Muammer Sun Haberleri

Muammer Sun haber, Muammer Sun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muammer Sun 19.5.2020
Devlet konservatuvarı öğrencileri evlerinden "Biz Atatürk Gençleriyiz" marşını icra etti
Trakya Üniversitesi (TÜ) Devlet Konservatuvarı Gençlik Orkestrası üyesi 30 müzisyenin, online bağlanarak TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu'nun kurucusu duayen sanatçı Muammer Sun'un "Biz Atatürk Gençleriyiz" marşını icra ettiği klip ilgi gördü.
Muammer Sun 18.5.2020
Kıraç ve genç piyanist Iraz Yıldız'dan "19 Mayıs Marşı"
Müzisyen Kıraç ve piyanist Iraz Yıldız, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Muammer Sun'a ait "19 Mayıs Marşı"nı seslendirdi.
Muammer Sun 15.5.2020
Öğrenciler, 19 Mayıs için evlerinde kamera karşısına geçip klip hazırladı
Söz ve müziği Muammer Sun'a ait marşı seslendiren öğrencilere, müzik öğretmeni Levent Dağ piyanosuyla eşlik etti.
Muammer Sun 9.5.2020
Çanakkaleli anneler, şehit anneleri için "Annemize Türkü" eserini icra etti
Çanakkaleli anneler, şehit anneleri için TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu'nun kurucusu duayen sanatçı Muammer Sun'un "Annemize Türkü" eserini seslendirdi.
Muammer Sun 9.5.2020
Beşiktaş Çocuk Korosu?ndan Anneler Günü?ne özel şarkı
Beşiktaş Belediyesi, Beşiktaş Çocuk Korosu Anneler Günü için anlamlı bir çalışma gerçekleştirdi. Söz ve müziği besteci Muammer Sun'a ait olan 'Annelerimize Türkü' adlı şarkıyı anneleriyle birlikte, annelerinden uzak olan kişiler için seslendiren çocukların performansı hem izleyenlerin beğenisini kazandı hem de duygulandırdı.
Muammer Sun 6.5.2020
Ödüllü genç piyanist Hollywood müziklerini dinleyicileriyle buluşturuyor
"10. Uluslararası Antalya Piyano Festivali Genç Yetenekler Konseri"nde çalan Yıldız, İstanbul Teknik Üniversitesi Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi'nin (MİAM) düzenlediği Muammer Sun Onur Gecesi'nde de Muammer Sun'un eserlerini seslendirdi.
Muammer Sun: TRT'den muhteşem konserMuammer Sun 17.2.2020
Muammer Sun 16.2.2020
TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu 50'nci yıl dönümü galası
Muammer Sun'un 1969 yılında temellerini attığı, 1970'te dinleyiciyle buluşan TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu, yarım asırlık ömrünü Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu'nda verdiği konserle taçlandırdı.
Muammer Sun 13.11.2019
Tekfen Filar-mini, çocuklara klasik müziği "Oyun" ile sevdirdi
Konserden sonraki günün 10 Kasım olması dolayısıyla konser, Muammer Sun tarafından düzenlemesi yapılan ve koro eşliğinde söylenen İzmir Marşı ile sona erdi.
Muammer Sun 20.10.2019
"Cin Ali Çocuk Şarkıları Yarışması"
Dereceye girenlere para ödülü verildi. Programa, yarışmanın onur kurulu üyesi, Hacettepe Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi ve besteci Muammer Sun, aileler ve vakıf çalışanları katıldı.
Muammer Sun 18.10.2019
İDOB, "Cumhuriyet" konserinde sanatseverlerle buluşacak
Besteci Muammer Sun'un "Kurtuluş" ve "Cumhuriyet" adlı ölümsüz eserlerinden bölümlerin yorumlanacağı konser, 29 Ekim'de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi'nde, 30 Ekim'de ise Kadıköy Belediye Süreyya Opera Sahnesi'nde gerçekleşecek.
