakat Biden gelinceye kadar İran'ın böyle bir şeye kalkışamayacağı düşünülerek yapılmış olmalı.
Muhsin Fahrizade - 05.01.2021
İran: Her ay yüzde 20 oranında 8-9 kilogram zenginleştirilmiş uranyum üretebiliyoruz
İran resmi haber ajansı IRNA'ya göre, Salihi suikast sonucu hayatını kaybeden İranlı Nükleer Bilimci Muhsin Fahrizade'nin ölümünün 40'ıncı gününde düzenlenen etkinlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Muhsin Fahrizade - 05.01.2021
Japonya, İran'ın uranyum zenginleştirmesinden "endişe" duyuyor
İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye yönelik suikast sonrası mecliste kabul edilen yasa uyarınca uranyumu yüzde 20 oranında zenginleştireceklerini UAEA'ya bildirdiklerini açıklamıştı.
Muhsin Fahrizade - 05.01.2021
İran, yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş uranyum üretti
İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye düzenlenen suikastın ardından Mecliste hükümetin itirazlarına rağmen 1 Aralık 2020'de onaylanan yasa, İran Atom Enerjisi Kurumunun uranyumu en az yüzde 20 zenginleştirmeye başlamasını ve düşük düzeyli zenginleştirilmiş uranyum stoklarını artırmasını zorunlu kılmıştı.
Muhsin Fahrizade - 04.01.2021
İran devlet medyası: Fordo Nükleer Tesisi'nde uranyumu yüzde 20 zenginleştirme işlemi başladı
İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye düzenlenen suikastın ardından Meclise getirilip onaylanan yasa, İran Atom Enerjisi Kurumunun uranyumu yüzde 20 zenginleştirmeye başlamasını ve düşük düzeyli zenginleştirilmiş uranyum stoklarını artırmasını zorunlu kılıyor.
Muhsin Fahrizade - 03.01.2021
İsrail televizyonu: İsrail, İran'ın muhtemel saldırılarına karşı hazırlık yapıyor
İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, 22 Aralık'ta İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin ölümünden ülkesini sorumlu tutan İran'ı "İsrail'e saldırmaması" konusunda uyarmıştı.
Muhsin Fahrizade - 02.01.2021
İran, uranyumu yüzde 20 zenginleştireceğine dair kararını UAEA'ya bildirdi
İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye düzenlenen suikastın ardından meclise getirilip onaylanan yasa, İran Atom Enerjisi Kurumu'nun uranyumu yüzde 20 zenginleştirmeye başlamasını ve düşük düzeyli zenginleştirilmiş uranyum stoklarını artırmasını zorunlu kılıyor.
Muhsin Fahrizade - 30.12.2020
Arap ülkeleri, 2021'e krizler ve zorluklarla giriyor
Washington ve Tahran arasında sıkışan Irak İran ile ABD arasında 3 Ocak'ta İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani suikastıyla başlayan gerginlik, İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesiyle tırmandı.
Muhsin Fahrizade - 23.12.2020
İran'da "nükleer faaliyetleri hızlandıracak yasa" Bakanlar Kurulu'ndan da geçti
Yasanın uygulanması halinde İran, uranyumu en az yüzde 20 zenginleştirecek İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye düzenlenen suikastın ardından Meclise getirilip onaylanan yasa, İran Atom Enerjisi Kurumunun uranyumu en az yüzde 20 zenginleştirmeye başlamasını ve düşük düzeyli zenginleştirilmiş uranyum stoklarını artırmasını zorunlu kılıyor.
Muhsin Fahrizade - 22.12.2020
İsrail gazetesi: Süveyş Kanalı'nı geçen İsrail denizaltısı, İran'a gözdağı veriyor
Süveyş Kanalı'nı geçen İsrail denizaltısının "İran'a gözdağı verdiği" vurgulanan haberde, olayın İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'ye yönelik suikastin ardından İran tarafından yapılan açıklamalara cevap niteliğinde olduğunu ifade edildi.
Muhsin Fahrizade - 22.12.2020
İsrail Genelkurmay Başkanı'ndan İran'a "uyarı"
İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin ölümünden ülkesini sorumlu tutan İran'ı "İsrail'e saldırı" konusunda uyardı.
Muhsin Fahrizade - 18.12.2020
Son dakika haberleri | İsrail Savunma Bakanı Gantz: "İran'a karşı herhangi bir senaryoda (ABD ile) birlikte çalışacağız"
İsrail merkezli Haaretz gazetesi bu ayın başında İranlı bilim insanı ve nükleer programın mimarlarından Muhsin Fahrizade'nin suikastı nedeniyle misilleme yapılması beklentisiyle İsrail ve ABD orduları arasındaki koordinasyon düzeyini yükselttiğini yazmıştı.
