Muhlis Akarsu Haberleri

Muhlis Akarsu haber, Muhlis Akarsu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muhlis Akarsu - 13.11.2020
Kars ve Tunceli'de 65 yaş ve üzerindekilere sokağa çıkma kısıtlaması getirildi
Toplantıda, halkın yoğun olduğu Sanat Sokağı, Kültür Müzesi önünde kurulan pazar, Dar Sokak, Palavra Meydanı, Op.Dr Mehmet Karaman, Cumhuriyet, Ayaz-Nupelda Güloğlu ile Muhlis Akarsu caddeleri üzerinde bulunan pazar yeri, tüm toplu taşıma ve minibüs duraklarında sigara içme yasağı getirildi.
Muhlis Akarsu - 14.05.2020
Tunceli'de, Kovid-19 salgınının önlenmesi için ek kararlar alındı
Alınan kararlara uymayanlara idari para cezası kesilecek Zorunlu hallerde evlerinden dışarıya çıkacaklar, kendilerinin ve diğer vatandaşların sağlığı için Kent Meydanı, Cumhuriyet Caddesi, Hürriyet Caddesi, İnönü Caddesi, Nupelda Ayaz Güloğlu Caddesi, Boysan Caddesi, Mehmet Karaman Caddesi, Ali Demir Caddesi, Sanat Sokağı, Palavra Meydanı, Dar Sokak, Çaykeyfi Sokağı, Kıbrıs Sokak, Ata Sokak, Kent Müzesi Önü, Otogar, Muhlis Akarsu Caddesi, Tunceli-Elazığ Karayolu Atatürk Mahallesi (Eğitimciler Kavşağı- SGKKavşağı arasında kalan bölge) gibi halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde maske kullanmalarının zorunlu olacak.
Muhlis Akarsu - 14.05.2020
Tunceli'de caddelerde maskesiz dolaşmak yasaklandı
Vali Tuncay Sonel başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu'nun, Koronavirüs salgınının önlenmesine yönelik kararlar aldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, ilçelerden il merkezine gelen araçların tedarik, üretim zinciri ve sağlık dışında çok zorunlu haller olmadıkça il merkezine gelmelerine 2 Haziran 2020 tarihine kadar müsaade edilmeyeceği aktarılırken, merkez ve 7 ilçesinde çalışan tüm kamu görevlilerinin il dışına gidip gelmeleri de aynı tarihe kadar müsaade edilmeyeceği duyuruldu. Daha önce getirilen Pertek ve Çemişgezek'ten feribotla Elazığ'a geliş gidişlere yönelik kısıtlamada 2 Haziran'a kadar uzatıldı. Açıklamanın devamında, "Zorunlu hallerde evlerinden dışarıya çıkacak vatandaşların, kendilerinin ve diğer vatandaşların sağlığı için Kent Meydanı, Cumhuriyet, Hürriyet, İnönü, Nupelda Ayaz Güloğlu, Boysan, Mehmet Karaman, Ali Demir Caddeleri, Sanat Sokağı, Palavra Meydanı, Dar Sokak, Çaykeyfi Sokağı, Kıbrıs Sokak, Ata Sokak, Kent Müzesi Önü, Otogar, Muhlis Akarsu Caddesi, Tunceli-Elazığ Karayolu Atatürk Mahallesi (Eğitimciler Kavşağı- SGKKavşağı arasında kalan bölge) gibi halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde maske kullanmalarının zorunlu olmasına 2 Haziran 2020 tarihine kadar karar verildi.