Muammer Sun 21.7.2019
Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri, görkemli gala konseriyle sona erdi
  Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri, gerçekleşen görkemli gala konseri ile sona erdi. Yaşam Vadisi 1'inci etapta gerçekleşen konsere çok sayıda vatandaş katıldı.19 Mayıs 1919'un 100'üncü yılı onuruna verilen 'Kuvayi Milliye'den Kurtuluş'a adlı konserde, Avrasya Filarmoni Orkestrası ve Korosu, İstanbullular'a unutulmaz bir gece yaşattı. Programa katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık sanatçılara çiçek takdim etti.    Müzikseverlerin büyük ilgi gösterdiği 5'inci Beylikdüzü Klasik Müzik Günlerine Avrasya Filarmoni Orkestrası'na ev sahipliği yaptı. Türkçe'nin büyük ozanı Nazım Hikmet'in Kuvayi Milliye Destanı ile besteci Muammer Sun'un Kurtuluş ve Cumhuriyet film müziklerinin bir araya geldi.
Muammer Sun 11.7.2019
Beylikdüzü Klasik 16 Temmuz'da 'vadide vals adımları' konseri ile başlıyor
Avrasya Filarmoni Orkestrası ve Korosu'ndan Muhteşem Konser Beylikdüzü Klasik, 20 Temmuz akşamı Kuvayi Milliye'den Kurtuluş'a adlı gala konseriyle sona erecek. Türkçe'nin büyük ozanı Nazım Hikmet'in Kuvayi Milliye Destanı ve besteci Muammer Sun'un Kurtuluş ve Cumhuriyet film müziklerinin bir araya geldiği, 19 Mayıs 1919'un 100.
Muammer Sun 11.7.2019
Beylikdüzü Klasik 16 Temmuz'da başlıyor
AVRASYA FİLARMONİ ORKESTRASI VE KOROSU'NDAN MUHTEŞEM KONSER Beylikdüzü Klasik, 20 Temmuz akşamı Kuvayi Milliye'den Kurtuluş'a adlı gala konseriyle sona erecek. Türkçe'nin büyük ozanı Nazım Hikmet'in Kuvayi Milliye Destanı ve besteci Muammer Sun'un Kurtuluş ve Cumhuriyet film müziklerinin bir araya geldiği, 19 Mayıs 1919'un 100.
Muammer Sun 3.4.2019
Boğaziçi Caz Korosu Yarın Müzikseverlerle Buluşacak
Konserde şef Masis Aram Gözbek'in düzenlemelerinin yanı sıra Muammer Sun, Ulvi Cemal Erkin, Cenan Akın, Erdal Tuğcular, Hasan Uçarsu gibi önemli bestecilerin geleneksel ve çağdaş eserleri yorumlanacak.
Muammer Sun: Ayşe Opereti 'Perde' DediMuammer Sun 28.2.2019
Muammer Sun 28.2.2019
Ayşe Opereti "Perde" Dedi
Duayen besteci Muammer Sun'un da temsili izlediğini ifade eden Karahan, "Değerli hocamız 'Eseri tozlu raflardan çıkarıp opera repertuvarına kazandırdın ve Türk operası, Türk müziği adına önemli bir adım attın' dedi.
Muammer Sun 13.2.2019
İdob Sevgililer Günü Konseri Verecek
Konserde, Georges Bizet, Jules Massenet, Cesare Andrea Bixio, Giulio Caccini, Giuseppe Verdi, Andrew Lloyd Webber, Leo Delibes, Yalçın Tura, Muammer Sun ve Cem Karaca'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda önemli bestecinin eseri yorumlanacak.