Muhsin Fahrizade - 15.12.2020
ABD'nin Yemen politikasında değişim sinyali
Bununla birlikte Biden Yemen'de nasıl bir politika izlerse izlesin, Yemen çatışmasının kendine özgü koşulları ve bölgesel ve yerel aktörlerin tutumu nedeniyle savaşın kısa vadede nihai bir çözüme kavuşmasını beklememek gerekir. Ayrıca Beyaz Saray'daki son günlerini geçiren Trump'ın Husileri terör örgütü ilan edilebileceğine yönelik haberler meselenin karmaşıklığına işaret ediyor. İranlı nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade suikastında olduğu gibi, Trump'ın bu ihtimali gerçeğe dönüştürmesi Biden için içinden çıkılması zor sonuçlara sebebiyet verecektir.
Muhsin Fahrizade - 14.12.2020
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Biden 2017 şartlarına dönerse biz de döneriz"
"ABD'nin yeni hükümetinde şartların değişeceğine inanıyoruz" Hükümetin öncelikli hedefinin yaptırımların kalkması olduğunu ve fırsat olursa bunu bir saat dahi geciktirmeyeceklerini dile getiren Ruhani, Biden ile görüşme konusunda ise şunları kaydetti: "ABD nükleer anlaşmaya döner, geçmişteki yanlışlarını telafi eder ve Biden 2017 şartlarına dönerse biz de döneriz. ABD'nin yeni hükümetinde şartların değişeceğine inanıyoruz. Batılı, Avrupalı ve komşu ülkelerle ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. 5+1, 2017'ye dönmeye hazırsa biz de hazırız ve bu kısa sürede gerçekleşebilir." Biden'dan nükleer anlaşmaya dönmesi halinde güçlü bir anlaşma yapılması yönünde bir açıklama duymadığını ve bu iddiaların Trump'a ait olduğunu ifade eden Ruhani, şöyle devam etti: "Nükleer anlaşmanın yeniden müzakere edilmesi mümkün değil. Mevcut nükleer anlaşmanın tamamı ya uygulanır ya uygulanmaz. Nükleer anlaşmada tüm bu konuları görüştük. Füze programının nükleer anlaşmayla alakası yok. Müzakere sürecine füze programı ve bölgesel meseleler dahil edilmek istendi ancak bunu kabul etmedik. Nükleer anlaşma yeniden müzakere edilemez." "Siyonist rejimin hedefi bugünlerde bir savaş çıkarmaktı" İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastının Trump hükümetini son günlerinde bölgeyi savaşa çekmeyi hedefleyenlerin işi olduğunu iddia eden Ruhani, "Siyonist rejimin hedefi bugünlerde bir savaş çıkarmaktı.
Muhsin Fahrizade - 12.12.2020
Suikast sonucu hayatını kaybeden İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin oğlu: "Babam nükleer anlaşmaya karşıydı"
Tahran'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin oğlu Hamid Fahrizade, babasının her zaman nükleer anlaşmaya karşı bir duruş sergilediğini söyledi.
Muhsin Fahrizade - 11.12.2020
ABD'den, İran'ın yüzde 20 uranyum zenginleştirme yasasına kınama
"Yaptırımların Kaldırılması ve İran Ulusunun Çıkarlarının Korunması için Stratejik Eylem Planı" İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye yönelik suikastın ardından Mecliste kabul edilen ve çarşamba günü de nihai onay makamı AKK'de onaylanan yasa, İran Atom Enerjisi Kurumunun uranyumu en az yüzde 20 zenginleştirmeye başlamasını ve düşük düzeyli zenginleştirilmiş uranyum stoklarını artırmasını zorunlu kılıyor.
Muhsin Fahrizade - 09.12.2020
İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov'u kabul etti
Bayramov, İranlı nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'ye yönelik suikastı da kınayarak, "Bir bilim insanının öldürülmesi hiçbir şekilde kabul edilemez.
Muhsin Fahrizade - 08.12.2020
İran, Fahrizade suikastında bazı faillerin yakalandığını duyurdu
İran Meclis Başkanı'nın Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Özel Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade Mahabadi suikastında bazı faillerin yakalandığını açıkladı.
Muhsin Fahrizade - 08.12.2020
İran'da Fahrizade suikastıyla bağlantılı kişiler tutuklandı
Tahran yönetimi, İran'ın nükleer programının kilit isimlerinden nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'ye Tahran eyaletine bağlı Abserd ilçesinde düzenlenen saldırı sonucu ölümüyle ilgili bağlantılı kişilerin tutuklandığını duyurdu.
Muhsin Fahrizade - 08.12.2020
İran'daki bir üst geçide İsrail bayrağı ile "teşekkürler Mossad" yazısı asıldı
İran nükleer programının kilit isimlerinden Muhsin Fahrizade, 27 Kasım'da Tahran eyaletine bağlı Abserd ilçesinde aracına düzenlenen saldırıda hayatını kaybetmişti.