Muhlis Akarsu - 02.07.2019
Sivas olaylarının 26. yılı
"Anmayı birlikte yapmak istedik" Olayın kendilerini derinden yaraladığını aktaran Ayhan, şunları belirtti: "O gün, bir avuç vatandaşımızın galeyana gelmesiyle burada istenmeyen bir insanlık ayıbı işlendi. 26 yıl boyunca da bu acımızı hep yüreğimizde hissettik. 'Bu Sivas'ın ortak acısı, milletin ortak acısı.' dedik, yüreğimizde bunu hep hissettik. Bu olay, milletimizin yüreğinde derin acılar bırakmakla beraber bizi birleştirecek, bütünleştirecek, birliğimizi ve beraberliğimizi daima perçinleyecektir. Adımlarımız hep bu minvalde olacak, olmaya devam edecek. Bu sene özellikle hep beraber, burada vefat eden 35 vatandaşımızın aileleriyle anma programını yapmak istedim ancak onların henüz daha içeri giremeyeceklerine dair beyanları oldu. Tabi gönül isterdi ki beraber bu anmayı yapalım ve bu acı, toplumun, milletin acısı bizi daha da birleştirsin." "Sivas bu konuda hazır" Vali Ayhan, atılan her adımın, söylenen her sözün birlik ve beraberliğe hizmet etmesini özellikle istirham ettiğini vurgulayarak, şöyle dedi: "Özellikle bir hususun altını çizmek istiyorum, sosyal medyada olsun, kamuoyunda olsun, sorumluluk mevkinde olan herkesin 'Sivas katliamı' gibi bir kavramı özellikle kullanmamalarını istiyorum. Sivas kadim bir şehirdir. 100 yıl önceki asil ruhla kadim bir şehir. Milli Mücadele'nin sarsılmaz duruşunu gösterdiği bir şehirdir. Dolayısıyla bu iki kavram asla bir araya gelmez, gelmemelidir de. Sivas'ta yaşayan ve Sivas'ın dışında yaşayanların hiçbiri bu olayı tasvip etmiyor. Aslında özür dilenmesi gereken birisi varsa Sivas halkından özür dilenmesi gerekmektedir. Bunun böyle bilinmesini özellikle istiyoruz. Buraya gelen vatandaşlarımız acıyı yaşayanlar, acıyı yaşayan vatandaşlarımıza destek olarak gelenler var, onları güzel bir şekilde ağırlayacağız. Bu acıyı da hissiyatı da güzel bir şekilde hissedecekler, dualar edecekler ve Sivas'ın birliğine hizmet etmiş şekilde geri döneceklerdir. Düzenleme Kurulunun talepleri var, onlara da teşekkür ediyorum, olgunluk gösterdiler, güzel adım atıyorlar. Uzlaşı mantığını devreye sokuyorlar ve inşallah istişare ederek de isteklerini elimizden geldiği kadar değerlendireceğiz. Sivas bu konuda hazır." Bu acının sadece bir grubun değil, herkesin acısı olduğuna işaret eden Ayhan, anma etkinliğinin sorunsuz tamamlanmasını dileyerek, "Muhlis Akarsu, 'Doğarken farklı doğmadık.
Muhlis Akarsu - 06.03.2018
Dha Yurt Bülteni - 1
Ozanlar Müzesini gezerken duygulandığını ifade eden Özer Şentürk Usta hayalini gerçekleştirmiş. Genç kuşaklara da iletebileceğimiz burada birbirinden ayrı inanılmaz güzelliklerin olduğu müzede dedem Aşık Veysel de var. Neşet Ertaş da var. Yakın dönemden yine Aşık Mahsuni Şerif de var. Nesimi Çimen, Muhlis Akarsu var.
Muhlis Akarsu - 05.03.2018
Çiğdem Özer, Dedesi Aşık Veysel'in Sazını Çaldı
Ozanlar Müzesi'ni gezerken, duygulandığını söyleyen Çiğdem Özer, şöyle konuştu: "Şentürk Usta, hayalini gerçekleştirmiş. Genç kuşaklara da iletebileceğimiz burada birbirinden ayrı inanılmaz güzelliklerin olduğu müzede dedem Aşık Veysel de var. Neşet Ertaş da var. Yakın dönemden yine Aşık Mahsuni Şerif de var. Nesimi Çimen, Muhlis Akarsu var.