Muammer Sun 5.2.2019
Muratpaşa'da Şubat Etkinlikleri
Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı'ndan mezun olan Selva Erdener, Ankara Devlet Operası'nda sahneye konulan pek çok eserde başrol olarak görev aldı. Tiyatro alanındaki çalışmalarıyla de dikkat çeken sanatçı, Ankara ve Başkent üniversitelerinin konservatuvarlarında dersler verdi. Orkestra şefliğinin yanında koro şefi, piyanist ve eğitmen olan İbrahim Yazıcı, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı ve Perpignan Conservatoire Rayonnement Régional'de tamamladı. Fazıl Say'ın Nazım Oratoryosu, Metin Altıok Ağıtı, Ahmed Adnan Saygun'un tüm a capella eserleri, Muammer Sun'un koro eserleri başta olmak üzere pek çok bestecinin şarkılarını kaydetti.
Muammer Sun 18.12.2018
Necdet Levent Müziksev'de Anılacak
Necdet Levent, 26 Aralık 1923'te İzmir'de dünyaya gelmiş. Müzik öğrenimine ortaokul sıralarında başlamış. Hukuk öğrenimi gördüğü sırada İstanbul Belediye Konservatuarı'nda görev yapan Seyfettin Asal'dan keman ve armoni dersleri almış. 1956-1957 yıllarında Bülent Arel ile 12 ton tekniği çalışmış. 1976'da Muammer Sun ile Türk müziği armonisi çalışıp eserlerini bu teknikle vermeye başlamış.
Muammer Sun 24.10.2018
Antalya Dob'dan "Cumhuriyet" Konseri
Besteci Muammer Sun'un Kurtuluş ve Cumhuriyet film müziklerinin seslendirileceği konserde, orkestrayı şef Ömer Yöndem yönetecek.
Muammer Sun 13.5.2018
Eyüpsultan Belediyesinden Anneler Günü'ne Özel Video
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bilgi Evi'nde müzik dersleri veren Turgut Yıldız ve radyocu Recep Kara'nın rehberlik ettiği öğrenciler, söz ve müziği Muammer Sun'a ait "Güneşin alası çok" türküsünü seslendirdi.
Muammer Sun 12.5.2018
Görüntülü) Eyüpsultan'ın Tarihi Mekanlarında Anneler Günü'ne Özel Video
Eyüpsultan Belediyesi'nin 5-25 yaş arası yaygın eğitim programı olan Simurg'un Bilgi Evleri öğrencileri, söz ve müziği Muammer Sun'a ait olan "Güneşin alası çok" isimli türküyle Anneler Günü'ne özel video hazırladı.
Muammer Sun 12.5.2018
Eyüpsultan'ın Tarihi Mekanlarında Anneler Günü'ne Özel Video
Eyüpsultan Belediyesi'nin 5-25 yaş arası yaygın eğitim programı olan Simurg'un Bilgi Evleri öğrencileri, söz ve müziği Muammer Sun'a ait olan "Güneşin alası çok" isimli türküyle Anneler Günü'ne özel video hazırladı.
Muammer Sun 8.5.2018
Samdob Konser Verecek
14 parçanın seslendirileceği konserde Muammer Sun'a ait "Kurtuluş" ve "Cumhuriyet" filmlerinin müzikleri ile marşlar seslendirilecek.
Muammer Sun 25.4.2018
17. Boston Türk Film ve Müzik Festivali Sona Erdi
Türk bestecilerini Türkiye'de ve dünyada verdiği konserlerle tanıtmasıyla, eserlerin ilk seslendirme ve kayıtlarını yapmasıyla "Türk piyano mirasını koruyan ve geliştiren bir sanatçı" olarak nitelendirilen piyano virtüözü Hande Dalkılıç, Türk Beşleri'nden Ahmed Adnan Saygun ve Ulvi Cemal Erkin'in yanı sıra sonraki kuşak bestecilerden Muammer Sun, Çetin Işıközlü ve Fazıl Say'ın eserlerinin yer aldığı bir resital sundu.
123
Şu an buradasınız: Muammer Sun Haberleri | Muammer Sun Kimdir - Haberler - Muammer Sun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muammer Sun kimdir, hayatı ve biyografisi. Genç piyanist Iraz Yıldız yeni müzisyenlere yol gösterecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 00:52:49. #1.15#
title