Muhsin Fahrizade - 07.12.2020
İran'ın Kum kentinde bilim adamı Fahrizade'nin suikastı protesto edildi
İran'ın Kum kentindeki önemli nükleer merkezlerinden biri olan Fordo Nükleer Tesisinin önünde toplanan öğrenciler ve muhafazakarlar, bilim adamı Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesine tepki göstererek nükleer çalışmalara hız verilmesini istedi.
Muhsin Fahrizade - 06.12.2020
Devrim Muhafızları Komutan Fadvi: "İranlı nükleer fizikçi Mahabadi, uydudan kontrol edilen silahla öldürüldü"
İran Devrim Muhafızları Komutan Vekili General Ali Fadvi, İranlı nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade Mahabadi'nin uydudan kontrol edilen makineli bir silahla öldürüldüğünü söyledi.
Muhsin Fahrizade - 06.12.2020
İranlı nükleer bilimci Fahrizade beline isabet eden kurşunlarla hayatını kaybetmiş
İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Ali Fedevi, suikasta kurban giden nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin, olay sırasında 11 korumasının bulunmasına rağmen beline isabet eden kurşunların omurgasını parçalaması sonucu yaşamını kaybettiğini bildirdi.
Muhsin Fahrizade - 05.12.2020
İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyinden Ruhani hükümetinin karşı çıktığı nükleer yasaya destek
Ek Protokol'den ayrılarak, nükleer tesislerindeki denetimleri sınırlandıracak İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye yönelik suikastın ardından Mecliste kabul edilen ve çarşamba günü de nihai onay makamı Anayasayı Koruyucular Konseyinde (AKK) onaylanan yasa, İran Atom Enerjisi Kurumunun uranyumu en az yüzde 20 zenginleştirmeye başlamasını ve düşük düzeyli zenginleştirilmiş uranyum stoklarını artırmasını zorunlu kılıyor.
Muhsin Fahrizade - 05.12.2020
Son dakika haberleri... IKBY Hükümet Sözcüsü Adil: "İsrail'in Kürdistan Bölgesi'nde herhangi bir çıkarı-varlığı söz konusu değildir"
Sözcü Adil, İsrail'in, İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastının intikamını alma tehdidine karşı aralarında IKBY'nin de olduğu çeşitli ülke ve bölgelerdeki vatandaşlarına güvenlik uyarısına ilişkin açıklama yaptı.
Muhsin Fahrizade - 04.12.2020
İsrail gazetesi: Fahrizade'nin Mossad tarafından takip edilmesi 2008 öncesine dayanıyor
İsrail'in Yediot Ahronot gazetesi, Tahran'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin İsrail istihbarat servisi Mossad tarafından 2008 öncesinden bu yana takip edildiğini yazdı.
Muhsin Fahrizade - 04.12.2020
İsrail, Dimona Nükleer Tesisi çalışanlarını İran'ın saldırı ihtimaline karşı uyardı
Haberde uyarının, Tel Aviv yönetiminin suçlandığı İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastının hemen ardından geldiğine işaret edildi.
Muhsin Fahrizade - 04.12.2020
Biden, Fahrizade suikastı ve İran ile ilişkilere dair ilk kez konuştu Açıklaması
ABD'de 3 Kasım'daki seçimlerde başkan seçilen Joe Biden, İran nükleer programının kilit ismi Muhsin Fahrizade'ye suikastın ülke ile ilişkilerin geleceğini nasıl etkileyeceği konusunda ilk kez değerlendirmede bulundu.
Muhsin Fahrizade - 04.12.2020
Son dakika haberi! Lübnan'dan BM'ye İsrail savaş uçaklarının hava sahalarına yönelik ihlallerini durdurma çağrısı
İki ülke arasındaki müzakerelerin ertelenmesi kararının İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastının ardından gelmesi ise dikkati çekmişti.
Muhsin Fahrizade - 03.12.2020
İsrail'den yurt dışındaki vatandaşlarına güvenlik uyarısı
İsrail, İran'ın bilim insanı Muhsin Fahrizade suikastının intikamını alma tehdidine karşı aralarında Türkiye'nin de olduğu çeşitli ülkelerdeki vatandaşlarına güvenlik uyarısında bulundu.
Muhsin Fahrizade - 03.12.2020
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Ruhani telefonda görüştü
İran Cumhurbaşkanlığı Ofisinden yapılan açıklamaya göre İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Ruhani, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İranlı nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade Mahabadi'nin uğradığı suikast sonucu ölümü sonrası Türkiye'den gelen taziyeler nedeniyle takdir ve teşekkürlerini iletti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muhsin Fahrizade Haberleri | Muhsin Fahrizade Kimdir - Haberler - Muhsin Fahrizade haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muhsin Fahrizade kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri... İran: Nükleer anlaşma yürürlükte kaldığı müddetçe UAEA m
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 20:08:33. #1.14#
title