Muhlis Akarsu - 05.03.2018
Dha Yurt Bülteni-10
Ozanlar Müzesini gezerken duygulandığını ifade eden Özer "Şentürk Usta hayalini gerçekleştirmiş. Genç kuşaklara da iletebileceğimiz burada birbirinden ayrı inanılmaz güzelliklerin olduğu müzede dedem Aşık Veysel de var. Neşet Ertaş da var. Yakın dönemden yine Aşık Mahsuni Şerif de var. Nesimi Çimen, Muhlis Akarsu var.
Muhlis Akarsu - 05.03.2018
Dha Yurt Bülteni-10
Ozanlar Müzesini gezerken duygulandığını ifade eden Özer "Şentürk Usta hayalini gerçekleştirmiş. Genç kuşaklara da iletebileceğimiz burada birbirinden ayrı inanılmaz güzelliklerin olduğu müzede dedem Aşık Veysel de var. Neşet Ertaş da var. Yakın dönemden yine Aşık Mahsuni Şerif de var. Nesimi Çimen, Muhlis Akarsu var.
Muhlis Akarsu - 05.03.2018
Çiğdem Özer, Dedesi Aşık Veysel'in Sazını Çaldı
Ozanlar Müzesi'ni gezerken, duygulandığını söyleyen Çiğdem Özer, şöyle konuştu:   "Şentürk Usta, hayalini gerçekleştirmiş. Genç kuşaklara da iletebileceğimiz burada birbirinden ayrı inanılmaz güzelliklerin olduğu müzede dedem Aşık Veysel de var. Neşet Ertaş da var. Yakın dönemden yine Aşık Mahsuni Şerif de var. Nesimi Çimen, Muhlis Akarsu var.
Muhlis Akarsu - 10.09.2017
Sivas Müziği Unesco ile Tescillenecek
Sivas Belediyesi de Aşık Veysel, Pir Sultan Abdal, Aşık Ruhsati, Muzaffer Sarısözen, Muhlis Akarsu, Sefil Selimi, Zaralı Halil, Feyzullah Çınar ve Abdullah Papur gibi ozanları yetiştiren, türkü dağarcığına yüzlerce eser kazandıran aşıklar kentinin müzik alanındaki birikimini tescil ettirmeyi amaçlıyor.
Muhlis Akarsu - 29.04.2017
Dha İstanbul - (Aktüel Görüntüyle Geniş Haber) Erdoğan: Bir Gece Ansızın Gelebiliriz
"ARTIK BİZ EN KÖTÜYÜ İNŞALLAH GERİDE BIRAKTIK" Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası yatırımlar konusunda çok önemli sinyaller alıyoruz. Yarın Hindistan, Çarşamba günü Rusya, bir sonraki hafta Kuveyt, Çin ve ardından Amerika'ya gideceğiz. Ardından Belçika'da NATO liderler zirvesine katılacağız. Ne içeride ne dışarıda kimsenin bekleyeceği bir milat kalmadı. Koşacağız, koşturacağız. Artık biz en kötüyü inşallah geride bıraktık. Bundan sonra hep daha iyiye, güzele yol alacağız" diye konuştu.  "SİZİN RESMİ ÖZ SERMAYENİZ DIŞINDA DA ÖZ SERMAYENİZ VAR" Erdoğan,  "Bir başka rahatsız olduğum konuda faiz. Faiz konusunda da ekonomideki güven ve istikrarın güçlenmesine paralel olarak önümüzde dönemde olumlu adımlar atılacağına inanıyorum. Buradan halk oylaması sonuçları bekleyen herkesi harekete geçmeye davet ediyorum. Biliyorsunuz yatırımda ve istihdamla ilgili çok ciddi teşvikler getirdik. Tüm firmalarımızdan tüm girişimcilerimizden bu teşviklerden yararlanarak işlerini büyütmelerini konusunda cesur adımlar atmalarını bekliyoruz. Bu ülkenin kullanılmayan her potansiyeli hem bizim hem işadamlarımızın açısından büyük kayıptır. İşadamlarınıza sesleniyorum, yastığınızın altındaki değerleri çıkarın. Sürün bunları sermayenize. Sizin resmi öz sermayeniz dışında da öz sermayeniz var. Sürün. Büyüt yatırımı. ve yatırımı büyüttükçe gel teşvik kapsamına gir bundan da ciddi imkanlar elde et" dedi.  MUHLİS AKARSU'NUN TÜRKÜSÜ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas Katliamı'nda hayatını kaybeden halk ozanı Muhlis Akarsu'ya ait "Duydum Dost Yarelenmiş Yine Gönlüm Hoş Değil" türküsünün sözlerini okudu.
Muhlis Akarsu - 29.04.2017
Tümsiad Genel Kurulu
Yeni yönetim sistemi konusundaki ısrarlarının gerisinde, istikrar ve güven ortamını garanti altına alacağına dair inançlarının olduğunu, bunu da hep söylediğini vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu: "Hepimizin aynı gemide olduğundan habersiz birileri, istikrar ve güven ortamına saldırmakta ısrar ediyor. Ülkemizin artık ne zaman kaybına ne de enerji kaybına tahammülü yoktur. Mesele nedir? Mesele eğer bu ülkeyi sevmekse, bu milleti sevmekse gerisi teferruattır. Mesele budur ama bunların böyle bir derdi yok ama bizim böyle bir derdimiz var. Biz bu ülkeyi seviyoruz, bu milleti seviyoruz ve milletimizin ayrılığına da tahammülümüz yok. İstiyoruz ki milletimiz bir olsun, iri olsun, diri olsun, beraber olsun, kardeş olsun, hep birlikte Türkiye olsun. Buna çalışalım. İnşallah ilk etapta 2019 yılına kadar olan dönemi, ardından 2023 hedefine ulaşmak için kalan süreyi çok iyi değerlendirmeliyiz. Yüreği bu ülke için çarpmayanlarla, sevinci de tasası da bu millet için olmayanlarla hedeflerimize ulaşamayız." Halk ozanı Muhlis Akarsu'nun, "Duydum dost yarelenmiş/Yine gönlüm hoş değil/Her yanı parelenmiş/Yine gönlüm hoş değil/Dost hasreti zor imiş/Her dem ahu zar imiş/Dert adamı yer imiş/Yine gönlüm hoş değil" mısralarını okuyan Erdoğan, "Bize millet olarak, ülke olarak işte böyle dostlar lazım.
Muhlis Akarsu - 25.04.2017
Dha İstanbul Bülteni - 2
CEM KÜLTÜRÜ CANLANDIRILDI TÜM BOYUTLARI İLE ANLATILDI Indiana Üniversitesi'ndeki sempozyumda Alevi-Bektaşi öğretisinin tarihsel süreci, Cem ritüeli, semah, zakirlik, öğretinin etnomüzikolojik bağlamı, sanatsal iletişim boyutu, kültürel aktarımı, kültürel yayılımı, toplumsal cinsiyet eşitliği bağlamında kadın yeri ve önemi, muhabbet geleneği ile kendini nasıl yeniden inşaa ettiği, edebiyatı, mizahı, müziği gibi konular bir gün boyunca bilimsel boyutları ile ele alındı. Fotoğraf sanatçısı Nuran Ceylan tarafından Cem ritüeli fotoğraf sergisi, öğretinin kaligrafi sergisi ve geçmişten günümüze öğretiyi taşıyan ozanların fotoğraf sergisi açıldı. ABD'deki üniversitede, Türkiye'den giden Dede, Hüseyin Solmaz ve Zakir, Halil Benli'nin yürüttüğü Cem ritüelinde aynı zamanda muhabbet geleneği ile deyişler, duazlar söylendi, semahlar dönüldü ve kamera kayıtları ile arşivlendi. Dr. Yusuf Benli bir toplumun kendisini sanat ile nasıl var ettiğini ve geçmişten geleceğe kültürel belleğini sanatla nasıl oluşturduğunu tüm bilimsel yönleri ile ortaya koymaya çalıştıklarını anlatırken şöyle dedi: RİTÜELE KATILAN İSİMLER "Tezimde; Bu öğreti kendisini günümüze sanatla taşımıştır ve reformunu sanatla gerçekleştirmiştir' iddiasını anlatmaya çalıştık. Çünkü; sanat tekrarlayan öğretiler yolu ile farkına varmadan müzik eşliğinde öğretinin taşıdığı bütün anlam kodlarını size ezberleterek öğretmektedir. Alevi öğretisindeki muhabbet geleneği bunun en iyi örneğidir.  Alevi öğretisi değerleri nesilden nesile aktarılarak toplumsal kültürel bellek yaratılmıştır. Arif Sağ, Yavuz Top, Musa Eroğlu Muhlis Akarsu'nun muhabbet çalışması bunu bize teyit etmektedir.
Muhlis Akarsu - 25.04.2017
Indiana Üniversitesi'nde 'Cem Ritüeli' 2
CEM KÜLTÜRÜ CANLANDIRILDI TÜM BOYUTLARI İLE ANLATILDI Indiana Üniversitesi'ndeki sempozyumda Alevi-Bektaşi öğretisinin tarihsel süreci, Cem ritüeli, semah, zakirlik, öğretinin etnomüzikolojik bağlamı, sanatsal iletişim boyutu, kültürel aktarımı, kültürel yayılımı, toplumsal cinsiyet eşitliği bağlamında kadın yeri ve önemi, muhabbet geleneği ile kendini nasıl yeniden inşaa ettiği, edebiyatı, mizahı, müziği gibi konular bir gün boyunca bilimsel boyutları ile ele alındı. Fotoğraf sanatçısı Nuran Ceylan tarafından Cem ritüeli fotoğraf sergisi, öğretinin kaligrafi sergisi ve geçmişten günümüze öğretiyi taşıyan ozanların fotoğraf sergisi açıldı. ABD'deki üniversitede, Türkiye'den giden Dede, Hüseyin Solmaz ve Zakir, Halil Benli'nin yürüttüğü Cem ritüelinde aynı zamanda muhabbet geleneği ile deyişler, duazlar söylendi, semahlar dönüldü ve kamera kayıtları ile arşivlendi. Dr. Yusuf Benli bir toplumun kendisini sanat ile nasıl var ettiğini ve geçmişten geleceğe kültürel belleğini sanatla nasıl oluşturduğunu tüm bilimsel yönleri ile ortaya koymaya çalıştıklarını anlatırken şöyle dedi: RİTÜELE KATILAN İSİMLER "Tezimde; Bu öğreti kendisini günümüze sanatla taşımıştır ve reformunu sanatla gerçekleştirmiştir' iddiasını anlatmaya çalıştık. Çünkü; sanat tekrarlayan öğretiler yolu ile farkına varmadan müzik eşliğinde öğretinin taşıdığı bütün anlam kodlarını size ezberleterek öğretmektedir. Alevi öğretisindeki muhabbet geleneği bunun en iyi örneğidir. Alevi öğretisi değerleri nesilden nesile aktarılarak toplumsal kültürel bellek yaratılmıştır. Arif Sağ, Yavuz Top, Musa Eroğlu Muhlis Akarsu'nun muhabbet çalışması bunu bize teyit etmektedir.
Muhlis Akarsu - 25.04.2017
Dha İstanbul - Indiana Üniversitesi'nde 'Cem Ritüeli'
CEM KÜLTÜRÜ CANLANDIRILDI TÜM BOYUTLARI İLE ANLATILDI Indiana Üniversitesi'ndeki sempozyumda Alevi-Bektaşi öğretisinin tarihsel süreci, Cem ritüeli, semah, zakirlik, öğretinin etnomüzikolojik bağlamı, sanatsal iletişim boyutu, kültürel aktarımı, kültürel yayılımı, toplumsal cinsiyet eşitliği bağlamında kadın yeri ve önemi, muhabbet geleneği ile kendini nasıl yeniden inşaa ettiği, edebiyatı, mizahı, müziği gibi konular bir gün boyunca bilimsel boyutları ile ele alındı. Fotoğraf sanatçısı Nuran Ceylan tarafından Cem ritüeli fotoğraf sergisi, öğretinin kaligrafi sergisi ve geçmişten günümüze öğretiyi taşıyan ozanların fotoğraf sergisi açıldı. ABD'deki üniversitede, Türkiye'den giden Dede, Hüseyin Solmaz ve Zakir, Halil Benli'nin yürüttüğü Cem ritüelinde aynı zamanda muhabbet geleneği ile deyişler, duazlar söylendi, semahlar dönüldü ve kamera kayıtları ile arşivlendi. Dr. Yusuf Benli bir toplumun kendisini sanat ile nasıl var ettiğini ve geçmişten geleceğe kültürel belleğini sanatla nasıl oluşturduğunu tüm bilimsel yönleri ile ortaya koymaya çalıştıklarını anlatırken şöyle dedi: RİTÜELE KATILAN İSİMLER "Tezimde; Bu öğreti kendisini günümüze sanatla taşımıştır ve reformunu sanatla gerçekleştirmiştir' iddiasını anlatmaya çalıştık. Çünkü; sanat tekrarlayan öğretiler yolu ile farkına varmadan müzik eşliğinde öğretinin taşıdığı bütün anlam kodlarını size ezberleterek öğretmektedir. Alevi öğretisindeki muhabbet geleneği bunun en iyi örneğidir.  Alevi öğretisi değerleri nesilden nesile aktarılarak toplumsal kültürel bellek yaratılmıştır. Arif Sağ, Yavuz Top, Musa Eroğlu Muhlis Akarsu'nun muhabbet çalışması bunu bize teyit etmektedir.
Muhlis Akarsu - 28.03.2017
Sabahat Akkiraz ve Dostları
Müzik kariyerine 27 albüm sığdıran Sabahat Akkiraz, iki yıl aradan sonra "Sabahat Akkiraz & Dostları 47" albümüyle sevenlerinin karşısına çıktı. Müzik sahnesinde 47'nci yılını geride bırakan sanatçı, şarkılarını "ustam" dediği isimler ve değerli dostlarıyla birlikte seslendirdi. Orhan Gencebay, Arif Sağ, Hüsnü Şenlendirici, Musa Eroğlu, Aylin Aslım, Erdal Erzincan, Mercan Dede, Baba Zula, Muhlis Akarsu, Volkan Kaplan, Mehmet Erdem, İlhan Erşahin ve Bedük gibi isimlerin kendine has tarzlarını, Türk Halk Müziği ezgileriyle birleştirdiği bu özel albümden de parçaların yer alacağı performansıyla Sabahat Akkiraz, Babylon'da dinleyicilerle buluşuyor.
Muhlis Akarsu - 18.03.2016
Aşıklar Yunus Emre Kültür Merkezinde Buluştu
Aşık Mahsuni Şerif, Aşık Veysel Şatıroğlu, Aşık Muhlis Akarsu, Aşık Davut Sulari ve Erzurumlu Emrah'ın eserlerinin seslendirildiği konserde, solistler ve koro üyeleri tarafından "Kanadım Değdi Sevdaya", "Gönül Sana Nasihatım", "Bir Güzelin Aşığıyım" gibi seçme eserler seslendirildi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Muhlis Akarsu Haberleri | Muhlis Akarsu Kimdir - Haberler - Muhlis Akarsu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muhlis Akarsu kimdir, hayatı ve biyografisi. Sabahat Akkiraz kimdir? Kuzeyin Oğlu Volkan Konak konuğu Sabahat Akkiraz kaç yaşında,
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.6.2021 14:08:56. #1.15#

title